Jump to content
abixpert

Cara Minta Balik Hutang

Recommended Posts

Assalamualaikum

Macam mana nak minta balik hutang?

Masa minta pinjam, cakap nak bayar balik duit sekian-sekian tarikh

tapi bila sampai tarikh, macam macam alasan

Bila orang susah, kita bantu dia, dengan alasan nak memudahkan dia, tapi nie yang terjadi

nie ada doa untuk minta hutang....

“La ilaaha illa anta subhanaka inni kuntu minaz zhalimin.â€

(Sesungguhnya tiada Tuhan (yang dapat menolong) melainkan Engkau (ya Allah)! Maha Suci Engkau (daripada melakukan aniaya, tolonglah daku)! Sesungguhnya aku adalah dari orang yang menzalimi diri sendiri. –al-Anbiya’: 87.

Amalkanlah Ayat diatas, gunakan kebolehan minda anda untuk visualisasi wajah sesiapa yang berhutang dengan anda, niatkan pada diri anda untuk mendapatkan balik hutang tersebut, dan baca ayat/tasbih diatas. InsyaALLAH anda akan dapat balik hutang anda.

daripada http://linncomel.com/index.php/2006/10/16/...a-minta-hutang/

korang ada cara macam mana nak dapatkan balik hutang?

bro...nak bagi seseorang hutang tue dgn cara menolong dan tak memudaratkan diri ader cara aku sendiri...

memula kecik-kecik pastue baru besar...

kecik-kecik sbb nak tgk sifat org tue jenis bleh pgg pd janji atau tak...

janji 2 minggu htg settle kalau lebih dr dua minggu dier buat bodoh ko takyah mintak lah...

biarkan dier dgn hutang dier sbb tue antara cara kiter nak selamatkan diri kiter kat akhirat nanti...

kalo janji ditepati bermakna ko bley bg hutang lagi sekali...

sbb tak ader cara minta hutang yang paling baik dlm pikiran aku selain dari bertindak mcm tailong...

sedangkan tai long guna cara kasar pun tak jalan kiter nak guna cara lembut lagilah dier tak heran...

sbb orang yang tak reti byr hutang nie jenis yang tak reti nak malu atau segan...

sebaiknyer kiter tuntut kat akhirat sajerlah...

aku pun byk gak org hutang ngan aku...sampai ader cara aku mintak hutang paling horror...

bermasam muka ngan aku sampai sekarang...dari bermasam muka lbh baik senyap jerk...

itu jerk pendapat aku untuk member2 putera...

tu la pasal.

orang kata duit sekupang dua pon boleh gaduh

tapi bukan nak cari gaduh, cuma nak dapatkan balik hak...

serik dah nak bagi loan kat orang, cuma kadang2 kesian bila member minta tolong

sbb tue memula bg hutang letak rm10-rm50 dulu...

kalau baru pertama kali nak pinjam dah bg sampai beratus haru beb bila ssh sgt nak byr..

duit nak buat rolling pun takder nanti...

emm... elok jugak cadangan tu

bawah RM50

yang panas tu, sebab siap janji nak bayar sekian-sekian tarikh, percaya member punya pasal, sanggup minta pinjam kat orang lain untuk bagi pinjam member

ada cadangan lain?

sekarang ni, viking punya cadangan memang bernas la (bukan kilang padi bernas :D )

guna je la cara along mintak hutang.. sape suruh berhutang

kamu bukan ALONG,kami cuma nak TOLONG!!!hu6

Sebelum beri hutang tu, elok ler buat surat agreement walaupun RM50 jer.. bukan susah pun, tulis kat kertas yang nama sekian2 berhutang dengan sekian2 dan berjanji akan bayar pada tarikh sekian2... pastu sign dua2 sekali (tukang bagi hutang dan penghutang). Ni paling penting sebab tu lah buktinya seseorang tu berhutang... kalau nak best lagi buat salinan dan cop dengan ibu jari atau pergi matikan setem.. hehehe. :)

hua hua hua...

nak buat mcm mana...sedangkan hutang ngan kerajaan pun nak lari inikan hutang ngan member lagilaH BUAT TAK TAU...

mcm PTPTN...gara gara kerajaan baik hati nak tolong org susah bagi pinjaman pastue taknak bayar...

kalo tak byr mcm mana kerajaan nak pusing duit...huhuhuhu...bila dpt waran tangkap barulah gelabah...

dah tue tuduh kerajaan mcm mcm.

Edited by ViKiNg

Assalamualaikum,

Saya ahli baru yg berdaftar. Saya perlukan nasihat dan juga sedikit panduan dari ahli2 putra disini.

Saya ditipu oleh seorg lelaki. Total amount dlm Rm3 ribu. Saya diperbodohkan, masa nak pinjam dia mcm terdesak sgt2, kata nya nak role duit, itu dan ini. Dia siap bawak adik dia lagi masa tue marayu mintak pinjam kan duit dan janji akan pulang kan.

Sekarang nie bila saya mintak balik dia sungguh marah dan kata saya yang nak bagi duit itu dengan rela hati.

Apa patut saya buat? Saya sungguh kecewa dan rasa teraniaya. Sy tak boleh nak cerita kan pada sesiapa perkara nie sebab menampakn kebodohan saya sendiri.Sebab tue ambik keputusan utk tulis di sini dan harap ada sesiapa boleh bagi saya nasihat, apa yg patut saya lakukan.

Assalamualaikum,

Saya ahli baru yg berdaftar. Saya perlukan nasihat dan juga sedikit panduan dari ahli2 putra disini.

Saya ditipu oleh seorg lelaki. Total amount dlm Rm3 ribu. Saya diperbodohkan, masa nak pinjam dia mcm terdesak sgt2, kata nya nak role duit, itu dan ini. Dia siap bawak adik dia lagi masa tue marayu mintak pinjam kan duit dan janji akan pulang kan.

Sekarang nie bila saya mintak balik dia sungguh marah dan kata saya yang nak bagi duit itu dengan rela hati.

Apa patut saya buat? Saya sungguh kecewa dan rasa teraniaya. Sy tak boleh nak cerita kan pada sesiapa perkara nie sebab menampakn kebodohan saya sendiri.Sebab tue ambik keputusan utk tulis di sini dan harap ada sesiapa boleh bagi saya nasihat, apa yg patut saya lakukan.

ada hitam putih? atau saksi?.....cap jari? any cagaran? kalau ada bawak pi balai la

Aku pom dah kena banyak kali dah, dalam riban riban jugak lah..

Biasanya aku mintak terus je, dia tak bagi aku bagi masa lagi.. sampai dah tak tahan sangat, aku gi sound je cukup cukup.. lepaskan je apa yg ada dlm hati.. peduli apa orang nak kata, kita susah orang keji, kita senang orang tumpang.. khohkohkohkohkohkohkhokhokhohkohko..

sampai sekarang ni ada yg dah 3 tahun dah, lepas aku boikot dia, tak tolong dia masa dia susah apa semua, dia start bayar lah, tapi tak banyak mana, tapi ok lah, sekurang-kurangnya dia bayar, walaupom lepas 3 tahun.. huhuhuhuhu..

bagi aku, bab hutang ni benda berat. aku pom banyak hutang, hutang dengan bank keliling pinggang, hutang dengan orang tak der lah.. tapi sedaya upaya aku bayar lah. aku ingat pesan sorang ustaz tu, dia kata, kalu kita pinjam dan niat nak bayar, Tuhan akan tolong kita, dan begitulah sebaliknya. Dan bagi aku, orang yg liat bayar hutang tanpa sebab munasabah, tak layak dibuat kawan, apatah lagi nak jadi sedara, sebab orang yg tak pikir orang lain ni, bagi aku, dia ni sampah/crap/rubbish je. Lebih baik tak der daripada ada..

Moga moga kita semua jaid hero. Yeah yeah!! hkohkohkohkohkhokohkhokhokho..

kalau jenis lembut hati macam aku,

sound jenis makan dalam

moga2 dia paham, pastu bayar balik

adeh! serik dah bagi pinjam duit kat orang ni

susah bila nak minta hak kita balik

peta, cara ganas tu angkat geng ka sorang diri?

huhu

aku tak penah malu nak mintak hutang, nak berhutang aku malu la, apasal ko rase susah sangat ke nak mintak hutang????

buatlah mcm ah long..(berlakon)

Nak hutang lagi x? 5ribu, 10 ribu, puloh2 ribu...

kalu x leh byr xpe...sedare mare lu bleh byr, adik lu bleh byr....

hahaha.. ( gelak sekali )

P/s : mesti terkezut beruk dier wat cmni..conpem terus nak byr hutang lame..hehe..just joke..

Ada sorang mamat ni pinjam liat nak bayar. tak banyak RM100 saja. janji nak bayar, janji punya janji sampai setahun tak bayar. last2 aku komplen kat boss dia, esoknya dia bayar :lol:

Orang yang suka hutang ni tak boleh percaya, tak kira hutang sikit atau banyak..

wat macam cerita ah long pte ltd.. nyanyi sampai dia malu..

wahh.. cerita apa tuu ??

bagi link kat aku, aku nk download... :lol: :lol:

cara nak mintak utang....

abixpert : sahabat, aku nak mintak hutang yang ko hutang ngan aku ari tu..

Ada sorang mamat ni pinjam liat nak bayar. tak banyak RM100 saja. janji nak bayar, janji punya janji sampai setahun tak bayar. last2 aku komplen kat boss dia, esoknya dia bayar :lol:

Orang yang suka hutang ni tak boleh percaya, tak kira hutang sikit atau banyak..

Kecohlaaa..hutang PTPTN pun ada yang takbayar...lagi tak boleh percaya