Jump to content
wadud

Studiotraffic

Recommended Posts

iklan seketika Selamat Hari Raya Haji... apa pun mungkin main solo lebih baik dari ramai downline

betoi tu.... aku takder downline satu pon downline bawah ST .. jadi aku takder masalah pon ngan ST nie.. he he he

p/s Slamat Ari Raya Haji... semoga aku copat kaya... dan dapat membantu sesamo kitee he he he biggrin.gif

hehe..baguih la kalu ekau berniat camtu..tapi jgn bilo kayo jo ekau pun losap hehe tongue.gif

lepas akaun aku kena ublock upgred sampai 300 us...

bila amal ibadat dah cukup

duit pun dah cukup ...... tahun tahun akan datang

boleh naik haji ..

selamat hari raya korban

lepas akaun aku kena ublock upgred sampai 300 us... 

bila amal ibadat dah cukup

duit pun dah cukup ...... tahun tahun akan datang 

boleh naik haji ..

selamat hari raya korban

jom weh...aku pun sama nk ikut hang p naik haji...

skrg x leh laa kalau nk p...diorg dok running dh haji skg.. smile.gif

kita p next year k'

akunya a/c st still block, level $4k woo.... mad.gifwacko.gif

sabaQ sabaQ jer la...

Nak gi aji jugak tahun depan kawe nih...dah buleh keluarkan modal ST 4000 dah.. Fuh lega rasanya...

Kalo ST lingkup lepas ni pun, kawe tak kisah sangat dah. IN PROFIT dah.

Kalo dia tak lingkup lagi, kita main lagi....tapi dengan duit yang dapat dari downline ajerlah...(mujur kawe punyer downline, tinggi2 akaun demo)

Cuma kawe nampak, 12DP lagi reliable. Cukup akaun expired 12 hari..duit trus masuk akaun STORMPAY kawe. Dari STORMPAY, trus buleh request cheque dan dalam masa 7-10 hari..cheque dah sampai.

Cadang nak guna duit ST main kat 12DP. Malas nak berkhayal lagi dengan STUDIOTRAFFIC dan STUDIOPAY.

Kawe agak la...ST ni dah mula tunjuk tanda2 nak collapse dah. Banyak main kasar dengan user dia. New user kat UK dan IN PROFIT yang tak nak contribute, dia dah reset akaun. Ini dah berlaku di UK.

Khabarnya dari downline kawe di US ( student melayulah)...dia bitau, ramai user ST kat US dah kene hold dia orang punyer akaun....pasalnya ada ORANG DALAM ST yang keluarkan duit berjuta2 dollar tanpa pengetahuan management dia. Ini belum sahih lagi, khabar angin pun dah cukup dah. Fuh...bala besar kepada kita kalau masih teragak2 nak keluarkan duit dan masih mahu invest lagi banyak-banyak.

ST ni bukan scam, tapi management dia belum cukup pengalaman untuk kontrol kewangan yang ada. Tu yang nampak kelam kabut tu...

New user kat UK dan IN PROFIT yang tak nak contribute, dia dah reset akaun. Ini dah berlaku di UK.

waahhhh ganasnye .......selamat aku lom profit ...tapi kalu dah untung ape salahnya kite kontribute .....aku pon dah join sales teams nie...walaupun lom profit ....( nie bukan sbb berita kat atas tu )......

bak kate org jangan jadi parasites hanya tau untung sendiri ....lebih baik ade simbiosis ..same same untung ...syarikat kekal lame ...kite pon untung lebeh .. tongue.gif

ORANG DALAM ST yang keluarkan duit berjuta2 dollar tanpa pengetahuan management dia. Ini belum sahih lagi, khabar angin pun dah cukup dah.

waaahhh nie lagiiii ganas......selamat lom sahih ..aku rase kalu betul betul sahih nie x tau la nak cakap ......

ps: nie mungkin spekulasi org yg kene reset tu kot ..sbb die x pueh hati kat st ...hue hue hue hue......

THN 2006 THN PENTING UTK ST ....sbb macam macam perancangan nak buat tahun nie ....kite tunggu abis tahun nie ..tgk ape perkembangan selanjutnye ....

rolleyes.gifrolleyes.gif ..

Hmmm..kawe setuju benor kalo ST tak main kasar sangat dengan user dia. Dia sepatutnya tak boleh anggap user keluarkan wang kerana nak untung saja. Sapa yang invest tak nak untung? Semua orang nak play safe.

Ini idak, dia macam ingat bila kita invest..duit tu macam sedekah bulat-bulat kat dia. Pas tu pulak, dia tak pandai nak rolling duit. Mulalah kategorikan user IN PROFIT dan NON PROFIT. Sebenarnya cara ni memang dah KASAR benar. Kalau kita invest duit kat bank atau mana2 institusi kewangan, bank mana ada buat camni? Akaun cuma akan diblok sekiranya ada masalah kehilangan wang atau request dari user sendiri spt kehilangan kad dsbg.

Pada kawe, helah terbaru dia..upgrade max sampai 80K. Memang nampak banyak duit boleh dapat. Hah? Ingat senang ker nak kluarkan USD 24K sebulan? Cara biasa withdraw pun dah sakit benar..20-35 hari! Inipun kene chat dan hantar tiket untuk cepatkan..kalo idak, mampus dia nak expedite....

Yang herannya, mudah benar kita upgrade akaun. On the spot jer dia terima...tapi bila nak bayar balik kat kita, mulalah dia audit la.....VERIFIED akaun tu kawe setuju. Tapi apasal amik masa lama sangat nak bayar. Kenapa dia tak request NETIBA user lagi cepat bayarannya? Ini satu persoalan jugak. STORMPAY buleh buat, apasal ST tak mau laksanakan. Ini kita kene pikir jugak...

Kawe sokong benar cara 12DP uruskan masalah dan maintain system dia. Bukan nak puji, tapi ADMIN dia memang PLAY SAFE. UPGRADE LIMIT pun cuma USD6K jer. Siap EXPIRED, dia trus masukkan earning ker PAYMENT PROCESSOR. Tak perlu USER buat REQUEST. Tak sakit kepala user.

Keje gila woo ST, dengan staff tak cukup la...tak mampu nak handling ramai user. Sesetengah LHD amat sombong walaupun tak dibayar gaji dan hujung bulan mengharap wang ehsan user. Lambat benar nak jawap TIKET, LHD tu kadang2 berjam2 baru nak entertain. Dah berapa kali buka/tutup LHD pun..sama gak. Kawe pernah try LHD ni melalui 10 komputer dengan username downline yang berlainan serta Public IP yang berlainan (Kat ofis ada FREE 256+256+5 Public IP yang diberi TMNet sbb dah lama guna ATM Lease Line 32Mbps, Frame Relay 16Mbps dan ADSL 2Mbps) . Sbb kadang2 tu kene tulung SURF untuk 2-3 hari. (Tak perlu risau pasal password sbb duit ST atau SP bukannya boleh dicuri pun...sbb protected dari kelambatan yang benar2 melampau prosesnya.)

Kawe setuju la kalo bab SIMBIOSIS tu...tapi bila dah jadi camni, user semua buleh lari la. Jika dia bagitau apa2 reasonable charges dikenakan lagi bagus. Umpamanya, bagi sesiapa yang akaun dia lebih 5k/10k/15k/20k, sedikit charge USD 100/200/300/400 dari earning dipotong untuk skim pembangunan ST atau untuk gajikan staff atau apa2lah. Kawe rasa ini lagi baguih. Dia buleh charge accordingly dan user tak perlu bersusah payah untuk buat kerja2 amal untuk ST contribution dll.

Tapi dengan cara BLOK akaun, HOLD akaun, PAKSA COMPOUND, Masuk MEETING DAN HANYA KENA DENGAR CAKAP DIA JER...ini adalah cara YAHUDI KAMBING jer yang buat camni. Memang ADMIN berhak berbuat demikian, tapi ini bukan cara yang betul. Kawe ada 4 downline yang TERANG2 BREACH dia punyer TOS 9.3, tapi tak ada pulak kene BLOK atau REMOVE REFFERAL. Demo-demo ni taruk nama anak bini sebagai DOWNLINE dengan menggunakan alamat rumah yang sama walaupun kawe melarang berbuat demikian sbb buleh taruk alamat lain2 la. Tapi tak diblok atau dikeluarkan referral atau apa2 tindakan pun sbb demo ni invest banyak-banyak FRESH MONEY, melebihi USD 10K. Nampaknya UNDANG2 ST ni, berpilih2. Ada PRIORITY cam Maybank pulak.

Kawe cuma nak kita beringat sahaja, kita main..main jugak....tapi si kapir mat saleh ni, dia bukan tahu pasal halal haram dosa pahala...dia akan buat apa saja yang dia rasa pada akalnya betul sajalah. Kalu dia ada consideration camni, tak ada masalah yang teruk2 punyer...sepatutnya dia kenalah lebih prihatin pasal pelabur-pelaburnya...bila pelabur ditekan setelah mereka melabur....padahnya, sistem dia orang tak mau percaya lagi la...

Skrg ni pasaran ST memang lengang....orang dah kurang percaya lagi...even yang dah lama2 senior...Yang dok bertahan sbb tak buleh amik duit jer...kalo buleh amik, ramai2 mesti dah blah dah. Yang senior pun, tak galakkan downline invest....

Kawe pun cuma masih sikik jer lagi nak tumbang kepercayaan.. SBB ST ada BACKUP BUSINESS...StudioWalker, StudioPay, dll..Ini yang jadikan ST masih relevant. tongue.gif

Kawe ada 4 downline yang TERANG2 BREACH dia punyer TOS 9.3, tapi tak ada pulak kene BLOK atau REMOVE REFFERAL. Demo-demo ni taruk nama anak bini sebagai DOWNLINE dengan menggunakan alamat rumah yang sama walaupun kawe melarang berbuat demikian sbb buleh taruk alamat lain2 la.

huhuhuh ..yg nie x breach TOS ....sape sape leh letak anak bini sebagai downline ..siap leh letak alamat same pon x pe ..tapi x dpt la bonus downline ..huehuehuheuhe.....ingat tu .....

ps: aku x nak tulis pjg sbb ...aku mmg doh phm benor dgn TOS st nie ...kalu korang phm ..tentu korang tau ape jawapan kat atas ....

tepuk dade tanya sendiri.....( jadi king kong )

lagi satu ..kalu LucentAmar tulih nie kat forum ST konfom dah kene FAO ...huehuehuehue...

Hmm.. Nasib baik aku tak invest lagi.. Masih free member.. Akaun studiopay baru jer verified minggu lepas.. Nampak gayanya kene tunggulah perkembangan selanjutnya sebelum invest dalam ST..

Aku rasa aku nak tengok 12dp lak camner.. Kalo 12dp lagi stabil dan secure aku mungkin invest dalam 12dp..

a'kum semua

alhamdullilah ....

cek aku dah sampai ....dari studiopay ...mmg cepat dia hantar .....baru jer minggu lepas aku request dari studiopay...dah dapat .....

nanti kalu aku ader masa aku akan scan cek tu utk prove yg mmg aku dah dapat....sbb skrg nie aku tengah nak pasang byk komputer daa....dpt projek 15ribu hee..hee.....

nilai tak byk sbb aku dah beli egold byk daahh...

dlm RM 312.00 jer...

selangorde

"huhuhuh ..yg nie x breach TOS ....sape sape leh letak anak bini sebagai downline ..siap leh letak alamat same pon x pe ..tapi x dpt la bonus downline ..huehuehuheuhe.....ingat tu ....."

Umai..tapi depa memang dapat komisyen jugak. Ini yang kawe tak paham benor ni.

Kawe pun ada 3 downline guna alamat office yang sama. Semuanya dah kene remove. Abih semua komisyen ditarik balik. Walaupun dah hantar tiket menyatakan yang ketiga-3nya adalah rakan office. Dia tetap cakap nak kene remove jugak. Inilah yang kawe cakap, peraturan dia berpilih-pilih.

Nak buat macam mana sbb masa awal2 dulu, TOS dia lain..sekarang ni dah version berapa daa...lagi panjang berjela....

Buat masa sekarang, jangan invest apa2 lagi, (ikut nasihat WADUD sbb dia pun tak berani mengencouragekan sesiapa buat investment...kawe sokong...) even EARNING+KOMISYEN yang bulan lepas. Hati2 dengan ST/SP. Kalo 12DP, ini kawe sokong...setakat sekarang, dialah yang paling reliable dan "macam baguih" lagi la...

Saya ada withdraw ST to SP pd 4 Jan 06.. sampai sekarang tak dapat pun..

Selalunya berapa lama nak tunggu utk withdraw tuu.. ada yg kata 3 hari .. ada lak kata 20 hari.. atau perlukah saya menghantar tiket atau chat dg ST ..

Tulunnnn...

TQ

Saya pun dari 1hb jan lg request withdraw dari ST ke SP...sampai sekarang x masuk2 lg ke SP....1st ticket dah submit...diorang reply ST tgh audit member sampai sekarang ni x selesai...so nk kena tunggu sampai bile x tau la lg...

Saya pun dari 1hb jan lg request withdraw dari ST ke SP...sampai sekarang x masuk2 lg ke SP....1st ticket dah submit...diorang reply ST tgh audit member sampai sekarang ni x selesai...so nk kena tunggu sampai bile x tau la lg...

Sebenarnya dia bukan nak audit sangat pun, dia dah menggelabah camana nak rolling duit. Apa susah sangat nak audit sbb semuanya komputer yang buat. Paling lama orang buat audit pun 3-7 hari. Ini dah sebulan lebih dah. Haha...

Kawe dah biasa jadi management team, pandai2lah nak calm down orang bawah yang sedang menyinga tu. Kalo dia bising sampai nak runtuh gunung pun, jika boss tak nak bagi...apa dia boleh buat. Dia takkan repot polis punyer. Kalo tebiang gempaq tengah jalan, boleh dibuang kerja. Teknik yang berkesan sejak berkurun dah dipakai.

Kawe teringat masa belajar U dulu. Bila tanya JPA, JPA kata depa dah bagi dah duit kat Hal Ehwal Pelajar. Tapi duit tu tak sampai2 pun dan disengajakan delay selama beberapa bulan. Nak tahu apa HEP buat? Biasanya duit student tu dilaburkan kat mana2 dulu...bila dah dapat untung, baru hampehnya diberikan kepada student.

Kalo kita tanya LHD pun, dia akan kata tengah buat THOROUGH AUDIT. Audit kambing dia la tu... [Teringat gak kawe pasal memberi kepercayaan kepada orang bukan Islam ni...Nabi pun dah pesan gaks..huhuhu]. Tapi nak buat camana yerk..kita dah bagi duit kat dia...bak kata orang berhutang dengan kitalah...kalo dia tak mau bayar, apa kita boleh buat? Nak repot polis? Kes ni pun cam tu jugaklah... Tapi reason senang, tengah audit.

Kalo ko buleh jadi penyabar macam nabi kita tu kan...ko layak join ST. Kalo tak boleh sabar, baik ko main 12DP. cool.gif

If you give me $6000 in Studio Pay for free I'd say, NO THANKS!  Studio Traffic ponzi scam is done paying. The people you see in their forum saying "I got paid" are a product of the hundreds of threads opened by themselves recruiting members to create fake posts in other forums to boost that scam's reputation.

I know you know that money is lost and that's why you are selling it. You are not the first selling ST accounts. There are a ton of people selling their Studio Traffic ponzi scam accounts.

Sekadar berhati2 sahaja. Post ini dihantar pada 31-Dec-2005. Refer sini. http://talkgold.com/forum/showthread.php?t=51634 ohmy.gif

Aku rasa untuk short term studiotraffic sekarang tak berapa selamat tapi aku yakin untuk long term studiotraffic akan naik semula..

Sekarang ni diorang tengah hadapi masalah kewangan.. Diorang dah plan pelbagai program dan pengubahsuaian sistem untuk settle kan masalah nie.. Sebenarnya sekarang ni diorang outbalance.. Member ramai tapi advertising kurang.. Expenses diorang pon dah naik disebabkan oleh kenaikkan operation cost.. Jadi diorang tukar strategi disamping bayar kepada member diorang gunakan member untuk generate income (dapatkan peluang advertising).. Itulah yang diorang cuba buat dengan program baru surftv untuk diletakkan di laman2 web untuk membolehkan skop penonton lebih besar.. Disamping dapatkan income dari orang yang nak advertise dalam studiotraffic..

Ditambah lagi dengan beberapa program lain macam studioshopper aku yakin masalah diorang dapat diatasi.. Diorang dah nampak kesilapan diorang dulu sebab tidak menjangkakan pertambahan member mengatasi income diorang dan kegagalan untuk pusing modal.. Diorang belajar dari kesilapan tue dan terus move forward dengan membuat beberapa perubahan yang drastik.. Atas sebab tu aku yakin studiotraffic bakal lebih kukuh untuk long term..

Jadi kalo nak play safe studiotraffic bukan tempat yang sesuai buat masa sekarang.. Kalo yakin dengan apa yang studiotraffic cuba buat apa salahnya kalo nak spend ke studiotraffic.. Cuma kene kaji balik sistem baru studiotraffic dan plan strategi baru.. Strategi lama dah tak berapa sesuai untuk studiotraffic yang baru ni..

There is no easy money in life..

aku rasa ST nih bukan takder untung... dorang punya untung memang berlambak.... terutama clickbank bayar ST dari setiap kali kita click image autosurf dia. tu pasal semua advertise web kita dia jadikan image.

Strategi dorang memang bagus tapi belum cukup sempurna pasal baru mula. utk long term ST akan naik semula. tapi utk short term nih... aku tak berapa yakin.

lagi satu... problem bayak yg berlaku pada orang yg lama jee, block laa, pending laa. tapi pada orang yg baru daftar dan upgrade account memang takder aper2 masalah.

Aku pun dah confuse nih..... mungkin aku akan withdraw duit aku kat SP pastu transfer kat Stormpay, main 12dp. hmmmm... belh ker cam tu... isk

There is no easy money in life..

aku sokong nie

ST tgh audit member sampai sekarang ni x selesai...so nk kena tunggu sampai bile x tau la lg...

utk ayusri4ever dan mdhaz ....sile la tunggu sampai februari nie ..die org kate ..bulan 2 nie audit siap dan semua org dibenarkan surf seperti sedia kala ....

so tungguuuuu...

proses payment akan jadi lancar seperti sedia kala

Kawe pun ada 3 downline guna alamat office yang sama. Semuanya dah kene remove. Abih semua komisyen ditarik balik. Walaupun dah hantar tiket menyatakan yang ketiga-3nya adalah rakan office. Dia tetap cakap nak kene remove jugak. Inilah yang kawe cakap

nasib korang agak malang berbanding dengan downline ko yg lagi satu tu kot ..huehuehuehue.....ko tau je la ...die nie manusia juga ...mesti ade kesilapan die ..macam staff kerajaan !!! rolleyes.gifrolleyes.gif .... ade ade je ksilapan dieorg buat ..tapi kalu komplen balik ...ok la tu ....

so aku rekemen kat ko ..ko gi la komplen kat staff st nie ..kasi tau yg referal ko yg sorg lagi nie ..x kene lagi tindakan ....

ps: tapikan aku rasela x patut komplen org bawah ko ..kesian die ...nanti ko jugak yg rugi ...

Edited by umai21

ps: tapikan aku rasela x patut komplen org bawah ko ..kesian die ...nanti ko jugak yg rugi ...

Memang kawe agak dah..akan menyusahkan downline kawe gaks. Bukan kerana nak mengadu, tapi memang jelas sangat yang peraturan yang ada tu dikenakan kepada yang tertentu sahaja. Takkan nak dajalkan downline pulak.

Nak salahkan nasib, takkan kawe punyer akaun diaudit, sedangkan downline kawe tak diaudit. Hanya downline2 kawe jer yang selamat. Duduk pulak dibawah kawe. Mustahil tak nampak.

Maklomlah..kawe ni tak ado priority macam kat MAYBANK tu....invest pun USD4000 jer...kalo invest lebih USD10K, mungkin tak jadi macam ni. Lagipun, tak ada apa yang kawe nak sesalkan, dah amik balik dah modal tu...tak kesahlah apa ST nak buat, mintak2 jangan reset akaun kawe udahlah....

Kawe setuju benar ngan binarycode dan addlayer tu. Ko Umai, memang pandai mengayat, buleh jadi management team la nanti.

Buat masa sekarang, ST dan SP memang tak berapa selamat.

weh weh... aku nak tanye ah. katakan korang bayar $1000

so acc korang level $1010 kan... so pendapatan sebulan studio traffic $101

dlm masa 12 bulan $1212

aku terbaca nih

Each upgrade last 12 months, before expiring. Remember, just like when you upgrade, the earnings go up for the entire month, when an upgrade expires, the same is true. Your earnings will drop for that month, unless you upgrade again, to compensate for the expired upgrade.

so after 12 bulan.. acc korang jatuh ke level $10 balik ke?

so korang dpt $212 jer lah kan.. korang rugi $787

camtuh ke sistem dia? ke bila top up.. setiap top up tambah 12 bulan hayat pada level?

lagi satu, katakan aku level $20. minimum site kene surf 100 dan maximum 300. ader ke perbezaan kalau aku surf 100 dengan 300 in terms of pendapatan harian? tlg ajar skit. nanti kalau ade time, aku join pakai id referal korang...

Edited by hdr088

hdr088... aku berminat sangat dengar nak join bawah id tu..biggrin.gif

aku leh tunjukkan semuanyer... dan aku pun dah siapkan program kira2 guna excel untuk pendapatan di ST.... kalau berminat PM jee aku atau YM.

weh weh... aku nak tanye ah. katakan korang bayar $1000

so acc korang level $1010 kan... so pendapatan sebulan studio traffic $101

dlm masa 12 bulan $1212

aku terbaca nih

Each upgrade last 12 months, before expiring. Remember, just like when you upgrade, the earnings go up for the entire month, when an upgrade expires, the same is true. Your earnings will drop for that month, unless you upgrade again, to compensate for the expired upgrade.

so after 12 bulan.. acc korang jatuh ke level $10 balik ke?

so korang dpt $212 jer lah kan.. korang rugi $787

camtuh ke sistem dia? ke bila top up.. setiap top up tambah 12 bulan hayat pada level?

lagi satu, katakan aku level $20. minimum site kene surf 100 dan maximum 300. ader ke perbezaan kalau aku surf 100 dengan 300 in terms of pendapatan harian? tlg ajar skit. nanti kalau ade time, aku join pakai id referal korang...

Cara kira tu tak bape betul sikit.

kalau berminat aku leh send kat ko program yg aku buat utk kira2 keuntungan kita kat ST.

Formula excel yg aku buat tu automatik..letak je bape amount dia akan kalkulate sendiri biggrin.gif

Edited by addlayers