Jump to content
malaynux

Made In China..

Recommended Posts

Pernah masuk berita yang China buat antena TV macam astro punya.. (diharamkan antena ni)

kes ni berlaku kat Kedah ari tu.. ada pengguna beli antena ni..

dia dapat tengok cerita..boleh dikatakan antena ni dapat tarik siaran dari negara2 lain..

Note : kalau antena ni 'halal'.. kompem xdapat cari makan la astro :P

Pernah masuk berita yang China buat antena TV macam astro punya.. (diharamkan antena ni)

kes ni berlaku kat Kedah ari tu.. ada pengguna beli antena ni..

dia dapat tengok cerita..boleh dikatakan antena ni dapat tarik siaran dari negara2 lain..

Note : kalau antena ni 'halal'.. kompem xdapat cari makan la astro :P

oo..yg tu..kat kedah tu, gile smpai sume siaran die leh tarik..yg unsencored pon sama. power r produk tu, tp krajaan haramkan kt cni kan? klu halal, piring astro da jd kuali kt dapor da :lol:

off topic:

kalo antenna tu, mmg ada. bos aku dah pakai letak kat kampung dia kat p*l**g. Siaran dia tarik memang kuat. Pi rumah dia hari tu, semua channel tv satelit area asia dia bleh dapat. Gambo clear lagi sama kualiti macam astro. One set satu riban upah configure rm200. Tak tau dia beli kat mana. Tapi benda ni illegal,kan ngan goverment? Antenna dia besor gedabak. Kena pakai ngan decoder dia skali.

aku ada terbaca ntah kt mana..mainan kanak2(toy) dr china ada bhn kimia yg berbahaya.. aku x pasti reliable ke x news tu..

memang betul tu aeryxz...bukan setakat toy aje ada bahan kimia, pakaian pun ada terdapat jugak...hari tu kuar bite ada pakaian kanak2 ditarik balik penjualannyaa oleh kerana ada bahan terlarang....

bukan setakat tu jee...obat gigi colgate n darlie made in china pun tak leh pakai....haram...

yg ni aku dapat info dr supplier aku,dia ada g china, dia kata telor ayam pun diorang tiru tau...leh siap makan lagi.....aku tak tau ar cam tahap gaban diorang punye teknologi.....

hati-hati. makanan dalam tin pun byk dari china. cthnya laici, sardin dan longan. manufact diorang bukan kira halal haram dalam islam ni. <_<

Edited by kluang man

hati-hati. makanan dalam tin pun byk dari china. cthnya laici, sardin dan longan. manufact diorang bukan kira halal haram dalam islam ni. <_<

ayah aku suke mkn laici lam tin nie..

aku dh ckp tak elok..

die nk jugak.. adeei...

dh terbiase agaknye...

P/S: aku pun layan gak mkanan lam tin nie.. hehehe...

huhuhu tapi barang made in china nih dah sinonim la ngan negara kite..ko cari la apa barang yg bukan made in china yg cheap huhuhu kalo barang golok pun apa sgt dia ciplak kalo china nih mostly semua benda dia ciplak..xleh lari dah org kite dari brang made in china..

mcm anda nak anti barangan org2 jew la..but still xleh gak kan..huhuhu sumthin like tht la..

best gle kalo ada antenna mcm tuh..apa brand ek mau je aku beli..

teknologi china mmg power,sama taraf dgn rusia n america,america anti dgn diorang sebab kemampuan diorang bangunkan teknologi setaraf dgn mereka..teknologi perang n angkasa mmg tip top..tapi barang2 dari china semua down..XD,hahahah,tringat lagi kwan aku,pak dia baru blk dari china,borong pendrive 8gig dekat 20biji,satu rm40 jer kat sana,blk2 guna dlm smggu space pendrive tu jadi 512 jer =P,abs ilang data2 yg lebih2 tu..kesian..dah tu pak dia kasi adiah kat staff2 dia plak,kekeke

Edited by Divine Divinitys X

aritu ade dlm sokkaba...epal guava..mcm sial jek..amik buah jmabu batu..rendam dlm air merah...jadi merah...

gas aircond pun dorg dah bole tiru dah...

1 tank R134a ori RM700

1 tank R134a klon made in China RM500

1 tank R12 ori RM400

1 tank R12 klon made in China RM200

aritu ade dlm sokkaba...epal guava..mcm sial jek..amik buah jmabu batu..rendam dlm air merah...jadi merah...

Bende2 mcm tu mmg x heran la kalo made in china... Sebab tu org dah mind set seme brg made in china ni takde quality... Tak kire la brg tu branded o tidak..

Bagi aku.. kalo barang tu branded cam sony ke OEM branded ke... diorrang ni ade international QC. Cume material mgkin berbeza.

mmber aku ader p china aritu..

die bli pendrive 8Gb

harge murah gile..

kire lam 1Bg = RM1 duit malaysia..

mmber aku ader p china aritu..

die bli pendrive 8Gb

harge murah gile..

kire lam 1Bg = RM1 duit malaysia..

Aku rase member ko ni nnt senasib ngan member si Divine Divinitys X kat atas #35

Dah la takde brand beli plak kat china.... no warranty.... Ala murah je kan.. kalo rosak bole buang jer.. hehehee :lol:

apa yg aku perhati, situasi kat negara China tak jauh beza dgn situasi kat sini..

kebanyakan diorang nak kaya cepat, diorang kurangkan kos sebanyak yang mungkin..

(berbanding orang Melayu kita ni, nak kaya cepat pg masuk skim.. tak pon pelaburan internet tu.. tapi tak mau buat bisnes, nak goyang kaki jer.. :P)

aku ada sorang member.. dia buat bisnes t-shirt printing.. kat sebuah negeri..

dia kata, pesaing2 dia yg paling kuat ada 3 company cina..

dan keuntungan diorang (termasuk member aku ni) boleh kata fair lah..

dpt order dari sekolah, pihak2 yg nak buat baju dsb..

tapi ada satu ayat dia yg aku tak leh lupa, "walau camner pun, jabatan kerajaan kat negeri ni tak mau buat tempahan t-shirt dari syarikat cina.."

sbb dia kata, jabatan kerajaan kat negeri tu order dari syarikat cina selalu nya dpt kain tak sedap pakai..

so diorang pon beralih kat syarikat member aku ni.. huhu.. rezeki buat syarikat member aku sendiri.. :)

*pernah keluar dlm suratkhabar baru2 ni, kat negara China ada menjual pengikat rambut..

walaubagaimanapun, pengikat rambut tu diperbuat drpd getah kondom yang dah terpakai !

diorang potong elok2 kondom tu semula, pastu warnakan kondom tu.. jadi lah ia pengikat rambut.. hish.. tak patut.. tak patut..

kat tempat aku ni ada kedai jual pendrive 4gb brand kingstar (ala2 kingston lah tu) made in china. RM19, kira murah lah tu yek. Aku ingat nasib baik mercedez ngan BMW diorang tak bleh tiru. Kalau tak bapak aku pegi noreh pun aku ingat bawak BMW :lol: . huhuhuhu

kat tempat aku ni ada kedai jual pendrive 4gb brand kingstar (ala2 kingston lah tu) made in china. RM19, kira murah lah tu yek. Aku ingat nasib baik mercedez ngan BMW diorang tak bleh tiru. Kalau tak bapak aku pegi noreh pun aku ingat bawak BMW :lol: . huhuhuhu

ada kes dimana CRV Honda ditiru di China.........tiru sebiji dan sama

ingat x kes jalur gemilang yg dicetak kat china(masuk dlm buletin utama)..mmg hampeh abeh...jalur ntah apa2..kualiti terukk..nak kata murah mmg murah berlipat ganda lar.. :P

ada kes dimana CRV Honda ditiru di China.........tiru sebiji dan sama

Aku ade gak tengok cite kat Discovery Channel pasal keta China ni... memang diorang ni suka meniru.. Sampai syrkt Toyota saman syrkt Geely pasal kete merrie ni tiru logo toyota...

Pastu menipu pulak kate keta diorang ni pakai enjin toyota. Keta honda tak tau la pulak...

Aku ade gak tengok cite kat Discovery Channel pasal keta China ni... memang diorang ni suka meniru.. Sampai syrkt Toyota saman syrkt Geely pasal kete merrie ni tiru logo toyota...

Pastu menipu pulak kate keta diorang ni pakai enjin toyota. Keta honda tak tau la pulak...

wah wah...siap kete pun nak tirunavukarasu yeh....agak2 diorang nak tiru proton tak?? hehhe.....eh camne naza leh kua kete sejibik same dengan oversea punye kete ek......maknanyeee company kt china tu tak mintak ijin dulu la yee

wah wah...siap kete pun nak tirunavukarasu yeh....agak2 diorang nak tiru proton tak?? hehhe.....eh camne naza leh kua kete sejibik same dengan oversea punye kete ek......maknanyeee company kt china tu tak mintak ijin dulu la yee

abihla..nanti china nak kuarkan 'orang tiruan' plak..hahahahaah

psl naza tu, dia dah deal dgn sykt keter luar, ambik komponent, pasang di malaysia..psl tu murah mcm bestari 206, setengah rege tuh less.. :P