Jump to content
elite150

Bisnes Top Up Vending Machine(maxis/digi/celcom..etc)

Recommended Posts

info berkenaan SYARIKAT PENGENDALI MESIN TOP UP NI

NAMA : HOSPITALITY BIZ NETWORK CONSULTANT (HBNC (M) SDN BHD) -

ROC : 595924-W

So, ia memang tiada kaitan dengan mat kiosk atau amazed aim marketing sdn bhd tuh...

JENAMA MESIN : EASY TOP UP

kepada yang dah PM, time kasih bebanyak.....kepada yg berminat amat dialu-alu kan.....

aku rasa, kalau aku tak salah laa...kalau salah tanggapan aku tolong maafkan....mesti korang ingat aku ni ELITE4096 kan? betul ke tak? secara kebetulan id aku pun mula dengan ELITE, tapi aku elite150...aku insan len dari elite4096.....isk isk isk....jangan lah sampai banned aku oleh sebb nama lebey kurang serupa dengan dia......sampai sruh tutup lak tu

papehal aku talak marah.....mungkin ada kekeliruan kat sini..maafkan aku if aku salah tanggapan....hehe...macam ni mau tukar nama lah....haha

aku serah kan kepada moderator sama ada perlu di tutup atau pun tidak

info berkenaan SYARIKAT PENGENDALI MESIN TOP UP NI

NAMA : HOSPITALITY BIZ NETWORK CONSULTANT (HBNC (M) SDN BHD) -

ROC : 595924-W

So, ia memang tiada kaitan dengan mat kiosk atau amazed aim marketing sdn bhd tuh...

JENAMA MESIN : EASY TOP UP

kepada yang dah PM, time kasih bebanyak.....kepada yg berminat amat dialu-alu kan.....

kalau ko bagi info mcm ni awal2 kan bagus,xder sapa yg curiga.tadi aku jumpa member yg dah pi presentation dia,dia kata pun mmg sykt spt yg elite sebut tu.takde kene mengena dgn matkiosk.esok sblm balik raya kwn aku nak tunjuk bangunan opis dia kat kl.kalau sempat aku nak dgr presentation sekali.lps raya aku update.sekian selamat hari raya...maaf zahir batin

kalau ko bagi info mcm ni awal2 kan bagus,xder sapa yg curiga.tadi aku jumpa member yg dah pi presentation dia,dia kata pun mmg sykt spt yg elite sebut tu.takde kene mengena dgn matkiosk.esok sblm balik raya kwn aku nak tunjuk bangunan opis dia kat kl.kalau sempat aku nak dgr presentation sekali.lps raya aku update.sekian selamat hari raya...maaf zahir batin

Ha.. ini pengajaran kepada mamat elite150 tu. Lain kali kalau nak iklan kena ada maklumat sikit. Ini main tinggal HP number lepas tu akan call. Ape punye style, mengalahkan along pulak.

salam...............Jangan Tertipuuuuuuuuuuuuuu...........Bisnes topup mana ada untung!!!!!!!!!!!!!!!!!! Buang masa ajer!!!!!!!!!!!!!!!! Kalau nak masyuk byk korang kenalah melabur rm100k ke atas pd telco yg ader kat mesia nie...... kalau korang beli melalui org tgh jgn harap ler korang nak untung byk. utk pengetahuan korang semua.........topup yg kita beli tu merupakan tangan yg ke10 daripada telco. cuba bygkan berapa byk org tengah yg dah ambik untung!!! Cuba bayangkan................. Fakta Yang Benar....Aku pernah terlibah dlm urusniaga nie. tp bukan org tgh ler......

salam...............Jangan Tertipuuuuuuuuuuuuuu...........Bisnes topup mana ada untung!!!!!!!!!!!!!!!!!! Buang masa ajer!!!!!!!!!!!!!!!! Kalau nak masyuk byk korang kenalah melabur rm100k ke atas pd telco yg ader kat mesia nie...... kalau korang beli melalui org tgh jgn harap ler korang nak untung byk. utk pengetahuan korang semua.........topup yg kita beli tu merupakan tangan yg ke10 daripada telco. cuba bygkan berapa byk org tengah yg dah ambik untung!!! Cuba bayangkan................. Fakta Yang Benar....Aku pernah terlibah dlm urusniaga nie. tp bukan org tgh ler......

betui sangat tu......mana ada untung bisnes bawah orang, lain la bukak mcD ka apa ka....bisnes mana pun takkan untung byk melainkan bisnes sendiri spt kedai runcit ka, dobi ka, bengkel ka....ni nak juai top up pun kena bawah org.kiranya ada 2 org tgh.mmg sgt2 tak digalakkan. LAST2 MESIN TAK DIREPAIR

Relax laa bro. Kurang tepat kalau nak kata biz bawah org a.k.a. tangan atas tangan tak untung. Bukan tak untung cuma KURANG UNTUNG. Member aku punya boss yg selalu pegi China kata harga t-shirt pagoda tu baru RM0.50 kat sana. Sampai kat kapal dah jadi Rm1. Sampai kat check point B jadi naik lagi. Last2 kat shopping compleks kat m'sia jadi Rm10. Tapi bukan bermakna orang yg jual t-shirt pagoda pada rege RM11 tak boleh untung. Dalam biz, memang adat di mana disebabkan satu produk, ramai yg jadi kaya. So what?

Bezanya, bukan semua org mampu keluarkan modal besar utk deal secara terus. Bagi yg kurang modal, of course deal ngan org tengah better even keuntungan dah berkurangan.

BTW, mana kau dapat info pasal melabur RM100k kat telco? Aku berminat laa nak tau. Boleh kongsi info? Diorang jual produk secara pukal kat kita or diorang guna konsep investment?

Relax laa bro. Kurang tepat kalau nak kata biz bawah org a.k.a. tangan atas tangan tak untung. Bukan tak untung cuma KURANG UNTUNG. Member aku punya boss yg selalu pegi China kata harga t-shirt pagoda tu baru RM0.50 kat sana. Sampai kat kapal dah jadi Rm1. Sampai kat check point B jadi naik lagi. Last2 kat shopping compleks kat m'sia jadi Rm10. Tapi bukan bermakna orang yg jual t-shirt pagoda pada rege RM11 tak boleh untung. Dalam biz, memang adat di mana disebabkan satu produk, ramai yg jadi kaya. So what?

Bezanya, bukan semua org mampu keluarkan modal besar utk deal secara terus. Bagi yg kurang modal, of course deal ngan org tengah better even keuntungan dah berkurangan.

BTW, mana kau dapat info pasal melabur RM100k kat telco? Aku berminat laa nak tau. Boleh kongsi info? Diorang jual produk secara pukal kat kita or diorang guna konsep investment?

Salam,

Aku ahli baru tapi aku berminat nak folo up pasal topic ni. Adik beradik aku ada di approach pasal easy top up ni dan dorang suruh aku mulakan kerja investigasi aku.. skg ni input bercelaru n aku pun tak tahu nak dgr cakap sapa..

Coisox,

Betul ke ko cakap tu.. apa buktinya?

tlg advise lagi sket...thx

assalamualaikum DAR...1st thing, apa masalahnya saya cube promote bisness ni kt cni...ni kan tujuan putera.

aku cube membantu kawan aku yg cube memasarkan bisnes....salah kah?

memang tidak dpt dinafikan sambil promote, leh wat part time cari duit lebih....bisnes kawan aku ada untung ckit...dapatlaaa aku merasa komisen jugak, umpama macam aku ni reseller ar atau pun drop shipping, atau macam affiliate program......

berkenaan mat kios, itu aku tak tau....yg pastinya bukan mat kios ke ape ke....

takkan aku nak tinggalkan nombor company untuk dihubungi terus..abis apa aku dapat kalo ada di antara pembaca yg ingin join?

so ni atas tujuan keselamatan dan hak aku jugak...aku yg promote takkan senang2 company tu nak curi dari aku....so that's why aku mintak no telefon n nama untuk aku maklumkan kepada kawan aku, ini sekian2 nama, sekian2 sipolan aku yg cuba uasahakan..... salah kah???

lepas tu, kalau dihubungi atau di ajak berjumpa di mana2 atau pun di opis kawan aku....terpulang lah nak join ke tak nak join ke..nak percaye or tak percaya ke....kawan aku hanya membuka peluang n bagi jalan....terpulang kepada diri masing2 kan...

SO, kepada DAR JANGNA CEPAT MELATAH OK....

ASSALAMUALAIKUM

Salam,

Bukan salah, tp KAEDAH x betul. 'Promote' tu merujuk kpd produk atau perhidmatan dari sesebuah organisasi, syarikat perniagaan dsbnya. Sepatutnya utk promote, dgn cara TUNJUK/DEDAH/TONJOLKAN DSBNYA.. Ni dah SEBALIKNYA! Sekiranya saudara adalah promotion channel yg sah bg company tersebut, sudah tentu takkan timbul masalah bayaran komisyen wlpun customer rujuk directly kpd mereka. Dan jika sebaliknya, saudara(maaf ye, maksud sy bkn saudara shj, tp mana2 pihak sekali pun) x berhak utk menuntut apa2 bentuk komisen.

Harap maaf kerana memberi komen yg 'contra'. Ini sekadar pandangan logik sy sahaja dan sekiranya maklumat2 yg sepatutnya dpt disediakan dan konsep yg digunakan lbh telus, mgkn sy berminat jk pakej yg ditawarkan betul2 spt yg di wal2 kan.

Terima Kasih.

Pandangan aku plak, tak salah dapat komisen just for information (even not authorized dealer or etc). Biasanya, information laa yg paling penting. Tu pandangan aku. Menjual information pun dikira business gak :D

Salam,

Bukan salah, tp KAEDAH x betul. 'Promote' tu merujuk kpd produk atau perhidmatan dari sesebuah organisasi, syarikat perniagaan dsbnya. Sepatutnya utk promote, dgn cara TUNJUK/DEDAH/TONJOLKAN DSBNYA.. Ni dah SEBALIKNYA! Sekiranya saudara adalah promotion channel yg sah bg company tersebut, sudah tentu takkan timbul masalah bayaran komisyen wlpun customer rujuk directly kpd mereka. Dan jika sebaliknya, saudara(maaf ye, maksud sy bkn saudara shj, tp mana2 pihak sekali pun) x berhak utk menuntut apa2 bentuk komisen.

Harap maaf kerana memberi komen yg 'contra'. Ini sekadar pandangan logik sy sahaja dan sekiranya maklumat2 yg sepatutnya dpt disediakan dan konsep yg digunakan lbh telus, mgkn sy berminat jk pakej yg ditawarkan betul2 spt yg di wal2 kan.

Terima Kasih.

thanx bro....aiseh....kawan saya yg mintak tolong, suruh carikan....bukan atas kompeninyaa....if kawan saya dapat sales....saya dapat laa jugak tempiasnyaa walo tak banyak, sikit pun jadik laaa......yg pasti memang laaa saya bukan promotion channel yg sah coz.....kawan saya yg bekerja di kompeni tu, dia yg melantik saya atau lebih senang 'MEMINTA TOLONG" sbg kawan untuk mencari kan prospek untuk dia.....sekian...

Today, the HBNC employees are still on holiday, maybe monday they are back to work, I tried to call the manager but he seems will never answer the call when he is on leave. There it goes my Ezy top Up machine business, don't know what happen to the machine that they promise, and this month will be the third month I am paying interest to the bank without any single income from the machine. I am in a process of getting back my money and ask them to take back their machine or else i have to sue the company. After all the shits I've gone thorugh I dont think I want to be in the business anymore. SO, for who ever planning to waste their money, please go ahead your deal with this company, so called Bumiputera Islam. LOL!!!

Uik, hidup lagi thread nie :) Selamat Hari Raya dan Maaf Zahir Batin.

Hmm... era 2007/2008 nie, banyak sangat ahli forumer yg sangkut biz akibat tertipu (termasuk laa aku :P). Tak kira laa apa2 jenis biz pun; prepaid, saham, pertanian, makanan, etc... asalkan jenis JV (Join Venture) je, banyak laa yg jadi mangsa. Aku tak sure samada memang ada pihak yg sengaja mencari kesempatan ke atas hasrat anak2 melayu nak cuba berubah atau memang dah ditakdirkan pengalaman masih belum cukup matang.

Anyway, nie prinsip yg aku pegang hasil dari pengalaman dan pemerhatian aku dan ingin berkongsi ngan sesape yg percaya,

"Tiada satu pun biz jenis JV/saham/atau apa sahaja yg tidak memerlukan korang turun padang yg mampu menjanjikan pulangan lebih 5% sebulan. Kalau korang jumpa org yg claim mampu bagi return sampai 5%, jauhkan diri. Itu adalah mustahil"

Aku ada hujah dan teori2 kenapa aku kuarkan statement camtu. Cuma malas nak tulis panjang lebar kat sini. Korang leh cuba bandingkan ngan saham seperti Petronas, IOI, Maybank, etc di mana diorang yg super stabil tu pun tak mampu nak janjikan return yg melangit cam saham2 or JV2 yg tak pernah dengar tu.

Lebih2 lagi kalau ada org claim mampu bagi return sebulan sampai 10%...30%...turn over setahun... mengarut laa. Bukan mustahil ada biz yg bagi turn over dalam setahun, cuma rasa pelik kalau setakat kasi modal, boleh dapat turn over secepat tu. Kalau korang sendiri yg bukak kedai and kotorkan tangan, logik laa. Kalau betul ada org jumpa lubuk emas dan boleh kasi return yg segera, diorang takkan cari korang punya laa. Percaya laa, alasan susah nak dapat loan bank tu mengarut. Bank pun biz minded. Kalau biz plan dah cantek, bank takkan takut nak kasi pinjam duit.

Kalau aku laa yg jumpa lubuk emas, aku lebih rela pinjam dari Along dari menjanjikan return yg tinggi kat forumer. Aku percaya semua org pun fikir benda yg sama. Ye laa, kalau betul laa biz plan power sangat, buat pe nak collect fund dari org awam dan kongsi revenue? Sanak saudara sendiri pun kita masih tak mampu nak tolong, nak tolong melayu?

Kalau ada org claim nak tolong melayu, tengok dulu saudara-mara dia. Dah kaya blum. kalau dah kaya, so ada kemungkinan laa dia tu memang baik hati sangat nak tolong org luar.