Jump to content
Azrao

Hdd Terbaik...

Recommended Posts

aku bagi list

Hitachi hdd dia SAMA DAN SERUPA ngan HDD EXCEL STOR dan IBM hdd........so bagi aku x bagus lagi satu ada bunyi bising bila pakai Hitachi nih

Maxtor aku gerenti korang pakai not more than 1 tahun 6 bulan kekadang masa dalam waranti pun 2-3 kali ada masalah

Seagate korang beli 10 aku gerenti 10-10 tuh leh pakai xde masalah........tahan lasak GERENTI!!!!!

Westen D kekadang ada waranti pun ada masalah gak......tapi kes x karut macam MAXTOR :angry:

SAMSUNG ok mmg OK tapi x la tahan lama macam seagate................tapi boleh dipercayai

sesiapa pengguna MAXTOR:::::::ada x kekadang kompueter mengeluarkan error WIndows file is misiing please press R to repair bla bla bla........walaupun korang baru je format 2-3 minggu yg lalu :D standby la..........

Satu lagi yg `popular` masalah MAXTOR masa bar WIN XP tuh punya la lama nak load......kekadnang dia kena dalam 7-9 kali baru leh masuk window

dgr kisah ko baru aku tringat la..

dulu time study la kan aku n mbr dok umah sewa,time ni lbh krg 3 thn lpas..

dlm umah ada 3org pakai pc,so ada 3 pc la..

pc aku seagate ide,sorg lg si A la maxtor ide,si B plak aku xigat apa dia pakai tp ide jgak..

ni crita si A..penah la A ni on pc..tiba dia tsilap ter"off" pc dia,ptut suis 3pin soket lain ptut off..

so dia pun biarkan la dlm suis 3pin off,sb dia pun mcm malas la kot nak tdo mcm tula..

time dia nak on balik dld 5,6 jam pastu,apa kuar mcm WIndows file is misiing please press R to repair bla bla bla..

solve prob dia format je ok balik..time tu xtau lg punca dia..

bapa hari pastu,karen mainboard teroff time tu plak pc dia on..

kena plak dia on karen lambat problem dia sama gak kena format lg..

kali kdua ni kami tau dah problem dia hdd..

ada time tu..karen troff lg,kelam kabut dia trun tgga on balik karen..

mau dia format lg klu lmbat lg..pc aku pun troff jgk tp aku punya hhd xmcm dia..

pc dia kalu shutdown elok2 then off supply soket,xjd prob,bleh on pc lg..

bapa blan pastu dia beli baru seagate..

skian..mcm crita novel plak..

Edited by eidda85

time dia nak on balik dld 5,6 jam pastu,apa kuar mcm WIndows file is misiing please press R to repair bla bla bla..

see.......... :lol: tepatkan??????........so sesapa yg pakai MAXTOR dan belum alami masalah macam nih korang standby la :ph34r: soon or later it will coming to your.........nobody hear your screaming aaaaaaaaaaaaaaaaa..........

dan kalau sesapa yg part time kerja frelance repair2 PC nih kalau ada orang komplen PC dia suddenly hang atau freeze tetiba check dia punya HDD dia cap apa................kalau pakai MAXTOR korang tukar je nak tau pasal apa???????

bila korang try format dia akan keluar satu lagi masalah `popular dia`

This Partition cant format because damaged bla bla bla..... :angry: ........mmg masaalh nih dibuat oleh kilang......so bende tuh x kan tahan lama.........say bye bye MAXTOR............Welcome Seagate :lol:

Aku guna Hitachi???ada sapa2 dpt bg pendapat ttg hardisk nie???hehe

ko guna hitachi..kalu2 nti ada problem hdd ko tu,post la bagitau kat kita org..

bkan apa just utuk refer je..

Aku guna Hitachi???ada sapa2 dpt bg pendapat ttg hardisk nie???hehe

nop xde masalah......cuma ada bunyi bising sikit je.....krek krek agak ketara......tapi x sekarut maxtor <_< last but not least ko leh pakai over 3 years...........

korang perasan x sebelum nih xde pun hdd Hitachi 20GB atau yg kecik2 punya tetiba dalam market je dah 40GB :lol: ????????sapa tau jawapan dia apa??????

Western Digital yg terbaik bagi aku...

sejak bulan lima mak aku buat camnih..

aku tido tapi tak off Pc sebab menorrent

lepas tuh pagi2 seblum aku bangun tido

tgk mak aku dah offkan pc

care mak aku senang jek tutup suis tuh jerk

dan perkara ini udah berlarutan hingga sekarang dan Alhamdulilah hard disk aku tak de ape2

elok je...

Western Digital yg terbaik bagi aku...

sejak bulan lima mak aku buat camnih..

aku tido tapi tak off Pc sebab menorrent

lepas tuh pagi2 seblum aku bangun tido

tgk mak aku dah offkan pc

care mak aku senang jek tutup suis tuh jerk

dan perkara ini udah berlarutan hingga sekarang dan Alhamdulilah hard disk aku tak de ape2

elok je...

nasib ko baik bkan guna maxtor,klu x tpaksa format la..

yup betul dia dikira agak baru dan Asal nya technology IBM

sama x????

IBM Travel Star

Hitachi Travel Star

2-2 model Travelstar

oo..ibm jual division hdd tu ke?

macam division pc ibm jual kat lenovo.

so teknologi dan kualiti mesti sama kan?

harga dia macam mana?ibm tetap mahal ke?

aku bagi list

Hitachi hdd dia SAMA DAN SERUPA ngan HDD EXCEL STOR dan IBM hdd........so bagi aku x bagus lagi satu ada bunyi bising bila pakai Hitachi nih

Maxtor aku gerenti korang pakai not more than 1 tahun 6 bulan kekadang masa dalam waranti pun 2-3 kali ada masalah

Seagate korang beli 10 aku gerenti 10-10 tuh leh pakai xde masalah........tahan lasak GERENTI!!!!!

Westen D kekadang ada waranti pun ada masalah gak......tapi kes x karut macam MAXTOR :angry:

SAMSUNG ok mmg OK tapi x la tahan lama macam seagate................tapi boleh dipercayai

sesiapa pengguna MAXTOR:::::::ada x kekadang kompueter mengeluarkan error WIndows file is misiing please press R to repair bla bla bla........walaupun korang baru je format 2-3 minggu yg lalu :D standby la..........

Satu lagi yg `popular` masalah MAXTOR masa bar WIN XP tuh punya la lama nak load......kekadnang dia kena dalam 7-9 kali baru leh masuk window

ape la yang ko merepek nie.. tak masuk akal langsung..

nop xde masalah......cuma ada bunyi bising sikit je.....krek krek agak ketara......tapi x sekarut maxtor <_< last but not least ko leh pakai over 3 years...........

korang perasan x sebelum nih xde pun hdd Hitachi 20GB atau yg kecik2 punya tetiba dalam market je dah 40GB :lol: ????????sapa tau jawapan dia apa??????

yelah aku rasa hdd jenama hitachi nie baru lg..dulu manada..hehhe...skrg nie aku guna Hdd lom ada prob ler... :) kita tunggu dan lihat hehehe.....

ape la yang ko merepek nie.. tak masuk akal langsung..

macam ko mugkin ko pakai sahaja paling kuat pun ko beli pastu ko pasang sendiri................macam kat aku sini ada kedai aku juz perhati je semua sikit2 file crash ada error kekadang no reason ialah MAXTOR.....paling kerap MAXTOR.....kalau ada kedai komputer atau ko open service komputer kat orang ko akan paham dan nampak apa yyg aku cakap.............aku cakap guna pengalaman aku bro.....kira aku revealed the secret la ;)

oo..ibm jual division hdd tu ke?

macam division pc ibm jual kat lenovo.

so teknologi dan kualiti mesti sama kan?

harga dia macam mana?ibm tetap mahal ke?

IBM ok ler...xde apa prob.....mati2 aku ingatkan dulu Hitachi bebetul ada buat HDD rupanya dia beli dari IBM......aku x de apa kes ngan Hitachi tapi bsing dan sikit slow la.............

aku pernah tengok satu brand apa ntah METADATA ke design dan colour dia sama macam WESTEn D....warna hitam.....kalau aku ada masa aku post gambar kat sini.........menurut owner tuh dia beli kat lowyat tapi HDD tuh paling murah dalam pasaran

Maxtor buat masalah banyak.. bikin sakit kepala.

WD pulak kalau sampai masa, dia akan bunyi tik..tok..tik..tok (kepala dia hantuk kat dinding HDD tu).. :P

Maxtor buat masalah banyak.. bikin sakit kepala.

WD pulak kalau sampai masa, dia akan bunyi tik..tok..tik..tok (kepala dia hantuk kat dinding HDD tu).. :P

ramai yang benci ngn maxtor nie.. haha :lol:

mari kita undi seagate..haha..

skrg ni seagate msih bg waranty 5thun ke??

klau dulu yela..

yup, still 5 years warranty :blush:

yup, still 5 years warranty :blush:

masa membeli....tengok ada x sticker MLink....kalau ada korang boleh exchange 1 by 1 kat Mlink ;) kat sticker dia tuh ada tulis 3 years apa ntah........

Maxtor dgn seagate still under warranty 5tahun.....hari ni insyaalah aku akan menghantar buat RMA HDD maztor+seagate aku skali....kena reg. dulu kat web Seagate....

aku bagi list

Hitachi tue bkn serupa dgn IBM dan Excelstore.......mmg sama pun.....coz dlm taun 2002 ada aggrement antara IBM dan Excelstor utk memasarkan produk storage 40GB IBM menggunakan nama Excelstor.....so dlm taun 2003....Hitachi take over IBM storage division...tue pasal kalo beli Hitachi skang kalo desktop punyey HDD nama model dier Desktar.....

Tapi aku yakin kat hitachi bkn nyer aper....coz dier ambik IBM punyer product....phm2 jer lah kalo IBM......pioneer in PC......aku skang pakai gak Hitachi....mmg bunyi dier bsing.......kalo tknak bising........adjust jer acoustic management dier...... :lol:

ramai yang benci ngn maxtor nie.. haha :lol:

Tue zaman sblm Seagate takeover maxtor.............tapi aku tengok maxtor skang dah ok aper..... :rolleyes:

Edited by digitaltech

Hitachi tue bkn serupa dgn IBM dan Excelstore.......mmg sama pun.....coz dlm taun 2002 ada aggrement antara IBM dan Excelstor utk memasarkan produk storage 40GB IBM menggunakan nama Excelstor.....so dlm taun 2003....Hitachi take over IBM storage division...tue pasal kalo beli Hitachi skang kalo desktop punyey HDD nama model dier Desktar.....

Tapi aku yakin kat hitachi bkn nyer aper....coz dier ambik IBM punyer product....phm2 jer lah kalo IBM......pioneer in PC......aku skang pakai gak Hitachi....mmg bunyi dier bsing.......kalo tknak bising........adjust jer acoustic management dier...... :lol:

Tue zaman sblm Seagate takeover maxtor.............tapi aku tengok maxtor skang dah ok aper..... :rolleyes:

bagi aku seagate mmg da best la...samsung hdd pula prob,slalu kong

teori aku........hdd mudah dan cepat rosak jika RAM x cukup......apabila menggunakan application like games atau rendering komputer akan `swap` ke HDD......ini akan menyebabkan HDD stressful.........x sesuai ngan kerja hdd as Storage.....More RAM better performance less damage on HDD? :huh: