Jump to content
Sign in to follow this  
ahmades

Ada Virus Baru Yang Antivirus Masih Tak Detect.

Recommended Posts

Assalamualikum semua.

Sewaktu aku menaip kat post nih, memang takda anti-virus lagi yang detect virus nih. So, kalau korang terkena virus nih ini adalah langkah-langkah untuk membuangnya.

Virus nih, maaflah aku tak simpan. Tapi nama fail virus nih adalah password_viewer.exe. Simptom terkena virus nih adalah komputer korang sentiasa restart bila korang on komputer korang. Kalau korang boleh on komputer dengan jayanya sekalipun, komputer korang akan direstart secara otomatik bila korang cuba jalankan program CMD.

Virus ini menghasilkan dua fail dalam C:\Windows iaitu :-

1. password_viewer.exe
  2. pc-off.pif

Fail pc-off.pif merupakan fail arahan yang dihasilkan oleh password_viewer.exe yang mengandungi arahan untuk restart komputer apabila program CMD dijalankan. Kalau korang terkena virus ini :-

1. Pertama sekali, jangan panic. Cari CD Windows XP atau mana-mana utilities yang membolehkan komputer boot ke DOS
  2. Laksanakan arahan untuk mendelete dua fail nih :-

del c:\windows\password_viewer.exe
    del c:\windows\pc-off.pif

3. Kemudian boot ke Windows kembali dan bersihkan bahagian registry dengan menggunakan CCleaner.

Okeh, yang tu saja infomation aku. Aku bukan pandai sangat bab-bab nih :(

hehe..aku pon nak...sapa lagi kat putera.com nie ada virus nie??post link kat sini.. plezzz...

post link kat sini???

huhuhuhuhu...agk merbahaya tu untuk noob macam aku ni..mana nak tau, tiba2 aku ter'klik'.....tak ke naya aku kena nanti..

@ahmades,

kalaulah aku tak jumpa apa2 CD Windows XP atau mana-mana utilities yang membolehkan komputer boot ke DOS, macamana nak buat??

masuk melalui Safe Mode boleh?

post link kat sini???

huhuhuhuhu...agk merbahaya tu untuk noob macam aku ni..mana nak tau, tiba2 aku ter'klik'.....tak ke naya aku kena nanti..

@ahmades,

kalaulah aku tak jumpa apa2 CD Windows XP atau mana-mana utilities yang membolehkan komputer boot ke DOS, macamana nak buat??

masuk melalui Safe Mode boleh?

pastikan lah yang menghantar virus tuh dah dicompress dalam bentuk zip atau rar.. baru ah slamat skit..

klu hang tak de cd OS.. hang bleh buat disk boot guna win98 ngan Me.. bleh pakai yang tuh

pastikan lah yang menghantar virus tuh dah dicompress dalam bentuk zip atau rar.. baru ah slamat skit..

klu hang tak de cd OS.. hang bleh buat disk boot guna win98 ngan Me.. bleh pakai yang tuh

kalau itu pun tadak jugak???almaklumlah, skg ni mana pakai disket dah kan??eh???disket tu apa ar?? :lol:

safe mode boleh?