Jump to content
buta IT

Kene Keja Kat German Warghhh

Recommended Posts

susah ker cari halal food kat sana? aku rasa belah2 europe ok lg

aku rasa jepun lg susah lg2 duk kat kepulauan, xde islam community

kene anta keje kat german for a year

tak penah jauh ngn ketiak mak bpk

kat sana euro, 6.3times duit kite beb

halal food susah nk dpt

camane!!!!

tak silap aku... euro...around 4.6-4.7 times duit mesia..... tak sampai 5 rasenyer

kalau pounds barula 6.3-7.0 ..... well check again if u want.....

halal food cam tak susah sgt kot.... dgr kate kedai kebab byk kat sane... yg halal la... logically, ader la kedai daging halal...

bahase jelah kot yg troublesome sket.....

malaysian ramai jer kat saner..... mostly melayu...

yang penting dapat merasa keje di tempat orang, dengan gaji berganda-ganda sebab tukaran matawang.

Kalau duit sana..guna kat sana..sesak gak.. :lol:

pergi je..taknak bg aku g.hik hik. aku ade mmbe chat kat sana..chek2 islam..aku tanya dia ramai ke sana islam dia ckp ramai jek tp kebanyakkan x praktikan sgt pon...2 juta ke 2 milion ritu mmbe aku ckp

p/s;tah2 dah pegi dah mamat neh

lagik satu kat german nih..... lebuh raye (freeway, highway) dier takder hadlaju...... ko tekan jer minyak sampai rapat ke lantai pon takper......ehehehe

yg bestnyer kadar kemalangan kat sane tak tinggi pon.... mesia lagi tinggi.... adakah disebabkan kete diorang (eg.BMW) lagik best??? hmmm,

ntahla...ataupon adakah disebabkan pemandu diorang sgt berhemah(eg. berenti supaye org leh melintas tanpa hon sambil menjerit2)??? could be.....

adakah sbb seat pemandu sblh kiri???(ini tader kaitan...ehehe)

ataupon sbb diorang takder culture balik kampung bile time rayer???

patutla syok jer maikel shoemaker tuh bwk laju2....ahahaha

Edited by paritbuntaq

hahahaa...bestnya p germany...kalau aku p sana confirm aku tkkn miss game bola...mesti tgk live punya team germany men...mana tau kot2 aku saja join depa main blh jadi kelab german...oqg malaysia pertama dpt nama kat negara asing menjadi pemain bola diperingkat antarabangsa...so aku bawak ilmu kat m'sia train generasi muda main ala2 europe ngehheheh...mesti menempa nama dah m'sia ni dlm liga2 international ngeheeh...kesimpulannya ada peluang amik,jgn lepaskan

Wuyyooo.. pergi German kaaa.... Best tu... Pergi jangan tak pergi keje kat sane... Boleh tengok budaya keje orang German. Peluang mcm ni bukan datang selalu... Jauh perjalanan luas pandangan banyak pengalaman.... Dari sana nanti boleh la round satu Eropah

Satu2 perkataan German yang aku tau ialah ACHTUNG... tak silap aku makne dia Attention / Awas... banyak kat barangan letrik made in German... hehehee..

hahahahah korang ni lawak giler....nak tekentut ak baca. thnks anyway fr d reply. ak lom pegi german lg la bro sekalian,..ak lom decide lagi. arini kot.. ak wat engineering kat sane. pelik kan knp die tak hire je org german sendiri. tp ak tanak pk lagi..nti dulu laa hehe.... kpd kwn2 sekalian, sile beri contact budak msia kat sana if any... time kasih..

kt sne byk restoran org2 tukri.. bab mknn xde masalah cme restoran diorg ade gak jual arak

bmw kt sne bersepah2..s class pn buat teksi :lol:

cme kalau nk pegi kena siap sedia pakaian hawa pns mencukupi kalau x mati kesejukan la huhu

Edited by Don Juann

hahahahah korang ni lawak giler....nak tekentut ak baca. thnks anyway fr d reply. ak lom pegi german lg la bro sekalian,..ak lom decide lagi. arini kot.. ak wat engineering kat sane. pelik kan knp die tak hire je org german sendiri. tp ak tanak pk lagi..nti dulu laa hehe.... kpd kwn2 sekalian, sile beri contact budak msia kat sana if any... time kasih..

Ko mintak kat kedutaan sana takleh ker..aku rasa boleh kalau alasan untuk ko survive kat sana..

takut sgt pasal mkn...kalau takut sgt bawa sardin,telor ke maggi stok seminggu dua...dlm masa tu leh ler g survey dan cari kenalan..

bessnye dpt g german :rolleyes:

aku pon dpt merase setaon dok sane

kat sane ade ramai komuniti turki kat sesetengah kawasan

pasal makanan tak payah risau sangat

ada dijual di kedai turki makanan halal

so kalu dok kat bandar2 tu kire senang la nk dptkan stok makanan

ada je kedai2 jual kebab kat tepi2 jalan tu

klu keje sane...kompim la ko dibayar gaji dalam euro

so takdela rase mahal sangat untuk living expenses (walaupun RM convert to euro adalah 4.8 kali gande)

satu je ar

orang gemen nih eksen sket kalu kte tak reti cakap bahase dier

patu diorang nih malas sket nak layan orang speaking omputih

tpi kalu ko tau sket2 bahase diorang...memang sopan santun je orang german ni

so kalu ko nak pegi...blehla prepare2 sket bhase untuk kegunaan seharian

:D

transportation kat sane pon tip top

even takdee keta....senang la ko nak gerak dari satu tempat ke tempat yg len

n ramai je student mesia kat sane

ape2hal bleh mintak tolong diowang (semangat kemasyarakatan memang kuat kat sane :rolleyes: )

ko carik je sowang contact before g sane

k viel gluck! :D

Best apanya gi Jerman, aku baru jer resign daripada SCHLUMBERGER, jiran aku anti isteri aku, jiran aku tak suka orang islam, Meh dok kat Sturrgart :wacko: .. Dok kat UK lagi best :D

Edited by matrik02