Jump to content
Sign in to follow this  
TemanX

Kalau Kene Warn

Recommended Posts

Assalamualaikum bro.......... B)

Aku nak tanya, kalau kene warn, brapa lama nak kelier warn tu atau nak buat cammana nak klier warn tu....... :blush:

Selagi mod tak clear atau kurangkan warn tu :D

yup.. aku dah merasainya byk kali dah.. :P

klu korang nak tahu best ke tak kena warn dgn banned ni..

korang cuba laa buat hal dlm forum..

best tauu :D

dinnor mcm suka je kena warn??

tak lah,mana adA aku suka kena banned atau kena warn

tapi aku suka kaco moderator terutamanya azuan comel

kokhokhokhokhokhokhokohkokohko

Assalamualaikum bro.......... B)

Aku nak tanya, kalau kene warn, brapa lama nak kelier warn tu atau nak buat cammana nak klier warn tu....... :blush:

nape?ko nak aku warn ko?ahaha... :lol:

Assalamualaikum kepada semua bro,

Teman ada beberapa syorla, mungkin skit sebayak kita dapat ambik menfaat (buang yang keroh ambik yang tak keroh) heheheh......

Sebenarnyakan la, aku sorkan...... -_- kalau korang bagi warn kat member 2, korang kena bagi tempoh dalam warn tu. Macam kalau kita lakukan jenayah, kena penjara satu tahun ke, enam bulan ke, kalau buat hal dalam satu 2kilang tu, kita kena warning latter ke (warning latter tu ada tempoh macam setahun ke), lepastu kita akan di klierkan dari hukuman tu.

Walaupun klien atau member 2 kita buat salah dan di banned atau di warn, sebenarnyala (kalu aku), aku akan tetapkan tempoh warn tu supaya tempoh tu digunakan untuk bertobat ke (sesungguhnya Allah maha pengampun dan penyayang), berfikir tentang kesalahan dia ke, atau cara dia nak insaf (dengan mematuhi peraturan 2 forum)...... :)

Contoh ;

kalau dia buat salah mengepost topik yang tak berkaitan atau topik yang lari dari topik yang menyebabkan kene warn..... bagila tempoh warn tu 3 bulan. Kalau nampak tanda 2 dia dah insaf, warn tu di klier kan.

kalau dia buat salah megepost link untuk kepentingan diri sendiri, warn untuk setahun dikenankan, lepas setahun kalau ada tanda 2 insaf, warn tu di klierkan..... :)

kena bagitau sebab apa kena warn dan tempoh warn tu supaya kita boleh menjadi baik dalam tempoh tu......

Dengan cara macam tu , takdela dia nak tunggu 2 bilela warn aku tu nak di klierkan. Mungkin ada yang berhati 2 dalam megepost , post dengan dengan ayat 2 yang skit 2 je, post dalam keadaan takut 2 , ada member yang mengambil keputusan untuk tidak mengepost dalam forum (ini menyebabkan forum kurang meriah atau menjadi sepi), lebih teruk lagi member menukar nick name kerana nak jaga nama atau member mengambil kuputusan tak post terus kesan psykology dari warn tu.

Sesiapapun takleh menghakimi sesuatu kesalahan dengan tepat. Kesalahan mungkin berpunca dari diri sendiri, kawan 2 atau monderator itu sendiri (takde siapepun kat dunia ni yang sempurna). Kadang 2 kesalahan tu di beritahu dahulu sebelum dikenakan warn (ini adalah yang terbaik bagi aku), kadang 2 terus je kena.

Sebagai klien atau member, kita akan mudah untuk buat salah dan dikenakan warn (siapala yang rajin nak baca rule & regulator tu) dan sebagai monderator atau admin, kita juga boleh mengenakan warn pada klien pada bila 2 masa.

Akhir kata, setiap kesalahan ada balasan,setiap dosa ada taubat (kecuali syirik kat ALLAH) dan kalau sesiapa yang insaf tu, dia sebenarnya berhak untuk dapat keampunan...... :)

P/s : Sebanarnya teman dah kena warn dah, tapi bukan dalam forum ni la....... B)

Edited by TemanX

Sebenarnyakan la, aku sorkan...... -_- kalau korang bagi warn kat member 2, korang kena bagi tempoh dalam warn tu. Macam kalau kita lakukan jenayah, kena penjara satu tahun ke, enam bulan ke, kalau buat hal dalam satu 2kilang tu, kita kena warning latter ke (warning latter tu ada tempoh macam setahun ke), lepastu kita akan di klierkan dari hukuman tu.

Walaupun klien atau member 2 kita buat salah dan di banned atau di warn, sebenarnyala (kalu aku), aku akan tetapkan tempoh warn tu supaya tempoh tu digunakan untuk bertobat ke (sesungguhnya Allah maha pengampun dan penyayang), berfikir tentang kesalahan dia ke, atau cara dia nak insaf (dengan mematuhi peraturan 2 forum)...... :)

Contoh ;

kalau dia buat salah mengepost topik yang tak berkaitan atau topik yang lari dari topik yang menyebabkan kene warn..... bagila tempoh warn tu 3 bulan. Kalau nampak tanda 2 dia dah insaf, warn tu di klier kan.

kalau dia buat salah megepost link untuk kepentingan diri sendiri, warn untuk setahun dikenankan, lepas setahun kalau ada tanda 2 insaf, warn tu di klierkan..... :)

kena bagitau sebab apa kena warn dan tempoh warn tu supaya kita boleh menjadi baik dalam tempoh tu......

Dengan cara macam tu , takdela dia nak tunggu 2 bilela warn aku tu nak di klierkan. Mungkin ada yang berhati 2 dalam megepost , post dengan dengan ayat 2 yang skit 2 je, post dalam keadaan takut 2 , ada member yang mengambil keputusan untuk tidak mengepost dalam forum (ini menyebabkan forum kurang meriah atau menjadi sepi), lebih teruk lagi member menukar nick name kerana nak jaga nama atau member mengambil kuputusan tak post terus kesan psykology dari warn tu.

Sesiapapun takleh menghakimi sesuatu kesalahan dengan tepat. Kesalahan mungkin berpunca dari diri sendiri, kawan 2 atau monderator itu sendiri (takde siapepun kat dunia ni yang sempurna). Kadang 2 kesalahan tu di beritahu dahulu sebelum dikenakan warn (ini adalah yang terbaik bagi aku), kadang 2 terus je kena.

Sebagai klien atau member, kita akan mudah untuk buat salah dan dikenakan warn (siapala yang rajin nak baca rule & regulator tu) dan sebagai monderator atau admin, kita juga boleh mengenakan warn pada klien pada bila 2 masa.

Akhir kata, setiap kesalahan ada balasan,setiap dosa ada taubat (kecuali syirik kat ALLAH) dan kalau sesiapa yang insaf tu, dia sebenarnya berhak untuk dapat keampunan......

P/s : Sebanarnya teman dah kena warn dah, tapi bukan dalam forum ni la......

bagus tuu..

cuma aku tak tahu laa cadangan ni diterima ke tak??

kena tanya pihak mod laa..

admin ker??

tapi klu warn sampai 3 bulan tuh.

lama tuh..

baik aku buka akaun baru jer..

boring nak tunggu lama lama,

seminggu pon rasa dah nak giler dah .. :lol: :lol:

Warn selalunya diberi sekiranya kita buat salah dalam mehantar reply atau pun sengaja SPAM, FLOOD dan meletakan link-link lanun dalam Putera.com nie.

Off Topik jap, baca la kalo nak

Heh, lepas den kene warn taun lepas, Putera.Com dah takda dalam Bookmark FireFox den dah, sakit hati betul, biasa la, kalo den post reply selalu tulis

...................................... dan Ummmm.....

disebabkan tabiat den nie si Mod kata dia tak paham apa den tulis, haha! B@**@!! ko nak belajar, cari jalan la nak paham sendiri!!! den nak tolong jer! kalo susah nak baca atau memang apa yang den tulis tuh sampai FBI tak dapat decode DELETE jer dah la! nie sampai ban den dari post apahal! heh walaupun seminggu jer kene ban, rasa nak tolong orang tuh hilang dari hati, ye la, den nie pun masih belajar, bukannya pro, Bm pun masih kantoi, dah la malas den nak bebel panjang-panjang, sebab nie forum IT bukannya Luahkan isi HATI

Langiler

Edited by Langiler

biasanya kalau kena warn kat topik, dikatanya moderator itu la ini la, blablabla, siap mencarut pun ada tu :D

bila kasik "bar merah" macam lencana askar tu, lagila dia mencarut tapi kat private message pulak. ini adalah kisah benar! :wacko:

jadi tolong la jangan mencarut-carut kalau kena bar merah. bukan lama pun kena suspend (kekadang tak kena suspend pun, cuma bar merah naik je). lagipun bukan orang lain nampak pun bar tu, ko sendiri je nampak dengan moderator. takda la nak malu apa kan kan? tapi taktau la kalau yang kena bar merah tu nak buat publisiti atau memang jenis tak malu pegi cerita kat public "oiii aku kena merit merah oii"

tak lah,mana adA aku suka kena banned atau kena warn

tapi aku suka kaco moderator terutamanya azuan comel

kokhokhokhokhokhokhokohkokohko

p/s: suka kacau? tapi aku tengok bila ko dapat bar merah, ko merayu-rayu pulak :blink: memacam betulla ko ni. memandangkan ko pun jenis suka publisiti murahan, apsal tak copy paste je warning message yang ada dalam warning box ko tu? :lol: bila kena "kacau" balik dengan moderator tau pulak nangis. dah tau kuat nangis jangan la sakat orang.

memandangkan persoalan kat topik ni dah terjawab, mari kunciiiii!

Edited by azuan

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...