Jump to content
TemanX

Pembentukkan Kerajaan Baru.

Recommended Posts

Guest mysahabat7

kat Sabah, masih perlukan satu institusi yg kukuh utk memerintah. aku tak nampak parti lain yg blh perintah sabah selain drpd..tut..tut..tut...

Pakcik ini buta huruf...pakcik pun taktahu logo apa pakcik pangkah, pakcik suruh orang lain bwk kereta roda pakcik..sampai di sana, pakcik suruh anak pakcik pangkahkan :lol:

pakcik keluar kenyataan, pakcik tetap tunaikan tanggungjawab sebagai pengundi walaupun pakcik uzur :lol:

Guest mysahabat7

la....sahih mende ni. Siapa sudi nak jawab? tahniah orang melayu kerana berpecah. sekali lagi, tahniah!

Ye ker? Selama ini dok ketua menteri bukan bumiputra yang perintah di sana banyak kebaikan yang dia bawa di PENANG :lol:

TAHNIAH pemerintah kerana menaikan harga barang, minyak dan tol menyebabkan orang bukan bumi putra memberontak... tapi gua orang melayu, gua tak kisah mengenai kenaikan harga barang,minyak dan tol sbb gua MMG OTAK BERNIAGA :lol: lagi pun gua sayangkan UMNO :lol:

Edited by mysahabat7

sorg pun tak menjawab post aku..kenapa..??

tak dapat terima kenyataan memang ada pengundi hantu atau buat2 tak nmpk ape yg aku post disebabkan ego yg terlampau tggi dan tidak mahu menerima pandangan org lain..??

chow..

Ye ker? Selama ini dok ketua menteri bukan bumiputra yang perintah di sana banyak kebaikan yang dia bawa di PENANG :lol:

TAHNIAH pemerintah kerana menaikan harga barang, minyak dan tol menyebabkan orang bukan bumi putra memberontak... tapi gua orang melayu, gua tak kisah mengenai kenaikan harga barang,minyak dan tol sbb gua MMG OTAK BERNIAGA :lol: lagi pun gua sayangkan UMNO :lol:

Ya, tahniah kerana anda berfikiran matang macam ni

Adakah anda semua tak faham bahasa ??

Atau sengaja buat buat tak faham atau memang suka menjadi tukang kecoh!

Dah berapa kali aku pesan, ikut peraturan bila berforum !

Yang ko orang sembang tu dah melampaui beribu batu dari sempadan..

Amaran Terakhir !..

Edited by TJ-Ariff

haaa... kan menteri besar dah marah.... huhuhu

exco2 sila bawa bertenang yer.. hahaha :P

ps: jgn marah yer TJ - ariff, gurau2 jer huhu

jgn gaduh-gaduh bro...

sapa tengok buletin 1.30 hari ni??

selepas selesai saja DAP angkat sumpah di kediaman Gabenor...

bermakna bermulanya hari pertama dorg memerintah penang,

DEB (Dasar Ekonomi Baru) dimansuhkan/digugurkan di PULAU PINANG

sapa nak jawab??dsai?

tu namanya perubahan....

yup teruskan perubahan... itu yg korang nak kan?

aku tumpang sekaki jer huhu...

tu namanya perubahan....

yup teruskan perubahan... itu yg korang nak kan?

aku tumpang sekaki jer huhu...

aku pun bukannya paham sangat DEB tu, yang aku tau pun tertengok berita tadi..

adakah hak-hak orang melayu tiada? di Pulau Pinang?

Assalamualaikum...

DEB dihapuskan? yer ker? huuhuhh.... refer kat sini apa itu DEB... http://ms.wikipedia.org/wiki/Dasar_Ekonomi_Baru

cuma aku nak quote apa yg penting kat sini...

Bagi memastikan matlamat untuk menghapuskan kemiskinan tercapai, strategi ditumpukan untuk menghapuskan kemiskinan di kawasan luar bandar dan kawasan bandar. Berdasarkan banci penduduk 1970, didapati bahawa kira-kira 49.3% daripada semua keluarga miskin di Malaysia berpendapatan di bawah garis kemiskinan (pendapatan garis kemiskinan tahun 1970 ialah RM200) dan kira-kira 86% daripada jumlah itu berada di kawasan luar bandar. Bagi mencapai matlamat, kerajaan telah melaksanakan pelbagai perkhidmatan dan kemudahan awam melalui kemudahan pendidikan, kesihatan, bekalan air dan elektrik. Di samping itu, keutamaan juga diberikan kepada golongan miskin untuk mendapatkan bantuan seperti program bantuan subsidi baja, biasiswa pelajaran dan buku teks, makanan tambahan kepada kanak-kanak serta program rumah murah. Menjelang tarikh akhir pelaksanaan DEB, matlamat untuk membasmi kemiskinan telah tercapai. Laporan Rancangan Malaysia Keenam telah menunjukkan bahawa kadar kemiskinan negara pada tahun 1990 ialah 17.1% berbanding 49.3% pada tahun 1970. Bagi memastikan matlamat yang kedua dalam DEB tercapai, kerajaan telah cuba memperbaiki keadaan ekonomi dan pada masa yang sama, menghapuskan pengenalan kaum mengikut fungsi-fungsi ekonomi. Berasaskan pada ketidakseimbangan antara kaum, kerajaan telah melancarkan beberapa program seperti perindustrian dan perdagangan, pertanian, perlombongan, pembinaan, pengangkutan dan pertanian. Bagi menjayakan matlamat yang kedua dalam DEB ini juga, beberapa strategi telah dirancang, antaranya:

* Mengurangkan keadaan yang tidak seimbang dalam struktur guna tenaga supaya penyertaan pelbagai kaum dalam sektor utama akan mencerminkan kedudukan tenaga buruh mengikut komposisi kaum menjelang tahun 1990;

* Mempastikan pembentukan sebuah masyarakat perdagangan dan perindustrian di kalangan orang Melayu dan kaum Bumiputera supaya mereka dapat menguruskan dan memiliki sekurang-kurangnya 30% daripada semua jenis peringkat kegiatan ekonomi.

* Menambah dengan cepat bahagian rakyat Malaysia dalam pemilikan sektor produktif. Perhatian khusus akan ditumpukan kepada kaum Bumiputera yang agak ketinggalan jika dibandingkan dengan kaum-kaum lain;

* Meninggikan daya pengeluaran dan taraf kehidupan golongan miskin di luar bandar;

Setelah tempoh Dasar Ekonomi Baru tamat, Kerajaan telah menubuhkan Dasar Pembangunan Nasional yang merupakan usaha atau kesinambungan kepada perlaksanaan Dasar Ekonomi Baru.

dipetik dari Wikipedia, terima kasih En. Wiki

Wassalam...

Edited by Datuk_Seri

sorg pun tak menjawab post aku..kenapa..??

tak dapat terima kenyataan memang ada pengundi hantu atau buat2 tak nmpk ape yg aku post disebabkan ego yg terlampau tggi dan tidak mahu menerima pandangan org lain..??

chow..

~Pencari hantu datang~

yang IC xda gambar ke bang The?

kalau yang IC tu.. kaci budak darjah 2 lah jawab.. dop pon kalau dak darjah 2 yang jadi petugas SPR mybe leh ngundi si antu tu.

Balik ke topic asal..

Mengharapkan UMNO/BN bersepakat dengan pembangkang untuk membangunkan negara. Tapi aku masih tak percayakan 'gabungan' pembangkang ni.

apapon.. biarlah masa yang menentukan.

Sila tengok sini.. ni adalah salah satu sebab mengapa pembangkang xleh tidur sebantal.

Klik Sini : N11, Kedah

*

Edited by azuan
kat mana belajar buat iklan dalam topik ni?

En. Dato Sri.. Blh cerita sikit kaitan DAP menarik memansuhkan DEB.. kompius ni..

Edited by azuan

jadi datuk seri..

yang mana ada perkataan bumiputera tu, dah tak relevan dah la.maksudnya penduduk bumiputera tak lagi mendapat faedah2 yang di bold kan tu?

* Mengurangkan keadaan yang tidak seimbang dalam struktur guna tenaga supaya penyertaan pelbagai kaum dalam sektor utama akan mencerminkan kedudukan tenaga buruh mengikut komposisi kaum menjelang tahun 1990;

* Mempastikan pembentukan sebuah masyarakat perdagangan dan perindustrian di kalangan orang Melayu dan kaum Bumiputera supaya mereka dapat menguruskan dan memiliki sekurang-kurangnya 30% daripada semua jenis peringkat kegiatan ekonomi.

* Menambah dengan cepat bahagian rakyat Malaysia dalam pemilikan sektor produktif. Perhatian khusus akan ditumpukan kepada kaum Bumiputera yang agak ketinggalan jika dibandingkan dengan kaum-kaum lain;

* Meninggikan daya pengeluaran dan taraf kehidupan golongan miskin di luar bandar;

erk..tau la sini ramai orang.. takkan ada iklan lak ICT kat sini lak :P

--------------------

ON Topic.

En. Dato Sri.. Blh cerita sikit kaitan DAP menarik memansuhkan DEB.. kompius ni..

itulah..aku pun nak tau dgn lebih jelas lagi...

first time aku bace post panjang berjela (temuramah Dr M)

lain2 aku ignore je...

nak nak lagi post kurang matang + sindiran~

ada beberapa orang yang main flame sesama sendiri tu, bebawak la berhenti ye. edit la balik post sendiri tu, atau posting tu akan hilang sehari dua lagi. bukan apa, nanti kalau topik ni hilang terus, memacam tuduhan la keluar. tak telus la, itula ini la. jaga la sikit kelakuan tu. tak kira la puak kiri ke puak kanan ke. admin kata dia benarkan debat dan komen pasal pencadang atau pembangkang, bukan bermaksud boleh tembak merata-rata, pulak tu isi kandungan blog dibawak masuk dalamni. cukup sekadar url blog dibawa masuk, bukannya copy paste habis isi kandungan dia.

dan isi kandungan dari blog yang ada unsur perkauman, fakta tangkap muat, url yang ko iklankan tu akan dipadamkan.

jadi kepada yang berkenaan tu, edit la balik posting tu sendiri. letih la kalau nak harapkan moderator sapu balik, sedangkan korang sibuk tabur sampah.

kepada username mysahabat* tu, sampai angka berapa ko nak register, dan nak buat semak dalamni? lepasni apa pulak? 8? aku tengok ko ada forum sendiri, jadi kalau ko rasa nak buat sampah dalam forum ni, elok pegi buat sampah kat forum ko tu sendiri.

aku bukan nak menidakkan pendapat beberapa user pasal usul untuk "letak jawatan" tu. pendapat aku mudah je. orang yang mengusulkan orang yang diusulkan tu untuk meletakkan jawatan tu (orang = bukan user dalamni) pada satu masa dulu tak pernah pulak disuruh letak jawatan pada masa dia "messed up" 10 tahun lepas. jadi kenapa sekarang mau bising-bising. aku teringat kata sultan johor "dah berenti tu buat la cara berenti". tapi yang aku cukup kelakar bila 10 tahun lepas, orang yang sama maki hamun habis dia, 10 tahun kemudian, bila dirasakan bahawa dia sebulu dengan orang yang memaki ni, maka jadilah diorang sebagai kawan, dan penuh pujian melangit.

hakikatnya..pembangkang[PAS,PKR,DAP] suka "main" kasar...sket2 mengamuk..bakar bendera malaysia...baling batu kearah polis....hahaha...x sangka rakyat malaysia kini makin x taw bersyukur dan suke mengamuk.....

org melayu kan...kalo x ngamuk x sah.. :P ...ako sebagai org luar pun taw bersyukur ngan nikmat yg bn beri..

anyway daku dah bersiap sedia utk pulang ke tanah air ku sendiri...tp janji PKR tetap ku tuntut...wakakak....

kalo janji tu ditunaikan...daku siap sedia jd warganegara malaysia..hahaha...RM satu lima rat tu....<<bhs bdk kecik...

Malaysia especiallynya selangor akan hancuzz dalam tempoh masa 4 tahun ni.....harap malaysia x jd macam pakistan...awek ako kat malaysia nie x sabo nak kawin ngan ako....hahaha...

balik pada topik asal.....

Pada pendapat ako..."kekalahan" bn adalah satu pengajaran kepada pemimpin malaysia iaitu Paklah...ako pasti beliau akan perbaiki kelemahan beliau dalam menguruskan sesebuah negara...harap rakyat bg peluang kepadanya......

Apa komen korang untuk kerajaan campur ni.......

Komen ako:

-Rakyat malaysia semakin jd bodoh dan tamak serta suka menindas org yg miskin.

-Ekonomi malaysia akan jd tidak seimbang

-Pemimpin lebih suka bergaduh cam kat dewan parlimen USA tu..etc; baling kerusi ... ugut sana ugut sini

-Politik Wang semakin berkembang ngan pesat

-Rasuah makin berjela-jela

-Diambil kesempatan oleh org luar [negara lain]..etc..dilaga-lagakan sesama parti sampai tercetus rusuhan.

-"Sistem" Poligami makin berlambak-lambak.[kesian pompuan..bermadulah nampaknye yer]

-Akan ada rusuhan oleh kaum2 pompuan bekerjaya..[Reason:x dpt kerja...pas kate pompuan x leh kerja kene dok umah jage anak dan suami]

-Akan wujudnya kelompok2 negeri kaum masing2...

satu lagi...jgn ler pilih anwar ibrahim jd pm malaysia...jahanam malaysia ni......huhuhuu....anyway rakyat malaysia dan mak bapak ako yg tentukan...wakakaka...

P/S:Nasib baik daku bukan warganegara malaysia...hahahaa....aku bersyukur dapat buku teks percuma kat malaysia nie....hidup di malaysia aman dan damai ketika si Tun M memerintah... :lol:

bosan tul bace thread nih...

kecoh...kepoh..kelam kabut..

aku hanya pilih Islam dari kemajuan

dahlah negeri aku dah dirosakkan..

aku tak suke pembinaan masjid kristal..

sebab habis duit..

dan jugak masjid yg ade dekat masjid kristal nih dah lebih dari speluh..

taktermasuk ngam surau lagik... mana pergi org2 nk ramaikan masjid nih..

baik penuhkan masjid sedia ade ataupon baiki masjid kat kampung aku yg dah 100 tahun dibina dan blum siap

spnuhnya...

aku sanggup tak jadik kaum melayu selagi aku Islam...

walaupon aku byk buat dose...tapi aku bangga jadi Islam..

langsung tak bangga jadi melayu...

dan kelantan tiada mundurnya..

ko tuh yg kundur...

ape da...

aku suke kelantan sebab negeri yg tak tercemar dgn unsur yg 'kureng'....

selangor takkan hancur..

aku suke anuar...

tak suke pak lah..

tun dm pon dah mengaku...

source---diri sendiri..

please dont flame...

moderator sedia menunggu anda

aku hanya pilih Islam dari kemajuan

dahlah negeri aku dah dirosakkan..

aku tak suke pembinaan masjid kristal..

sebab habis duit..

dan jugak masjid yg ade dekat masjid kristal nih dah lebih dari speluh..

taktermasuk ngam surau lagik... mana pergi org2 nk ramaikan masjid nih..

baik penuhkan masjid sedia ade ataupon baiki masjid kat kampung aku yg dah 100 tahun dibina dan blum siap

spnuhnya...

haha..berzikirlah ko sampai mamOOO.....

nampak sangat ko nie x taw "manifiesto" agama islam...

huhuhu...

masjid kristal buang duit?

sempit pikiranmu ini....

ko pandang pada bende negatif....cube ko pandang pade bende positif..

maleh ako nak bentang2kan kat ko....

mod...nie dah lari dari tajuk asal topik nie..sila buat sesuatu sebelum ia merebak...

Edited by ROBOTs!

Pesanan ringkas kepada Pemimpin..hanya dengan cara nie rakyat dapat menyampaikan pesanan kepada Pemimpin Malaysia,nak buat demo xboleh,diharamkan..nak berperang,kita negara aman..

biler jadi macam nie,dah xder kaum2 lagi,hanya ada rakyat Malaysia,tempat aku,cina pun undi PAS,bukan sebab apa,tapi nak sampaikan pesanan kepada org atasan..

cukuplah nak ckp negeri ku x maju..dah maju sampai tiap2 hari sesak,letih..rakyat sini bukan nak kemajuan yg melampau,tapi ekonomi yg stabil,harap kerajaan sekarang boleh perbaiki balik,kalau x amik iktibar jugak,rasanya parti tu nanti 100% akan jadi pembangkang

sedangkan org2 bawahan dia pun menangis bila kalah..manakan tidak,nak tunding jari di atas,dia ada kuasa,hanya dari belakang saja..

untuk robots..cukuplah,matangkan lah diri,trust me,ko akan rasa jelek dgn diri ko sendiri nanti lepas ko baca blk pos ko,betapa x matangnya diri ko biler ko baca blk post ko after one year later,biler post diselangi dengan wakaka,hahaha..aku ckp berdasarkan pengalaman aku sendiri..aku pun mcm ko jugak dulu..putera.com mematangkan aku..maaf lari topik,hanya pesanan..

haha..berzikirlah ko sampai mamOOO.....

nampak sangat ko nie x taw "manifiesto" agama islam...

huhuhu...

masjid kristal buang duit?

sempit pikiranmu ini....

ko pandang pada bende negatif....cube ko pandang pade bende positif..

maleh ako nak bentang2kan kat ko....

mod...nie dah lari dari tajuk asal topik nie..sila buat sesuatu sebelum ia merebak...

Astagfirullah..saudara Robot..ko tau x apa yg ko cakap tu dah memainkan islam?tau kan Zikir itu maknanya Ingat pada Allah..jgn sampai terlajak jauh...

Edited by Divine Divinitys X

untuk robots..cukuplah,matangkan lah diri,trust me,ko akan rasa jelek dgn diri ko sendiri nanti lepas ko baca blk pos ko,betapa x matangnya diri ko biler ko baca blk post ko after one year later,biler post diselangi dengan wakaka,hahaha..aku ckp berdasarkan pengalaman aku sendiri..aku pun mcm ko jugak dulu..putera.com mematangkan aku..maaf lari topik,hanya pesanan..

ayat mu same cam ayatku mase ku nasihatkan budak2 goth...terharu daku dgn nasihat mu.... T_T ......tq2...tp i want u all know...i love to taip wakakaka and hahaha...sebab ako rase peace bile taip camtu..

sorry lari topik...just pesanan..wakakak

saya tertarik dengan satu post mengatakan DEB dihapuskan di penang, betul ker? apa kesan-kesan yang akan berlaku di penang? ada sesiapa yang arif tentang hal ini, boleh berikan sedikit ulasan sebab saya kurang arif bab2 politik nie mengundi pon tak :P

Pengalaman mendewasakan kita..mcm tu juga untuk malaysia..pengalaman mendewasakan rakyat

Robots,kita buat bukan untuk keselesaan kita tapi keselesaan org lain dan diri kita,berubah jika itu yg diperlukan,xsalah berubah untuk lebih disayangi.lagi mendapat 'peace' yg boleh dikongsi dgn org lain..^_^

ayat2 diatas..juga dimaksudkan untuk kerajaan..tepuk dada,tanya minda

Di Penang,DAP dah mansuhkan kompaun letak kenderaan dan penjaja yg menjaja bukan di tempat berniaga,ini untuk memudah kan rakyat..satu taktik yg bijak untuk menarik hati penduduk Pulau Pinang,satu langkah yg bijak..harap xdk bias lepas nie or racism..kalau diorang ok..go on,x ok..5 tahun lagi..turun..itu jer

Edited by Divine Divinitys X

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...