Jump to content
Sign in to follow this  
wrecked

Demo Bersih Vs Hindraf

Recommended Posts

dulu kecoh pasal bersih ,kutuk kaw2 siap tembak2 lagi sembur air la,padahal bukan buat rusuhan,tak de sentuh sape pon

HINDRAF start plak,hambek.bukan stakat rusuhan harta bende awam musnah, buat kacau bilau,siap kene bedok lagi polis,tu pon kerajaan bleh diam,ke takut aku tak tau la. :D

bala ke nih?

politik sket kui kui kui ;)

Edited by azuan
senonoh sikit bahasa tu. jangan bawak masuk budaya TM dalamni

KPN dedah kumpulan tubuh dana, minta sokongan pengganas

KUALA LUMPUR: Ketua Polis Negara, Tan Sri Musa Hassan.. semalam mendedahkan Barisan Bertindak Hak-Hak Hindu (Hindraf) sedang berusaha untuk mendapatkan sokongan dan bantuan kumpulan pengganas antarabangsa.

Beliau berkata, Hindraf juga menubuhkan sebuah dana dengan cara memperdayakan orang ramai untuk membiayai aktiviti kumpulan itu.

"Sejak akhir-akhir ini ada tanda-tanda Hindraf sedang berusaha mendapatkan sokongan dan bantuan dari kumpulan pengganas.

"Keadaan ini amat membimbangkan masyarakat berbilang kaum di negara ini. Polis memandang berat perkembangan itu dan tidak teragak-agak untuk mengambil tindakan tegas bagi memastikan ketenteraman awam dan keselamatan negara terus terpelihara," katanya dalam kenyataan yang dikeluarkan Bukit Aman.

Musa bagaimanapun tidak menamakan kumpulan pengganas yang dimaksudkan dalam kenyataannya itu.

Beliau berkata, Hindraf juga mendalangi penentangan segelintir masyarakat India terhadap tindakan pihak berkuasa tempatan (PBT) merobohkan kuil yang dibina secara haram yang didakwa sebagai penindasan terhadap kebebasan beragama.

Berikutan itu, katanya, Hindraf dikatakan merancang menggunakan kumpulan gangster bagi menghalang pihak berkuasa merobohkan kuil pada masa depan.

Selain itu, Musa berkata, penggerak Hindraf melobi sokongan antarabangsa dari India, Britain, Amerika Syarikat, Pertubuhan Bangsa-Bangsa Bersatu (PBB) serta negara Eropah dengan memberi gambaran yang salah mengenai kedudukan masyarakat India di negara ini.

Beliau memberi contoh, emel Hindraf kepada Perdana Menteri Britain, Gordon Brown, mendakwa berlaku pembersihan etnik di mana orang India dibunuh setiap hari oleh kerajaan ekstremis Islam Malaysia. dah sentuh pasal issue agame dan selewengkan fakta if kerajaan bute bab tepok dade tanye la selere) Katanya, kerajaan juga dituduh meminggir dan menafikan hak kaum India dalam bidang ekonomi, pendidikan dan jawatan dalam perkhidmatan awam sehingga menjadikan mereka mundur.

"Semua tuduhan itu palsu, tidak berasas dan fitnah," katanya sambil menjelaskan polis mula memantau kegiatan Hindraf sejak 28 Julai lalu.

Beliau berkata, badan yang tidak berdaftar serta diterajui lima peguam dan seorang eksekutif kanan sebuah syarikat swasta itu, aktif menyemai sentimen perkauman di kalangan masyarakat India dengan membangkitkan kebencian dan penentangan terhadap kerajaan.

"Tindakan mereka berpotensi untuk mencetuskan perbalahan antara kaum di negara ini. Sentimen berbahaya ini disebarkan secara berterusan menerusi majlis forum, pengedaran buku dan risalah, penggunaan laman web dan khidmat pesanan ringkas (SMS) bagi mendapatkan sokongan masyarakat India," katanya.

Malah, katanya, Hindraf menunjukkan sikap degil apabila meneruskan perhimpunan haram pada 25 November lalu.

"Mereka menipu kaum India yang hadir ke perhimpunan itu apabila tidak menyerahkan petisyen kepada Suruhanjaya Tinggi British seperti yang dirancang walaupun mempunyai peluang.

"Ini menunjukkan matlamat sebenar mereka ialah untuk mencetuskan keadaan huru-hara di ibu kota. Sebaliknya, mereka memutarbelitkan kejadian dengan menuduh polis bertindak ganas ke atas penyokong mereka," katanya.

Sehubungan itu, Musa menasihatkan orang ramai supaya tidak terpengaruh dengan dakyah dan khabar angin yang disebarkan melalui internet atau SMS oleh pihak yang cuba menimbulkan kegelisahan di kalangan masyarakat hingga memburukkan lagi keadaan.

Mereka yang menyebarkan khabar angin dan berita palsu boleh didenda tidak melebihi RM10,000 atau penjara tidak lebih tiga tahun atau kedua-duanya mengikut Seksyen 28 Akta Keselamatan Dalam Negeri (AKDN) 1960.

Edited by TJ-Ariff
Awasi tulisan anda !!

dah start orang mati pasal ni kot baru kerajaan nak take action kot..............

get ridd off nigas from malay land

Edited by wrecked

btl ke jadi rusuhan 2?? atau khabar angin??? tapi bg aku smue nie pnca parti pmbangkang pnye hal... melaga-lagakan org mlayu ngan kaum lain.. biasala election nk dekat...

ni spesies tak tengok tv, x baca berita, pastu mudah terpengaruh ngn sms2, msg, berantai.

mengarut.

Edited by nocturnal

org kite nie mudah tpengaruh ngan sms berantai.... nk2 bnde gado2 nie... nnti mulala kuar hang tuah la, gandhi la... aku pahlwan mlayu t'ulung la...

ekekekekekek, nampak na pro "BERSIH" si topic starter nih, nengok jeks statement dier kasik tuh dah leh agak dah :P anyway bai cam certain people from your "puak" said, "you even don't know the truth store inside what they called as the real and truth story" ekekekeke, berbelit tak ayat aku nih? :P tak wat kacau kununnnnnn, sama jeks dedua eko nih, cuma bezanyer seko kuning seko itam. tapi ati sama jeks itam, nyusahkan orang lain, nakutkan pelancong luar. tuh jeks. plus aku rasa dalam forum nih ader banyak lagik section yang baguih untuk bincang untuk majukan diri dari dok bukak topik useless/tak berpekdah camnih. kalu nak antar petition, hantar jeks ler takyah sampai nak kumpul, semak alam skitar jeks, pastuh jadik beruk sikit, jerit sana, lompat sini, pukul itu pecah ini, cabut itu. pastuh bila kena pukul cam beruk, ngadu plak sana sini kununnyer "kami tak bersalah, kami teraniaya, kami tak wat paper pung, takder kacau aper pun, alih2 kena beduk, kena siram". ekekekekekekekek. funny ler badut2 nih. terhibur aku dibuatnyer.

anyway, lantak depa ler nak panggey terrorists luar ker, nak ngadu sana sini ker, aku yakin kalo jadik cam al-maunah skalipun, mesti slesai gaks akhirnyer, dan puak2 nih dgn pantasssss akan reka satu citer, "tuduh pihak satu lagik tuh main sandiwara ler plakkkk"...

ekekekekekekekekee, ramai tul artis badut kat m'sia nih skang nih :P

just my 5 cents opinion ;)

ekekekekekek, nampak na pro "BERSIH" si topic starter nih, nengok jeks statement dier kasik tuh dah leh agak dah :P anyway bai cam certain people from your "puak" said, "you even don't know the truth store inside what they called as the real and truth story" ekekekeke, berbelit tak ayat aku nih? :P tak wat kacau kununnnnnn, sama jeks dedua eko nih, cuma bezanyer seko kuning seko itam. tapi ati sama jeks itam, nyusahkan orang lain, nakutkan pelancong luar. tuh jeks. plus aku rasa dalam forum nih ader banyak lagik section yang baguih untuk bincang untuk majukan diri dari dok bukak topik useless/tak berpekdah camnih. kalu nak antar petition, hantar jeks ler takyah sampai nak kumpul, semak alam skitar jeks, pastuh jadik beruk sikit, jerit sana, lompat sini, pukul itu pecah ini, cabut itu. pastuh bila kena pukul cam beruk, ngadu plak sana sini kununnyer "kami tak bersalah, kami teraniaya, kami tak wat paper pung, takder kacau aper pun, alih2 kena beduk, kena siram". ekekekekekekekek. funny ler badut2 nih. terhibur aku dibuatnyer.

anyway, lantak depa ler nak panggey terrorists luar ker, nak ngadu sana sini ker, aku yakin kalo jadik cam al-maunah skalipun, mesti slesai gaks akhirnyer, dan puak2 nih dgn pantasssss akan reka satu citer, "tuduh pihak satu lagik tuh main sandiwara ler plakkkk"...

ekekekekekekekekee, ramai tul artis badut kat m'sia nih skang nih :P

just my 5 cents opinion ;)

perghh ganas2 ko ni

tak pe la just discuss kosong je,

how to say emmmmmmm tengah2 riot hindraf nih dok naik gile start buat cikanos stylekan bawak gun masok umah org suke hati rogol and bunuh slamber je,tup tup termasok umah ko plak tuh hahahhahah ko akan jadi power rangers ker ke mask rider faiz utk defence kluarge ko ?time tu aku rase rela ker polis FRU pon ker tak terlawan aku rase pasai gengster hindraf ni lain macam sket kamikaze hitam la katekan,even sekarang ni pon kerajaan mcm buat tak tau je aku tengok,takut drop voter pilihanraye ker ni? :P

Edited by azuan
senonoh sikit bahasa tu. jangan bawak masuk budaya TM dalamni

ngko nih kuat baca komik bai, takpung kuat nengok filem sci-fi.. ekekekekkeek :P

banyak nak "kalau" ngko nih, tok guru ngko tak ajar ke kalau-kalau nih tak elok dalam agama? plus, don't be such a paranoid. do you understand the term of PARANOID, kid?

ngko nih kuat baca komik bai, takpung kuat nengok filem sci-fi.. ekekekekkeek :P

banyak nak "kalau" ngko nih, tok guru ngko tak ajar ke kalau-kalau nih tak elok dalam agama? plus, don't be such a paranoid. do you understand the term of PARANOID, kid?

sape yang paranoid?cool la dude,at least ko mesti tau sebagai pegangan hak di tanah melayu right,sepatutnyer kes cam ni tak perlu berlaku,takkan nak jadi cam bosnia or iraq?takkan org luar nak campur tangan ?

Scrap all noise. there is not even a single benefit comes up from those stupid BERSIH and HINDRAF thing, none at all. The spine of this thing is, someone or some organization(s) wants to create havoc in Malaysia, later claiming malaysia aint safe, later exploiting people's minds and emotions to "make some coup?", then VOTE them to be the government. It is too obvious.........

ramai jugak user dari TMintra yang post dalam topik ni ye. bos tak kasik keje ke? ke budak praktikal? ops :o hokhohokohkohkohkohkho. anyway tolong elakkan bahasa-bahasa yang boleh menyebabkan keTEGANGan, benda yang ntah betul ntah tidak (seperti email berantai, HOAX SMS dan sebagainya).

Sy yakin ini bukan sembang kosong.. setiap sesuatu yang berlaku dlm negara wajar diambil perhatian..jika isu BERSIH, sy pasti itu bermotifkan politik.. tetapi isu Hindraf adalah sesuatu yg serius kerana mereka telah sampai kepada meminta campur tangan asing bagi memuaskan hati mereka.. kenapa perlu minta campurtangan kerajaan India dan LTTE sedangkan saluran bagi mereka menyuarakan ke-tidakpuasan hati mereka ada... apa yang telah gov lakukan terhadap mereka seperti apa yg didakwa P.Uthayakumar? (rujuk surat P.Uthayakumar kepada PM Britain..)... adakah gov perlakukan mereka seperti Israel memperlakukan orang Palestin?.. menangkap dan menembak sesiapa yang DISYAKI (baru disyaki) pengganas.. adakah selama ini mereka (Hindraf & penyokongnya) dibuli, dinafikan hak, tidak dipedulikan, rakyat kelas kedua dan sebagainya sepertimana rejim zionist lakukan terhadap bangsa Palestin?.. ingin ditekankan apa yang sy reply ni bukan pengaruh dari Emel atau SMS rantai serta sume yg berantai ( :lol: ) tapi rumusan dari apa yang muncul di TV, suratkhabar dan semua legal media serta kehidupan sy sendiri dari kecik smpi kini.. sy hidup dalam suatu komuniti yang betul-betul majmuk.. sy ex-SMJK [C] dan hidup sy dikelilingi 3 bangsa utama ini.. sy dah lihat sendiri mcm mana mereka ni (Hindraf dan kaumnya) hidup aman dan selesa dalam negara tercinta ni... sy tak lihat dimana kurangnya kwn2 bukan sebangsa sy.. malah ada yang lebih berada lagi.. sy tak lihat bangsa sekaum Hindraf diperkotak-katikkan oleh gov. Dakwaan Hindraf ni adalah satu pembohongan besar oleh para pemimpin pertubuhan tersebut.. jika benarlah kaum P.Uthayakumar ini diperlakukan sedemikian rupa, sy pasti P.Uthayakumar tak mungkin jadi seorang peguam dan menabur fitnah sehingga menarik perhatian ahli parlimen di India.

p/s: moderat, sila padam jika x sesuai..TK

There are a lot of implicit objectives that lie behind those Hindraf and BERSIH. I dont know for sure who are the real culprits behind this, but one thing for sure: they try to [biskut tawar] malaysia harmony, take advantage for their own, by defaming malays, muslims and governments. It is an obsolete and conservative methods, but working well, as lot of international media blacklisting malaysia for the reason of ethnic cleansing. I blame WHOLE indian community for this (some of them saying there arent into HINDRAF, hey you believe them?), oppositions especially PKR, and PM for being so slow and brave-less

ps: i always agree on ISA.

Edited by versanner

erkkk, mana pi "left side" yang dok gebang kat blog derang "tak nampak big picture disebalik demo nih" yer? ekekekekek. nak gaks aku baca pendapat bernas derang pasai demo camnih, mana tau kut2 derang nak claim style camnih adalah style "democracy" yang derang laungkan sbelum nih. no idea how to hentam the gov lagik ker? atau dok sokong dendiam demonstrasi arituh. at least leader ngkorang cakap dier sokong style camnih kat web derang. pasai derang mengagungkan demokrasi ala-ala barat, bleh hentam camtuh, even bleh wat mogok ramai2 kat public. jadik tahniah ler pasai ideologi anda sama dgn barat, padahal dok kutuk bila ekonomi malaysia nih ikut style barat, itu haram la ini haram la.. ekekekekeekeke :P

dulu masa x-PM guna ISA, abih dimakicarut orang tua tuh, sampai wat solat hajat soh dia mati kut? la nih bila dia resign, ramai plak dok pakat puji melangit kat dier bila pi compare dgn pm skang. iskkk iskk, mmg dasar talam 2 muka, takder pendirian. pm skang taknak guna pendekatan sumbat terrorists cam pendemonstrasi nih masuk lokap cam pm sbelum nih wat and then dia dicop sbagai slow. bila diambil tindakan drastik, dicop zalim, blablabla and so on. saper cop? saper lagik yer?

hindraf nih bukan kejadian pelik pertama yg wujud kat m'sia nih. sbelum nih ingat tak kat suqiu? one of their claims: nak kerajaan gugurkan hak keistimewaan org melayu. ader puak-puak pembangkang yg majoriti melayu tuh melenting? pastuh plak menteri kabinet gov skang nih wat plak 1 pakatan dok tuntut something dari PM, siap antar memorandum gaks. at the end PM cakap, tolong tarik balik tuntutan tuh. takmo sebut ler bangsa aper yg wat camtuh umum mesti tau nyer.

sebenarnya yg aku nampak kejadian pelik camnih muncul 1 sebab jeks, melayu kat tanah melayu nih dah terlalu pecah belah. takder nak bersatu, ataupun sependapat. sumer nak tunjuk pandai, lebih2 lagik kalu jadik loser, tak dapat memimpin, abeh disumpah seranah melayu yg dapat kuasa memimpin.

1 satu hal lagik tang kes tunjuk perasaan dari "burung gagak nih", yang jadik mastermind adalah org kaya2. nengok ler kete aper derang pakai masa parking kat tepi batu caves? yang malang saper? golongan "lowly worker" (credit to c-fu, aku pinjam ayat dier nih :P) yg diperalatkan oleh kapla pakai mercedes nih, jadik derang guna ler isu melarat, isu tertindas blablabla whatsoever. padahal yg melarat tuh pasai malas keje, tuh pasai hidup melarat.

merujuk pada topik VS. nih, pendapat aku senang jeks. kalo nak bandingkan demo si baju kuning dgn kulit gelap nih, banyak persamaan TAPI takder perbezaan :)

1. dok wat kacau kat public sampai stesen lrt kena tutup, nyusahkan org lain yg nak pi carik rezeki, bersiar2, sampai wat pelancong luar jadik takut pun ader.

2. dok wat sepah, kopak sana pecah sini

3. dok membodohkan golongan yg tak berapa pandai, yg tau ditambat hidungnyer. jadik yang wat no. 1 & 2 tuh jadik worst adalah golongan yg diperalatkan tuh. siannn.

akhir kata, kalo rasa akai singkat, jangan membodohkan diri dgn join assembly yg takder nyanyi lagu negaraku nih ;) kalau xnak hormat negara sendrik pun, hormat ler kat org lain yang kongsi tanah air sesama dgn ngkorang. aper ingat dok wat kacau camtuh tak kena soal dlm kubur ker? jgn carik salah org lain dlm masa yg sama dok wat salah, siap aniaya org lain lagik.

sambil buat keje sambil nyelam,by the way gua mmg keje telekom noc :P

haha ade sedare ko ker kat demo ari tuh? :P

ke ko ade sedare dalam kaum tuh? :P

kan dia tegur tu... tul gak.. perkataan tu sensitif... walaupun kaum tu wat hal skang, perlu diingatkan, bukan sumer camtu.. cam ari tu azuan kata la... kalo nak hentam2 tu masuk dalam blog.. peribadi nyer... ni forum.. kan tak pasal putera kena banned.. mana lagi aku nak lepak sambil cekau maklumat... jgn gaduh2... tegur menegur tu biasa la..

penah aku terlepas cakap tersebut perkataan K*L*^G tu... aku tak sedar ader indian gurl kat belakang aku.. dak tu baik ngan aku, dia jeling aku, then terus tak cakap ngan aku. aku gi minta maaf kat dia.. kita leh guna perkataan lain kan utk tak menguris hati derang secara terang2an... memang puak2 yg wat demo tu (&#(^&*$(# tapi kita tak merujuk pada keseluruhan kaum tu... segelintir......

dulu kecoh pasal bersih ,kutuk kaw2 siap tembak2 lagi sembur air la,padahal bukan buat rusuhan,tak de sentuh sape pon

hindraf start plak,hambek.bukan stakat rusuhan harta bende awam musnah, buat kacau bilau,siap kene bedok lagi polis,tu pon kerajaan bleh diam,ke takut aku tak tau la. :D

bala ke nih?

politik sket kui kui kui ;)

Perlu ke kau wujudkan unsur perkauman dalam post kau? Tak perlulah nak risaukan sangat tentang perhimpunan ni. Banyak lagi perkara yang lebih utama perlu difikirkan. Terutamanya tentang keadaan ekonomi yang kian meruncing.

Pada pendapat aku, kerajaan buat benda yang sama pada pehimpunan BERSIH dan HINDRAF. Masing-masing kena sembur, masing-masing kena lanyak. Cuma HINDRAF dapat satu tambahan, sejumlah kecil orangnya dibawa masuk ke Mahkamah dan dijatuhi pelbagai tuduhan. So, kerajaan takda la diam macam yang kau katakan, kan?

Bacaan menarik: Dont Be Swayed By Hindraf

Edited by azuan

Perlu ke kau wujudkan unsur perkauman dalam post kau? Tak perlulah nak risaukan sangat tentang perhimpunan ni. Banyak lagi perkara yang lebih utama perlu difikirkan. Terutamanya tentang keadaan ekonomi yang kian meruncing.

Pada pendapat aku, kerajaan buat benda yang sama pada pehimpunan BERSIH dan HINDRAF. Masing-masing kena sembur, masing-masing kena lanyak. Cuma HINDRAF dapat satu tambahan, sejumlah kecil orangnya dibawa masuk ke Mahkamah dan dijatuhi pelbagai tuduhan. So, kerajaan takda la diam macam yang kau katakan, kan?

Bacaan menarik: Dont Be Swayed By Hindraf

Masalahnya sekarang ni,pertubuhan"PENGGANAS" HINDRAF tu mungkin ada hubungan dengan pertubuhan PENGGANAS LTTE dan mereka mungkin akan meminta bantuan dari LTTE.Surat khabar Berita Harian yg melaporkannya.

Kerajaan Kita baik..

Melayu (Bersih) buat demo.. kerajaan tak berkeras sangat..

hindraf wat demo.. terus kena tahan dek polis,

APA PUNYA KERAJAAN DAA.. kalau aku jadi PM, siap la sape yang buat demo hatta pemimpin sekalipon..

aku tangkap..masukkan dalam ISA bukan penjara, ditekankan ISA (Bukan di penjara)..

Note : Dua-dua perhimpunan xelok..

Edited by malayNUX

Masalahnya sekarang ni,pertubuhan"PENGGANAS" HINDRAF tu mungkin ada hubungan dengan pertubuhan PENGGANAS LTTE dan mereka mungkin akan meminta bantuan dari LTTE.Surat khabar Berita Harian yg melaporkannya.

Sy bersetuju.. sejak dulu lagi Hindraf dan puaknya begitu pro kepada pertubuhan LTTE ini..akhbar Tamil di negara ini setiap hari menyiarkan berita berkaitan LTTE.. mereka seolah-olah terpesona dan begitu taksub dengan pergerakan pengganas ini..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...