Jump to content
ufaiq

Menu Rahsia Astro

Recommended Posts

To All,

Pada sesiapa yang ada masalah dengan DSR Astro dimana mereka tidak dapat siaran pada masa tertentu sehinggakan berlarutan dan kadangkala tiada siaran terus:

1. Sebelum memanggil technician cuba pergi ke bahagian "Menu DSR/Satellite Signal", didalam menu tersebut tekan butang 3, 6, 9.

2. Anda akan dapat menu "LO Frequency", disitu setting default sepatutnya "Manual" dan "Frequency" pada 10.000 GHz. Selepas keluar dari menu tersebut siaran anda akan sambung seperti biasa.

Teknik ini selalunya akan dicaj RM40-RM100 pada pelanggan. Oleh itu jangan tertipu dan sebarkan maklumat ini kepada orang ramai. Wasalam,

Fa'iq

Free Libre Open Information!

Edited by ufaiq

Kepada kawan2 lain kalau ada secret pasal DSR Astro, pls share with the masses. Harap dapat contribute,

Fa'iq

info yg berguna.tq..

pin default biasa 0000..mungkin ada sesape yg set pin lain kot...atau remote dah uzur tekan no lain kuar no lain.

kalo set lo frequency mcm 20.000ghz ke / lebih ape jadik?

info yg berguna.tq..

pin default biasa 0000..mungkin ada sesape yg set pin lain kot...atau remote dah uzur tekan no lain kuar no lain.

kalo set lo frequency mcm 20.000ghz ke / lebih ape jadik?

aku dah try dah,..cume boleh sampai 10,000ghz je, .....

sedare ufaiq, ini akan jadikan siaran astro kite boleh ditonton pada bile2 mase ke? ( hujan lebat/ mendung / awan tebal)....

Chang_Kong,

Kalau bila hujan lebat atau mendung tebal, saudara kena pasang alat booster kat parabola Astro anda. Alat ini akan improve DSR Astro punya receiving power cthnya macam kalau sebelum ni dapat 60% alat tu akan increasekan signal ke 80%. Dengan itu siaran Astro tidak akan tergendala ketika hujan lebat atau mendung tebal.

Menu rahsia digunakan utk bila alat DSR Astro "hang" ketika power trip tiba2 or kena sambar petir... Perkara ini dibuat base on experience...

Fa'iq

aku dah try dah,..cume boleh sampai 10,000ghz je, .....

sedare ufaiq, ini akan jadikan siaran astro kite boleh ditonton pada bile2 mase ke? ( hujan lebat/ mendung / awan tebal)....

Chang_Kong,

Kalau bila hujan lebat atau mendung tebal, saudara kena pasang alat booster kat parabola Astro anda. Alat ini akan improve DSR Astro punya receiving power cthnya macam kalau sebelum ni dapat 60% alat tu akan increasekan signal ke 80%. Dengan itu siaran Astro tidak akan tergendala ketika hujan lebat atau mendung tebal.

Menu rahsia digunakan utk bila alat DSR Astro "hang" ketika power trip tiba2 or kena sambar petir... Perkara ini dibuat base on experience...

Fa'iq

itu macam ka,..? OK2 thanks to u,....tima kasih gak sbb kongsi menu rahsia kat atas,.....

aku set 20000ghz bole tgk siaran lagi...cuma bar signal jadi merah low tapi siaran ada..pelik gak..30000ghz pun bole...ada effect kalo buat cam tu?

Chang_Kong,

Fa'iq

kat mana aku boleh dapat booster ni? Macam mana bentuknya? Ada jual kat kedai ke? Senang ke nak pasang? Mahal ke?

Hee....heee....banyaknya soklan aku... :lol:

kat mana aku boleh dapat booster ni? Macam mana bentuknya? Ada jual kat kedai ke? Senang ke nak pasang? Mahal ke?

seingat aku la,...menatang tu ade ditawarkan oleh peng"install" astro tu,...menatang tu akan dipasang kat dish,....cube

hang tanye balik peng"install" astro hang,....rege dalam RM80/+.....

untuk astromax sama gak ker..skill ni..

Aku pakai MAX dual satellite disk..setakat hujan mendung tu no hal....tapi kekadang hang jer..apsal ekk..

means?panggil techie kena charge la ek?so kalau betulkan sendiri guna cara atas tu FOC la eh?dia tak charge dlm bill ke apa?astro ni bukan leh wat kira sgt...cama telekom gak..nanti tibe2 je datang charge macam2..serik aku

To all,

sorry lama tak reply, minggu ni banyak deadline kena handle... nnt aku post gambar macam mana bentuk booster tersebut... benda tu dlm RM70-80...

teknik diajar ni FOC, confirm takde hidden charges... astro tak le detect apa kita org buat ngan dsr kita org.... benda ni jimat charges lg ada laa

means?panggil techie kena charge la ek?so kalau betulkan sendiri guna cara atas tu FOC la eh?dia tak charge dlm bill ke apa?astro ni bukan leh wat kira sgt...cama telekom gak..nanti tibe2 je datang charge macam2..serik aku

ok, ciao for now

Fa'iq

ada cara nak dpt kan siaran yg kite x subscribe x?? hehehe mana tahu ada cara bole ajar..umah aku xde MTV ngan channel V kalo bole nak gak tgk citer Astro On demand tuh hehehe :lol:

heheeh aku baru try gak buat manual.....10,000Ghz ..bar warna merah ..tapi ada signal....ada effect ka nanti ??..sebab astro aku selalu lost connection kalau angin kuat signal hilang..kekadang sesuka mak bapak dia je tetiba lost connection....now dah buat manual nak tengok ada effect tak ...apapun thanks untuk bro yang bagi tips ni....

To all,

sorry lama tak reply, minggu ni banyak deadline kena handle... nnt aku post gambar macam mana bentuk booster tersebut... benda tu dlm RM70-80...

teknik diajar ni FOC, confirm takde hidden charges... astro tak le detect apa kita org buat ngan dsr kita org.... benda ni jimat charges lg ada laa

ok, ciao for now

Fa'iq

Mana dia gambar booster tu? dah ada ke belum? dekoder astro kat rumah aku kena sambar petir. Bila aku call astro dia kata aku kena beli dekoder baru harganya RM169.00. Dlm masa 48 jam diorang akan datang ke rumah bawak dekoder baru. Jgnkan 48 jam, 480 jam pun diorang tak datang2. Hampeh betul customer care astro. Dahlah tak boleh tengok astro, bulan2 bil tetap kena bayar. Badigol betul!!!

Mana dia gambar booster tu? dah ada ke belum? dekoder astro kat rumah aku kena sambar petir. Bila aku call astro dia kata aku kena beli dekoder baru harganya RM169.00. Dlm masa 48 jam diorang akan datang ke rumah bawak dekoder baru. Jgnkan 48 jam, 480 jam pun diorang tak datang2. Hampeh betul customer care astro. Dahlah tak boleh tengok astro, bulan2 bil tetap kena bayar. Badigol betul!!!

Astro mmg badigol so'ot... Telekom pun sama....

itulah jadinya kalo satu-satu servis dimonopoli oleh satu pihak... persaingan xde....

So pelanggan lak xde pilihan lain... nak tgk tv biasa dah le siaran tak clear....

Kementerian Komunikasi lg la bangang.... Bukan nak tingkatkan lg siaran....

Telekom pun sama.... diorg mcm x kisah kalo pelanggan sorang2 lari... lgsung x menjejaskan...

Pengguna yg terbeban....

To all,

ok, ciao for now

Fa'iq

Allo bro.... kor jgn lupa plak pasal gambar tue plak. :blush: