Jump to content
mfaizul89

Penghinaan Terhadap Malaysia D Internet

Recommended Posts

Bangsa yang menganggap dirinya bagus sebab ader kat serata dunia tapi pda dasarnya diorang nih merempat kat maner2 pun, jadi pendatang. Sbbnye nk larikan diri dari negara sendiri. Contoh negara yang bagus, rakyat x lari ar, bukan sanggup redah laut ngan hutan nak keluar dari negara sendiri!!! Bangsa yang x dikenal diuntung!!! Sape yang bantu diorg mase kegawatan yg melampau dulu? Amerika? Rakyat indonesia sendiri yg kaye kt luar negara? Xder punye ar, Malaysia jugak yg simpati, hulurkan bantuan.

Kadang2 aku rase mcm Malaysia nih baik sangat, immegran masuk senang lenang, dapat status penduduk tetap pastu beranak pinak, kasik beso pengaruh kt sini plak. X cukup ker kite kasik pertolongan ngan mudahkn diorg keje kt Malaysia? Bukan ker kite kasik penempatan kt penduduk acheh yg dikatekn sementara --> dh permenent, siap back stabbing lagi ekonomi penduduk setempat, jadi peniaga byk yg kaye raye. G tanya diorg yg dh kaye @ berduit kt mesia, nape x balik negara sendiri, padahal seberang jer!!! Klau jauh kt london @ amerika boleh ar jadi alasan jauh, abis nih tak sampai 2 jam naik air asia. Mmg diorg sendiri rase selesa kt mesia, dh meluat ngan pemimpin mereka yg x berapa bijak amek bantuan IMF dulu, akal pendek!!

Nk kate diorg bijak sbb buat virus, godam blog orang? Ala kt india lagi banyak professional it dan diorg lagi hebat la, tapi xder pun nk menghack2 , buat virus utk menyusahkan org. Sbb diorg mcm kite, professional manner, bende yang dipelajari bukan buat pedajal org, tapi bantu org. Sikap nih dh menunjukkan mereka nih mmg suker pedajalkan org lain, walaupun bangsa sendiri!!!!! Pastu buat tuduhan x berasas org curik la, org ni la.

BERSYUKURNYE AKU YG MALAYSIA NIH TERKENAL NGAN BIJAKSANA, BUKAN KEKUATAN SEMATA-MATA. APALAH YG AKAN JADIK KT INDONESIA KLAU 'MALINGSIA' YG DIORG GELARKN NIH XDER?????!!!! BYK YG MAMPUS KELAPARAN, MEREMPAT, HIDUP NGAN MAYAT-MAYAT 500 RIBU DIORG (TSUNAMI TUH). BANGSA YG TAK KENAL ERTI TERIMA KASIH!!!!!!!!!!!!

Kalau aku jadi Pak Lah, aku halau habis semua mangsa tsunami dari aceh yang datang mampuih kat malaysia nih. Dah la bangsa indon tak sedar diri. Datang malaysia duk buat huru-hara, kekacauan dan pelbagai lagi kerusakkan muka bumi.

Bodo punya indon tak sedar diri. Kenapa PM kita baik sangat??

ade skali aku tunggu bas dkt2 mydin pudu,

kt sekeliling sume indonesian tgh hang out..

tgk dpn blkg kiri kanan x nmpk cm ade m'sian pon..

huhu seram.. cm msia da kene takluk.. huhu'

Kalau aku jadi Pak Lah, aku halau habis semua mangsa tsunami dari aceh yang datang mampuih kat malaysia nih. Dah la bangsa indon tak sedar diri. Datang malaysia duk buat huru-hara, kekacauan dan pelbagai lagi kerusakkan muka bumi.

Bodo punya indon tak sedar diri. Kenapa PM kita baik sangat??

sanggup ke kamu "halau" saudara islam kamu sendiri???saya x sanggup sangat lah.erm...

aku pun naik seram..

dulu dlm berita pn ada kuar issue nih..

gov. mmg kena buat sesuatu :P

well, malaysia truly asia :lol:

Korang kene tau, org2 indonesia tu suka menghasut warga asing yang belajar/kerja dekat sana supaya benci malaysia, senang cerita diorg selalu cakap malaysia ni adik yang tak kenang budi, kurang ajar. aku ada banyak bukti tentang bende ni.

tpkan, x sume org indon prangai x tentu hala tau..

ade yg bagus, btul2 carik duit kt cni..baik hubungan ngan org sekeliling(dengan org kite la)..

bpk aku kje bwk lori, kje kontrek..so ktorg tggl dekat gak la ngan kawasan kongsi2 indon.. dan kebanyakan yg aku kenal mmg baik2 pon orgnye.. walopon skang mmg aku x igt langsung name2 diorg ni sbb lame sgt dah x jmpe, tp raye tahun lepas diorg siap leh recall blk zaman aku kecik2 :)

even skarang pon aku slalu lepak kt satu kedai kedai mkn ni yg rata2nya org indon, pramah sgt pelayan2 ctu..haha :D

last year aku keje dlm 4 bulan kt cybercafe, ade sorg brader indon ni pon kje situ gak..tp jez pekerja am la..sapu2 sampah etc.. tp seriously die mmg rajin.

well, tak kenal maka tak cinta...x gitu? :)

tpkan, x sume org indon prangai x tentu hala tau..

ade yg bagus, btul2 carik duit kt cni..baik hubungan ngan org sekeliling(dengan org kite la)..

bpk aku kje bwk lori, kje kontrek..so ktorg tggl dekat gak la ngan kawasan kongsi2 indon.. dan kebanyakan yg aku kenal mmg baik2 pon orgnye.. walopon skang mmg aku x igt langsung name2 diorg ni sbb lame sgt dah x jmpe, tp raye tahun lepas diorg siap leh recall blk zaman aku kecik2 :)

even skarang pon aku slalu lepak kt satu kedai kedai mkn ni yg rata2nya org indon, pramah sgt pelayan2 ctu..haha :D

last year aku keje dlm 4 bulan kt cybercafe, ade sorg brader indon ni pon kje situ gak..tp jez pekerja am la..sapu2 sampah etc.. tp seriously die mmg rajin.

well, tak kenal maka tak cinta...x gitu? :)

yela yang baik tu baik pasal dah lame dok sini.kut die nak kutuk malaysia time dok sini nak mampos kene pijak.kat negara die boleh la.

aku ingat lagi mase indon lawan malaysia bola sepak kat satu kedai makan,masa indon gol pew si2 indon ni punyer suke sampai cakap malaysia bodoh la cm2 die maki hamun.

hurm semua orang kat warung tu panas la termasuk aku ni sampai orang tua kat situ pon belasah ramai2 tuan punya kedai siap jirus gan air panas padan muka suka sangat ehh.ambik lu.

lol abang-abang semua.

Rilek sudah. Kita ni nak ketengahkan budaya timur kita.. tunjuklah kat orang yang kita nie tak se'bodoh' dan se'keji' mereka. Rileks saja... daripada pening memikirkan buat benda pelik-pelik kat internet nie sampai kutuk orang itu.. kutuk orang ini.. lebih baik kita kaji macam mana nak buat duit dengan sangat lumayan guna internet :)

tak semua dlm satu golongan manusia tu jahat dan perangai buruk,

ada gak sebilangan yg berakhlak mulia dan bersopan santun..

biasa laa tuu..

IMO, be rational, bertindak dan berfikir cara matang. kalau kita melenting dan maki hamun jugak, means kita pun takde bezanya dengan diorg.....

yela yang baik tu baik pasal dah lame dok sini.kut die nak kutuk malaysia time dok sini nak mampos kene pijak.kat negara die boleh la.

aku ingat lagi mase indon lawan malaysia bola sepak kat satu kedai makan,masa indon gol pew si2 indon ni punyer suke sampai cakap malaysia bodoh la cm2 die maki hamun.

hurm semua orang kat warung tu panas la termasuk aku ni sampai orang tua kat situ pon belasah ramai2 tuan punya kedai siap jirus gan air panas padan muka suka sangat ehh.ambik lu.

hehehe kalo setakat sorak indonesia best ke gol takpe gak . ni kalau dah mencarut@mengutuk@maki hamun lebih2 memang terbaek la dia kene camtu hehe :ph34r:

biasa laa tuu..

tak biasa la, tu luar biasa

biasa laa tuu..

Yup setuju benar tu... jangan kerana nila setitik susu sebelanga dibuang. Ambil yang jernih buang yang keruh. Jangan kerana mendengar guruh dilangit, air di tempayan dibuang. Buah cempedak diluar pagar, ambil galah tolong jollokkan. Mereka budak baru belajar.. salah dan silap tolong tunjukkan... hehehehe :lol:

Yup setuju benar tu... jangan kerana nila setitik susu sebelanga dibuang. Ambil yang jernih buang yang keruh. Jangan kerana mendengar guruh dilangit, air di tempayan dibuang. Buah cempedak diluar pagar, ambil galah tolong jollokkan. Mereka budak baru belajar.. salah dan silap tolong tunjukkan... hehehehe :lol:

aku tolong sambung..

kalau nila setitik jatuh dalam susu jangan dikacau nanti rosakla susu sebelanga

huh hu... panasnyer topik nie...

anyway, aku sokong korang smue post psal hentam indon2 & mat indon... ha ha ha...

aku pun x puah hati psal diorg nie...

BERSYUKURNYE AKU YG MALAYSIA NIH TERKENAL NGAN BIJAKSANA, BUKAN KEKUATAN SEMATA-MATA. APALAH YG AKAN JADIK KT INDONESIA KLAU 'MALINGSIA' YG DIORG GELARKN NIH XDER?????!!!! BYK YG MAMPUS KELAPARAN, MEREMPAT, HIDUP NGAN MAYAT-MAYAT 500 RIBU DIORG (TSUNAMI TUH). BANGSA YG TAK KENAL ERTI TERIMA KASIH!!!!!!!!!!!!

btol...

Korang kene tau, org2 indonesia tu suka menghasut warga asing yang belajar/kerja dekat sana supaya benci malaysia, senang cerita diorg selalu cakap malaysia ni adik yang tak kenang budi, kurang ajar. aku ada banyak bukti tentang bende ni.

ye ker... erm... -_-

sorong papan tarik papan, buah keranji dalam perahu...

bagi bantuan diorang nak makan, menghina orang tak tahu malu...

pulau pandan jauh ke tengah,

gunung daik bercabang tiga,

diberi kerja, wang dan rumah,

budi yang baik diorang tak kenang jua...

Edited by LanoG

VOTE for Malaysia.. Penat aku beli bendera besar-besar poster besar2 tampal kat lebuhraya guna duit rakyat sbb tu bendera banyak ditampal. Apa pun vote for Malaysia :lol:

VOTE for Malaysia.. Penat aku beli bendera besar-besar poster besar2 tampal kat lebuhraya guna duit rakyat sbb tu bendera banyak ditampal. Apa pun vote for Malaysia :lol:

Mana ko tau tu duit rakyat? ada laporan?

ke main belasah je?

Weh ko nih klau x provoke bende yg xder kene mengena xleh ker? Org citer pasal indon ko citer pasal bendera yg tampal? Ko salah tempat ko? Ke sesat? Pepahal pun indonesia yg baik mmg bnyk, tapi yg buat taik pun ader gaks. Ala mcm kate pepatah "Kerana nila setitik, rosak susu sebelanga". Nk salahkn saper? Diri sendiri ar........

wow.....

makin hot.....

ape² pn..... yg penting kiter kene protect maruah n bangsa negara kiter....

hehhehehehe......

Ni ke rupa penghina Malaysia tuh??? klik sini!

x leh r...

Edited by mfaiz

Ada orang dah burukkan nama malaysia dekat singapura....erm....

Edited by versanner

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...