Jump to content
Sign in to follow this  
calories

Bawa Lelaki Masuk Rumah

Recommended Posts

Time kasih la korang eh.

Aku tak pindah umah lagi mohdRazif, aku rasa cam kurang sihat ler. Daripada pindah umah sewa tinggi baik aku beli rumah. Tungguuuuu....

Aku tak sesal ngan pendapatan aku Lufam. Kohkohkoh. aku sesal apsal pendapatan ko tak bagi kat aku je. Buat aku bayar deposit nak beli umah. kohkohkohkoh. :lol:

Dia makan nasik lah sayw, makan penampar tak kenyang. Kalau aku dah berjaya aku bagitau ko ek sultan. Sekang nampak kejayaan gak dengan berdiam diri.

Walaupun aku tergamak buka topik ni Viking aku tetap percaya pada kawan aku tu, dia tak buat apa2 yg korang pikirlah. Aku berkawan pilih2 gak orang. Dia kawan aku dah berbelas tahun, hati budinya aku dah kenal. Aku bukan nak kutuk dia kat dalam ni, cuma nak mintak pendapatan korang yang memang tak sampai beberapa K tu. huhuuu :D Tapi korang saja pusing2 bukan nak bank in dalam akuan aku huhuhuhu

Peh mon678 aku tak sanggup baca cete ko. tapi semua puteranian leh kongsilah cete2 hangat dan hangit sptmana tajuk aku tu. Buat pengajaran.

Amnboi petabite nak jadikan aku pengarah filem dot dot dot lak. Kawan aku tak buatlah, sekang dah selow. Dia macam biasa je kat umah, dah tak berapa cete pasal teman lelaki tu. Untuk elakkan dia terlalu excited cete pasal teman lelaki dia tu, aku tak layan. dia cete aku tak soal balik, tulah dia dah tak bawak balik lelaki tu lagi kot. Alhamdulillah. Tapi diaorang tu masih kuar bersamalah sebab satu tempat keje.

Bagus cete teladan ko tu, khorback. Kalau ada cete-cete teladan bawa laki balik umah letaklah, nanti aku print letak atas meja kat umah. Bagi semua orang tengok. Kalau takde ko karanglah cete macam real dan bagi hukum dosa-dosa tu.

Time kasih la korang eh.

Aku tak pindah umah lagi mohdRazif, aku rasa cam kurang sihat ler. Daripada pindah umah sewa tinggi baik aku beli rumah. Tungguuuuu....

Aku tak sesal ngan pendapatan aku Lufam. Kohkohkoh. aku sesal apsal pendapatan ko tak bagi kat aku je. Buat aku bayar deposit nak beli umah. kohkohkohkoh. :lol:

Dia makan nasik lah sayw, makan penampar tak kenyang. Kalau aku dah berjaya aku bagitau ko ek sultan. Sekang nampak kejayaan gak dengan berdiam diri.

Walaupun aku tergamak buka topik ni Viking aku tetap percaya pada kawan aku tu, dia tak buat apa2 yg korang pikirlah. Aku berkawan pilih2 gak orang. Dia kawan aku dah berbelas tahun, hati budinya aku dah kenal. Aku bukan nak kutuk dia kat dalam ni, cuma nak mintak pendapatan korang yang memang tak sampai beberapa K tu. huhuuu :D Tapi korang saja pusing2 bukan nak bank in dalam akuan aku huhuhuhu

Peh mon678 aku tak sanggup baca cete ko. tapi semua puteranian leh kongsilah cete2 hangat dan hangit sptmana tajuk aku tu. Buat pengajaran.

Amnboi petabite nak jadikan aku pengarah filem dot dot dot lak. Kawan aku tak buatlah, sekang dah selow. Dia macam biasa je kat umah, dah tak berapa cete pasal teman lelaki tu. Untuk elakkan dia terlalu excited cete pasal teman lelaki dia tu, aku tak layan. dia cete aku tak soal balik, tulah dia dah tak bawak balik lelaki tu lagi kot. Alhamdulillah. Tapi diaorang tu masih kuar bersamalah sebab satu tempat keje.

Bagus cete teladan ko tu, khorback. Kalau ada cete-cete teladan bawa laki balik umah letaklah, nanti aku print letak atas meja kat umah. Bagi semua orang tengok. Kalau takde ko karanglah cete macam real dan bagi hukum dosa-dosa tu.

aku dah tnya kat Ustaz..pasal cite kau nier....mcm cite aku ar.......dia ckp kalau kita ade kuasa...halau jer..org teu kalau tak ade...kita bg nasihat mula2..kalau tak jalan...kau bersabar,berdoa dlm hati..kata die itu..selemah-lemah iman...tapi mcm aku...dah tak thn hati tangguh DOSA tgk maksiat berleluasa dlm rumah sewa tue..aku blah jer dari rmh tue...demi agama dan Maruah aku sebagai seorg Islam dan hamba ALLAH...huhu :unsure:

maaf...

kalo aper tanggapan yang aku buat pada kawan ko tue salah...

kesimpulanyer...

ko yang berkawan...ko yang tau mcm mana kawan ko...

kiter yang dengar nie just membayangkan...yang detail hanya ko yang tau...

takkan nak bukak sumer kan...

so kalau aper yang aku bayangkan tue tersimpang jauh dari hakikat sebenarnyer aku minta maaf bebanyak..

p/s : just beri pendapat...ko yang menilai...

emmm.....niey dah mmg biase sangat maner2 penyewa buat camnih...ummmm....ko

pancing ar...dah ade neighbour yg nampak perbuatan musykil kawan ko tu ke ,ko nasihat ar kwn ko

psl bende2 negatif psl laki tu cam...ntah2 laki tu....miang ke,kaki pompuan ke,kuat maksiat ke,buat2 baik ke,

bekas perogol ke.....aku bagi idea jek......k

Ni dah kes berat ni...

Sebenarnya kawan anda tu tak sedar. Tak sedar kerana hatinya telah dikaburi...

Kalau syaitan boleh sedaya-upaya goda kawan anda.

Kenapa anda tidak sedaya-upaya sedarkan kawan anda.

Kalau anda mampu gunakan tangan, tampar dia sekuat hati di hadapan lelaki tersebut, mungkin syaitan yang menggodanya cabut lari. Atau berlaku sebaliknya adalah pertengkaran. Itulah risiko namanya.

Kalau tak mampu gunakan tangan, gunakan lisan untuk nasihatkan dia berhabis-habisan. Cerita kepadanya tentang keluarganya, ibu bapanya, dan juga tentang agama. Itu mungkin boleh berjaya menyedarkannya.

Kalau tak mampu juga, berdoalah kepada penguasa alam semesta.

Kalau perkara tersebut berterusan, saya nasihatkan agar anda berpindah saja. Lagipun berlambak rumah sewa yang ada, cuma kena pentingkan soal keselamatan saja.

Beritahu dia tentang risalah al-Quran

Al Israa' - Memperjalankan di waktu malam

32. Dan janganlah kamu menghampiri zina, Sesungguhnya zina itu adalah satu perbuatan yang keji dan satu jalan yang jahat (yang membawa kerosakan).

Al An'am - Binatang Ternak

151. Katakanlah: "Marilah, supaya Aku bacakan apa yang telah diharamkan oleh Tuhan kamu kepada kamu, Iaitu janganlah kamu sekutukan Dengan Allah sesuatupun; dan hendaklah (kamu) membuat baik kepada ibu bapa; dan janganlah kamu membunuh anak-anak kamu kerana kepapaan, (sebenarnya) Kamilah yang memberi rezeki kepada kamu dan kepada mereka; dan janganlah kamu hampiri kejahatan-kejahatan (zina) - yang terang daripadanya dan yang tersembunyi; dan janganlah kamu membunuh jiwa yang telah diharamkan Allah (membunuhnya) melainkan Dengan jalan yang hak (yang dibenarkan oleh Syarak). Dengan yang demikian itulah Allah perintahkan kamu, supaya kamu memahaminya.

Surah Al Furqaan - Pembeda

68. Dan juga mereka yang tidak menyembah sesuatu yang lain bersama-sama Allah, dan tidak membunuh jiwa yang diharamkan Allah membunuhnya, kecuali Dengan jalan yang hak (yang dibenarkan oleh syarak), dan tidak pula berzina; dan sesiapa melakukan yang demikian, akan mendapat balasan dosanya;

Surah An Nuur - Cahaya

1. Ini ialah satu "surah" yang Kami turunkan, dan Kami wajibkan hukum-hukumnya, serta Kami turunkan padanya ayat-ayat keterangan yang nyata supaya kamu beringat (mengamalkannya).

2. Perempuan yang berzina dan lelaki yang berzina, hendaklah kamu sebat tiap-tiap seorang dari keduanya seratus kali sebat; dan janganlah kamu dipengaruhi oleh perasaan belas kasihan terhadap keduanya Dalam menjalankan hukum ugama Allah, jika benar kamu beriman kepada Allah dan hari akhirat; dan hendaklah disaksikan hukuman seksa yang dikenakan kepada mereka itu oleh sekumpulan dari orang-orang yang beriman.

3. Lelaki yang berzina (lazimnya) tidak ingin berkahwin melainkan Dengan perempuan yang berzina atau perempuan musyrik; dan perempuan yang berzina itu pula (lazimnya) tidak ingin berkahwin dengannya melainkan oleh lelaki yang berzina atau lelaki musyrik. dan perkahwinan yang demikian itu terlarang kepada orang-orang yang beriman.

4. Dan orang-orang yang melemparkan tuduhan (zina) kepada perempuan yang terpelihara kehormatannya, kemudian mereka tidak membawakan empat orang saksi, maka sebatlah mereka delapan puluh kali sebat; dan janganlah kamu menerima persaksian mereka itu selama-lamanya; kerana mereka adalah orang-orang yang fasik; -

5. Kecuali orang-orang yang bertaubat sesudah itu (dari kesalahannya yang tersebut) serta memperbaiki amalannya, maka Sesungguhnya Allah Maha Pengampun, lagi Maha Mengasihani.

Terbaik daripada SSB!

Sekarang memang dah tersubahat. tapi aku takkan nak menganiaya rakan sendiri.. diluah mati bapak diluah mati mak. serba salah aku

Aku rasa bukan menganiaya, tapi apa lagi cara yg ko dah cuba?

Dah beri nasihat, tak mau dengar, kot ko nak tangankan dia,

ko pun sayangkan persahabatan dgn dia kan?

Sebenarnya, lagi ko biarkan 'mende' tu berlarutan,

itu lagilah namanya menganiaya rakan ko tu!

Jadi, fikirlah utk kebaikan dia dan ko sendiri, solution banyak dah kawan2 kita berikan,

fikirlah utk kemaslahatan bersama... :)

Terbaik daripada SSB!

Aku rasa bukan menganiaya, tapi apa lagi cara yg ko dah cuba?

Dah beri nasihat, tak mau dengar, kot ko nak tangankan dia,

ko pun sayangkan persahabatan dgn dia kan?

Sebenarnya, lagi ko biarkan 'mende' tu berlarutan,

itu lagilah namanya menganiaya rakan ko tu!

Jadi, fikirlah utk kebaikan dia dan ko sendiri, solution banyak dah kawan2 kita berikan,

fikirlah utk kemaslahatan bersama... :)

bkn menganiaya kwn jer diri kau sekali.perit beb alami bende...nie.solution pindah jer...tuan punye thrt nie pun degil tak mau pindah :wacko:

Aku rasa cam bengang sangat, aku tahulah tempat aku tinggal skang ni bukan aku masuk dulu. Housemate aku sesuka hati dia jek bawa balik lelaki. Aku ada gak cete problem aku kat officemate aku.. dia kata aku mesti tego! cakap sebagai sesama islam. Tapi aku lebih banyak senyapkan diri sebab dia kawan baik aku. Sekarang aku dah serba salah. Aku takut tetiba aku kena angkut sekali dengan JAIS walaupun diaorang tu tak buat apa-apa. Setahu aku rumah bujang walaupun suami kawsan, kita tak boleh bawa masuk dalam rumah kediaman para wanita. Nikan pulak lelaki yang takde ikatan walaupun nak tujuannya nak menumpang solat. Surau masjid bersepah, kenapa mesti nak bawa balik?

Tolong wei...

Nanti aku sambung lagi

ko cakap je kat dia...kawan baik lagi bagus...senang nak tegur....

maaf...

kalo aper tanggapan yang aku buat pada kawan ko tue salah...

kesimpulanyer...

ko yang berkawan...ko yang tau mcm mana kawan ko...

kiter yang dengar nie just membayangkan...yang detail hanya ko yang tau...

takkan nak bukak sumer kan...

so kalau aper yang aku bayangkan tue tersimpang jauh dari hakikat sebenarnyer aku minta maaf bebanyak..

p/s : just beri pendapat...ko yang menilai...

kohkohkohkoh apsal ni mintak2 maaf. Ala aku bahasa kasar ke terguran tegurin tu biasalah. ko tak yah mintak2 maap, berforem cam biasa je. aku bukan org yg ske makan2 ati. :lol:

bkn menganiaya kwn jer diri kau sekali.perit beb alami bende...nie.solution pindah jer...tuan punye thrt nie pun degil tak mau pindah :wacko:

wooo cakap aku degil. :ph34r:

camni ler, aku ada cete terbaru. Aku dah dapat umah sewa. Sukalah hati aku dengan riang ria. Bulan depan boleh masuk. Aku tanyalah budak lama kat rumah tu.

Aku : Saya ada soklan sensitip ni? urmmm ada bawa lelaki masuk tak?

Dia : urm, takde.

Aku : Ha oklah kalau cam tu, nanti kalau saya fikir baik-baik, saya bagitau kemudian ya.

Selang seminggu aku msg dia. Aku nak masuk barang dulu boleh tak. huh apa dia reply.

-saya nak cakap sikit, tunang saya kadang2 ada datang sini, awak pk la kalau tak kisah, ... huuuu

aku sepak kerusi, adoi sakit!

ingat lepas terlepas dari mulut harimau nak masuk mulut boye ke..

Apalah dunia sekarang ni semua main amik mudah je.

:lol: skang aku nak top-up duit kowang sket2 nak bayar deposit beli rumah, cepat2 kolet! mon678 jadi bendahari. kohkohkohkoh

hahahahha~~ko buat moonwalk(bodo nyer iklan,budget lwk).... :blush:

kohkohkoh dah masuk, tapi kena tendang aku datang sorang je cam gengseter :lol:

wooo cakap aku degil. :ph34r:

camni ler, aku ada cete terbaru. Aku dah dapat umah sewa. Sukalah hati aku dengan riang ria. Bulan depan boleh masuk. Aku tanyalah budak lama kat rumah tu.

Aku : Saya ada soklan sensitip ni? urmmm ada bawa lelaki masuk tak?

Dia : urm, takde.

Aku : Ha oklah kalau cam tu, nanti kalau saya fikir baik-baik, saya bagitau kemudian ya.

Selang seminggu aku msg dia. Aku nak masuk barang dulu boleh tak. huh apa dia reply.

-saya nak cakap sikit, tunang saya kadang2 ada datang sini, awak pk la kalau tak kisah, ... huuuu

aku sepak kerusi, adoi sakit!

ingat lepas terlepas dari mulut harimau nak masuk mulut boye ke..

Apalah dunia sekarang ni semua main amik mudah je.

:lol: skang aku nak top-up duit kowang sket2 nak bayar deposit beli rumah, cepat2 kolet! mon678 jadi bendahari. kohkohkohkoh

kohkohkoh dah masuk, tapi kena tendang aku datang sorang je cam gengseter :lol:

huhu...kes bawa lelaki masuk rmh...nk slhkan sape lelaki ker perempuan yg bwk msuk....tue?ape nk jd dunia skrg...nie....dh tunggang terbalik..... :wacko:

Aku rasa cam bengang sangat, aku tahulah tempat aku tinggal skang ni bukan aku masuk dulu. Housemate aku sesuka hati dia jek bawa balik lelaki. Aku ada gak cete problem aku kat officemate aku.. dia kata aku mesti tego! cakap sebagai sesama islam. Tapi aku lebih banyak senyapkan diri sebab dia kawan baik aku. Sekarang aku dah serba salah. Aku takut tetiba aku kena angkut sekali dengan JAIS walaupun diaorang tu tak buat apa-apa. Setahu aku rumah bujang walaupun suami kawsan, kita tak boleh bawa masuk dalam rumah kediaman para wanita. Nikan pulak lelaki yang takde ikatan walaupun nak tujuannya nak menumpang solat. Surau masjid bersepah, kenapa mesti nak bawa balik?

Tolong wei...

Nanti aku sambung lagi

ish ish ish... biar beta tarbiyah dia... mintak alamat dan no hp... nanti beta pergi buat lawatan rasmi