Jump to content
TemanX

Pembentukkan Kerajaan Baru.

Recommended Posts

1) Kelantan yg diperintah PAS, sorry to say, tapi ni realiti bro, ader masjid kt kelantan ke? dalam nisbah yg banyak?

surau? ambil wuduk pn susah, ni pengalaman sendiri. bukan mulut orang. Ape kemajuan yg diwar-warkn kelantan?

Tesco tu? lagi? ade? Kelantan dapat subsidi kerajaan pusat? dapat saingi kemajuan negeri lain?

LoL...yups2 ako setuju...

2) Kerajaan Kelantan bercorak Islam, penuh iman, sangat......... tengok org kelantan yg kluar dari negeri dorg, huh dasat wo.. rempit? jgan cakap.. bohsia? standard la tu.. Lakonan!! ape yg dikatekn brimej islam? Kuar negeri bukak tudung, balik kelantan pakai purdah.. ceh, itu ke imej islam yg ditanam kt remaja2 kelantan? kalo stakat lakonan jer, tk payah la...

yup2....."skandal" ako org kelantan... ngee...

ni lah yg aku maksudkn, kerajaan pusat tk kn bagi subsidi bagi kerajaan yg bukan dari barisan die.. sebab ap? hey, kalo dah mampu jadik barisan pemimpin, blajar la carik kewangan sendiri.. tk kn pemerintahan dari BA, tapi yg menanggung hutang, menanggung kos, tanggung kebajikan BN, lebih baik bubarkn BA letak je dalam BN jadik BNA..

habis, pemerintahan negeri lain yg bergabung dgn kerajaan pusat nk ambik subsidi dari mane? dari tepi longkang??

yg nie lah ako cube terangkan pade diorang tp biase lah..diorang niekan "PANDAINYEEE".....bile bn nak tolong kang...kate nak meraih undian rakyat negeri diorang...kalo x tolong plak kang..kate kerajaan pusat jahat,tamak dan bolot serta makan duit rakyat...

P/S:maybe ako nye care nak post tajuk agak kasar kot...kih3

1) Kelantan yg diperintah PAS, sorry to say, tapi ni realiti bro, ader masjid kt kelantan ke? dalam nisbah yg banyak?

surau? ambil wuduk pn susah

ini mmg aku sokong..bagus ler tu,tu maknanya terlalu ramai jemaah yg datang sembahyang,..mat,rumah Allah nie,xperlu bermegah2an kalau xder jemaah pun yg datang semahyang..antara tanda2 hampir kiamat..bemegah2 dengan membina masjid yg indah..

rumah Allah nie beratapkan daun rumbia pun xkisah,yg penting jemaah yg datang mengimarahkan..

terime je la hakikat....

wahai semua org...

PILIHLAH ISLAM

kelantan atleast masjid yg dibina bebetul besar

masjid kristal kecik jerk..

Edited by tolong_saye

ini mmg aku sokong..bagus ler tu,tu maknanya terlalu ramai jemaah yg datang sembahyang,..mat,rumah Allah nie,xperlu bermegah2an kalau xder jemaah pun yg datang semahyang..antara tanda2 hampir kiamat..bemegah2 dengan membina masjid yg indah..

rumah Allah nie beratapkan daun rumbia pun xkisah,yg penting jemaah yg datang mengimarahkan..

maksud kula 2 bkannye b'megah2 dgn masjid yg dibina, tp keselesaan bile melakukan solat..

nabi kite pn marah klau kite nk solat x selesa.. mcm mane kite nk kusyuk...

aku pn x setuju ngan kula klau die kate kelantan jea masjid die mcm 2...

negeri lain pn ade jugak masjid x b'jaga cume kite jea x nmpak... :)

that not the good reason to build crystal mosque..

bukankah baik kalo die baikpulih masjid yg sedia ade....

jadi lebih selesa dengan facilities yg lebih baik..

bukannya dengan membina masjid baru

aku pn x stuju masjid crystal 2 dihias t'lampau cantik..

cukuplah sekadar luas dan selesa utk jemaah smayang..

hiasan dgn ayat Al Quran dh cukup...

tp kite kena ingat Masjid Crystal yg dibina itu tetap rumah Allah..

bkanya binaan x mmberi faedah pd rakyat..

x yah lah kite p'tikaikn lg masjid crystal 2...

yg pnting kite penuhkn masjid...

DAP nk pulaukn plantikan calon Pas oleh sultan.

klau keputusan sultan pn die x nk hormat, apatah lg org mlayu kite...

Edited by Urahara

penuhkan masjid=betul

masjid crystal rumah Allah=betul

okey la..

pasal masjid kristal nih tak yah kite besar2kan

sebab dah terbina pon

jadi tugas kita penuhkan masjid yg sedia ada

that not the good reason to build crystal mosque..

bukankah baik kalo die baikpulih masjid yg sedia ade....

jadi lebih selesa dengan facilities yg lebih baik..

bukannya dengan membina masjid baru

people will believe what they want to believe. when they hate something, they will see no good in everything. everything is wrong, nothing is right.

la ni kita sesama berdoa agar org melayu kembali bersatu dan menjadi kuat semula agar kita tidak menang sorak kampung tergadai.

tapi ari ni DAP dh buat first statement yang nak hapuskan DEB dan semua kaum akan disamaratakan haknya. so apa komen kawan2 semua............ :blink:

klau Gerakan memerintah penang, parti 2 x leh wat pe2... sbb die under bn...

klau nk hapuskan DEB pn UMNO akan m'jerit...

tp DAP m'rintah terus die nk hapuskn DEB 2..

ape die ingat klau DEB x dihapuskn bangse die akan ketinggalan ke???

DAP akan tetap sokong DAP. Tgk nanti nx election DAP akan BELI org melayu utk jadik calon in order utk dia leh jadik MB kt negeri yg dia dh tawan la ni. sbb calon DAP tak leh jadik MB kt negeri yg ada sultan cm kat perak la ni. tapi nasib baik undang2 tubuh negeri ckp melayu & islam saje leh jadik mb. kalu tak, "selamatlah" PERAK kat tgn DAP.

kaum2 DAP nih kalu tak nipu tak sah beb......... :ph34r:

Edited by SAIJO

DAP akan tetap sokong DAP. Tgk nanti nx election DAP akan BELI org melayu in order utk dia leh jadik MB kt negeri yg dia dh tawan la ni. sbb calon DAP tak leh jadik MB kt negeri yg ada sultan cm kat perak la ni. tapi nasib baik undang2 tubuh negeri ckp melayu & islam saje leh jadik mb. kalu tak selamat PERAK

itu pun die x puas hati... lim kit siang nk pulau pelantikan PAS jd mentri besar perak..

die nk org die jd menteri... kuang ajar btl...

Berdasarkan pada tajuk susulan kepada pembentukan kerajaan baru...

Pada pendapat saya...

Pembentukan kerajaan baru Malaysia dapat dijalankan dengan sempurna.... Namun begitu ini merupakan kali pertama Negara Malaysia mengalami situasi sedemikian... memerlukan kerjasama dari semua pihak bagi membangunkan negara walaupun dalam parti yang berbeza-beza. Bersatu meningkatkan pencapaian negara dari segi ekonomi, sosial, dan lain-lain. Kerjasama ini perlu agar pihak luar tidak memandang rendah walaupun Malaysia ditadbir oleh kerajaan campuran. Nasihat menasihati antara satu sama lain bagi meningkatkan lagi taraf hidup rakyat agar tidak mengalami kemelut kenaikan harga barang(kalau boleh control rega minyak-kalu boleh la), dari segi pendidikan yang percuma atau yuran yang mampu dibayar(sebab pensyarah,cikgu dah dibayar gaji), perubatan percuma atau yang mampu dibayar oleh rakyat(bukan yg amik ubat demam, yg tu memang percuma.ape-ape pembedahan dikenakan bayaran yang rendah(sebab doktor kerajaan dah dibayar gaji dan elaun)atau dicharge pada ubat pembedahan sahaja. Tidak memberi bantuan pada org miskin tetapi memberi kerja pada mereka-(kalu beri bantuan, takat tu je la.. tapi beri kemahiran bekerja pada mereka). Mengawal rega kemudahan asas supaya tidak naik seperti elektrik,air, tempat tinggal(cukai taksiran,cukai pintu), tol(sudah menjadi kemudahan asas bagi yang menetap di selangor tetapi bekerja di Kuala Lumpur). Saman parking majlis perbandaran dengan memberi kelonggaran pada saman pertama dengan diminta hadir berjumpa dgn pegawai membuat pengakuan dan rayuan dan tidak dikenakan saman dan sekiranya pada saman kedua barulah hendak dibayarnya samannya sebab kadang-kadang penduduk tidak tahu. Membuat kemudahan asas pada tempat pendalaman.

Yang penting sekali kemudahan asas:(kalau BOLEH tu control le kemudahan asas Rakyat) - Sebab MALAYSIA BOLEH.

1. Minyak petrol cuba bayangkan hari-hari bawa kereta, moto dari Selangor ke KL herga naik biar fix

2.TOL bagi yang menetap di Selangor tapi bekerja di KL cuba bayangkan hari-hari kena tol takkan nak naik kut kos membaiki jalan tak naik pula... Batu buat jalan rega tak naik pun.. minyak tar naik kut pasal rega minyak naik... Lagi pun hari-hari berdepan dengan trafik jem dekat tol plak tu di plaza phenix

3. Makanan cuba bayangkan hari-hari mau makan

4. Tempat tinggal(cukai pintu,cukai tafsiran) Cukai pintu kenapa nak naik.. buang sampah banyak tu juga, potong rumput banyak tu juga.

5. Air, Elektrik cuba bayangkan hari-hari mau mandi, guna komputer, lampu... Lektrik dijana oleh Hidroelektrik air.. apsal nak naik cuma kos penyenggaraan saja nak maintence... Air pula... kualiti air tetap sama kenapa mau naik...

6. Kemudahan asas seperti bas, teksi, komuter ,LRT... cuba bayangkan ari-ari mau naik teksi, komuter pegi kerja... duit pun habis kat komuter KTM jer dah rega minyak naik.. nak bawa kereta minyak tol lagi... bagi mereka yg tidak mampu

Kemudahan asas sepatutnya murah kerana diguna hari-hari......Yang untungnya sapa?????????? Yang Merana Pula SAPA??????

Nasib baik le udara ni free.. Kalu kena bayar ... tak tahu berapa rega nak proses oksigen plak.... udah jangan wat polution banyak-banyak... Dulu air sungai boleh minum cam tu je(free) disebabkan polution.. di proses terus kena bayar...Nak korek perigi belakang rumah pasal nak dapat air free nanti tak leh plak pasal rumah taman.....takkan nak tadah air hujan wat minum kut... air hujan pun dah polute... korang jangan wat pencemaran udara plak... karang jadi air polution... Udara oksigen pun kena bayar.... sape yang bising... korang jugak.... Oksigen naik harga lah....

Kalau kita mampu buat kita buat la... kalau kita tak mampu... jangan buat la..... sebab nanti terpaksa cari duit nak pusing duit last-last terpaksa naik tu.. naik ni... guna dulu duit tu dulu.. duit ni dulu... pasal dah lari budget..... sape yang merana........

Biar kerajaan campuran sekarang adalah kerajaan seimbang, adil dan saksama, telus, amanah, tabliq, fatonah, terhadap RAKYATNYA bagi membangun rakyat Malaysia di mata dunia yang Malaysia ini BOLEH walaupun diperintah oleh kerajaan campuran.... Bersama-samalah kita bekerja untuk diri kita, agama dan bangsa dan keturunan(zuriat) kita pada masa akan datang.

sekarang mati pun mau pakai duit ooooo........ :lol:

Semuanya pasal duit.....Selepas mati tidak memerlukan duit lagi... hehehehehe

Yang perlu ialah amal sewaktu kehidupan kita di dunia......

Sekian sahaja pendapat saya yang tidak panjang lebar. MALAYSIA BOLEH memerintah walaupun terdiri dari pelbagai parti pemerintah campuran yang baru ini dengan kerjasama parti masing-masing demi RAKYAT bukan kepentingan PARTI..... Demi RAKYAT bukan kepentingan PARTI. Demi RAKYAT bukan kepentingan PARTI atau PERIBADI atau KELUARGA.

Demi RAKYAT dan bukan kepentingan PARTI atau PERIBADI atau KELUARGA.

sape yg start projek jambatan no 2 tu?yg baru ke yg lama..??

kalo yg lame buat..yg lama la kene abiskan..

takkan ko habis kencing org len yg zipkan balik seluar kau..??

p/s : ape la "lampi" kau neh..

chow..

Bagus la aku tak sangka BN kali ni goyang,abis.5 negri sapu tuh.harap kerajaan baru ni terutama selangor dan perak.

watch this!

http://www.youtube.com/watch?v=dhseV5SJIcM

pasti gempak!

itu baru bab bonos. itu KM mau PETRONAS sponsor penang bridge 2 beb. org petronas takkan tak panas kot. abihhh la hampa punya bonos yg kaw2 every year tuh...negara pun dh kurang dana beb sbb PETRONAS kurang untong. aku pun tak paham suka2 ati dia jer nk mintak sponsor :rolleyes:

Tau takpe kolot je Tv3 tuh.berat sebelah.aku pun malas nak tengok media BN ni aku tengok youtube je.

kalo mampu ape salahnya...bukan nak menunjuk..tp kita boleh kekalkan masjid itu sehingga ke anak cucu cicit kita nanti..

Tau takpe kolot je Tv3 tuh.berat sebelah.aku pun malas nak tengok media BN ni aku tengok youtube je.

kalo berat sebelah, xde lah 23 juta rakyat malaysia adalah penonton setia tv3..

lepas ako bace semua susulan korang lah...semua lari topik...ako ngaku ako pun mule2 larikan topik nie kepada isu pembentukkan kepada isu agama mcm yg korang cakap...tp ako tgk korang yg lebey2 nampak....lawan tokei nampak...

mari kita tutup isu negeri nie maju, negeri nie x maju, negeri nie ade masjid, negeri nie xde masjid dll..

ako nak tanya pendapat korang, korang rasa ar kan...pembentukkan kerajaan bercampur nie...adakah suara rakyat akan didengari dgn lebih mendalam?

P/S:lalalalalala....

Hari ini aku akan buat OPS SIKAP dan OPS BERSIH !!

Dah berkali kali aku bagi Amaran, tapi semua nya sia sia.

Jadi hati hati dengan setiap kenyataan dan sebarang artikal yang anda semua tulis.

Aku akan padam dan beri anda MARKAH !!

Sekian ,

Wassalam..

Jangan nak salahkan aku kalau anda mendapat tanda warning !!

4) TIDAK DIBENARKAN sama sekali mempolitikkan sesuatu isu.

5) TIDAK DIBENARKAN membincangkan persoalan yang berkaitan dengan AKIDAH, Rukun2 Islam dan Iman.

8) JANGAN menggunakan ayat2 atau perkataan yang mempunyai unsur Lucah, Mencarut dan Makian.

3) JANGAN memjawab sesuatu topik itu hanya untuk menyinggung, hati forumer lain.

6) JANGAN menghantar sebarang artikal yang anda dapat melalui e-mail atau sebarang media atau "copy&Paste" , sebelum anda baca dan faham akan maksud artikal tersebut.

haha.. aku nyer kenyataan tk melanggar mane2 rule kn? aku da bacer rule ni dlu slom post.. except rule no4 tu aku tk konfirm.. sebab tk paham.. ni tajuk serious discussion camner rule no4 leh terlepak situ? *ha..... lega...selamat aku...^^

mari kita tutup isu negeri nie maju, negeri nie x maju, negeri nie ade masjid, negeri nie xde masjid dll..

la bro, kn ak da cakap da, yg tu pendapat aku ler, tk yah kecik ati.. dan jugak, tu contoh tu kuar sumeny sbab ak nk bezakn hasil pemerintahan BA n BN.. tapi tutup jer la.. dari kiter kne warning.. wakaka..

wei, memang ler btul, tapi cuber bayang kalo kite buat mende yg dapat tahan lama, tk ke kos pembaikan akn kurang?

bile kos pembaikan akan kurang, tk ke cukai akan seimbang? bile cukai seimbang, dah tentula takde harga2 yg naik, biler harga tak naik, da tentula korang(Aku-la) tk bising.. bila korang tk bising, dah tentula pucuk pimpim tk pening pale, tk korup, biler tk jadik camtuh, dah tentula rakyat senang, biler rakyat senang, time tu nampak la rakyat bersatu.. ad paham?? tkde mende yg stop takat tu jer, mesti berkait2 nye ngan mende lain.. macam gak komputer.. biler korang banyak pakai komputer, banyak gne internet, mesti ler bil api naik biler bil api naik, bekalan power tk cukup, bile tk cukup, hutan diteroka tuk bukak stesen janakuasa baru, biler rteroka hutan, pencemaran bertambah, bile pencemaran bertambah, oksigen pun lambat diproses secara semulajadi, manusia akan mule jual oksigen, lepastu jom kite hidup kt bulan nk?

ako nak tanya pendapat korang, korang rasa ar kan...pembentukkan kerajaan bercampur nie...adakah suara rakyat akan didengari dgn lebih mendalam?

ha..!!!! ni best... ko rase camner? aku bagi contoh:

1) DAP akan sokong DAP

2) PAS akan sokong PKR atau DAP, sebagai pimpinan BA

3) PAS akan laksanakan kaedah pimpinan seperti kelantan di melaka dan kawasan pemerintahan lain

4) DAP tidak setuju dgan corak pelaksanaan / sistem pemerintahan PAS

5) PKR berkecuali

6) Kerajaan pusat akan tumpukan pada kawasan pemerintahan BN(tu dah tentula.. nk ambik hati rakyat, mesti nk kuar modal banyak..)

7) BN dn BA umpama minyak dn air.. boleh ke bercantum?

8) Projek ap slame2 ni yg melihatkn BN dn BA bergabung usaha?

9) Ap example yg rakyat dapat, kalo aderla usaha2 gabungan 2 tu?

*secara jujurnya..mmg aku risau DAP pegang pulau pinang..biarlah PAS atau PKR..

*itu pun die x puas hati... lim kit siang nk pulau pelantikan PAS jd mentri besar perak..

die nk org die jd menteri... kuang ajar btl...

*la ni kita sesama berdoa agar org melayu kembali bersatu dan menjadi kuat semula agar kita tidak menang sorak kampung tergadai.tapi ari ni DAP dh buat first statement yang nak hapuskan DEB dan semua kaum akan disamaratakan haknya. so apa komen kawan2 semua.

ha.. tu la ak da cakap.. tau tk, rata2 78% member aku anggap p.pinang the second generation of singapura..

er, aku harap ader la mane2 bangsa aku yg sedia dari skang.. kalo la bleh, ramai2 kite berkampung pegi p.pinang, undi kat sane.. <_< baru la dapat claim balik pemerintahan kt situ.. bleh ke camtu?

PAS dah pgg shah alam...arap kilang arak tu di ttp ...nk mntah aku lalu stu terbau arak............jgn kate shah alam / pj je.......sume kawasan dan negeri di bawah PAS hapuskan kilang arak /rokok dan tembakau/ roboh kan semua disko2 / pusat pelacuran / genting tu pon di haram kan sbb byk menyumbang.......kedai game dan pusat snuker semua di hapuskan

yg ni la yg aku sokong kalo BA naik kt kl... lagi2 kalo dapat naik kt jb gak.. aiyo, kesian o tengok mak bapak yg anak dorang hancus.. nanti ble aku dah ader family, ak lari pegi tinggal kt kawasan jajahan BA la, pastu skolahkan anak ak kt kawasan jajahan BN... tiap2 ari ulang alik kelantan-jb... wakakaka.....

cme, bagi aku tnpa hiburan mmg nazak skitla.. almaklum aku kn kool-a.. at least jgan haramkn CYBER CAFE sudah.. memang tk paham ak camne INTELLIGENT pemerintahan tu.. kalah otak aku yg rendah IQ nih..

tapi tk brmaksud hiburan melampaui batas.. yg leh ilangkan tensen sudah.. dpat kuar dating skit2 pn da ok pe.. :P

overall, bagi ak, tk salah tukar angin skali-skale.. at least, ble BA memerintah kl tu, tkd la masalah maksiat, gangster, conteng sane sini berlaku.. 5 tahun dididik macam tuh, kalo tk brubah gak rempit2 kite nih aku tk tau la..

jgan 5 tahun pakai purdah, 5 tahun lagi pakai skirt, pastu lagi 5 tahun pakai tudung, 5 tahun lagi pakai snow cap..

tu nampak sangat la tkde perbezaan.. nampak macma mengajar org brlakon je? nk wat malaywood besar-besaran ke? hahaks..

Edited by TJ-Ariff

ha..!!!! ni best... ko rase camner? aku bagi contoh:

1) DAP akan sokong DAP

2) PAS akan sokong PKR atau DAP, sebagai pimpinan BA

3) PAS akan laksanakan kaedah pimpinan seperti kelantan di melaka dan kawasan pemerintahan lain

4) DAP tidak setuju dgan corak pelaksanaan / sistem pemerintahan PAS

hush..betul gak tu..pas bekno sokong dap, tp dap x sokong diorang calam corak pemerintahan pas...ha3..

Pasal BN dan BA boleh kot kalo ade org tengah yg betul ikhlas untuk damaikan mereka nie.

6) Kerajaan pusat akan tumpukan pada kawasan pemerintahan BN(tu dah tentula.. nk ambik hati rakyat, mesti nk kuar modal banyak..)

nie mesti lah...rakyat dan kawasan yg undi kerajaan lah didahulukan, rakyat dan kawasan yg x undi tu kerajaan tu mmg dapat tp lambat..diorang kene mintak kat parti yg diorang undilah...

wei, memang ler btul, tapi cuber bayang kalo kite buat mende yg dapat tahan lama, tk ke kos pembaikan akn kurang?

bile kos pembaikan akan kurang, tk ke cukai akan seimbang? bile cukai seimbang, dah tentula takde harga2 yg naik, biler harga tak naik, da tentula korang(Aku-la) tk bising.. bila korang tk bising, dah tentula pucuk pimpim tk pening pale, tk korup, biler tk jadik camtuh, dah tentula rakyat senang, biler rakyat senang, time tu nampak la rakyat bersatu.. ad paham?? tkde mende yg stop takat tu jer, mesti berkait2 nye ngan mende lain.. macam gak komputer.. biler korang banyak pakai komputer, banyak gne internet, mesti ler bil api naik biler bil api naik, bekalan power tk cukup, bile tk cukup, hutan diteroka tuk bukak stesen janakuasa baru, biler rteroka hutan, pencemaran bertambah, bile pencemaran bertambah, oksigen pun lambat diproses secara semulajadi, manusia akan mule jual oksigen, lepastu jom kite hidup kt bulan nk?

maksud ko, semua perkara yang rakyat benci terhadap kerajaan ialah perkara yang rakyat lakukan tanpa sedar gitu?yelah..betul2..kalo xde pemberi rasuah, xde lah penerima rasuah, kalo xde pelanggan pusat pelacuran atau umah urut haram, xde lah pusat pelacuran dan umah urut haram dibina, kalo xde org nak gune komputer, maka hutan x diteroka lagi..ouh...gitu..ako paham...

kesimpulannya, perkara yang dibenci oleh rakyat sebenarnya adalah perkara yang mereka lakukan tanpa sedar. Bile x sedar, diorang salahkan orang lain, contoh, kenapa banyak rasuah mase bn memerintah, kenape harga minyak naik???sebabnya adalah anda sendiri iaitu rakyat malaysia...

Tq2 ako dah paham semua nya...

P/S:anyway ako ucapkan semoga rakyat malaysia akan membuat pilihan yg tepat semasa mengundi, bukan kerana benci akan pemimpin tp berdasarkan prestasi sesebuah parti semasa tampok mereka memerintah.

Masalah sekarang ni org benci dekat kerajaan pimpinan pak lah..itu jer akar umbi yg menjadikan semua nie..pemimpin degil

aku rase kita x bole gak salahkan die,setiap pimpinan pasti ade kesilapan..mane2 pemimpin pun...

cuma jangan keterlaluan.

cube la korang fikir,kalau korang memimpin negara cm semua pemimpin negara,x ke pening korang..???

nk kna truzkan kebaikan pemimpin terdahulu,n cover balik kerugian atau keburukan yg pemimpin sebelum die buat.

(aku terkenang plak zaman die kehilangan mak ngan isteri die skali gus,kalau kite la boleh ke hadapi?)jgn plak ade yg melenting..die boley truz laksanakan tanggungjawab die dalam kesedihan..kalau kite plak cmane?

x perlu la kita salahkan sesiapa,kalau die tu baik,tapi orang bawah hancur,macam mane die nk buat keje??

aku dulu jadik ketua pengawas pun rase semput,ni lagi la die perdana menteri negara.

jangan la mudah kita menyalahkan orang,kerana kita sumer pun x tau ape kesulitan die nk kekalkan smpai tahap nie..

(aku bukan la penyokong dia,tapi aku hanya nyatakan ape yg aku rase)

neway,aku rase pembentukan kerajaan baru nie mengikut kebanyakan orang kt sini,akan seimbang..tapi mesti byk kontroversi antara parti kt dlm parlimen.

(aku terfikir,dulu pak lah tu baik ngan anuar ibrahim,zaman pak lah la gak anuar lepas dari hukuman...

so korang rase cmane?aku rase insyaallah dowrang leh kerjasama ngan baik,even dowrang lebey mengenali rahsia masing2 dari kita semua nie)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...