Jump to content
Sign in to follow this  
calories

Bawa Lelaki Masuk Rumah

Recommended Posts

Tersepit antara kawan dan dosa ...

Yup, lately pening kepala fikir pasal ni..

bwk llaki msuk umah bujang ppuan?? :blink:

masalah besar tuh..

jadi pape xpasal2 1 umah kne.. :o

yg ppuannyer pon xreti2 ke xelok bwk llaki lg2 yg bkn muhrim msuk umah yg sumenyer ank dara.. <_<

Dah tertulis dalam hadis dan Al-Quran pompuan ni adalah punca maksiat. Kalau pompuan tak ajak, takkan lelaki tu suka hati dia nak datang umah kitaroang tak?Sebab tulah aku org paling garang dalam bab2 macam ni. Nampak sikap ni tak ikut arus perkembangan tapi itulah yg terbaik, Insya Allah, dijauhi aku dari benda-benda haram ni.

bahaya tu.. kalu ko x g report, mungkin jiran2 ko akan wat report nnt.. kalu jais dtg tangkap, confirm ngan ko2 skali kena.. mana boleh bwk lelaki masuk rumah sewa pempuan suka2 ati.. ko kena nasihat kawan ko tu (x kira la kawan baik ke idak), ckp kat dia... kalu umah ni jais serbu, ngan ko2 skali kena.. takkan ko nak kena tanggung risiko tu. kalu kawan ko x paham jugak, suh la dia kuar carik umah lain, x pun ko je yg kuar cari umah lain.. sbb yg malu nnt ko dan keluarga ko jugak, padahal ko x buat apa pun (member ko yg buat tahi, ko tercalit sama..). mungkin member ko dan bf ko x buat apa (ye keee..??).. tp kalu bwk laki bukan muhrim masuk umah, kena serbu, confirm laa korang naik court.. malu weiiiiiiiiiii... mana nak letak muka tuu??? fikir2kanlah sblm terlambat ye..

masa bujang dulu aku ada gak housemate camni, skali tu aku tangkap laki tu tgh nyorok bwh katil member aku.. terus aku kasik notis 24 jam kat member aku tu.. get out!!!! member tak member pedulik apa kan? kalu dah wat maksiat depan mata, takkan nak biar??

Alah aina, kitaorang dok apartment, Jiran pun bukan kenal sangat. jiran pun tak notice ada lelaki masuk @ tidak. Masalah besarnya tu rumah dia ngan kawan aku lagi satu. Aku macam menumpang je, wpun aku bayar gak sewa. Aku rasa aku kena pindah le cepat-cepat. Aku tak jumpa diaorang main nyorok2 sebab jelas di depan mata ngopi2 dan ngobrol2 jer. ish susah betul

ntah2 lelaki tuh adik dia kot....lama x jumpa ke.......jangan main report je......kang kalau silap.........ada sesetengah person x suka dedahkan hal2 peribadi pada orang lain....

tetapi always keep eyes open.....kalau cakap ngan member x jalan cakap ngan lelaki tuh pulak.......nasihat la lelaki tuh....mungkin dia jenis good no evil.......cakap sekali dia paham.......

dan satu lagi kalau ada lelaki dalam rumah tuh bukak pintu luas2 gate luas2 tingkap semua bukak biar orang lalu lalang nampak apa korang buat......kalau kena serbu pun (kalau terserbu pun) atleast x lah di suspek buat bende bukan2

pasal nih berlaku bila ada lelaki dan eprempuan............bila bercakap ngan perempuan itu dikira bercakap ngan satu pihak sahaja.......dan satu lagi pihak kena cakap jugak.........tapi jangan cakap depan2 member tuh.....mengamuk dia karang............suruh member tuh pi dapur buat air kemudian cakap ngan lelaki tuh selama 3 minit......

kalau ada SMS pun lagi bagus....sms je lelaki tuh.........lelaki tuh apa? mat rempit? tukang repair paip?

hah ye, <_< suka hati engko je adik dia. Aku dah kenal dia belas tahun semua ahli kuarge dia aku kenal. Cakap ngan laki tu malas le wpun aku ngan diaroang penah kuar makan sama, aku lebih suka nak tego kawan aku suatu masa nanti. Sebab dia puncanya. Tapi tengah penin ni.

aku tengok trend bawak laki masuk umah nie dah jadi biase dah kat malaysia...ko sound (tegor) je la member ko tue...

sok kang dah menjadi-jadi lagi susah ko nak tegor...

laki @ pompan sama je, budaya ni dah menular.. tapi tgk cam foremer kat sini baik2 je :lol:

Adalah lebih baik anda report sebelum orang lain yg report. Selamatkan member awak tu.

P/S: Allah telah merancang dahulu apa yang telah kamu rancangkan...

ko bitau je mak pak die...biar derang setelkan...tapi jgn le sampai die tau ngko report...

pasal ko mesti teroskan berkawan ngan die...takkan nak rosakkan persahabatan kot...

tapi kalo dah serius sangat, sound direct jer ar...

berdasarkan kepahaman aku, tegor secara berhikmah tu tak semestinya secare lemah lembut...

tapi tegor yang berkesan...

lagi satu...kita ade dua hubungan yang perlu dijaga...hubungan sesama manusia dengan hubungan dengan tuhan...

jadi mane satu yang lebih penting? takkan kite nak jage hati manusia sampai hubungan ngan tuhan

tercemar kan...pikir-pikir le...

kalo ade salah betolkan....

Aku ucapkan banyak2 time kasih pada korang semua yg bagi pandangan bernas. Aku nak jawab satu2, :rolleyes: tapi banyak sangat

Cadangan coisox tu bagus, tapi aku tak pandai nak goda orang wpun nak berlakon aku bukan berjenis tu. Kalau aku goda nanti kalau tersangkut betul2 susah lak aku sendiri :lol:

Aku pun taknak rosakkan persahabatan kitaorang.

Aku bukak topik ni pun bukan nak burukkan kawan. CUma nak cari penyelesaian.

Kalau roomate ko bwk perempuan masuk dalam rumah apa ko buat?

Soalan ni aku tak faham. aku ni perempuan, bila perempuan masuk tak jadi masalah la, tapi kalau nak dok sama kenalah bayar sewa. Tapi mestilah tak boleh sebab rumah dah penuh.

Soalan ni aku tak faham. aku ni perempuan, bila perempuan masuk tak jadi masalah la, tapi kalau nak dok sama kenalah bayar sewa. Tapi mestilah tak boleh sebab rumah dah penuh.

Ya ye ker? aku jarang benor dgr bwk lelaki masuk rumah sbb biasanya yang ajak tu namanya perempuan gatal.

Aku biasa dengar bawak perempuan masuk rumah, tapi bab ini aku jarang dgr lelaki gatal..

laki @ pompan sama je, budaya ni dah menular.. tapi tgk cam foremer kat sini baik2 je :lol:

kawan ko tuh ada malsah ngan zaman silam dia ke?.......dia bawak balik berseronok ke atau nak belajar?(team group)?

apa kata ko jemput mak bapak dia bikin suprise :lol:

kawan ko tuh ada malsah ngan zaman silam dia ke?.......dia bawak balik berseronok ke atau nak belajar?(team group)?

aku setuju idea tu bro... :lol:

Ya ye ker? aku jarang benor dgr bwk lelaki masuk rumah sbb biasanya yang ajak tu namanya perempuan gatal.

Aku biasa dengar bawak perempuan masuk rumah, tapi bab ini aku jarang dgr lelaki gatal..

erm calories.... cuba ko dekati dia.... apprehend with the mind and soul not apprehend dengan marah.....

awak cuba awak aak bincang sama?

hehe Masa aku study kat Jitra dulu.. pompuan datang depan umah je..satu surau datang serbu,Habis Satu rumah kena motivasi dari pakcik2 surau,kitorang leh terima..ada kebaikan nye menegur cam nie.dari diam je lama 2 kita pulak yang nak cuba2.akhir terjebak sekali..Mulakan dengan teguran, tak jalan jugak dgn teguran tu mulakanlah dgn tindakan yang wajar..benda nie boleh ganggu sensitiviti penduduk setempat terutama yang ada keluarga.takkan ibu bapa sanggup dedahkan anak2 kecil dan remaja dengan keadaan mcm nie..Apa2 pun selamatkan lah AGAMA kita.. :rolleyes:

benda mcm ni memang sudah biase..lbh2 lagi kat kws bandar2....

kat depan rumah aku sndri...aku tgk bdk pmpuan tu bawak laki masuk rmh,waktu malam lg tu....

kawan2 aku sume dah tau.

dlm kes ni,dia sebagai kawan...mmg serba salah dibuatnye.better tegur dia cara baik..itu yg terbaik rasenye.

>>tapi mcm aku,sebagai jiran...nak aje aku report,tak salah kan.

kalo kat area bandar, selalunye kecik orang sensitif sikit...tapi kalo are bandar besar aku tengok jiran2 mcm dah tak heran da...

zaman sekarang bro

halal jadi haram...

main langgar je budak2 skarang ni..

jiran2?kalo jiran bukan islam lagi la ligat dieorang huhu :lol:

Edited by F18 HORNET

Aku rasa cam bengang sangat, aku tahulah tempat aku tinggal skang ni bukan aku masuk dulu. Housemate aku sesuka hati dia jek bawa balik lelaki. Aku ada gak cete problem aku kat officemate aku.. dia kata aku mesti tego! cakap sebagai sesama islam. Tapi aku lebih banyak senyapkan diri sebab dia kawan baik aku. Sekarang aku dah serba salah. Aku takut tetiba aku kena angkut sekali dengan JAIS walaupun diaorang tu tak buat apa-apa. Setahu aku rumah bujang walaupun suami kawsan, kita tak boleh bawa masuk dalam rumah kediaman para wanita. Nikan pulak lelaki yang takde ikatan walaupun nak tujuannya nak menumpang solat. Surau masjid bersepah, kenapa mesti nak bawa balik?

Tolong wei...

calories awak duk sebelah rumah saya ke? huhu mcm budak sebelah rumah saya.... bukan takat 3,4 org kadang2 6 org lelaki masuk rumah perempuan.... nak kata dah kahwin umur 18 thn lagi pelajar institusi swasta....

huhuhu dah nasihat x nak makan nasihat akhir kata

Spoiler :

PANCUNG

hahahahahhaha

mungkin kot kawan aku tu gatal dalam diam, sbb muka dia inncocent. Dia cam amik tahu sangat sebab lelaki tu baru putus tunang, cam2 cara dia nak amik laki tu. kalau seseorang ni suka sangat ngan seseorang amik tahu A-Z. Tapi kalau tak tepuk dua2 tangan manakan ada bunyik.

haha..ayat ko sebijik cam officemate aku. ada 'jin'. dia belajar takat SPM je. Tapi dia baiklah, mulut tak lazer, cuma sikap dia cam pelik.

yala korang semua (semualah nama2 yg menjawab kat atas tu) :D

faizulanuar - yup, selamatkan agama kita seboleh mungkin. tapi kawan aku biasa kata ' kita jgn dulik kata orang calories (bukan nama sebenar) hehe, kita tahu apa yg kita wat' huhu ayat stendert le tu.Aku dah buat keputusan sekarang sedang berlegar2 di dalam pala.

lufam + are zn - yala dok bandar umah pun tak kenal jiran sebelah. pagi ge keje, malam baru balik. sape nak kenal. amik tahu lagi tak. aku ni terpaksa dok bandar sebab keje.

F18Hornet -skang ni yang tak boleh pun dibolehkan. hari tu aku ada dapat sms tak tahu berantai ke tidak mengatakan planet marikh dah buat pusing berlawanan - kiamat dah dekat. berdebar-debar hati, banyak kebajikan belum beres, datang masalah dalam rumah sendiri.

sayw - aku tak pernah marah dia setakat ni. Aku banyak senyap kalau tak setuju. aku tak dok sebelah umah ko le, ko dak skolah lagi aku pekerja tahap profesional. huhu :D

Faham?

Sori la kalau ko rasa aku ni kerek, mmg aku kerek pun sekarang, tapi aku kerek bersebab, aku kerek sebab aku tgh panas hati dengan ko sebab ko tuduh aku bukan bukan lepas aku dah tolong ko.

:lol: ok aku mintak maaf. Aku tak tahu le ko amik hati. aku rasa ayat aku tu biasa2 je. ok skali lagi mintak maaf, sensitip betul dak laki skang ni eh. hehe. tima kasih tu ikhlas le sebab ko dah bagi jawapan atas soklan aku. jgn marah2 nanti nanti dose upgrade = 1000gb lak. :lol:

macm ni la...aku ada satu cadanagn....ko kumpulkan budak2 putera yang alim2 dalam 4 hinnga 6 org,untuk p serbu rumah ko time ada buadak laki tu....kita bukan buat aper cuma nak gertak nak bagi ceramah sikit jer....bagi dia sedar jer....pastu kita org cakapla yang yang kita org ni dari jabatan agama Islam.....kita tegur cara ni la...

kalo pihak jais yang sampai mahu budak tu kena kawin free.....

eh cadanagn aku ni dah ada org bagi ker...kalo dah ada sori la yer...aku malas la nak tgk yg lepas2....

To TS...setuju x cadanagn aku ni...ko kena cepat sebelum bahu sebelah kiri kita semakin berat....

Kalau nak serbu pun xbaik la nak menipu kata dari jabatan agama islam. Cakap sebagai jiran tetangga dah la.

ckp je orang surau area kawasan ko..hahaha ok gak idea member tuh..ko minta la tulung officemate ko yg lelaki yg alim2 ke..dtg umah masa lelaki2 tuh ada n kasi nasihat...mcm member ckp la menyamar la but jadi org surau sudey..

atleast nanti lelaki tuh dah segan & takut la nak dtg mana tau nasib x baik Jais lak serbu huhuhu..:)

ni kes bwk laki msk..tp kes aku nih kalo house mate mlakukn hubungan sejenis lg mcm mane aku k tego..harap jer aku ni skola aagma..tp xleh nk tego..wuwuwu