Jump to content
idan

Refund - Re - Open

Recommended Posts

serius gak kes korang semua nie...

tu ler mod.. cian gak aku nengok kt eeya.. hehe.. tapi wat mase nih, tu jer ak leh cadangkn.. nnti ak try carik ap lagi yg eeya leh try.. tapi raseny trace pemunya no phone yg die dapat tu paling best ler..

nih aku nk edit skit.. jgn salah paham, bkan ak nk bela eeya sbab die perli aku arituh, tapi sbab ak rase ni mmg patut di-TERA-kn di sini supaye tkd salah paham, or supaya aku sndri tk salah paham(kalo aku tk slah, baru la leh tolong...)

1) Pembayaran dahulu, then aku akan COD barang dengan owner. pastu hand over barang pada customer. andaikata urusniaga tergendala @ item kehabisan stok @ dll, 100% wang akan dikembalikan.

-> pernyataan ni merujuk kepada apa ye? pemulangan wang jika niaga tidak berjaya atas sebab2 munasabah(habis stok / barang tiruan / kerosakan) sahaja or termasuk sekali dengan sebab Jenayah Perdagangan?

Kanun Acara Jenayah Seksyen 399 / Akta Keterangan 1950

Akta Perihal Perdagangan 1972

Akta Kastam 1967

Akta Jenayah dan Penyalahgunaan Komputer 1986

Act 297 - Prevention Of Crime Act 1959 (Revised - 1983) [Akta Pencegahan Jenayah 1959 (Disemak - 1983)]

Act 345 - Criminal Justice Act 1953 (Revised - 1988) [Akta Keadilan Jenayah 1953 (Disemak - 1988) ]

Act 471 - Native Courts (Criminal Jurisdiction) Act 1991 [Akta Mahkamah-Mahkamah Anak Negeri (Bidang Kuasa Jenayah) 1991]

Act 563 - Computer Crimes Act 1997 [Akta Jenayah Komputer 1997]

Act 593 - Criminal Procedure Code (Revised - 1999) [Kanun Acara Jenayah (Disemak - 1999) ]

Act 621 - Mutual Assistance In Criminal Matters Act 2002 [Akta Bantuan Bersama Dalam Perkara Jenayah 2002]

Disini kami mencadangkan bahawa eya patut buktikan apa yang telah dijanjikan nya, iaitu wang akan dikembalikan jika terdapat masalah pada jual beli..

05 march 2008

salam sume.skang psl conman 2,polis n abh ak tgh uruskn.Psl dui, ak xmkn 1sen pn.korg leh wat smyg hjat ke apa ke kalo xcya.mslh ni abah ak akn usaha sdaya upaya utk selesaikn.skang ak tpaksa off dlu hp utk siapkan prjek ak.ada org membri tekanan tlalu tgi utk ak.ak akan hbngi korng dr msa ke msa.ak perlu msa.ak xlri sb kalo nk lri, ak da lri.hrp phm sgt2

017-7528870, Qamaroul Hafiz

29 February 2008, Hotel Corus Jalan Ampang Kuala Lumpur, bilik no 543, Butir2 dan No Kad Pengenalan Pelanggan

pembeli seramai 15 orang, jumlah wang (tunai?) rm31.8k

6.00 petang, berhubung selama satu jam berikutnya(sehingga 7 petang)

berjumpa sebanyak 3 kali

sori2 aku tk sempat search, da abis waktu keje.. >.< takpe, malam ni insyaAllah aku carik aku edit balik.. and sbnany aku nk cakap yg, korg jgan la tekan sgat eeya, ak tk leh nengok org stress camtu jadik kesian sgt2.. pe kate korg check sume akta kt atas tu sblom wat kputusan, mane tau sbnany korg sndri dah buat salah satu akta kt atas tu.. tul tk? so jgn la tekan sgt kt eeya.. so ak nk korg paham kn akta 621 dgan akta 563 sblom korg tuntut duit korang kt eeya ok? tkpe malam ni aku edit balik.. meh sini kite same2 setel hal ni sampai bersih.

Edited by kula

bagi aku takde sapa yang bersalah dalam hal ni

bagi yang tertipu apa kata halalkan saja?

anggap je sedekah..

aku tak paham gak macam mana urusniaga haram macam ni boleh masuk kat forum ni?

bagi aku takde sapa yang bersalah dalam hal ni

bagi yang tertipu apa kata halalkan saja?

anggap je sedekah..

aku tak paham gak macam mana urusniaga haram macam ni boleh masuk kat forum ni?

Macamana la ko nak phm coz ko tak tau hujung pangkal cerita. Benda ni bknya urusniaga haram tapi buyer2 ni semua dah "terkena". Ko jgn igt forum ni mmbenarkan illegal transaction plak. Kalau 10 20 hinggt pada aku blh gak nak halalkan ni kalau dah masuk sampai 3 4 angka kena pkir 5 6 kali beb.

la kalau urusniaga 31k tu x legal ke? So kalau saya beli pc kat sini 20bjk, setiap biji pc berharga rm2000, adakah urusniaga saya ni salah disisi undang2..?

la kalau urusniaga 31k tu x legal ke? So kalau saya beli pc kat sini 20bjk, setiap biji pc berharga rm2000, adakah urusniaga saya ni salah disisi undang2..?

maksud saya legal di sini adalah cara urusan itu dilakukan. beli 20 bij pc tak salah kalau sumber dia betul yang jadi masalah kalau pc itu dari sumber yang tak betul contoh beli chip processor dari black market yang kita tak pasti adakah ia dari hasil rompakan ke atas kontena muatan itu so kat sini ada risk tertentu yang amat merugikan. itu sahaja sebab lihat dari post di atas 2nd man juga turut ditipu. jadi maksud "legal" disini bukan merujuk pembelian dadah atau apa-apa item yang sememangnya salah disisi undang-undang tetapi merujuk kepada proses urusniaga itu dilakukan supaya tidak timbul perkara-perkara yang tidak sepatutnya berlaku yang boleh menjamin kepentingan kedua-dua pihak. jadi kalau item yang terlibat merupakan 'underwater atau seangkatan dengannya" yang bukan melalui pihak kastam, maka saya anggap ini post terakhir saya di sini.

camni..seingat saya la..

pada mula nyer dier kata, ade orang nokia nak habiskan stok..sbb tu jual pada harga yg murah..model yg ade pun skit je..5 model je..lagipun katanyer bende2 ni adalah original set drp zitron..waranti drp zitron..so tak tau la bende ni legal ke tak..sbb tu urusan dier dgn supplier dier tuh...

pastu kata nyer..dier akan pegang dulu duit, bukan terus bg pada supplier..bila dier dah tgk brg dan dier puas hati brg tu betul2 ori zitron set..baru die akan exchange duit dgn brg...maksud wang dikembalikan pulak, andaikata dier tak puas hati terhadap brg tu..kalo lah brg tu buatan china ke..brg 2nd ke..dier tak akan bg duit kat supplier..dier tak akan ambik brg..dan duit akan dikembalikan pada buyer2...

tapi nak dijadikan kesah..barang pun takde..duit pun takde..sepatut nyer kalo brg takde, buyer akan dapat balik duit seperti mana yg telah dijanjikan..tapi tak dapat pun..so di sini lah timbul nyer rasa bengang dan ketidakpuasan hati para buyer...

@buyer2...

sila betulkan kalo ade tersalah info mengenai ape yg saya tulis nie... thanks..

Betul tu so agak kalau ada warranty tu brg illegal ke?? So maca mana geng apa perkembangan terkini?

Edited by Gigabyte

giga...perkembangan terbaru ialah...tara apa apa...eya masih ngan jawapan ngan sama gak iaitu...bapak dia tgh sibuk cari jantan sial tu...pasal duit kita....hampeh...dia tak mampu nak bayar dalam masa terdekat ni...so maknanya....kena la kita tgu sampai pak lah letak jawatan PM la nampak gayanya.....haiyaaaa.....

Macamana la ko nak phm coz ko tak tau hujung pangkal cerita. Benda ni bknya urusniaga haram tapi buyer2 ni semua dah "terkena". Ko jgn igt forum ni mmbenarkan illegal transaction plak. Kalau 10 20 hinggt pada aku blh gak nak halalkan ni kalau dah masuk sampai 3 4 angka kena pkir 5 6 kali beb.

aku baca penerangan "eeya" tu.

dia cakap "barang panas"..so LEGAL ke?

mungkin aku tersilap faham aku minta maaf.

aku baca penerangan "eeya" tu.

dia cakap "barang panas"..so LEGAL ke?

mungkin aku tersilap faham aku minta maaf.

rasa nyer salah paham kot..pada saya dalam kes ni, barang panas tu maksud nyer terhad, murah giler dan dalam jangka masa yg pendek..sebab tu dikatakan sebagai barang panas..

sbb dier kata nokia nak buat clearance stock..makna nyer brg2 ni adalah dari nokia sendiri..waranti pun zitron...makna nyer legal la kot...

dalam blog dier kata dier tak mampu bayar...bukan nyer tak mampu bayar dalam masa terdekat..kalo paham kan btul2..byk perbezaan nyer ayat tuh....

pasal duit korang sumer, aku memang tak mampu nak bagi balik. aku memang tak dapat nak janji aper2.

@**

kalo salah tolong btulkan...thanks...

@**

barang ni panas giler..sampai kan duit ngan barg2 skali terbakar..huhuhuhuhuhuhu... :(

timbul satu persoalan kenapa orang yang eeya berurusan itu tidak dapat di kesan? apa yang saya khuatir individu tersebut sebenarnya telah menipu dan berjaya menyakinkan bakal pembelinya. biasanya barang panas atau tidak bagi duit dapat barang. tiada info berkaitan kedai mana yang buat stock clearance untuk mengesahkan perkara ini?

timbul satu persoalan kenapa orang yang eeya berurusan itu tidak dapat di kesan? apa yang saya khuatir individu tersebut sebenarnya telah menipu dan berjaya menyakinkan bakal pembelinya. biasanya barang panas atau tidak bagi duit dapat barang. tiada info berkaitan kedai mana yang buat stock clearance untuk mengesahkan perkara ini?

kedai tu tak tau la plak..tapi dier kata supplier dier tu org dalam nokia..sbb tu dapat murah dan waranti zitron..

kalo nak cakap pasal menipu tu..memang dah kena tipu pun..dan memang dier dah menyakinkan para2 buyer dgn brg2 murah dier tuh..hehe..

to kula..aku tau ko nk tolong..tp ko mcm akan memburukkan keadaan..

a)pasal maxis..org dah suruh buat berkurun dah..

b)ada org siap bg details cara nk buat loan..

so kula..no hard feelings..tp kata2 kau menyakitkan hati buyer..sbb ko tak paham situasi kami dari awal k?so jgn cakap sembarangan..salah kami lah apa lah..kalau ratus aku dah lupakn..ni k beb! k !

and to all..

barang panas kalau korang paham adalah brang curi or apa2 kan?

so kalau ada warranty zitron..nk curik celah mana? dan kalau p register kat zitron senang2 ja dia tangkap org yg beli barang nih..so panas tu aku rasa bkn maksud brg curi..tp bila smua benda dah tunggang terbalik..mulalah nk cakap aku dah gtau korang ni barang panas la..apa la..pastu mcm2 alasan..duit dikembalikn? satu sen pon belum..sbb tu aku nk tgk thread ni pon nyampah..

and pasal percaya plak..ic diberi so aku chek dengan spr utk confirmed ic tu betul atau tak..

and yes..ic tu mmg tepat..so aku caya..bkn aku pecaya sbb atas sbb tertentu..tak dak sebab pon aku nk caya..

tp standard dealing..korang dapat info yg tepat pasal seller and korang caya baru korang beli tul tak?? so kami deal cara betul dan aku sangsi nk kata ni salah kami..dulu kata nk byar..skarang ayat dah tukar ckp tak mampu bayar..so jalan mudah dah di ambil kot..tak pa..akhirat masih ada..jgn cakap pasal KEPERCAYAAN OK!!!

sabar....cool...aku pn dh check psl ic, bil yg dia bg b4 beli...sbb tu la kitaorg yakin...skrg ni bkn slh pembeli, tp pd org yg dh wat perjanjian itu ini, tlg la jgn buat alasan lagi...klu btl dia x tipu, klu ada contohnya rm600 skali pn dlm tgn dia skrg(duit poket)...apa salahnya bahagikan sama rata...x dk alasan nk ckp "klu bg kat sorang ni, sorang ni plak yg terasa"...aku pcy klu dia buat mcm tu, wlupn sorang dpt dlm rm20 skalipn, org th yg dia x tipu...dan dgn harapan masa akn datang dia akn byr lg yang selebihnya...tp ni x...tlg la....jgn smpi org ramai doakan tu ni.... mmg kita x bleh doakan keburukan utk seseorang, tp ni bkaitan dgn duit tuan tu sendiri...ingat...doa org teraniaya camna...fhm2 la...wlupn kita BERHUTANG 1sen pn klu x bayar balik...hmmm....tu baru berhutang...

lg satu...dia ckp yg dia x amek 1sen pn duit buyer....kan??? tlg la....x kan la hp yg dijual pd harga 800 dan dia x amek untung utk diri sendiri yg penat "wat keja amal(dh ckp x amek 1 sen pn)" ni??? klu ada/betul dlm800 tu ada "duit kopi", guna la duit tu untuk byr balik....

byk lg cara lain utk dia selesaikan apa yg dia janjikn dulu....cara buat loan pn dh ada org bagi...aku bkn nk salahkan sapa2 dlm hal ni...tp cuma pd yg dah berjanji tu TOLONG la...tunaikan apa yg dijanjikan... kita ni sesama islam...pengakuan jujur "skang ni, aku dah wat keputusan... aku harap, harap sangat2....aku memang tak dapat bayar duit korang... memang tak dapat..." dari dia mmg pedih...

wassalam...

Edited by burung

aku setuju sgt kalo dier buat loan..ikat 20 tahun ke..30 ke..bulan2 baru bayar braper inggit..tapi masalah nyer..nak kontek dier susah..msg tak reply..camner nak buat bincang..huhuhu...

eeya hunny, cam penah dengar, dia ni ke???? klik sini!

kalau btol tak sangka la my pent friends rupanya....

ha ha ha, dah tukar profile view ke???? kok ye pun jgn le nampak sangat lari dari masalah.....

Edited by rakyatmalaysia

tak de faedah nya..

asyik2 point back to us..

asyik nk salahkan buyer..sbb pecaya dia?

dah dia cakap dia tak mampu bayar..

ok..tp perjalanan hidup masih panjang..

tuhan bayar cash atau tak..itu kehendakNYA..

tuhan bg dugaan suruh kita pk cara nk selesaikan setiap dugaan diberi..

kalau stakat redha..tak belajar apa2 pun dari dugaan tuhan..

kalau dia mampu ikhtiar dan selesaikan hutang2..

itu baru membuktikan dia berjaya lalui dugaan..

http://www.zaharuddin.net/index.php?option...8&Itemid=98

tgk bab ni pasal hutang..huhu..

mati syahid pon tak dikira kalau berhutang..

mmg aku tak redha..sbb tu duit hasil titik peluh aku yg halal..

menyebabkan segala perkara penting dalam hidup aku terganggu..

dlm blog dia dah tulis dia xmampu bayar..

mmg dia xnk bayar..hahaha..

so sekarang aku serahkan kepadaNYA..

so mungkin 10 tahun akan datang walau ada simpanan 100 k pon mgkin dia tak bayar sbb ingat kita redha..

aku tak caya pada kemampuan autoriti..

tuhan lg berkuasa..

kepada cik eeya hunny, jgn marah ye... bukan penyibuk, tp sebab "eeya hunny" tu dah popular sangat kat forum ni, bila saya duk layan myspace dan nampak perkataan "eeya hunny" kat salah sorang friends kepada friends saya tu saya view kat sini... tp apsal tukar profile view setting, umur pun tukar skali?? err... persepsi orang terhadap anda akan bertambah buruk tau...

minta maafla kalau saya buat anda marah....

Edited by rakyatmalaysia

Ish ish ish... macam nie rupenya kes nie ek. Baru ler aku paham... dan aku percaya semua perkara telah dicadangkan untuk mengatasi masalah ini. Conman yang diperkatakan masih bebas dan enjoy dengan penipuan berkenaan... jika mengikut perbincangan, nama, no telefon dan IC pun dah tahu. So, senang ler nak dapatkan info seperti alamat conman brkenaan.

Yang hairannya masih tidak ada apa2 tindakan dari pihak yang berwajib... mungkin boleh mintak nasihat daripada kenalan polis, peguam atau penyiasat persendirian (jika ada) untuk mencari dan mengesan conman berkenaan. Nilai yang ditipu tu bukan sedikit dan aku percaya orang berkenaan pasti akan mengulangi kegiatannya pada masa hadapan.

Moral : Jangan mudah percayakan orang.

Moral : Sendiri makan sendiri tanggung, jangan salahkan orang lain atas 'ke-stupid-an' diri sendiri.

Moral : Berfikir dengan akal.. bukan ikut telunjuk nafsu.

Note : Apapon..harap kes ni dapat disetel cepat2.. Amin.

Suka ngan ayat kau yang ke-XXXXXX-an tu....

Saya pun harap kes ni settle cepat2...

Kesian kat yang teraanaiya.....

Tak baik gaduh-gaduh....

ada sebab dia tukar info myspace tu..

tak pa tunggu dan lihat..

aku hanya akan tunggu sampai bila dia nk buat senyap ngan statement tak mampu bayar dia tuh :excl:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...