Jump to content
pilindo

Dreamweaver, Microsoft Visual Studio, Database Management Tools (toad

Recommended Posts

Boleh tolong tak terangkan pasal Microsoft visual studio, Toad Std Ed, oracle developer suite, oracle database, java, XML? Ia digunakan untuk apa? saya ada explore pasal ni, tapi masih belum memahami sepenuhnya terutamanya kegunaannya. saya blajar kat univer lebih kepada konstraction, so saya tidak banyak pengetahuan pasal software tersebut. saya belajar pasal ni disebabkan saya sekarang ada projek di brunai yang perlu pasal pengetahuan tersebut.

tolong terangkan pasal kegunaannya dan relationship antara software tersebut?

bila dah tahu kegunaan, barulah saya boleh explore lebih mendalam pasal tu semua. buat masa sekarang, saya tidak boleh explore lebih mendalam disebabkan basic dan kegunaan saya tidak tahu, dan sukar bagi saya nak mengaitkan antara satu sama lain.

yang benar

pilindo

[email protected]

sebagai permulaan, welcome to putera.com

nak tau banyak perkara jangan lupa google dan wiki.

sebagai contoh jika kita nak tau pasal dreamweaver,

buka google.com taip wiki dreamweaver

dalam wiki akan diceritakan pasal dreamweaver yang mencukupi.

ok. let try.

sebagai permulaan, welcome to putera.com

nak tau banyak perkara jangan lupa google dan wiki.

sebagai contoh jika kita nak tau pasal dreamweaver,

buka google.com taip wiki dreamweaver

dalam wiki akan diceritakan pasal dreamweaver yang mencukupi.

ok. let try.

itu semua orang tahu lah. saya nak relationship antara semua tu. dreamweaver digunakan untuk buat web. oracle database digunakan untuk buat database. tapi apa kaitan dengan java, xml, oracle developer semua tu?

konstraction
tu apa? ada background computer science tak?

java tu language, buat software. macam c/c++ yang dipakai untuk membuat windows / linux..

xml tu data format. digunakan untuk berinteraksi antara system/language yang berbeza

oracle JDeveloper tu IDE, membantu orang buat system/program

cuba bagitau system apa ko nak buat, tools apa yang ada..

Macam betul jer ade projek kat brunei.. Takkan soalan sesimple macam ni pun takleh paham.. macam unexistence kater tu, ko kena tau bezakan antara IDE, Programming Language, Data format dengan Developer Tool.

C/C++, PHP, Java tu semua language

JDEveloper tu IDE yang terdapat dalam Developer Tool (Oracle Developer)

Visual C++ tu IDE yang terdapat dalam Developer Tool (Visual Studio)

aku confirm ni soalan assignment.. ngihngihngih

tu apa? ada background computer science tak?

java tu language, buat software. macam c/c++ yang dipakai untuk membuat windows / linux..

xml tu data format. digunakan untuk berinteraksi antara system/language yang berbeza

oracle JDeveloper tu IDE, membantu orang buat system/program

cuba bagitau system apa ko nak buat, tools apa yang ada..

terima kasih banyak. saya tiada background pasal sains komp.

ok. dalam projek tu saya perlu membuat web dan aplikasi untuk tiga jabatan dibrunai. dan dalam web tu orang awam boleh membuat pembayaran (transaksi) untuk sesuatu servis. dan orang ramai juga boleh mendapat maklumat tentang geografi. persoalannya:

1. macam mana saya nak integratekan web yang dibina dengan database yang dibina dalam (oracle database @ microsoft access)?

2. dalam kontrak tersebut disenaraikan software yang diperlukan dalam projek tersebut

i. oracle 10g enterprise edition

ii. oracle 10g internet developer suite

iii. database management tools (Toad Std Ed)

iv. dreamweaver

v. microsoft visual studio

vi. oracle spatial

vii. software development tool (SiteKiosk)

viii. dan banyak lagi. saya rasa senarai di atas adalah penting dalam projek tersebut.

u dapat bayangkan tak apa projek tersebut nak? saya memang tengah explore semua pasal semua software, tetapi masih tak boleh nak relate dan integrate antara satu sama lain.

satu lagi soalan, projek tersebut perlu kerjasama jabatan pendaftaran. dimana bila orang ramai masukkan nombor ic dalam web tersebut, secara automatik biodata orang tersebut akan terpapar. apa software yang perlu saya gunakan untuk integrate kan web yang saya bina dengan jabatan pendaftaran?

URGENT!!!

TERIMA KASIH BANYAK!!!