Jump to content
eKIN_SYIeRULLe

Program Latihan Khidmat Negara

Recommended Posts

ko ni dapat gaji ke ekin?

hehe..

member² aku ckp..

time dorang kat plkn..

pompuan² sume senang nak `dapat`..

dah jadik kes sosial la plak plkn nih.

xde gaji2 pn....

akoo wat sume nie suker2 jerk....

mengisi mase lpg & da jd minat akoo wat volunteer job cmni....

bab2 y ko ckp tue, akoo no komeng, akoo xtau....

tp klu tnye pdpt akoo, girls like that are totally sluts....

besides, nape mest ckp psl dak2 kt pkn...cube tgk dak2 y kt luar tue...

sorry to say, but akoo tgk dak2 y kt luar tu pn da giler lame da....no offend :x

Edited by eKIN_SYIeRULLe

bab2 y ko ckp tue, akoo no komeng, akoo xtau....

tp klu tnye pdpt akoo, girls like that are totally sluts....

besides, nape mest ckp psl dak2 kt pkn...cube tgk dak2 y kt luar tue...

sorry to say, but akoo tgk dak2 y kt luar tu pn da giler lame da....no offend :x

peningnye nak memaham post awak ni wacko.gif .... jangan le segan nak taip panjang-panjang ph34r.gif

dulu pernah try mintak masa intake tahun 2003, check pakai sms takpat, check pakai internet pun takpat. last2 gi apply kat JPA... dier mintak sijil aku bawak la skali ngan sijil folder tu. dah bawak diri pun takpat gak. heran tul? blink.gif

budak² kat luar mmg la mcm tu cik ekin..

tapi yg mengherankan yg kat dalam pkn tuh..

program yg kunun nya utk `membaikkan` lagi remaja² nih..

tapi yg sebalik nya plak jadik.

masa sambutan kemerdekaan bulan 9 lepas. bebudak pkn kem chenderiang, tapah, perak. datang sekali, aku tengok baik laki pompuan ngada-ngada sungguh masa kat padang tu. kat orang ramai lak tu. yang trainer diorang ni rasa cam tak cukup diberikan latihan lak.

kata nak tolong masyarakat, lain lak yang jadinya. makan minum pun kene hidang. mau je aku tempeleng sekor-sekor.

kalo aku dah lama aku rogol yg ngada2 tuh...tak pun tembak sampai mati pakai m16 aku ni (yg jantan la)...nasib baik la dah tolak offer jadik instructor, kalo tak padah dan rabak la seko2...

peningnye nak memaham post awak ni wacko.gif .... jangan le segan nak taip panjang-panjang  ph34r.gif

dulu pernah try mintak masa intake tahun 2003, check pakai sms takpat, check pakai internet pun takpat. last2 gi apply kat JPA... dier mintak sijil aku bawak la skali ngan sijil folder tu. dah bawak diri pun takpat gak. heran tul? blink.gif

nape laa korunk nie...

yela yela....nak taip panjang2 laa nie...

erm.....yang pegi mintak mase intake taun 2003 tue sape soh...

manade intake 2003....2004 ade laa....

budak² kat luar mmg la mcm tu cik ekin..

tapi yg mengherankan yg kat dalam pkn tuh..

program yg kunun nya utk `membaikkan` lagi remaja² nih..

tapi yg sebalik nya plak jadik.

well....terpulang laa pade pendirian masing2...

itue kerajaan takleh wat pape meh...

lagi pn, kalau nak di ikutkn, sbenar nye program tue bukan sepenuhnye untuk membaikkan remaje... tapi utk membentuk pemimpin negare mase depan.... dan utk mengisi mase kosong remaje, dari dorg dok lepak sane sini takde wat ape...baek dorg pegi pkn tue....ade gak bleh blaja sket2, dpt ilmu pengetahuan gak....pastu bleh tolong sket sebnyak remaje dlm sesetengah perkare......

tapi camane pn, remaje yg pegi tue takkan menjadi kalau dorg sniri taknak accept ape yg dorg ajar....

tgk laaa mane2 bekas2 pelatih, walaupn dorg pade asal nye mmg taknak pegi, tp bile dah ade kt situ, dorg trime sket2 ape yg di ajar, pastu dorg berubah ape bile latihan dah tamat....dorg sniri ckp.....dorg ngaku dorg dah berubah bile pas kuar dr kem, even mak bapak dorg pn ckp.....

masa sambutan kemerdekaan bulan 9 lepas. bebudak pkn kem chenderiang, tapah, perak. datang sekali, aku tengok baik laki pompuan ngada-ngada sungguh masa kat padang tu. kat orang ramai lak tu. yang trainer diorang ni rasa cam tak cukup diberikan latihan lak.

kata nak tolong masyarakat, lain lak yang jadinya. makan minum pun kene hidang. mau je aku tempeleng sekor-sekor.

erm....yg bab laen tue akoo xtau...

tp klu bab2 dak pompuan tue...sbena nye....bkn akoo nk ckp ape laa....tp dr yg akoo nmpk skg nie....klu nk ikotkn, jgn kate yg kt pkn jerk...mmg sbena nye dak2 pompuan zaman skg sume nye mmg ngade2....hipokrit.....very b*tchy....xyah ckp laa....

sape2 pompuan kt sini, harap u all x offended....

akoo bkn nk mengate, tp hakikat....depan mate....even korunk sniri pn bley tgk & nmpk fakta2 tue sumer kn....bkn akoo sorg jerk yg nmpk....

well....terpulang laa pade pendirian masing2...

itue kerajaan takleh wat pape meh...

lagi pn, kalau nak di ikutkn, sbenar nye program tue bukan sepenuhnye untuk membaikkan remaje... tapi utk membentuk pemimpin negare mase depan.... dan utk mengisi mase kosong remaje, dari dorg dok lepak sane sini takde wat ape...baek dorg pegi pkn tue....ade gak bleh blaja sket2, dpt ilmu pengetahuan gak....pastu bleh tolong sket sebnyak remaje dlm sesetengah perkare......

tapi camane pn, remaje yg pegi tue takkan menjadi kalau dorg sniri taknak accept ape yg dorg ajar....

tgk laaa mane2 bekas2 pelatih, walaupn dorg pade asal nye mmg taknak pegi, tp bile dah ade kt situ, dorg trime sket2 ape yg di ajar, pastu dorg berubah ape bile latihan dah tamat....dorg sniri ckp.....dorg ngaku dorg dah berubah bile pas kuar dr kem, even mak bapak dorg pn ckp.....

hukhukhuk

pemimpin masa depan ??

org yg perlu di pimpin nak jadik pemimpin?

haha..

lawak².

kire nya ko ni bakal pemimpin la?

memang banyak dorang blaja..

tapi lebih kepada keburukan la.

hukhukhuk

pemimpin masa depan ??

org yg perlu di pimpin nak jadik pemimpin?

haha..

lawak².

kire nya ko ni bakal pemimpin la?

memang banyak dorang blaja..

tapi lebih kepada keburukan la.

akoo tak cakap pun yang akoo ni bakal pemimpin mase depan...

akoo just btau korunk ape mision sebenar diorang wat pkn nie, tu je...

banyak yang kitorang blaja ade gunenye and ade kebaikannye...

cume terpulang kat individu samade nak gunekan nye atau tak....

macam akoo, akoo gunekan untuk improve diri akoo sniri to be more better....

same gak ngan kebanyakkan member2 akoo yang laen...

dorg pun yang dulunye cume tau melepak and bazir duit mak bapak, skarang dorg da tau macamne nak jadi independent....and dorg da jadi lagi better dari dulu....banyak yang da carik keje elok2....ade yang sambung study untuk dapatkan lagi peluang yang lebih baek...

tapi dorg nie sume adelah bekas2 pelatih yang ambik advantange dari kebaikan program tu...

yang tak amik advantange and buat donno jerk, dorg still lagi the same macam dulu tak berubah-ubah....

jadi, bagi yang mane korg nampak buruk dalam bekas2 pelatih tu, kebanyakkan nye adelah bekas2 pelatih yang langsung x amik ikhtibar dari ape yang dorg blaja kt pkn tu.....

contoh bebudak yang akoo kenal, bekas2 pelatih yang akoo knal, kebanyak dorg adela bekas2 pelatih yang amik peluang dari ape yang dorg blaja kt pkn....dan antare bekas2 pelatih tu adela budak2 yang dulunye dipandang sebagai tidak mempunyai mase depan....

tp skarang, dorg da boleh dikatekan sbagai almost successful atau pun boleh berjaye.....ade yang keje...ade yang blaja....xde lagi melepak2, bazir duit makbapak....

tak nafikan ade sedikit perangai dorg yang masih xberubah, tapi itu sume bukan sesuatu yang pelik sbb biasela...kalau da habits, akan ttp jadi habits kan?? macam smoking....bukan senang nk brenti smoking....akoo xsmoke, tapi akoo tau situation die camne....

intake 2003...memang takde  ph34r.gif

maksud aku untuk yang lepasan SPM 2003 je  wub.gif

entahla...

tapi kalau x silap...dorg bukan xnak trime...

cume, dorg kene gak had kan jumlah volunteer yang nak dipilih tu...sbb masalah xcukup tempat nak hantar ramai2 sangat....

hihi... pkn...

dulu aku g gak pkn nih....

best wo...... :D

erm...

nnt akn ade private ns dinner...i'll b organizing it...

around ujung bln 8 / dlm bln 9/ awl bln 10 taun nie...

erm...

nnt akn ade private ns dinner...i'll b organizing it...

around ujung bln 8 / dlm bln 9/ awl bln 10 taun nie...

hm, kalo member2 1 ipt+kem+kompeni ada join skali, nak gak g...

kalo x de, malas aku...

hm, g kat forum yes2ns tu x de pon yg 1 tmpat ngan aku...

dorang x minat kot....

hm, kalo member2 1 ipt+kem+kompeni ada join skali, nak gak g...

kalo x de, malas aku...

hm, g kat forum yes2ns tu x de pon yg 1 tmpat ngan aku...

dorang x minat kot....

klu nk join bole tak?walaupun ku x penah pegi pkn :P

tadi aku baca paper ada mamat nih masuk PLKN umur 20 patut dia dpt masuk but sebab terlalu la Chubby so kena reject masuk PLKN ciannn dia...tapi yg hebat tuh dia dpt turunkan berat badan n berjaya masuk PLKN sugoiiiiiiiiiiii!!!~ :lol:

ooo....dia tu ikut program kuruskan badan kat Uitm shah alam kan..ko tak de jumpe dia ke tgh joging ke ape..

nak jumpa mcm mana bang...dia masuk 2004 masa tuh aku tgh SPM bang..aku masuk uiTM pun 2005..kalo masa tuh aku ada x akan jumpa nyeeeee...fakulti sukan tuh jauh..but dekat la gak ngan kolej tapi x jumpa nyeee.. :)

mmg bole tapi disiplin n byk la pantang larang..aku penah tgk sendiri member tempat aku kerja dak cine..picture dia nampak muka dia chubby but bile compare dia dlm pix ngan sekang tgk dia..berbeza gile dari berbadan gempal sekang kurus kering ntah apa dia buat x tau la..but dia ckp every morning turun tangga umah diaaaaa..n x makan benda berminyak..chinese byk sup2 gak so easy la kan.. :)