Jump to content
man_eisya

Lagu Melayu Vs Lagu Indon

Lagu Melayu VS Lagu Indon  

25 members have voted

1. 1. lagu mana paling best pada anda!!!!

• Lagu Artis Malaysia
      2
    • Lagu Artis Indonesia
      10
    • Lagu Artis Melayu era 90an
      13

Recommended Posts

buat masa sekarang nih aku boikot semua lagu dari Indonesia sebab diorang sudah banyak menghina negara kita....

Ada kebenarannya tu, aku senantiasa sokong kenyataan tu :lol:

Kalau band2 tu memang aku tak suka la,kalau yang aku suka pun Ratu jela.Tergedik2 atas pentas,berghairah trus aku ahahahaha.. :lol:

Edited by Supersirap

assalamualaikum...

D'llyod?yang orang tua2 tu ke?

haah..ala zman 70an ke 80 an lebih kurang la..hehe :D

Kalau band2 tu memang aku tak suka la,kalau yang aku suka pun Ratu jela.Tergedik2 atas pentas,berghairah trus aku ahahahaha..

hoh perangai.. :P

Ratu la besh,menggoda.Lain2 tu tak payah la buang maso aku je.. :lol:

ratu?

menggoda?

ee....macam mengada ngada jek. :P

ratu?

menggoda?

ee....macam mengada ngada jek. :P

Mengada2 tu la yang aku nak :P .Macam Radja tu dah terlebih macho,naik meluat lak tengok huhuhu.. :rolleyes:

assalamualaikum...

Mengada2 tu la yang aku nak .Macam Radja tu dah terlebih macho,naik meluat lak tengok huhuhu..

ceh..camtu rupanya :P ye la takkan la radja yg jantan tu pon nk mengada2 jugak :lol: kalu ko ter'goda' jugak ngan radja tu lain spisis tul la ko ni..

Best ape lagu Indon, especially Melly Goeslaw ngan Sheila On 7 .. berbanding lagu Malaysia masa kini yang mendayu2 .. tangkap leleh sampai kuar air liur ... kalau ada yang best pun, 1-2 lagu dalam album je .. lain hancus ..

Boleh berikan contoh lagu Melayu 90'an yang sedap? Nak undi tadi tapi keliru pula dengan perjalanan lagu Melayu 80'an, 90'an dan err...00'an (sekarang) :lol:

Aku kurang gemar dengan lagu Melayu sekarang, seolah-olah tiada sesuatu yang baru dalam muzik tersebut. Lagu Indon pula aku rasa lebih menyegarkan. Barisan lirik yang indah dan komposisi muzik yang kreatif. Improvisasi (entah betul atau tidak ejaan ini) permainan muzik mereka juga agak menarik. Tidaklah hanya sekadar si pemain gitar itu mengalunkan C, Am, G, D dan diulang-ulang sehingga jemu, diiringi si pemain dram memalu snare yang jarak masanya sedepa.

Pun begitu, walau sedap dan segar muzik dari Indon ini, aku rasa (pendapat aku ni mungkin aneh ya) muzik mereka agak kurang 'karisma' untuk bertahan lama. Maksud aku ialah, mungkin sedap didengari namun tidak ke tahap 'evergreen'. Sedap tu memanglah sedap tapi dengar 5-6 kali dah rasa jemu.

Lagu 90an yang sedap bagi aku macam kumpulan Slam laa ( eg Nur Kasih.Tak Mungkin Berpaling )..lagu diorang ada sususan yang baik dan lirik pun tak la cinta yang terlalu melankolik macam Scoin,New Boys atau band2 leleh united seangakatn dengannya.. :lol:

Lagu indon memang bagus,cuma bukan untuk jadi evergreen.Ada kreativiti kat situ,tapi cepat muak dengar.Mungkin new wave song macam tu kot? ^_^

Erm,rsnya lagu indon lg best...Kita xseharusnya tgk masa silam tp hari ini...

Kenapa kita harus bangga lagu 90an lagi best...Kerana itu hanya membuktikan industri muzik kita semakin menurun manakala indonesia semakin meningkat...

Aku pun xnk paksa mnat lg indon..Tp dh muzik malaysia skrg merundum...Bukan muzik ja tp video klip pun masih kurang...

Erm,kebanyakan band indon jadi hero dlm vc mereka sndiri...Haha

Yups,lagu indon memang lagi bagus dari lagu2 kita yang sekarang ni.Takde mood langsung aku dengar yang baru2 ni.Cara diorang compose lagu tu yang kita kena contohi.Idea diorang fresh,ada kreativiti dan sentuhan yang baik.

Lagu2 kita skang ni kalau nak bersaing,kena contohi cara mereka buat lagu.Perlu belajar dari situ.Kita boleh meningkat kalau buat macam tu..

Video klip memang hampeh la,toksah cerita kan hehehe... :lol:

Mmg video klip hampeh...

Satu ja yg aku geram...Artis yg membanggakan industri muzik kita skrg ni Siti Nurhaliza...

Tp kenapa hasil video klip hancur??Spt kita tidak menghargai pencapaian Siti ja... Aku bangga gak ngan Siti, coz time aku mkn angin kat indon, Siti ada wat konsert studio live di tv...Hmpir semua penonton yang duduk di depan adalah artis dan pelakon popular indonesia...Mmg kuat pengaruh..Kemenangan Malaysia skrg nie hanya Siti...

Nasib baiklah ada bbrp buah video klip Siti wat kat indon...

Edited by yus86

Siti pandai,dia tengok orang Malaysia punya selera dengar lagu dah ke arah indon cepat2 dia pun tukar arah gak guna Melly sebagai komposer.So,itu la dia hasilnya lagu2 dia pun best2.. ^_^

Lagu 90an yang sedap bagi aku macam kumpulan Slam laa ( eg Nur Kasih.Tak Mungkin Berpaling )..lagu diorang ada sususan yang baik dan lirik pun tak la cinta yang terlalu melankolik macam Scoin,New Boys atau band2 leleh united seangakatn dengannya.. :lol:

Lagu indon memang bagus,cuma bukan untuk jadi evergreen.Ada kreativiti kat situ,tapi cepat muak dengar.Mungkin new wave song macam tu kot? ^_^

tetibe ko sebut slam.... terpaksa aku campur tangan......yer...Slam besh.....sampei skrg aku layan lagik lagu2 slam....cannot help la :D

aku paling anti ngan New Boyz(ader lg ker depa nih? )....si Tomok(nama cam kucing)...tak besh

indon.... mmg lagi besh skrg nih..... compared to mesia nyer ..... taktau naper..... yer la... satu album satu lagu jer besh..... tak cam Slam ;)

tp indon nih, mmg cpt muak dgr.... except melly gofast.....

rock kapak..... hidop rock kapak!!...... sbb: lagu evergreen... lirik cam besh.... suare cam besh...... rupe? no komen ... :lol:

aku trus trang tak akan support artis indonesia ni walaupun lagu muzik dorang best....

Pergh,anti betul.Apa yang membuatkan ko anti Jirah? ^_^

aku trus trang tak akan support artis indonesia ni walaupun lagu muzik dorang best....

Aku xminta sapa2 support artis indon...Coz kita xsupport pun org malaysia ttp dgr lagu indon...

Lagipun mcmmana artis temptn nk msk industri sana sdangkan kat malaysia pun jualan album xmemberangsangkan...

Kita tgk kejayaan slam,ukays,siti n raihan cipta nama kat sn... Mcm lagu Aishah yg dinyanyikan semula...

Aku msh ingt lagi time mkn angin kat indon 2..Just tanyalah org2 kat sn artis malaysia yg diminati...Hampir semua menyebut kump Iklim... Tp pa dh jd ngan Saleem skrg?Dia sndiri mnjatuhkan kegemilangannya dlu...huhu

Aku msh ingt lagi time mkn angin kat indon 2..Just tanyalah org2 kat sn artis malaysia yg diminati...Hampir semua menyebut kump Iklim... Tp pa dh jd ngan Saleem skrg?Dia sndiri mnjatuhkan kegemilangannya dlu...huhu

Aku salute la kat saleem dua kali jadi juara carta sinar fm berturut-turut,lagu gerhana cinta luka kesian kat kumpulan visa...hahahaha :P