Jump to content
Sign in to follow this  
AYU SUTERA

Nak Beli Cyber Cafe

Recommended Posts

assalammualaikum...

saya ni ada kemusykilan sket la..

saye ni keje kat cyber cafe... tp baru ni ade ura2 bos saye nak jual ccc ni tp saye tak tau la plak brp die nak ltk harga... so saye tergerak hati la plak nak bli cc ni..

salua agak berape ye? kat cc ni ader dlm 50 pc. pastu saye cdg nak wat loan kat bank la nak bli cc.. ape pandapat anda sume? tlg bg pandangan ye. tq... :rolleyes:

sbb apa dia nak jual? kena gak tau. kang nanti ko dah beli, ko nak jual balik atas sbb yg sama mcm boss ko jual :D

betul tue..check dulu apsal nak jual?

overhead tinggi ke?

ni bukan calang cc gak nie..50 bijik pc :)

bos saye ni dlu ade 4 cc kat kaw yg same tp 1 cc die dah jual rm35k je... saye rase maybe die tak dapat nak tanggung kos maintainence sume cc tu kot lagi pun sume cc tu ade cctv... lagi satu nak byr gaji pekerja lagi... i cc 2 org pekerja tapi kat cc saye ni saye sorg je yg jage... yang len sume 2 org.. 1 org gj dlm rm700... baru ni de problem pc asyik hang je... lg pun saye rase tmpt ni strategik sgt sebab dekat sgt dgn politeknik, sekolah n 2 3 kolej... tp kalo saye ambil alih maybe saye handle sorg kot mksudnye saye la yg jage mgkin tak ambil pekerja kot...

lagi satu bos saye ni bnyk sgt perniagaan die buat.. maybe die pun dah x dpt nak ambik tau sume pasal cc ni.. cc ni pun die srh sorg supervisor yg tgk2kan.. saye ni pun dah mcm bos je kat cc ni sume saye handle sorg je... kirenya ade la pengalaman pasal cc ni... lagi pun saye ni bdk IT... hehe..

Kalau Cybercafe tu boleh membuat untung ...

Ambil je Ayu Sutera ...

Info yang lain tentang Cybercafe ni boleh tengok kat topik yang telah dipinkan pada ruangan bisnes iaitu di sini :

http://forum.putera.com/tanya/t36479.html

Harap maklum.

untuk pengetahuan korang saye nak cite cikit la pasal income n perbelanjaan cc tmpat saye keje ni.. ni cc melayu tau.. maksud saye muslim punye pasal saye tgk bos saye ni ala-ala made in india kot... (hehe... sorry aku terkutuk bos aku plak... aku agak mamak kot..) 1 bln income bih krg rm6000. pastu tolak perbelanjaan bih kurang dlm rm4500.. so bos saye dpt rm1500 je bih krg setiap bln untuk 1 cc ni..., perbelanjaan tu termasuk la gj saye, bil air,api, tepon, streamyx, sewa, dll...

gune pc 1 jam rm1.50 je... cc ni gak ade jual topup, printing, colour n black, burn cd,scan foto, scan virus (free je..)...

cc ni takde game pasalnye majoriti pelanggan budak ipt n ipts dari kaw yg berhampiran.. pastu ade lak 2 3 sekolah asrama penuh dekat area sini jgk... so takde la game pasal nnt ade lak bdk2 sekolah melepak atau ponteng sekolah lak masuk cc ni.. tp kat cc ni budak2 sekolah memang tak dibenarkan masuk kecuali dah hbs waktu sekolah...

bdk2 ipta n ipts yg dtg sini pun untuk wat n print assignment diorg je n surf internet untuk cr maklumat nak wat assignment diorg tu yg selebihnye tu biase la chat la ntah pape lg.. but melayari laman lucah adalah diharamkan same sekali.. hehe.. kan ade cctv..

hm.. tu je la yg dpt saye cite psl cc ni.. lokasi sebenar terpaksa dirahsiakan.. hehe.. pasalnye ramai dok usya nak beli cc ni.. especially ca ya nun alif... pasal cc ni lokasinye strategik sangat.. so saye kalo dapat beli best sangat la... lagipun watpe bos saye nak jual kat diorg baik jual kat saye kan... hehe..

aku support ngko ambik alih bisnes nie.

aku pun :)

dan kaji selok belok pasal cc nie..

good luck :)

aku pon tumpang support

harap ko blajaq buat kunci kira2

penting ni

walaupon biz bes, duit masyuk, tapi kalu silap manage duit, merana jugak nak bayaq loan tu

bagitau bos ko, ko nak beli cc tu

bukan apa, kalau ko tak bagitau, mungkin bos ko cerita kat orang lain, dan orang tu berminat, melepas pulak

kalau benda bes, memang ramai yang suka

tambah2 orang yang ada duit

confirm tak tunggu, mesti beli punya

depa ni bole bayaq cash, ko pulak, nak tunggu loan lulus....

jadi cepat2 bagitau bos

selamat berjaya

Edited by abixpert

ya.. aku sokong kau ayu.. benda ni kena cepat.. klu agak2 lambat dpt loan pun kau bleh berbincang lok2 dgn bos kau.. lgpun dia misti dah taruk kepercayaan penuh kat kau... so klu ayu blh handle.. ambik je... ni peluang.. jangan lepaskan...usaha sungguh2 bagi dapat.. ok.. Aku pun support kau dari jauh... Walau ayu ada kat mana sekalipun.. warga PUTERA semua support usaha Kaum bumiputra unbtuk tingkatkan taraf hidup bangsa sendiri... Cayokkkk...

Apa2 permasalahan tentang CC bagitau kita org.. nanti kitaorg akan bantu setakat termampu... Kita kat sini satu satu perpaduan yang hidup bersatupadu.. Jadi masing2 akan berjaya bila ada usaha tingkatkan diri.....