Jump to content
Sign in to follow this  
Mr Ijan

Daging Landak

Recommended Posts

Salam semua,

Apakah landak boleh dimakan? Bukan ape, tetiba je abang aku ni balik ngan daging landak suh masak makan sahur pagi nanti .. jadi apekah pendapat tuan2/puan2/cik2?

Terima kasih

Ya ya .. ada 2 mazhab. Kita ikut shafie kan? Kira buleh le nih?

Ontah nak masak ape .. aku masih was was nih .. isk isk ..

masak rendang paling best...

Isk isk .. masak rendang? Ok ok ... kiranya x salah le makan nih eh?

Skang soalan baru lak, daging landak ni masak cam biasa je ke? Atau kena rendam2 ke .. kena rebus dulu ke .. kena goreng dulu ke .. pape je la .... ada syarat2 nye ke? Atau cam ayam je .. wat ape2 je buleh?

Berdebar-debar hatiku ini .. :wacko:

P/s: Noob here .. :blush:

kalo was-was xyah la makan..huhuhu aku pun first time dgr daging landak leh makan..kalo ko dah try kasi la tahu sodap ke idak.. :lol:

Cuba ko search Google tengok tips macam mana nak masak daging tu.Kot2 abang ko terbawak balik daging landak yang dah veteran ke,patah kang gigi huhuhuhu... :P

Ijan,..betul ko nak masak landak tu?

Kalau betul..aku bagi tip la..aku dah beberapa kli merasa landak ni..eksotik seh makannan ni..tak sedap!!

Yang penting bukan rasa..tapi merasa..(tak guna jadik Melayu kalau tak rasa daging landak wakaka)..

Tip aku adalah..perapkan daging tu dengan halia tumbuk dan minyak masak selama sejam atau kalau takde jam.. sekadar berwap (terkondensasi)..ni orang asli dari Hulu Langat yang ajar aku..

Pastu ko masak la ikut gaya masakan yang ko suka,..

Mengapa gunakan tip itu?..Daging landak ni kurang hamis,..(tak kuat bau),..tapi rasa dia tu ada cam rasa daun-daun kayu..ni yang tak sedap..so untuk kurangkan rasa tu..pakai halia..

Bye..slamat mencuba.. :ph34r:

Rasa cam daun-daun kayu? :ph34r:

Thanks untuk tips tu .. aku cuba bawak ke mesyuarat malam nih .. isk isk ....

TQ

sedap woo tapi nk masak dia pyah sikit...kena cabut bulu landak tu...kena panggang dulu baru potong...tapi make sure dh sembelih..jgn mati cam tu jer

sedap woo tapi nk masak dia pyah sikit...kena cabut bulu landak tu...kena panggang dulu baru potong...tapi make sure dh sembelih..jgn mati cam tu jer

Ceh..ko ingat dia tak tau hukum ker bro.. :D ..ikan jer yang leh makan kalau mati camtu..

Belalang kunyit?..hehehe natang ni takde kat malaysia..

-----------------------------

on topic

Oh ye Mr.Ijan.masa nak perap daging tu pastikan dah ditos..tos ni maknanye kasi kering ..

aku slalu makan daging ni.. tapi spesis landak nih adelah spesis yang dilindungi.. mak aku slalu salai daging dia pastu masak lemak cili api.. perghhh.. sedap wooo.. manis daging dia.. kalau sape tak tau makan tuh memang rugi le.. aku siap berebut2 ngan ayah aku lagi.. hahahaha daging dia sekilo ader dalam rm 40.. yang penting, ianya lebih berkhasiat dan kurang lemak.. memang bagus.. rase dia lebih kurang daging lembu.. masakan paling ideal masak lemak cili api.. try lah..

Edited by mosabiro_dari_Jepun

aku slalu makan daging ni.. tapi spesis landak nih adelah spesis yang dilindungi.. mak aku slalu salai daging dia pastu masak lemak cili api.. perghhh.. sedap wooo.. manis daging dia.. kalau sape tak tau makan tuh memang rugi le.. aku siap berebut2 ngan ayah aku lagi.. hahahaha daging dia sekilo ader dalam rm 40.. yang penting, ianya lebih berkhasiat dan kurang lemak.. memang bagus.. rase dia lebih kurang daging lembu.. masakan paling ideal masak lemak cili api.. try lah..

Ko memang pandai mosabiro..daging landak memamng antara daging plg sedap...lagi daging sedap...pelanduk....& rusa. Siapa yg belum rasa...pandai2 pandailah cari...

Isk isk .. penat aku bertanya malam tadi .. tup tup makan sardin jek pagi nih, kuar air liur je la .. ditangguhkan .. duk la landak tu dalam peti sejuk, kasi men salji dulu kot .. papepun, tq kawan2 .. kiranya dah sah le buleh makan nih, dan tentang tips2 tu .. tq again .. akan dikemukakan sebelum masak nanti ..

Terima kasih

Yeah ... akhirnya dapat gak aku makan daging landak nih masa sahur tadi .. rase die cam ayam je .. tambah liat+manis sket je .. kekeke .. makan goreng je, orang Indon ajar .... gaul serta campur ngan kunyit sebelum goreng .. sodap gak .. :lol:

Macam mana korang buang bulu landak yang tajam tu ?

Rebus dia dalam air ke ? Ke cabut satu persatu ? :wacko:

Ada gambar tak ? Nak tengok Ijan ..

dulu aku selalu gak mkn daging landak ni.. mmg rasa mcm sama dgn ayam.. setahu aku msa nak tangkap landak ni pun..landak tu tembak byk gak..pandai2 la kita pakai penahan... contohnya serkup dgn guni kain... jadi duri tak de sampai kena badan manusia..lepas tu rebus jek la kalo duri dia payah sangat nak cabut..aku mkn daging landak , napoh, rusa, kancil masa aku kecik2 .. sbb ayah aku dok kat dlm pedalaman @ felda..

Aku penah makan daging landak kat Sabah dulu... hasil perburuan kat area ladang kelapa sawit. Kesedapannya memang sehingga menjilat jari. Daging landak nie, kalo salai tambah dengan sedikit rempah... memang sedapnya mengalahkan daging ayam. Lagipun, ianya tak liat, empuk dan manis... maklum ler landak makan tumbuh-tumbuhan hutan, bukan macam ayam yang makan benda yang macam2 tu.

Sememangnya nak tangkap landak kena pakai tembak. Nak tangkap pakai tangan, bahaya tu... duri dia nie jangan main2, bleh buat senjata tu. :D

peh.. time ni jugak la korang nak cerita pasal daging landak, daging ayam, rendang, kunyit, rempah, masak lemak cili api, goreng tepung...

fresh oren, jus anggur, karipap, air limau nipis, ais batu campor taknak sebut ke? hahaha..

Yeah ... akhirnya dapat gak aku makan daging landak nih masa sahur tadi .. rase die cam ayam je .. tambah liat+manis sket je .. kekeke .. makan goreng je, orang Indon ajar .... gaul serta campur ngan kunyit sebelum goreng .. sodap gak .. :lol:

Ringkasnyer..apsal ko tak BBQ jer, aku rasa boleh kalau nak buat kan

Ringkasnyer..apsal ko tak BBQ jer, aku rasa boleh kalau nak buat kan

aaa....dah terlambat dah....

landak tu dah jadi t*h* dah. :lol:

takpe,kalau ada rezeki nak makan landak boleh cuba lagi.haha... :lol:

aku cuba membayangkan landak ngan masakan2 korank tuh hahaha...teringin lak rasa daging landak tuh huhuhu... :lol: