Jump to content
Sign in to follow this  
Helghast

Gusi Aku Sakit Berdenyut...nyut...nyut..

Recommended Posts

aku tak tau la camne nak citer,tapi aku boleh bercerita....camni kisah ni bermula 3 bulan lepas,start aku beli earphone yg model baru tu,ala yg getah tuu...yg kedap bunyi tuu... kan model tu tak sakitkan telinga (bukan tak pedihkan mata eh...) kalau pakai dalam kadar waktu yg lama kan...

setiap kali aku pakai katakanlah dalam sehari tu 2 jam,pastu aku guna 3 hari berturut2,hari yg ketiga tu gusi aku belah kiri bawah tu sakit berdenyut2...

nape eh?sakit ni... :(

sakit gg kot.. :rolleyes: ..aku cdgkan ko g cabut sume gg ko..hehe...

ko doc, tanye pndpt doc 2..dgr music pn leh sakit gusi eh..mcm2..dunia dah x selamat kot..

Edited by my'z purple

gile ko cabut gigi semua?ingat aku ni adik mr.bean ke?tahlah tapi tu la sebabnye,kalau aku x pakai seminggu ok plak...

huhu..aku rase kan..skang nih budak putera asik lah kena sakit yg pelik2..cmner tuh.. :blink:

ko gi lah klinik..x pon makan ubat sakit gigi tuh..nak kata tumbuh gigi bongsu, ko dah tua kan?hehe.. :lol:

Haramkan penggunaan earphone.... ko tak tahu ker side effect dia mengikut kajian. Boleh menyebebkan kehilangan pendengaran lebih cepat sebab gegendang telinga jadi semakin pejal. Selain tu aku rasa, telinga kita nie ada bersambung dengan bahgian dalam mulut dan hidung... maka hubungkait ini menyebabkan ko sakit gusi tu...

gigi ko merapati kesakitan gegendang telinga....stop dr guna earphone/headphone...aku pun dlu guna headphone...dlm stgh jam...kepala aku dh pening2 ....sbb telinga x masuk udara....

aku tak tau la camne nak citer,tapi aku boleh bercerita....camni kisah ni bermula 3 bulan lepas,start aku beli earphone yg model baru tu,ala yg getah tuu...yg kedap bunyi tuu... kan model tu tak sakitkan telinga (bukan tak pedihkan mata eh...) kalau pakai dalam kadar waktu yg lama kan...

setiap kali aku pakai katakanlah dalam sehari tu 2 jam,pastu aku guna 3 hari berturut2,hari yg ketiga tu gusi aku belah kiri bawah tu sakit berdenyut2...

nape eh?sakit ni... :(

kalau camtuh jgn pakai earphone 3 hari berturut2.... 2 hari sudahla... ehehehe :P

kalau still sakit gak... makan la panadol or any other painkiller... tp panadol dah cukup kot... (ade byk panadol yg ciplak kat mesia.. so cari kat farmasi la lagi ok kot)

mmg sakit kat gusi je ker? sakit gigi jer kot.... cam org len dah kate... wisdom tooth br nak tumbuh kot ^_^ ..... takder sakit kat telinga?

ader tak bunyik ringing lam telinga? sakit lam telinga ker?rase cam bende sekeliling berpusing ker (vertigo or dizziness)? hearing loss?

any blocked nose or runny nose? dah penah dapat sakit camni tak sblm nih?

gunakanlah ubat cap kaki tiga....

hehehehe...

mungkin gigi ko rosak kot sebab ulat kat gigi tue berperang...

mcm manusia perang kat bumi...ulat tue perang kat gigi ko

ohh aku rasa gigi aku ni sakit sebab gigi geraham aku yg belah teoi tu pecah,tu yg sakit tu...nak cabut sayang sebab geraham...huhuhu anyway thanks sebab bagi pendapatan :lol: yg menarik dan menolak....

ko cabut jek gg yang sakit tu

nanti kalu time sakit mesti sakit sgt2...

aku sarankan ko pegi jumpa doktor gigi..nnt doktor tu cucuk gusi ko kasi uabat baik utk gigi ko supaya gigi ko sihat dan sejahtera

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...