Jump to content
asrann

Mahasiswa 'terlampau Lembut', Ape Komen Korang?

Recommended Posts

aku ni salah seorang penuntut kt salah sebuah IPTA kat msia ni, 1 problem yg aku tgk berlaku skrg "mahasiswa lembut tunjuk perangai" berleluasa kat IPTA aku..aku rase bkn stkat kat IPTA aku je..tp merata IPTA kat msia ni berlaku bnda yg sama...

Sebenarnya aku xde la mslh sgt dgn student2 lembut ni...tp aku rase sgt sakit mate,hati,jantung & lain2 organ badan aku ni ble tgk diorg wat perangai..

tergedik2..pgl sesama diorang 'akak','sis'..hee naik meluat r aku..

siap ade kumpulan lg,nak lembut biarlah lembut,tp jgn la over sgt..

diorg ni nak sgt ke jd camtu?? aku rase kolo stat dr mula diorg ni fikir xnak jd camtu, diorg leh ubah...

kat IPTA aku,diorg ni berleluasa,siap panggil 'pondan' lg sesama mereka...xsedar la pulak diri diorg yg pgl tu pon pondan..

Astargfirullah..pe nak jd ngan dunia sekarang ni...

Yg lelaki menyerupai wanita,yg wanita menyerupai lelaki...

ni lah tanda2 dunia hampir sampai ke penghujungnya...Nauzubillah..

diorng ni ok jer,semayang ttp smayang..cma naluri diorg nih kearah lain..terpulang la pd individu msg2 mcm mane nk judge..sbb aku mix gak dgn diorg..tp xjd part of them pn..lgpn stu lg gejala lembut nih bole jd sbb genetik family..kromosom ape ntah kalo salah mix bole jdkn seseorg 2 berpewatakn girl skit..so cant blame them at all la..da tuhan tntukn destiny diorg cm 2..tp kalo yg terlebih gedik 2 plak..meyampah gak..

kt tmpt kitorg pn de golongn ni..

n tah pe salah sy tah smpi dorg punye la jeling kt sy smpi muke da mcm ape tah..

takut tgknyer..

slame blaja kt c2 lum pnh skali pn wat pape kat dorg..

ye ar dorg tu de yg senior..

xde la pulak ngejek ke hape tp dorg cam dah anti..

knl pon tak..

tgo pon xpnh...

ape lah mslhnyer dak2 gitu yer..

pning pulak pk tbe2 jadi org yg xdisukai nih..

ok,

mcm ni...

yg ade lembut2 tu xpe lah..

dah sifat mcm tu..

tapi apepun dalm khidupn ni,

kena ade batas2 yg perlu kita ingt...

kalau lembut,xbermakne kite boleh pakai pakaian yg menampkkn ciri2 keperempuan..

dan lagi satu,jgnlah sampai nafsunya ke arah lelaki..

samanye jugak dgn ppuan...

yg aku tambah pelik,

skrg ade pulak yg berbangge sbb berkapel2 dgn sesame jantina..

ish ish..

ape nak jadi dgn org MELAYU yg konon2nya beragama islam ni...

Edited by aRE-nGAh

diorng ni ok jer,semayang ttp smayang..cma naluri diorg nih kearah lain..terpulang la pd individu msg2 mcm mane nk judge..sbb aku mix gak dgn diorg..tp xjd part of them pn..lgpn stu lg gejala lembut nih bole jd sbb genetik family..kromosom ape ntah kalo salah mix bole jdkn seseorg 2 berpewatakn girl skit..so cant blame them at all la..da tuhan tntukn destiny diorg cm 2..tp kalo yg terlebih gedik 2 plak..meyampah gak
ye betol! selalunye lelaki mempunyai chromosome XY tetapi golongan sebegini die nye chromosome XXY yg dipanggil klinefelter sindrom yg more to keperempuanan

mungkin sbb byk sgt perempuan kat IPTA especially yang menjadikn suasana tu semacam je.. hehe..

yang laki ni ye la pantang sket mula la jadi tergedik kekeke..

p/s:jgn menggadai kejantanan anda :P

ye betol! selalunye lelaki mempunyai chromosome XY tetapi golongan sebegini die nye chromosome XXY yg dipanggil klinefelter sindrom yg more to keperempuanan

Hehe Syndrome XXY,tu faktor genetik..

faktor sekitaran nye plak aku sokong cam FryShadow cakap tu la ...huhu~

So bile faktor genetik + faktor persekitaran = jd diorg ni kot :)

bagus... biar sume jadi betina. .tinggal aku sorg la lelaki gentle muahaha leh aku tackle aweks2 kat luar sana :P

jgn tersalah tackle bang hehe.. :P

kadang2 aku kesian jugak. tanya diorang, diorang kat dah lahir camtuh. logik jugak coz seingat aku x pernah pulak aku choose ntuk jadi lelaki sejati. secara semulajadinya terjadi.

pastuh org view diorang cam pembawa kiamat. lagi teruk. cam korang cacat tiba2 dibenci semua org termasuk org agama. huhu. kesian jugak.

tp org nih relek jer sekarang, siap dijulang lagik.

kadang2 aku kesian jugak. tanya diorang, diorang kat dah lahir camtuh. logik jugak coz seingat aku x pernah pulak aku choose ntuk jadi lelaki sejati. secara semulajadinya terjadi.

pastuh org view diorang cam pembawa kiamat. lagi teruk. cam korang cacat tiba2 dibenci semua org termasuk org agama. huhu. kesian jugak.

tp org nih relek jer sekarang, siap dijulang lagik.

woi,ko ni...

ckp bebaik ar sikit weh...

ko xtau ke bnd tu tipu..

aiya.....

ye ker. x tau plaks. nampak real giler. aku search google x jumpe apa2 pon. sori2.

ade link tlg bagitau yer coz aku punya la konfius sapa betul sapa salah.

kt kampus ak berlambak golongan mcm ni..rse geli pon ade..kbykan dorg msk kelab tarian, kebudayaan..

lelaki2 sejati xde yg boleh menari ke..

kwn ak ade cite..ade sorg bdk ni cantek sgt..xpuas pandang..cantek giler..time tu kt dlm kuliah..bile lectrer tu sebut nme 'Azlan'..

tetibe die jwp, pe lg terkejot berok laa kwn ak ni.. :lol: :lol:

huhu..nak bezakan laki pompuan pon ssh.. :wacko:

kuikui

kat uni aku plak, ada la jugak yg cam kes ni..

tp ada gak yg terlampau melampau..

geli aku seh..

bila nak berubah diorg ni??

tempat aku pn byk jg org mcm ni..ada yg baik n ada yang meluat ku tgk..saja masuk kelas lewat..katanya klo lewat masuk ble jd tumpuan..nyampah nya...yg baik plak just personaliti jer mcm tu tp pndi jg kelakuan..dorg pn sedar bukan d mnt tuk jd mcm tu kan..

Pakat memember 5-6 orang, sediakan satu ruang bilik kosong, pastikan tertutup. Tangkap sorang, bawak masuk bilik, bagi makan pelempang. Pastikan organ-organ penting tidak terganggu, kang mati kang kes lain pulak. Amalkan setiap hari selama sebulan, gerenti keras budak tu lepas keluar. XD Keberkesanannya? Entah, kot?

Beberapa orang yang aku kenal kalau zaman sekolah dulu, ramai gak yang lembut. Tapi bila dah abis sekolah, masing-masing dah besar, ada yang dah ada family sendiri, ada yang dah tak nampak lembut sangat lagi, paling kuat pun jadik lelaki metroseksual, tapi ok jer. Kengkadang pelik camana sesetengah orang 'lembut' boleh terbawa-bawa sifat tu sampai masuk u, masuk kerja dan sebagainya. Kalau lembut biasa tu takde masalah, member aku sorang lembut jugak, setakat panjat gunung pi camping, aku pun kalah, 7 puncak tertinggi semenanjung Malaysia dia dah lepas dulu, ada gak awek, ok je. Dia yang problem dia kalau lembut yang 'terlampau' ni yang masalahnya.

hik hik hik....

yg ak tau, geng2 lembut ni biase nye kawan dgn ramai aweks2 yg cun nak mampos...

korg jeles ah tuh... ekekeke...

ye ker. x tau plaks. nampak real giler. aku search google x jumpe apa2 pon. sori2.

ade link tlg bagitau yer coz aku punya la konfius sapa betul sapa salah.

ini tak adil..!!!

kire memfitnah..!!!

xble jadi ni....

relek bro. boleh jadi benarkan? marah2 penjelasan x der x de gunanya jugak. apa kata Ustaz tuh?

apa2 lah, malas aku nak sibuk hal tuh. berbalik pada topik, time skolah aku yg lembut biasa (lelaki biasa tp lembut) tuh lah diorang kata pondan. bila aku masuk matrik, pas aku tgk student pakai blouse, sluar pink etc, barulah aku tau ni la pondan sebenarnya.

aku bajet2 lah kan, kalo pondan matrik tuh ade kat sekolah aku, mampus diorang kene dikerjakan. haha.

tp lelaki lembut biasa nih satu jer best, kerja diorang cantik dan mmg diorang berdedikasi 100%. bagus kalo bubuh dlm ajk perhiasan... hehe

Edited by hdroxy

definasi lembut ni sebnarnye cmne???

kalo lelaki yg gemalai die lbey skit, ak x kisah...

tp kalo da smpai pkai make up la, push up bra la...

mmg ak anti... ekekeke....

tp diorg ok la.... manusia biase je... naluri je berbeze...

kiki. sorry. :P

x per lah, aku rasa biarlah dia dengan Allah. bukak penyokong dia, kata x. bukak penyokong satu lagik, kata lain pulak. lupakan jer lah. aku bukan suka sangat sibuk hal org lain pon.

So berbalik pada topik asal everyone.

Ni aku pun pelik camano boleh tetiba masuk politik plak ni, kejap tadi citer lelaki 'aw' pastu boleh masuk bab lain pulak, pelik tul ler.

Personally ler, lembut perwatakan takde masalah. Sifat lembut tu takde mendatangkan masalah apa pun kalau setakat dari segi percakapan dan pergerakan badan. Yang menjadi masalah ialah bila pakaian pun dah macam wanita, pakai lipstick, tumit tinggi, baju blouse, fuh, tu masalah tu.

dah2...

terlalu jauh meyimpang dari landasan topic nih..

kan aku tekan butan report

sorang2 kena cuti bebrapa hari

saye tampar karang!!awww..

hampeh tul korang nih..

pasal golongan lembut nih kat sekolah aku tak banyak mane pon..

dan satu klas ade la sorang due

tapi dalam klass aku takder

beringatlah..

jangan anda sesekali lari dari topiic yang dibincangkan.