Jump to content
Sign in to follow this  
Datuk_Seri

Pengalaman Anda Di Perantauan/negara Luar..

Recommended Posts

Assalamualaikum...

hehehehehe... keje aku ni mmg kena byk travel.. apa nak buat.. title 'datuk seri' ni harap2 jd kenyataan di masa akan dtg, kalu jd kenyataan, aku nak sponsor hosting putera... muahaahahah.. tp buat masa ni, negara luar yg best bg aku mmg norwaylah.. awek2 diorang cun2 lah... huhuhuuh.. anak pompuan big bos aku ni pun cantek gak, umor dia baru 26... huuhuahuahuah... satu yg best tentang norway, bila aku tanya pasal US, sumer diorang kutuk US.. takda sorang pun suka.. hehehehe.. dan ada satu pengalaman yg semestinya tak dpt dilupakan... dan harap2 kiter ni ambik iktibar dan pedoman.. waktu training kat norway aritu, ada sorang technical manager dari Iran (orang Iran)... jd kitorang berdua selalu buat keje n bincang sesama... tp yg mengejutkan ialah dia ngaku yg dia Islam, fahaman Syiah, dari keluarga ibubapa yg kuat agama TETAPI dia sendiri tak amalkan dan minum arak. tp tu aku tak kisahlah, kita kat sini pun ada mcm tu gak.. tp paling paling paling mengejutkan, dia makan babi.. MasyaAllah, tak sangka.. dia hanya Islam atas kertas, aku jd malu pun ada... adoi, teruknya umat Islam zaman sekarang... Moga Allah lindungi aku....

Assalamualaikum...

ala apa nak heran..kat Malaysia pun ramai per yg minum arak + makan babi + maksiat + solat = Islam atas kertas hahaha..nih based on aku kenal 1 hamba Allah nih la..dia yg amal benda nih + dia ckp ramai je mcm dia..

hehe.. sbnarnya aku tertarik dgn kenyataan anak pmpuan big boss ko hahaha... boss ko malay ke..?xde la aku on behalf HeavenX .. dia suruh aku tanya je... :D

hahaha suka suki ko je mie jual nama aku ek...ko nih x cukup ngan awek mak cik ko dah nak telan awek europe hahaha..lu kija ngan jepang lu pegi cali olang jepang la mie.. :lol:

ala apa nak heran..kat Malaysia pun ramai per yg minum arak + makan babi + maksiat + solat = Islam atas kertas hahaha..nih based on aku kenal 1 hamba Allah nih la..dia yg amal benda nih + dia ckp ramai je mcm dia..

hahaha suka suki ko je mie jual nama aku ek...ko nih x cukup ngan awek mak cik ko dah nak telan awek europe hahaha..lu kija ngan jepang lu pegi cali olang jepang la mie.. :lol:

makcik tuh.. kan aku baru nak usha .. dptnya blum tntu lg... kan mengikut statik matematik baru 68% dlm genggaman..

haha.. aku mmg WAJIB jual nama ko.. saje ambik kepentingan haha.. nie bukan pasal awek jepang.. nie selera.. kdg² org jepang pn nak pekena teh O norway hahaha.. tuka slera

Assalamualaikum...

takdalah.. nntlah aku try ambik.. hehehe.. anak dia keje kat KL ni je, kat jalan ampang... kompeni dirahsiakan.. heheheheheheh

yer ker ada kat Malaysia, setahu aku arak+maksiat+solat tu sumer dah biasa sgt dgr.. tp tang mkn babi tu tak pernah dgr lagi... huhuhuh

Assalamualaikum...

Edited by Datuk_Seri

Assalamualaikum...

takdalah.. nntlah aku try ambik.. hehehe.. anak dia keje kat KL ni je, kat jalan ampang... kompeni dirahsiakan.. heheheheheheh

yer ker ada kat Malaysia, setahu aku arak+maksiat+solat tu sumer dah biasa sgt dgr.. tp tang mkn babi tu tak pernah dgr lagi... huhuhuh

Assalamualaikum...

Assalamualaikum.. wa'alaikumsalam

ada je tapi xpenah lagi dgr yg makan panggang ke salai ke..tapi yang "satay celup" punya ada la hahaha..tau kan satay celup.. :lol:

Assalamualaikum..Wa'alaikumsalam

Edited by HeaVen X

Assalamualaikum....

Aku nak kongsi pengalaman aku kat Jepun la...Aku kena pi training kat sana

selama 6 bulan. Tapi ckp 3 bln balik dulu untuk cop visa la..kalau x, tentu kena

tangkap pulak...sbb visa pleancong 3 bulan jer..

Masa kat sana kami pegi training ramai2. mmg syok. bilik hotel sorang 1. apa hang nak buat,

apa nak tgk pun boleh... :P kat sana pernah merasa gak musim salji. mmg sejuk la. mcm duduk

dlm peti ais tu...mmg x dapat bygkan kalau sesapa yang x pernah merasa musim salji real..

bukan mcm kat wonderland tu la..

Kat sana mkn kat hotel sume kompeni tanggung dan b***k duduk la..bkn cankung.. :lol:

masa kat sana aku ngan member kamcing aku masa tu time cuti g mancing kat tasik depa..

mmg bersih kawasan depa. Ada yang bawak anjing, kalau anjing dia berak, siap sodok masuk plastik tau...

Mmg tempat depa x nampak satu sampah pun...Aku ngan member aku pun jadi org jepun gak la...

Kalau x jumpa tong sampah, siap simpan dulu sampai jumpa tong sampah...

Tapi bila balik m'sia jadi balik org m'sia...x reti nak cari tong sampah. bukan ape mgkin kurang tong sampah kot..

Berbalik cite aku kat sana, kalau g kedai buku ynag paling best. Hampa nak tgk buku baikk depa mmg x kisah...

Walaupun x beli. Bukan mcm kat m'sia, nak belek ckit pun, nnt dah kena sound atau dah ada tulis, Dilarang membaca. Padahal, kalau x baca dulu camna nak beli... :D

Tapi apa2 pun kat negara sendiri gak yang best. bukan ape, mana boleh tinggal bini lama2 oiii...

Merana anu tu... :lol: Tapi bila diingatkan balik, mmg rindu la nak g sana... Tapi apakan daya,

Kompeni aku tu dah ttp setahun lepas...

Time aku g sana tahun 2001/2002. g kat OKAYA CITY.

Wassalam...

Assalamualaikum....

lama dah tak jenguk thread aku nih... JEPUN?? wah, teringin betul aku nk g jepun, tp sayang sikap orang jepun ni agak kurang mempercayai produk luar berbanding produk diorang sendiri, sbb tu produk yg aku training/service jepun tak berminat sedangkan diorang pun sign agreement protocol kyoto (produk aku keje ni ada kaitan ngan protocol kyoto gak)... bob marley, bukan ke kat jepun mandi sumer pakai tuala kecik n mandi ramai2 ker? itu lah yg aku dgr.. hehehehehe.. awek jepun kiut tu :wub: ... muahahahah.. (off topic lak dlm thread aku sendiri :lol: ).. heheheh.. Heaven, satey celup tu menda?? :blink:

Wassalam....

Assalamualaikum....

lama dah tak jenguk thread aku nih... JEPUN?? wah, teringin betul aku nk g jepun, tp sayang sikap orang jepun ni agak kurang mempercayai produk luar berbanding produk diorang sendiri, sbb tu produk yg aku training/service jepun tak berminat sedangkan diorang pun sign agreement protocol kyoto (produk aku keje ni ada kaitan ngan protocol kyoto gak)... bob marley, bukan ke kat jepun mandi sumer pakai tuala kecik n mandi ramai2 ker? itu lah yg aku dgr.. hehehehehe.. awek jepun kiut tu :wub: ... muahahahah.. (off topic lak dlm thread aku sendiri :lol: ).. heheheh.. Heaven, satey celup tu menda?? :blink:

Wassalam....

Wa'alaikumussalam...

Memanglah org jepun bangga dgn produk diaorang. Tapi kita nak buat cammana..dah mmg produk diaorang terkenalkan.. :rolleyes: Mandi?? ehh...aku mandi dalam bilik hotel jer... Tapi ada sekali sekala mandi kolam air panas kat hotel...sapa2 pun leh masuk..tapi skrg ni depa dah saperate la..laki lelaki jer..pompuan, pompuanlah...

Yang hang ckp tu mgkin zaman lampau kot... :P Kurang periksa lak aku..

Tapi kalau mandi air panas tuh mamat jepun selamba jer...tayang dia punya. Abih kami nak wat ape..? tengok pun nak wa pe..sama jer... Satay celup? aku rasa maksud ko tu takoyaki kot...mmg dia mcm satay siap ada kuah dia..tapi bulat2 la..dalam tu ada sotong disalut dgn tepung..mmg sedap tau...Tapi paling aku x leh lupa,

iaitu mee soba dia. mmg sedap dari takoyaki tu... Pastu makan kat restoran tepi bukit ada air sungai...mmg jernih...

x mcm sungai klang tu...

Wallahualam....

aku gi south africa mmg best makan byk halal mmg seronok la gi sana..yg x best walaupun matawangnye rendah dari kita tapi lifestyle sana tinggi n gaji diorank tinggi so kalo kire balik sama je ngan harga Mesia..kat south africa nih kalo tmpt black mmg kotor la n memalam mmg xberani kuar..tapi kalo gi tempat mat salleh bersih yg amat n persekitran mmg best la..

n org melayu ngan indon pun ramai kat south africa nih..kalo org kite nak idup bole la kat sini makanan byk halal..hahaha aku dok sana makan jo kerja dah halal harga pun mcm harga mesia je...jejalan tuh best gi kat Table Mountain dia..mmg indah la lagi2 mountain dia ada awan cantik je stay atas tuh..nice place to visit la n pegi safari ngan menunggang kuda mmg menarik..slalu naik kete jeep kan nih naik kuda tgk binatang liar mmg layan...

aku gi south africa mmg best makan byk halal mmg seronok la gi sana..yg x best walaupun matawangnye rendah dari kita tapi lifestyle sana tinggi n gaji diorank tinggi so kalo kire balik sama je ngan harga Mesia..kat south africa nih kalo tmpt black mmg kotor la n memalam mmg xberani kuar..tapi kalo gi tempat mat salleh bersih yg amat n persekitran mmg best la..

n org melayu ngan indon pun ramai kat south africa nih..kalo org kite nak idup bole la kat sini makanan byk halal..hahaha aku dok sana makan jo kerja dah halal harga pun mcm harga mesia je...jejalan tuh best gi kat Table Mountain dia..mmg indah la lagi2 mountain dia ada awan cantik je stay atas tuh..nice place to visit la n pegi safari ngan menunggang kuda mmg menarik..slalu naik kete jeep kan nih naik kuda tgk binatang liar mmg layan...

Best nyer.. :rolleyes: Aku pun terasa nak ke negara lain gak..

Tapi belum ada rezeki lagi la..X sampai seru lagi la tu.... :D

Assalamualaikum...

ambik ler gambar Heaven.. barulah mari.. sapa pernah pegi korea?

Wassalam...

aku pon nak sebok2 cite pengalaman aku la :rolleyes:

takat nih aku hanye penah ke beberape buah negare je la.

diantarenye saudi arabia =),

saje makan angin ngan family,

mule2 nak ke dubai, last2 tak jadi. so papa aku pon cadangkan la gi makkah.

ktorg pon ok je la, hehe aku pon cedok ilmu care2 nak buat umrah dlm flight,

tak aman la jugek hati takot tak dpt buat umrah yg makbur

sampai2 je mmng sejuk la tyme tuh, lg2 tyme kat masjid nabawi,

panas+sejuk = pajuk, haha aku xdapat la tgk dgn clear makam nabi mhmd, just pandng dr jauh,

tp syukur le, at least dpt juge aku dekat2 dgn kekasih allah tuh x)

makanan kat sane mmng sedap xingt dunie, naseb le dlm kepale otak aku xingt nak melantak jek

pas tuh ktorg pegi la bir ali sume, wahhh mmmng indah, rase mcm ade kat syurge kecik. hehe

then ktorg gi la melawat muzium2 dorng, aku gi satu muzium ni, tempat nak buat kain kaabah tu =)

xsilap aku dorng cite kain kabaah tuh akan ditukar sekali ke or due kali setahun..

so aku ngan papa aku pon amek kesempatan gi mengait kain kabaah tuh ,

hihi kirenye merase gak la aku jahit kain untuk kabaah, dgn muke seposen nye

aku mintak kat uncle yg mengait tuh benang emas kabaah, dapat la aku beebrape inci jek.

then aku pk balik kalo aku jual dpt duet nih, aku sorekan pendapat aku kat mak aku,

last2 aku kene duku dgn mak aku :rolleyes: , haha idea terlebeh bernas,

tp aku xjual la, benng tuh pon dh terkemane ntah!, pas tuh ktorg gi ladang unta aka si camel.

heeh aku dpt minom susu unta fresh, sedap le juge masam2 manis..yummyy

dh puas aku posing2 tepi unta tuh, ktorg pon gi la makkah =) mmng syok la,

mule2 aku pk nak kena speaking je la kat sane xpon ckp bahase arab yg aku blajo sket2

tyme dlm flight, sekali ade satu tyme tuh, aku turun la hotel aku nak gi beli kebab,

eheh kebab dorng gile besar, xlarat aku mkn...aku pon dgn muke sposen nye pon nak order la kan

xsempat aku nak order tetibe org tuh ckp kat aku..siti nurhaliza , mahathir mohamd..

terbeliak mate aku..kih kih kih kih kih, aku ingt aku ade la iras2 siti nurhaliza ke..pas tuh dok melalak dpn aku

mlaysia boleh...malaysia boleh..hahah lawak gile, dorng boleh speak malay rupenye..

so tyme aku kat sane aku ckp je la bahase melayu..kirenye dorng kalo nmpk

org melayu mmng seronok le..pas tuh dorng sebok2 suroh ayah aku cite psl melesia..

bla bla bla bla...k, pas tuh ktorg gi la muzalifah, arafah, time ktorg nak gi jamratul aqabah (aku xingt name die)

saje nak melawat ..heeh ade satu mak cik ni cite la die pnah kene kejo dgnpak arab dulu.

so die nasihat kan kat aku ngan kwn2 mak aku sume hati2 la2,

sekali time aku nak lintas nak balik ven dgn kakak n anak2 kwn mak aku..

tetibe ade satu lori gedabak nye besau lalu..die jerit arah ktorg sambil angkat2 kaki..

aku dh pelek semcm dh, aku pon biol2 time tuh, tgk je la..

sekali nasib kakak tuh sambo aku ..pas tuh ktorg tros lari..dh la jauh xingt.

heheheheh nasid xkene kidnap ...pas tuh ktorg pon slmt la buat umrah

heheheh abg ngan papa aku je la dapat nak kiss haajr aswad tu, aku tgk dr jauh je la, cuz takot himpit2 batal air sembahyang...

pas tuh ktorg shopping sakan je la kat sane

datang 5 bag, balik ade la dlm 8-9 bag...kih kih kih kih kih kih kih..

tp aku sempat gak le cuci mate kat sane..

pak arab kan sume hensem2 :wub: ,

mak aku siap warning kat aku lg, "jaja, xmo bwk balik satu ke?".

tuh je le kisah aku..

p/s:sori, terlebey info...ngeheheheheheheh