Jump to content
omputih

Engineer Punyer Gaji...

Recommended Posts

Ahaks.!! Matrik02 X-Fugro ker? aku skrang keje kat fugro, tapi keje macam kerbau.. tapi steruk2 fugro teruk lagi Schlumburger..Tapi gaji diorang masyuk!!! Aku pernah keje kat laut bapak xcident tapi tak bagi pulang..huhu sedih syiots..Betul kata kau baik jaga tanggungjawab..

Aku pulak, bini aku lahir bayi pertama aku tak dapat sambut.. Aku kat perantuan masa tu..Apa jenis laki entah aku mcm nie, tau tutu jer tapi sambut bayi pun tak dapat.Sedih siot!!!!!!!!

Aku pulak, bini aku lahir bayi pertama aku tak dapat sambut.. Aku kat perantuan masa tu..Apa jenis laki entah aku mcm nie, tau tutu jer tapi sambut bayi pun tak dapat.Sedih siot!!!!!!!!

Pengalaman sambut sendiri kelahiran anak pertama amat bermakna dan rasa seronok, aku sendiri yg potog tali pusat anak aku dgn kawalan doktor la.. takpa matrik02, nanti anak kedua make sure ko get ready dan jgn lah merantau lagik.. :D

Sabarla Matrik02.. nak buat camner.. aku dgr cerita kapten kapal lagi sedih.. anak tak mesra dgn dia..mesra dgn lelaki lain..

sorang2 nangis dlm jamban.. :(

Kalau saper nak apply keje fugro, apply la sekarang.. sebab skrang ramai yg keluar fugro.. semua blah sebab ada tawaran lagi menarik..

Pengalaman sambut sendiri kelahiran anak pertama amat bermakna dan rasa seronok, aku sendiri yg potog tali pusat anak aku dgn kawalan doktor la.. takpa matrik02, nanti anak kedua make sure ko get ready dan jgn lah merantau lagik.. :D

Sabarla Matrik02.. nak buat camner.. aku dgr cerita kapten kapal lagi sedih.. anak tak mesra dgn dia..mesra dgn lelaki lain..

sorang2 nangis dlm jamban.. :(

Kalau saper nak apply keje fugro, apply la sekarang.. sebab skrang ramai yg keluar fugro.. semua blah sebab ada tawaran lagi menarik..

Assalamualaikum...

tu lah antara kontra keje offshore.. org kat luar sana bajet keje offshore gaji masyuk, tp yg diorang tak nmpk ada lagi tanggunjawab lain yg terpaksa diketepikan oleh orang2 yg keje offshore ni.. sesapa yg bujang2 lagi tu dan berminat, blehlah mintak keje offshore.. yg dah kawin, pikirkan2.. tak caya, matrik02 pun ada pengalaman, mintak dia tlg TAZKIRAHKAN ngko.. hahahahah.. bleh matrik?? heheheheh... westerngeco pun tgh buat pengambilan beramai2 skrg ni..

off topic sikit..

aku nak praktikal pertengahan bulan depan..

so boleh rekomen kat aku x mana senang dpt & bagus?

area kl..mechanical..

melambak company ambik budak praktikal, tp company offshore nak ambik budak praktikal tak pasti lah pulak.. rasanya diorang tak ambik kot, kalu onshore mmg ambiklah kebanyakan...

p/s: apasal nick ko bunuhdiri? takda nick lain ke yang lebih menarik? :blink:

masa fresh grad dulu aku join Oil n Gas sector, gaji mmg sangat masyuk lebih dari engineer darat, tapi lepas kawin, aku berhenti, aktiviti offshore ni membuatkan kita lalai (meninggalkan solat, nak solat pun xleh, monitor barang 24jam dan lain2 amalan)kalau dah kawin mmg hancus

Assalamualaikum.. datuk seri or mane2 geng kt sini,

aku berminat nk kerja offshore. tmbah2 skrg aku memang amik course y menyebankan aku kerje offshore pun. tp aku nk tahu amacam lyfe kt sane?? semayang sume ade masalah x? raye bole balik ke x(ni aku x kesah sngt) ? then kalo tyme kerje brape lame n makan cmane?? mne la tau kene pancing ikan sendiri.. :P

thanks for attention.

wassalam..

Assalamualaikum.....

life kat offshore ni agak boring gak, tp adalah hiburan mcm tv, tpt main snooker dan mcm2 lagilah.. depends dgn platform lah.. makan, minum, tpt tinggal, dobi suma free.. bilik tu berkongsi.. kalu platform malaysia ni confirm halallah.. tp platform luar negara ni was was gak. aku mkn salad je dulu.. tawakal je, daging apa suma mmg tak mknlah. nak bwk meggi aku dulu tak lepas.. brg2 nak bwk naik helicopter tak lebih 10kg (tak pasti lak platform lain berapa kg limit diorang).. buat masa ni solat takda masalah buat aku.. tak taulah platform lain kan.. shift 12 jam setiap hari takda cuti2 sabtu ahad yer.. kalu nak cuti pun korang nak g mana tgh2 laut? sunway lagoon? hahahahah... cuti raya apa sumer tu ikut nasiblah.. tak tentu gak..

Assalamualaikum...

mcamana plak dgn Engineer dlm bidang networking?saper ada pengalaman?sebab aku nak sambung dlm bidang engineering in networking..insyallah klu rezeki ada

Network Engineer/Unix Engineer/Technical Consultant with 2 years experience should get rm5k +- , but of course kalau ko keje networking for O&G companies,you will be getting more.

Thanks

Assalamualaikum...

petronas? taklah.. ingat senang ke nk masuk petronas.. 3 cara nak masuk sana, 1) mmg rezeki ko, 2) ko guna kabel 'BESAU' 3) pengalaman keje.. penipulah kalu diorang kata pengambilan pekerja diorang 100% telus, potong jarilah..

company aku base kat norway.. aku jurutera servis flare gas meter... nak masuk oil n gas? insyaAllah ada rezeki memana.. company base O&G byk kat malaysia ni..

Assalamualaikum..

petronas amik jugak la fresh grad... contohnya aku... aku mane ade ape2 kabel pun ngan petronas, cuma time blajar tu aku dapat scholar petronas je... tapi gaji starting tak besar la, tak sampai 3k pun... kalo engineer yg keje dlm malaysia ni, fresh grad punye basic memang takkan cecah 3k

petronas amik jugak la fresh grad... contohnya aku... aku mane ade ape2 kabel pun ngan petronas, cuma time blajar tu aku dapat scholar petronas je... tapi gaji starting tak besar la, tak sampai 3k pun... kalo engineer yg keje dlm malaysia ni, fresh grad punye basic memang takkan cecah 3k

adei aku pon fresh grad gak amik MechiE..dah 3 bln aku menganggur cari keje...dah byk aku hantar resume kat O&G company tapi satu pon xsangkut. rasa mcm dah give up plak...kabel besau pon xde nk mintak tulon...mmg hampeh :wacko:

assalamualaikum..hai sume..suci org baru kat putera.com ni..suci pun amik kos engineering skrg...tp civil engineering la..n skrg suci tgh crik tmpt utk wat internship thun depan..leh tolg suci bgthu mana2 tmpt yg provide internship?thanks to all..

Assalamualaikum...

aku tak ckp pun petronas ambik bekerja pki kabel SAHAJA.. kan aku ckp ada 3 cara jer, mcm kes ko ni kira mmg rezeki ko lah, alhamdulillah lah...

adei aku pon fresh grad gak amik MechiE..dah 3 bln aku menganggur cari keje...dah byk aku hantar resume kat O&G company tapi satu pon xsangkut. rasa mcm dah give up plak...kabel besau pon xde nk mintak tulon...mmg hampeh :wacko:

keep trying.. insyaAllah, ada rezeki diorang panggil... jgn mintak kompeni besar2 jer, yg ada kaitan ngan O&G pun takpa, biar kompeni kecik pun takpa..

assalamualaikum..hai sume..suci org baru kat putera.com ni..suci pun amik kos engineering skrg...tp civil engineering la..n skrg suci tgh crik tmpt utk wat internship thun depan..leh tolg suci bgthu mana2 tmpt yg provide internship?thanks to all..

Civil ek? kat kwsn mana nak mintak?

Assalamualaikum...

Assalamualaikum...

kat batu pahat ek? ada kawan keje kat Opus kat taman kota yong peng, yong peng sana. dia civil gak.. bak mai resume, attachkan kan resume n cover letter or apa2 surat berkaitan kat email saya kat bwh ni... insyaAllah saya cuba kecek member saya tu.. tp tak janjilah ek dpt ke idak, cuba sahaja...

Assalamualaikum...

p/s: lupalak.. selamat mengjoinkan diri dlm Putera.com ni.. harap bleh kongsi ilmu yang ada, ajak kengkawan yang lain join Putera.com ni yer.. jgn malu bertanya, insyaAllah ahli Putera akan cuba sentiasa membantu...

Edited by Datuk_Seri

Assalamualaikum...

dekat signature, saya punya email... digolbot[a]putera.com .... take ur time..

Assalamualaikum...

ak dpt scholar AET.

bwat marine engineering kt alam. diploma je.

gaji starting basic ade la dlm 3900. campur elaun dpt la rm6500. tp keje laut la. kontrak 14 taun... sdey keje. tp ak dh sign kontrak, amek je r. tp, ak nk keje btul2. jd 2nd engineer, bley bwk bini nek kpl. wooohoo!!!

Assalamualaikum...

14 tahun!!!! huhuhuh... lamanya... tak sanggup aku, tapi kalu hati kering, takda masalah.. kiter carik rezeki yang halal kan.. yang bagusnya kalu jadi Seaman, kalu dah lama keje, leh mohon kat LHDN, kecuali cukai.. heheheh

Wassalam...

Ish2.

Skrg ni baru aku tau, gaji engineer ni banyak betul rupanya.

Aku technician je. Aku ingatkan dengan pulun OT tiap2 hari dpt la aku lawan ngn engineer.

Ni yang jeles ni! :unsure:

Bab Solat@Sembahyang:-

-Solat Juma'at, ko jgn harap la..

-Solat waktu, kena ko sorg2 jd one man show mcm aku, lg la hampeh, kejap dpt solat, kejap tah ke mana.

Bab mkn minum:-

-Offshore dlm area mesia/brunei/indonesia/singapore, insya'Allah halal n besanya ada certificate dr negara2 tersebut yg mengatakan mereka dah samak tpt msk+mkn (betu lke tak Wallahu'alam)

-Offshore mesia+brunei+indonesia x bole bw msuk kebau pendek, kalau kita tau n buat report, kompem superintendan boleh kene blacklist n dihantar pulang.

-Offshore luar mesia, hehehe sendiri mau ingat la. Aku gi cina siap bekal 1 kotak besar mknan, tu pun smpai x terlayan mkn segera je. Pinggan mngkuk better bwk sndiri especially kita sbg org Islam kna pndg berat bab halal haram ni (bnda nk msuk perut beb, jd dging nnt). Dorg bukan tau pun yg kita x bole mkn sebarangan, kita sndiri kna xplain kt person incharge (superintendant or campboss). Tp besanya dorg respek org lain n faham keperluan kite ;).

Keje:-

-12 jam sehari (kdg2 jd 24jam or 36jam direct bgantung la kot2 kalau ada downtime, ahaks)..

-Xde cuti2 mesia ujung mggu (sbtu m ahad), direct keje je, keje..keje...keje.. heheh.

Tggjwb Sebagai anak/bapa:-

-anak nk sunat ke, sakit ke ape ke, kim salam je la (x bole balik, lg2 kalo xde crew change).

-mak/ayah/adik bradik/sedara mara meninggal - kim fatihah dulu la nmpknya, pling cpt dpt blik pun 1-2 hari slps kematin (tu pun bgntung pd cuaca, helikopter available ke, ada crew change ke)

Gaji:-

Trus terang ckp, x pyh pakai cert pro pun ko bole dpt gaji starting dr 7k dan keatas (basic + elaun) dan kalau ada experienced, bole try mntk keje kt area UK (dpt pound) or negara eropah mcm belanda ka, sweden ka (dpt euro -sweden pakai euro gk eh..) sejam keje ko bole demand 40 to 70 pound, kalau kt area asia tggara ni, paling kncang income kalo leh dpt keje ngn brunei shell, xde income tax, dgn experienced dlm 5 to 10 years, hehe gaji bole pegi besih dlm 100-150k sebulan (after convert dr $BD ke RM)

Nasihat aku, duit tak kemana, tak bole bwk msuk kubur pun, senang kt dunia je.. mkin beso gaji pun mkin besar gk keraknye.. kalau ada mak, bapak anak bini, elok dptkn keje darat je la, tggjwb beso kt situ, sok2 nnt pun soklan tggjwb tu gk yg ditanya nnt tkkn nk bg jawapan "no choice@takde pilihan lain" heheh.