Jump to content
Sign in to follow this  
malaynux

Duit Palsu Rm10, Rm50 Dan Rm100

Recommended Posts

Assalamualaikum dan salam sejahtera..

(Tak tau la topik ni dah ada ke belum)

Ni adalah contoh duit palsu RM 50 (sama juga dengan RM 10 & RM 100)

Kenyataan :

A - Tanda yang paling jelas sekali, GARISAN EMAS ini TIDAK berbentuk PUTUS-PUTUS atau bukan berbentuk jahitan.

B - Kertas agak LICIN dan WARNA PUDAR

Nota : Gambar duit tu aku scan yang ory punya. cuma ejust sikit untuk menunjukkan ia serupa dengan duit PALSU

Difahamkan duit seperti ini di buat di Thailand.

Edited by malayNUX

aku nampak gambar?

ko pakai dialup ke?

hurmm...sama macam aku tengok ditampal kat econsave skudai parade.aku rasa dah banyak tersebar duit nih.cuma kita tak perasan.

lagi satu,strip kilat kat sebelah gambar agong tu kalau palsu nampak tak berkualiti/tak meyakinkan.

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

Skang ni scan duit original pastu print pakai laser color printer.... pun boleh buat duit palsu... Ade kes budak skolah kena tangkap pasal guna duit print ni...

Biasanye kedai2 biasa yg dpt duit palsu ni..

Citer pasal duit ni, teringat plak aku masa jadi cashier dulu di mana aku jentik duit yang customer bagi sebab untuk asingkan duit baru yang macam melekat antara satu sama lain (duit baru dari bank). Last-last aku kena marah dan tengking kat situ ngan satu pakcik Melayu depan family dia, alasannya, aku jentik gambar agong tu dan x hormat gambar tu. Isk isk ..

Citer pasal duit ni, teringat plak aku masa jadi cashier dulu di mana aku jentik duit yang customer bagi sebab untuk asingkan duit baru yang macam melekat antara satu sama lain (duit baru dari bank). Last-last aku kena marah dan tengking kat situ ngan satu pakcik Melayu depan family dia, alasannya, aku jentik gambar agong tu dan x hormat gambar tu. Isk isk ..

:lol: pakcik ter'lebih' semangat patriotik..

senang je nak kenal duit palsu x palsu, cuba korang amik duit ori tu, pastu tekan dan goreskan (tekan kuat skit, guna kuku korang) duit tu kat sehelai kertas putih.. pasti warna duit ori tu akan melekat kat kertas putih tu.. contoh RM10, akan melekat kaler merah kat kertas putih tu.. kalu duit palsu, warna duit tu takkan melekat kat kertas putih tu. Tips ni aku dpt masa aku p seminar muamalat satu ketika dulu.. penceramah dr bank negara sendiri yg bgtau. cubalah.. B)

tips yg amat berguna..tq aina...

aku ada baca paper kot baru2 ni ada cashier stesyen minyak cedera parah slps bergelut dgn costumer yg bg wang rm100 palsu..siot jer guna wang palsu...

jgn le ckp kuat2.. camne aku nk gune duit palsu aku nie? kekeke :lol:

thailand macam boleh wat korang semua kan tahu,barang2 tiruan banyak dari thailand,sebab thailand kalau nak wat ape2 barang palsu.tiruan kerajaan diorang tak kisah..apa2 boleh cari kat thailand dengan murah tapi barang tiruan lah..

Rasanya semua dah faham selok belok duit palsu..

jadi ambil iktibar lah, jangan kita ditipu lagi..

Sekian .. Wassalam

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...