Jump to content
Sign in to follow this  
volcom

Sekitar Pilihanraya Kampus

Recommended Posts

Oleh kerana pilihanraya kampus adalah merupakan antara tanggungjawab pelajar, aku nak tanya la macam mana keadaan kat tempat korang belajar?

bila diadakan? siapa yg disokong? dan lain2 lg kalau nk tambah

poster calon2 di tampal2 pd laluan koridor huhuhuh...

cambest gak....

aku igt lg masa pemilihan presiden informatik kat U aku...

calon yg aku vote tewas ngan 2 undi jer :wacko:

antara universiti yang selalu hot dengan kes2 mcm upm, ukm n um. ni yang aku dengar cerita orang la. kalau calon tu lemah mental n fizikal takkan lama nye. ic ilang la, kena ugut la, barang2 kena curi dll lg.

kalau sesape penah kena atau kawan kpd yang penah kena sila la share. sekadar perbincangan...

Aku tau, sebab tu aku x suka dengan pembangkang. Wat isu bodoh, x abis2 nk sebar risalah2 bahasa c***, pastu boikot tu la, boikot ni la, pastu wat kecoh cari publisit murahan. pastu suka sangat malukan universiti, masuk youtube, wat kesimpulan ala provokasi, kononnyer smua x betul. Aku duduk UPM nie bahagia jer rasa , xder masalah pun. Masalah kecik2 tu kt mana2 pun ader

Akibat tindakan diorg tue, akhirnya students jugak jadi mangsa. kalau dulu x ader peraturan yang menyusahkan org, sekarang dah ader. Smuanya disebabkan tindakan bodoh pembangkang.Teksi pun dah tak boleh masuk UPM sekarang.

3 tahun dulu, pembangkang pernah pegang UPM, tapi tak ader perubahan pun. Sama jer. Pastu diorg buat alasan diorg dah rancang banyak benda, tapi dihalang pentadbiranla, ader konspirasila. Alasan alasan, nk jadi pemimpin camni?

Ps:Aku bukan pro aspirasi. Tapi ni lah realiti. Roomie aku dulu pro pembangkang, masuk macam2 kegiatan pro pembangkang. Last2 pelajaran tercicir, final exam pun tak pergi sebab overslept, letih.Macam ni nk jadi pemimpin?

aku blaja dah habis...kalo sebut upm mmg byk isu yg hot.ade aje isu yg ditimbulkan.

pilihanraya ni kita laksanakan tggjwb kita sbg pelajar.tp yg aku tak puas hati,isu kebajikan pelajar masih tidak diutamakan.kat manifesto ckp mcm2,tp tu smua ckp kosong je.

aku blaja dah habis...kalo sebut upm mmg byk isu yg hot.ade aje isu yg ditimbulkan.

pilihanraya ni kita laksanakan tggjwb kita sbg pelajar.tp yg aku tak puas hati,isu kebajikan pelajar masih tidak diutamakan.kat manifesto ckp mcm2,tp tu smua ckp kosong je.

aku setuju ngan lufam. masa kempen banyak janji2 manis ditaburkan tp lepas dapat kerusi tak yang dijanjikan hal2 kebajikan pelajar terabai.(walaupun bukan semua).

student patut dengar cakap orang atas dan orang atas pn patut dengar luahan student. baru beto. tp kalau sehala je kesian la kt student. nk lawan nanti tak pasal2 kene gantung ke buang ke...

oleh itu, sesape lagi ade kejadian yang ingin diceritakan bolehla cerita kt sini. kalau boleh pihak pembangkang, aspirasi, bebas dll turut serta. baru namanya forum.

p/s: tujuan aku post ni bukan untuk melaga-lagakan mana2 pihak tp sekadar perbincangan antara kita semua. perbincangan adalah baik daripada lepak tak tentu pasal. :rolleyes:

Benda camni terpulang la kepada pelajar..apa yang mereka rasa elok..yang tak best..budak-budak mentah ni cepat hangat2 taihi ayam jer..masa nak kempen tak ingat..sampai keluar duit semirik..buat poster muka dan pangkah...bila dah pegang jawatan..selamber jer..belajar cam biasa..aleh boikot sana sini..

apa untung kita sebagai pelajar..

@bekas pelajar UPM..hmm..rasernyer versanner dah cerita .. :lol:

Aku ada satu cerita la kt tempat aku. Aku namakan pihak A dan B.

Pihak A ni adalah macam baikla tp kalau tengok perangai dorang dah tau dah. Pihak B boleh dikatakan minoriti sebab penyokong dorang tak ramai. Masa kempen penyokong pihak A selalu akan buat benda2 yang dorang dah rancang antaranya pantau aktiviti pihak B dan ada jugak kacau calon pihak B. tapi bila pihak B buat benda yg sama, pihak B akan dipersalahkan oleh pihak universiti sebab buat benda yang salah. Adilkah?

Lg satu, kalau time speech corner, penyokong pihak A selalu 'boo' calon pihak B walhal telah diberitahu sebelum itu bahawa perbuatan itu adalah salah. tp sebaliknya berlaku kalau penyokong pihak B buat camtu (tp sbenarnya tak buat pn), pihak B akan terus dipersalahkan kerana melanggar peraturan kempen. telus ke tak telus?

In addition, oleh kerana tmpat aku ni Universiti Pendidikan, pihak A selalu menggunakan psycology war menyatakan merekalah yang boleh menentukan seksok bleh posting @ tak(rezeki di tangan Tuhan). ada lagi la isu2 lain yang dorang selalu mainkan.

p/s: ada lg isi tp takde idea nk karang. :lol:

kat UM? emm... tahu jer lah, dah gagasan leh menang tanpa bertanding 16 kerusi sebab calon aspirasi xlayak (syarat xleh pelajar tahun akhir jadik calon @ tahun 3).. last2 HEP benarkan plok.. abis budak2 gagasan turun demo.. hahaha.. (aku xjoin, banyak kejer.., muka member aku siap masuk harakah daily lagi.. hkohkokhoh).. memang berat sebelah tul HEP kat UM nie... nak jer aku maki.. tapi bulan mulia nie.. pedam jer laaa...

Aku pun x sabar nak mengundi nih .. kalu undi calon bebas, rasa2 nya semua janji dorang tu bleh dilaksanakan ke? Open pintu old flat .. wireless di semua kolej .. tiada book plan (aku pun x tawu mende ape nih) .. senior2 ape pendapat anda?

Seriously kali ni aku undi ikut muka dalam poster jek .. mane yang aku rasa ada muka pemimpin aku amek .. .. kan best kalu ader undi berkecuali, bukan tawu sape pun calon2 .. :rolleyes:

tmpat aku pulak, sem ni baru rasa suasana pilihan raya. muka calon di tampal sana sini, slogan sana sini, siap ada yg berkempen dari meja ke meja. ahaks. sebelum ni, tau2 da pilihan raya. ntah bile penamaan calon d wat.

aku undi yg ada ciri pemimpin je.

mane muka2 yg x pernah tgk kt seminar ke kt majlis pape yg kolej wat, konfom reject.

progm kolej wat pon x penah g, ada ati nk jd calon. huhu

politik campus...aku dah abis tapi still mengikuti

group pro-aspirasi nih penah skali menang kat uia...tapi skali tu jela gara2 bawak masuk penyanyi (lagu budus ape ntah mlm tue) melalak sempena convest...then ader games unsur judi plak...

kata tak bleh ader unsur politic luar dlm pilihanraya university...aku mmg stuju nih, biar ade autonomy dr segi pemikiran bakal pemimpin2 mase depan nih...tp hakikatnyer paham2 jela...huhu