Jump to content
Sign in to follow this  
arbanji

Video Clip Dari Aku, Arbanji Paipi.

Recommended Posts

Aku mempersilakan rakan-rakan di sini untuk melihat klip video yang aku buat. Semuanya adalah dari ilmu yang aku pelajari dari putera.com. Terima kasih aku ucapkan kepada sifu-sifu di sini terutama kepada gcloud, tasek dan hamlau.

Sila klik link di bawah atau terus ke youtube.com dan tulis dalam kekotak search 'arbanji'.

Arbanji Youtube

Edited by arbanji

nice videos..mr arbanji.... suka tengok video Purnama Merindu Tu...both singers are excellent ...and of course your music is excellent too .....

star_filled.gifstar_filled.gifstar_filled.gifstar_filled.gifstar_filled.gif

nice videos..mr arbanji.... suka tengok video Purnama Merindu Tu...both singers are excellent ...and of course your music is excellent too .....

star_filled.gifstar_filled.gifstar_filled.gifstar_filled.gifstar_filled.gif

terima kasih..

tasek16, peranan kau di sini cukup besar dan banyak membantu.. banyak ilmu yang aku dapat dari penerangan yang kau berikan. Putera.com kena sediakan award untuk tasek16 dan gcloud.

Edited by arbanji

terima kasih..

tasek16, peranan kau di sini cukup besar dan banyak membantu.. banyak ilmu yang aku dapat dari penerangan yang kau berikan. Putera.com kena sediakan award untuk tasek16 dan gcloud.

salam bro....nak tanya cikit ni...bro gcloud ada ke?aku dah lama tak chat dengan dia ni....aku buzz pun dia xde ler....aku nak minta tolong ni...sal nak buat dvd ke vcd....

Aku syiok layan lagu objection ... cuma kalau penyanyi tu cikki sikit lagi best ... eerrkk macam pengkritik AF la pulak ... hik hik hik

huhu tanpa di sangka aku leh jumpa abanji midi kat sini... dulu aku selalu masuk site dia utk amik midi yang di gubahnya.

en abnji ada latest midi terkini ker... semua koleksi abis rosak dek pc kena rembat kat opis... ilang koleksi midi aku.

Aku syiok layan lagu objection ... cuma kalau penyanyi tu cikki sikit lagi best ... eerrkk macam pengkritik AF la pulak ... hik hik hik

Terima kasih di atas komen yang diberi... keadaan tempat @ majlis menyebabkan pergerakan penyanyi terkawal... lagi pula penyanyi aku tu bertudung... :rolleyes:

huhu tanpa di sangka aku leh jumpa abanji midi kat sini... dulu aku selalu masuk site dia utk amik midi yang di gubahnya.

en abnji ada latest midi terkini ker... semua koleksi abis rosak dek pc kena rembat kat opis... ilang koleksi midi aku.

Laman web aku masih ada lagu-lagu lama... nak tambah lagu baru pun tak sempat.. sebab banyak lagu yg aku buat sekarang lain formatnya.. sesuai untuk recording. Di blog aku (link di bawah) ada penjelasannya...

Ada klip video terbaru lagu 'Tiada Lagi'.

Edited by arbanji

to mr arbanji..

Banyak video clips mempaparkan Syaifaana..she has very good voice..much-much more better than most AF singers...kenapa tak di ketengah dengan lebih jauh...cth buat album..sebab dia punya voice pitch very-very sharp...Almost hard to find any out of tune..and she really knows how to control her voice....

emmm yang ni soalan out of topic..:) Syaifaana tu adik kepada Mr Arbanji ke??.....

to mr arbanji..

Banyak video clips mempaparkan Syaifaana..she has very good voice..much-much more better than most AF singers...kenapa tak di ketengah dengan lebih jauh...cth buat album..sebab dia punya voice pitch very-very sharp...Almost hard to find any out of tune..and she really knows how to control her voice....

emmm yang ni soalan out of topic..:) Syaifaana tu adik kepada Mr Arbanji ke??.....

Syaifaana telah engaged dengan syarikat rakaman. Tapi seolah diikat tak bertali... dia dah tersenarai dalam AF? tapi tidak dibenarkan oleh syarikat rakamannya. Inilah yg mendukacitakan. nak cerita lebih.. nanti aku minta izin empunya diri dulu.

Dia adalah anak kepada sahabat aku.. he he he...

Edited by arbanji

mr arbanji

kalau camtu biarlah sy jadi tukang upload koleksi midi tu

format lain.. leh convert ke .mid kerrr??...

* baru beli hosting 300GB ..apa nak taruk ntah.. huhuhu.... taruk mp3 salah.. movie pun salah.....

midi jer ngan picture je kot tak salah... isk isk isk

salam...

leh terangkan ckit x camne nak wat... lg satu, selain adobe primiere ada x software lain yg ada function tu...

utk pengetahuan, sekarang saya guna ulead 11 jer...

Boleh kalau nak buat splitting dalam Ulead studio 11.

Setkan kan dalam mode timeline

1. Letak 1st clip dalam video track 1 mode dan 2nd clip dalam overlaytrack .

2. Click pada overlay track --- pilih Mask & chromakey (pilih Mask)

3. Click pada Apply Overlay option --- pilih image dalam box (image yang dalam hitam putih). Kita boleh tengok video 1 dan video 2 blend mengikut image mask yang kita pilih. In case kita nak buat splitting buat satu image pada 720x576 yang mana dalam image tu ada dua bahagian hitam dan putih...importkan image ini untuk dibuat masking...

4. Pilih Option dan pilih Original size...kalau kita nak overlay image tu dalam full size..

Ulead Video 11 antara consumer editing software yang saya rasa memang bagus...banyak option...