Jump to content
slash_emc2

Geliga Lipan

Recommended Posts

kehkehkehkeh

siot je ko sound mcm tu :D

ape plak perkembangan terbaru si penemu geliga lipan ni wahai topic starter?

Haha,tulah pasal,siot jer sound org mcmtu,apa kata korang buat rombongan datang sini,melawat geliga lipan,hok hok

Tapi betullah mcm yg sapa ckp tu,bawak pegi tido...

Tak tau lah nak ckp mcmana,dia mimpi ada org pakai jubah putih pegi tarik dia naik bukit,tapi x sempat habis mimpi la

Yang bapak tuan empunya geliga lipan nie pulak mimpi banjir...entah,banjir mcmana pun aku xtau....itulah perkembangan terbaru :blush:

Assalamualaikum

sebagai satu iktibar..

Nabi Musa a.s pernah mengalami sakit gigi yg teramat sangat,Nabi Musa berdoa kepada Allah,Ya Allah,tiadakah ubat yg dpt menyembuhkan sakit ku ini..Allah berperintah kepada Nabi Musa untuk pergi ke atas gunung dan makan sehelai daun yg Allah telah pilih..Nabi Musa dengan segera pergi mencari daun itu dan memakannya,dengan Izin tuhan,sakitnya sembuh,ditakdirkan oleh Allah,Nabi Musa sakit lagi,tapi kali ini,Nabi Musa terus pergi mencari daun itu dan makan,tapi bukan sakitnya makin kurang,makin bertambah teruk..Nabi Musa bertanya kepada Allah,kenapa dahulu aku makan daun ini sembuh tapi sekarang tidak?Allah berkata,tidakkah engkau tahu bahawa segala yg aku perintahkan adalah dengan kuasaku?dahulu engkau meminta kepada ku,tapi sekarang tidak,tidakkang engkau tahu bahawa makhluk tidak berkuasa tapi aku yg berkuasa?tanpa daun itu pun aku boleh sembuhkan engkau..

mari kita renungkan..ingatlah,Allah berkuasa bukan benda2 seperti itu,semua berlaku atas kuasa Allah,kita makan,tapi kita lupa,kita ingat makanan yg mengenyangkan..tapi kita lupa Allah yg mengenyangkan kita,hari2 kita skarang kufur pada Allah,iman kita keluar masuk,keluar masuk..pagi kita kufur,petang kita beriman,petang kita kufur,pagi kita beriman..Masyallah..

marilah sama2 kita renungkan..aku masih belajar,apa yg aku dpt aku kongsi bersama..Insyallah

Aku setuju dgn kau bro,tapi pada pendapat aku,kadang2 sesuatu hikmah tu allah nak letakkan pada sesuatu benda kita x boleh nak sangkal,contohnya mcm pada lebah,sebab tu ada surah sebut pasal lebah kan...cuma nasihat yg bapak aku selalu beri,even kita pakai benda2 mcmnie contohnya mcm geliga tu lah,boleh sembuhkan penyakit,x boleh ckp geliga tu yang beri sembuh..tapi kuasa allah,supaya kita jgn sampai jatuh syirik....Dosa besar tu bro

P/s:betulkan saya jika salah :rolleyes:

mmg setiap benda Allah jadikan ada asbab yg tertentu..contoh mcm geliga tu,mungkin sebagai medium atau perantaraan,Allah suka kepada org yg berusaha,tapi kita kena ingat,setiap perbuatan,minta pada Allah yg utama,kemudian baru usaha dan tawakal..betul cakap syahbi,makhluk tiada kuasa,tapi Allah yg berkuasa

sunhanallah = Maha Suci Allah.

ko x biasa berzikir ke...

semua ciptaaan Allah hebat

ko leh cipta lebih hebat ke..

air setitik pon ko xleh cipta...

adakah menda tu lg hebat dari ko??

mende tu ley bg power rangers kat ko..hokhokhok

gle la geliga nih power siud..sampai ke sini dia terbang huhuhu hebat2

adakah menda tu lg hebat dari ko??

mende tu ley bg power rangers kat ko..hokhokhok

wallhua'lam. hanya Allah yg mencipta lebih taw.

salah ke mber kite tu memuji kebesaran Allah bile tgk ciptaanNya?

ko x rasa ke ciptaan Allah tu tanda2 kebesaran Allah?

atau ko ni hamba yg tataw bersyukur...

ko nk perlekeh makhluk Allah, boleh ke ko nk cipta walau setitis air?

atau ko mmg x reti nk berzikir...atau ko tataw yg tu salah satu zikir?sian ko.. :lol:

hahaha...ntah pape la ko ni.....mende mcm tu pon nak kagum..merepek jek geliga cipan nih..

Merepek kata anda..!!! Nak melihat yang lebih PELIK...Layari blog saya ni...: hxxp://mistikitems.blogspot.com/

Pada pembuka thread ni..Memang asli apa yang kamu gambarkan.Khasiatnya adalah untuk perubatan dan jika batu geliga itu cukup tempoh matang..jangan terkejut dapat melihat perempuan bogel dengan pakaian..Namun ianya hanya boleh diguna oleh pemilik asalnya sahaja...Ini hakikat sebenarnya yg tak dapat dinafikan oleh akal manusia!! Betapa maha kaya ALLAH yang satu!!! Allahuakbar!

wah ada lak tempoh matang mcm buah la pulak hahaha..

geliga nih ada tempoh2 ke dlm erti kata lain..dianya power tuh ada limit

example : geliga sekian sekian hanya leh digunakan for 60days after dat kuasanye dah xde...

mcm tuh ker wahai ahli mistique La Venom

hahaha...ntah pape la ko ni.....mende mcm tu pon nak kagum..merepek jek geliga cipan nih..

Haha...bunyi mcm ada kenangan pahit je bro...pernah ditipu ke dengan benda2 mcmnie..... :rolleyes:

Aku nie kalau benda2 picisan nie xnak aku bawak masuk forum nie,aku just nak kongsi je apa yang aku dah saksikan,ada bukti bergambar lagi...."Pelik,Tapi Benar"ala2 misteri nusantara gitu :lol:

Merepek kata anda..!!! Nak melihat yang lebih PELIK...Layari blog saya ni...: hxxp://mistikitems.blogspot.com/

Pada pembuka thread ni..Memang asli apa yang kamu gambarkan.Khasiatnya adalah untuk perubatan dan jika batu geliga itu cukup tempoh matang..jangan terkejut dapat melihat perempuan bogel dengan pakaian..Namun ianya hanya boleh diguna oleh pemilik asalnya sahaja...Ini hakikat sebenarnya yg tak dapat dinafikan oleh akal manusia!! Betapa maha kaya ALLAH yang satu!!! Allahuakbar!

klo x slp aku buntat lipan yg boleh buat mcm ape yg ko ckp tu..

buntat lipan tu diletakkan dibawah lidah..

x tau plak geliga lipan boleh buat.

aku ckp b'dasarkan ape yg aku lalui..

ade seorang pakcik kat tmpt aku ade buntat lipan.aku tnye la ape gune die..die srh aku letakkan buntat lipan tu kat bawah lidah..mmg btul spt Venom kate tu..x tau la pakcik tu ade lg ke x skarang..

Amende la lu..... Krn batu sebijik dapat menyesatkan owang....... Ape pekdah nye dapat melihat perempuan bogel dengan pakaian... dapat dosa kering adelah... Takkan itu pun kebesaran Allah kot....

Seme mende2 mistik ni ade makhluk halus@jin sebaliknye... sendri mau ingat aaa.......

Tu semua ujian drpd Allah ke atas hamba2nye.... Kun fayakun...