Jump to content
julia

Apa Itu Interanet?

Recommended Posts

Disini menunjukkan bahawa putera.com bukan saja bagi ilmu, bahkan diaorang bagi motivasi.

G-String tu pula lawak. Jangan la kerana g-string tu anda marah. Ala.. macamla anda tak pernah buat lawak.

dan jgn anda suka bandingkan putera dan lowyat.net. masing-masing ada kelebihan. jika anda lebih suka lowyat.net pegi la sana. rolleyes.gif

PEACE. Janganla maraa... ala..

Edited by topeiRa

Aku lak lagi tak paham pasal..

Internet, Intranet, Extranet, LAN, WAN, ATM, GE, ISL, Tagging.. byk lagik... saper lah aku... baru sekolah tingkatan 2...

ok. tenang. rileks. jawapan dah dapat. so cik julia dh faham apa itu intranet. sy rasa .. persoalan dah terjawab sekarang ni.

we kept our mouth shut. ni bulan puasa .. tak baik marah marah. bulan tak puasa pun tak baik marah marah jugak sebenarnya. in fact, yg puasa bukanlah bulan tapi orang bagaimanapun orang yg datang bulan tidak boleh berpuasa.

azuan .. aku dah mengarut dan off topic. sila kunci topik ini ya!

Disini menunjukkan bahawa putera.com bukan saja bagi ilmu, bahkan diaorang bagi motivasi.

G-String tu pula lawak. Jangan la kerana g-string tu anda marah. Ala.. macamla anda tak pernah buat lawak.

motivasi!!! sapa dtg sini utk motivasi org lain kot!! bukan aku !!! aku tanyer apa itu intranet?... bukan cara utk menjadi kan diri ini sempurna ..yakin dll mcm kem2 motivasi masa sekolah dulu!!!!! motivasi konon ... motivasi tu just ayat manis dari ko dan dia org utk menyedapkan hati...zaman dulu boleh lah pakai weiii laugh.gif .....tau tak apa itu motivasi sampai apa yg dia org cakap tu semua ko kata motivasi.....

Gunakan Enche Google untuk mencari.Bulan puasa ni tak baik marah-marah. kekadang org marah/sindir anda kerana soalan tu basic sangat boleh cari dengan Search Engine. Dengan Search Engine spt google anda dapat meluaskan pengetahuan pc anda.Jadikan Google atau yahoo sebagai gerbang informasi anda.

p/s jangan maree..tu teguran ikhlas dari aku.

Aku lak lagi tak paham pasal..

Internet, Intranet, Extranet, LAN, WAN, ATM, GE, ISL, Tagging.. byk lagik... saper lah aku... baru sekolah tingkatan 2...

kalo dah tau kenapa tak tanya yg ko pi merepek apa hal...tak adil betol lah..org marah suh berhenti marah ..tapi org lain merepek....tak ada sorang pon nak suruh berhenti plak...b***h...dah tak tau tak nak tanya...aku tak tau aku tanya kan....yg ko mengemis kat sini bg tau ko tak tau apa2 apahal plak...pi kat new topic bukak citer kata aku tak tau pasa Internet, Intranet, Extranet, LAN, WAN, ATM, GE, ISL, Tagging.. byk lagik .... apa jer bende2 yg ko tak tau tu

sudah sudahla .. yg dh lepas tu.. lepas la ..

tak baik marah marah ni .. org lain pun bukan membantu semata-mata utk kena marah balik.

ok. tenang. rileks. jawapan dah dapat. so cik julia dh faham apa itu intranet. sy rasa .. persoalan dah terjawab sekarang ni.

we kept our mouth shut. ni bulan puasa .. tak baik marah marah. bulan tak puasa pun tak baik marah marah jugak sebenarnya. in fact, yg puasa bukanlah bulan tapi orang bagaimanapun orang yg datang bulan tidak boleh berpuasa.

azuan .. aku dah mengarut dan off topic. sila kunci topik ini ya!

20 thn aku hidup sbg org islam tiapa2 20 thn masa pose ayat tulah yg aku dengar... kira ko asyik senyum jer lah masa pose... u lied again u lied....tak payah kenal ko pon aku tau ko misti tipu

sudah sudahla .. yg dh lepas tu.. lepas la ..

tak baik marah marah ni .. org lain pun bukan membantu semata-mata utk kena marah balik.

org lain pun bukan membantu semata-mata utk kena marah balik.

??? huh.gif huh ... aku pon bukan bertanya utk mendapat jwp yg tak gune tu.....ko ingat aku suke2 jer ker..ko tengok mcm mana aku hendle cakap ngan korang sumer..... penindasan berlaku disini ... merepek boleh tapi marah tak boleh.... admin plzzzz buang icon yg marah tu... sbb marah tak leh.... plzz letak icon yg merepek skit...icon g-string ke taik cicak ker....

motivasi!!! sapa dtg sini utk motivasi org lain kot!! bukan aku !!! aku tanyer apa itu intranet?... bukan cara utk menjadi kan diri ini sempurna ..yakin dll mcm kem2 motivasi masa sekolah dulu!!!!! motivasi konon ... motivasi tu just ayat manis dari ko dan dia org utk menyedapkan hati...zaman dulu boleh lah pakai weiii laugh.gif .....tau tak  apa itu motivasi sampai apa yg dia org cakap tu semua ko kata motivasi.....

Ala.. kalo orang bagi anda lauk kari daging dengan ayam goreng, takkan anda nak ambik kari daging je.. mesti mau ambik ayam goreng juga kan..

So, kalo 2 mende tu mende baik, apa salahnya terima. Lagipun, diaorang bukan bagi motivasi je.. diaorang bagi dua2 sekali. Kenapala julia ni emo sangat.. aku pun tak paham.. period kot.. hehehe.. (ini bukan jawapan bagi soalan internet, aku takut nanti kalo dia cakap ini jawapan dia hangin)

Another assignement given by lecturer..

Definition of Intranet

Who use Intranet ?

Intranet technology / topology

In what condition we can call intranet network ?

p/s: Masa dulu² pi library carik definition... tol tak Wan..?

ko nak tipu aku ker yg ko nie form 2 dry.gifmad.gif bulan pose menipu huh....junjung quran mengaku ko form 2 skung...fine aku tak nampak...tak per ko leh tipu dry.gif

20 thn aku hidup sbg org islam tiapa2 20 thn masa pose ayat tulah yg aku dengar... kira ko asyik senyum jer lah masa pose... u lied again u lied....tak payah kenal ko pon aku tau ko misti tipu

apa apa sahajalah. banyak lagi benda boleh dikirim selain daripada marah marah ni. cuba tengok pembangunan web .. sy dah balas post cik julia. tak faham apa-apa ... sila YM saya. sy boleh bantu setakat termampu. kalau sy sendiri pun tak tahu .. sy pun guna google juga.

sy pun .. baru 23 tahun hidup. en zeus pun baru je "tingkatan 2". kami budak mentah. maaf ya!

ko nak tipu aku ker yg ko nie form 2 dry.gifmad.gif bulan pose menipu huh....junjung quran mengaku ko form 2 skung...fine aku tak nampak...tak per ko leh tipu dry.gif

janganlah childish sangat. kenala faham psikologi. dia dah minta maaf .. sudahlah. jangalah tambah api lagi ..

kalau nak dijadikan point .. sy ambil kata2 cik julia ..

saya boleh kata cik pun tipu jugak. sy pernah tengok kanak-kanak seawal 5 tahun berpuasa. andai kata cik julia umur 1 tahun dah berpuasa .. sy kata cik julia tipu. tang tak makan tu .. mungkinlah. tp sy tak percaya cik julia mampu baca niat puasa seawal umur 1 tahun ..

tenang .. ok ? kita masing buat silap. yg sudah tu .. sudahlah.

Edited by DarkWan

Ginilah Julia..

Aku bagi ko jawapan untuk Interanet ko tu... lepas tuh ko senyap boleh tak..??

"Interanet"/Intranet - Satu group network(rangkaian) yang boleh lah dianggap sebagai private network. Untuk mewujudkan suatu Intranet mestilah lebih dari seploh buah komputer (tak semestinya) dan ber'rangkaian' untuk membolehkan mereka sharing (berkongsi) maklumat terhadap sesuatu informasi.

Sebagai contoh :

Ada satu company nama Julia Biskut Bhd. Lepas tuh company nih ada 5 buah anak syarikat di merata tempat di seluruh Malaysia. Untuk membolehkan anak² syarikat biskut nih berhubung diantara satu sama lain dan berkongsi informasi tentang jualan atau apa sajer mengenai ngan biskut terkini keluaran syarikat induk... ruang rangkaian private diwujudkan. So, ini lah dinamakan Intranet..

Cik Julia ku sayang yang berumur 20 tahun.. paham tak..?

Ala.. kalo orang bagi anda lauk kari daging dengan ayam goreng, takkan anda nak ambik kari daging je.. mesti mau ambik ayam goreng juga kan..

So, kalo 2 mende tu mende baik, apa salahnya terima. Lagipun, diaorang bukan bagi motivasi je.. diaorang bagi dua2 sekali. Kenapala julia ni emo sangat.. aku pun tak paham.. period kot.. hehehe.. (ini bukan jawapan bagi soalan internet, aku takut nanti kalo dia cakap ini jawapan dia hangin)

kalau ada org nak bagi aku lauk kari daging dengan ayam goreng bukan saja aku amik ... aku akan amik dengan pinggan dia sekali supaya ayam tadi tak jatuh bergolek2 dan kari tadi tak tumpah... dan aku akan ambil sambil mengucapkan terima kasih bukan amik ikut suke mcm tak ada budaya!!!!!!...so kalo dapat 2dua sekali kenapa ada yang tak puas hati...emo????period????me period laugh.gif apa yang aku dapat ... go search in google ....huh...go search in yahoo.... huh....kenapa forum nie wujud kalo sumer kene pi kt google n yahoo

Ginilah Julia..

Aku bagi ko jawapan untuk Interanet ko tu... lepas tuh ko senyap boleh tak..??

"Interanet"/Intranet - Satu group network(rangkaian) yang boleh lah dianggap sebagai private network. Untuk mewujudkan suatu Intranet mestilah lebih dari seploh buah komputer (tak semestinya) dan ber'rangkaian' untuk membolehkan mereka sharing (berkongsi) maklumat terhadap sesuatu informasi.

Sebagai contoh :

Ada satu company nama Julia Biskut Bhd. Lepas tuh company nih ada 5 buah anak syarikat di merata tempat di seluruh Malaysia. Untuk membolehkan anak² syarikat biskut nih berhubung diantara satu sama lain dan berkongsi informasi tentang jualan atau apa sajer mengenai ngan biskut terkini keluaran syarikat induk... ruang rangkaian private diwujudkan. So, ini lah dinamakan Intranet..

Cik Julia ku sayang yang berumur 20 tahun.. paham tak..?

note form 2 punyer class ker laugh.gif ....selepas lebih 10 relpy baru terhegeh2 nak jwb bebetol....suruh org diam plak tu....sblom aku masuk dan bertanya lagi aku serius dan tanyer pasal bende betol....ko bace balik dari awal lah ...huh....aku takkan diam aku sorang jer yg dipersalahkan...

Pasal kari dan ayam goreng tu.. dia letak dalam periuk, ko ambik sendiri.. dia tak letak dalam mangkuk/pinggan, dia suruh ceduk sendiri.. (maaf aku tak cakap awal2)

Kalo anda dah cari kat google, kalo tak jumpa, baru tanya kat sini.

Sape yang tak puas hati sebenarnya ni.. tengok semua kat atas tu semua cool je.. sape yang emo sini?.. tengok betul2..

HAI CIK ABANG SEKALIAN... JANGANLAH MAIN-MAIN KEPADA JULIA INI. Dia seorang yang serius! jangan sekali-kali anda tidak serius kepadanya.

Edited by topeiRa

note  form 2 punyer class ker laugh.gif ....selepas lebih 10 relpy baru terhegeh2 nak jwb bebetol....suruh org diam plak tu....sblom aku masuk dan bertanya lagi aku serius dan tanyer pasal bende betol....ko bace balik dari awal lah ...huh....aku takkan diam aku sorang jer yg dipersalahkan...

ikut suka lu laaaa.. malas wa layan lu.. nak ilmu lepas tuh banyak mulut.. lu ada banyak taik lalat kat mulut+bibir ke Julia..?? Cuba check kat lidah lak.. mana lah tau ada yang tertinggal masa lu kira..

rasa macam masuk IRC pulak. cepat jerk org reply tongue.gif. real-time!

refer balik posting2 sebelum ini .. en azuan ada tulis definisi intranet sedikit .. kemudian dia kata... yg lebih2 tu refer pd google.

kalau mcm tu .. kenapa kat U ada pensyarah kalau cuma nk terangkan basic concept and then dia suruh refer the rest kat library. kenapa diwujudkan jawatan pensyarah kalau macam tu ye dak ? lain la kat pensyarah spoon-fed. semua dia suapkan. dah student sume nk kene suap. kerajaan Malaysia pun kalau boleh nk eliminate budaya spoon-fed. kita di forum ni kira menyahut seruan kerajaan la.

nanti ckp lebih2 kang .. dikata beri motivasi pulak. fikir fikirkan ye.

Pasal kari dan ayam goreng tu.. dia letak dalam periuk, ko ambik sendiri.. dia tak letak dalam mangkuk/pinggan, dia suruh ceduk sendiri.. (maaf aku tak cakap awal2)

Kalo anda dah cari kat google, kalo tak jumpa, baru tanya kat sini.

Sape yang tak puas hati sebenarnya ni.. tengok semua kat atas tu semua cool je.. sape yang emo sini?.. tengok betul2..

mcm mana tak marah....berapa kali dah cakap aku taip kat google keluar dlm bhs els...ko pi bace balik topic nie dari awal...and aku tak berapa power dlm bhs els...marah misti bersebab...cool pada ko bermaksud merepek...huh...dah banyak kali ko tau tak...diulangi bayak kali aku bg tau kenapa aku dok kat forum nie....paham tak....aku dah malas nak ulang

mmm.. cukup la tuh.....

jgn nak jadik bengong la...

wahai julia, kalo ko rasa kurang senang nak bertanya kat sini, aku rasa ko bleh la carik lain.. takde sapa yg paksa ko masuk sini dan tiada bayaran dikenakan...

motivasi diri bukan sekadar pada kursus motivasi masa nak ezam je... proses belajar dan mengajar secara tak langsung dapat memberi suntikan motivasi kpd pelajar dan tukang ajar (budak nih tak suka istilah tok guru gamaknya.... ehhehe.. sian tok guru kat klate denu..)..

anyway, kalo ko rasa kitorang kat putera ni tak membantu, ttp menyenda guraukan ko, dan ko rasa terhina, aku sbg wakil puteranians mohon maaf.. ikhlas dari hati.. mmg tak pernah terniat nak mempersenda or menghina org.. cumanya mmg dah jadik trend kat sini, kepala gila2 sikit.. byk melawak .. jgn amik hati.. aku rasa, kita sume dah besar panjang... so leh differentiate (bezakan..) mana satu gurauan, dan mana satu ilmu.. so let bygone be bygone (yg lepas usah dikenang..)

AMPUN MAAF... SLAMAT ARI RAYA...

*moga roh umat islam thai yg terkorban dicucuri rahmat.. jgn gaduh.. amik iktibar negara jiran yg kucar kacir..

Yerla.. kalo anda taip internet, mestila dia keluar dalam bahasa omputeh.. susah betulla kalo tak paham bahasa omputeh ni kan..

kalo guna search google, kalo just type internet.. memang dia bagi macam-macam.. sebab keyword "internet" tu sendiri sangat luas.. anda kena kecikkan konteks keyword anda tu.. misalnya jika anda cari sejarah internet.. type la sejarah internet.. anda kena spesifikkan carian. internet ni merangkumi pelbagai benda. Internet browsing, ftp, server, irc chatting, email dan macam-macam lagi, tu semua internet.

kesimpulan, anda kena spesifikkan carian anda kalo guna google (enjin carian)

dah la tuh....... tutup crite je la...

dia pon sepatutunya dah dapat jawapan dah...

bende kecik takyah dibesar2...

*terpikir kalu si C-Fu ada sekali time ni, sure lagi havoc.............

mmm.. cukup la tuh.....

jgn nak jadik bengong la...

wahai julia, kalo ko rasa kurang senang nak bertanya kat sini, aku rasa ko bleh la carik lain.. takde sapa yg paksa ko masuk sini dan tiada bayaran dikenakan...

motivasi diri bukan sekadar pada kursus motivasi masa nak ezam je... proses belajar dan mengajar secara tak langsung dapat memberi suntikan motivasi kpd pelajar dan tukang ajar (budak nih tak suka istilah tok guru gamaknya.... ehhehe.. sian tok guru kat klate denu..)..

anyway, kalo ko rasa kitorang kat putera ni tak membantu, ttp menyenda guraukan ko, dan ko rasa terhina, aku sbg wakil puteranians mohon maaf.. ikhlas dari hati.. mmg tak pernah terniat nak mempersenda or menghina org.. cumanya mmg dah jadik trend kat sini, kepala gila2 sikit.. byk melawak .. jgn amik hati.. aku rasa, kita sume dah besar panjang... so leh differentiate (bezakan..) mana satu gurauan, dan mana satu ilmu.. so let bygone be bygone (yg lepas usah dikenang..)

AMPUN MAAF... SLAMAT ARI RAYA...

*moga roh umat islam thai yg terkorban dicucuri rahmat.. jgn gaduh.. amik iktibar negara jiran yg kucar kacir..

jng jadi bengong ??...saper?? sapa kata putera tak membantu ...buktikan...aku ada kata mcm tu??? trend kat sini yer tu...hok olohh...tren rupernyer...kepala gile2? oooooo. ...motivasi tu pembelajaran secara tak langsung ker...ooooooooo...aku masuk kat sini tak kene bayar rupernyer....aku buang masa kat sini gune tenet ...tenet tak kene bayar pada dia kot... laugh.gif ahaks..ahaks...

Edited by julia

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...