Jump to content
Sign in to follow this  
syed ali bin muhamad fadhi

Buka Kedai Prepaid

Recommended Posts

salam semua, nak tanya sket.... gua minat nak buka kedai prepaid...... tapi gua nak tau gak laaaa adakah perniagaan

ini menguntungkan..... dan modal berapa permulaan kalu kita mulakan....... dan cara macam mana untuk permudahkan

sekiranye ader berlaku masalah...... minta tolong saper2 bagi pendapatan kat gua.....

thanks.........................

ok,jual prepaid RM10...dapat RM0.20,jual kad pripaid line dapat untung RM1 lbh...kena jual phone sekali la,baru dapat cover skt..

Edited by asusx550

btul tu,.,jual prepaid card ni profit margin x tinggi antara 3%-6% satu kad.. unless ko dapat jual dgn volume yg tinggi maka byk la untung.. tp ingat volume tinggi modal pun tinggi!! :rolleyes:

btul tu,.,jual prepaid card ni profit margin x tinggi antara 3%-6% satu kad.. unless ko dapat jual dgn volume yg tinggi maka byk la untung.. tp ingat volume tinggi modal pun tinggi!! :rolleyes:

mane ade smpi 6% pon. cuma 3% jek kdr biase. lebih2 pon leh dpt 3.5% jek.

nak buka kedai prepaid/hp modal memang besar...anggaran

sewa kedai RM1000

duit selenggara(api, air. aircond) RM300

keuntungan antara 6%

katakan kalau dapat jual 200keping 1 hari(kira banyak)

keuntungan RM120 sehari

jika kita berniaga 26 hari sebualan untung RM3120

bila tolak duit sewa dan selenggara baki RM1820.

ni bukan untuk bersih lagi. tak tolak gaji pekerja dan lain2. kalau kita kira

teliti baki untung cuma antara RM1000.

kalau dapat seribu baik keja kilang... kepala pun tak pening

pasal modal memang banyak. kalau setakat RM10 000 untuk belian prepaid baik jangan buka kedaiii...

pandangan saja...

jangan marah

p/s:sesiapa ada stok prepaid murah PM saya

Edited by Muhamad Ruslan

sy distributor prepaid card untuk celcom..sy jual rm9.50 untuk bawah 1000kpg..9.40 ats 1000..hubungi sy di [email protected] 0176295767

UNTUNG BANYAK DENGAN SEGERA.....

PROGRAM TERBARU MALAYSIA......

ADA BIZ PLG HEBAT.....

BUKAN MLM...BUKAN MONEY GAME...KAMI ADALAH SYRIKAT TRADING YANG MENGHARGAI PELANGGAN DENGAN MENGADAKAN SISTEM KESETIAAN PELANGGAN DENGAN MENBERI BONUS KESETIAAN. CONTOH : KAD BONUSLINK, REALREWARD, SMILE DLL.

Anda cuba berfikir sebentar dengan melanggan sesuatu produk dalam tempoh yang telah dipersetujui. Kedua-dua belah pihak akan mendapat kebaikan .... cth beli paper direct daripada NST tanpa mamak paper sebenarnya lebih memberi keuntungan kepada kita sebagai pembaca kerana akan diberi harga istimewa. (cuba periksa dibahagian langganan majalah dan lain-lain lagi untuk mengetahui kelebihan melanggan)

Ada berita baik kepada pengguna prepaid Celcom dan juga pengguna telefon talian tetap @ bimbit.

Syarikat ada satu sistem yg membolehkan pelanggan syarikat menikmati penjimatan dan pendapatn tetap dari penggunaan talian celcom prepaid dan i-talk.

Sejajar utk menembusi pasaran seluruh Malaysia adalah dialu-alukan mereka yang ingin menjadi wakil syarikat kami di tempat anda.

LANGGANAN PREPAID :excl:

Pelan 1 (min): Langganan RM70 - anda akan mendapat sekeping kad topup RM10 selama 7 bulan dan bonus kesetiaan dari kami sebanyak RM10 ringgit setiap bulan.

Pelan 2 (max) : Langganan RM700 - anda akan mendapat 10 keping kad topup RM10 selama 10 bulan dan RM 15 bonus kesetiaan.

Pelan ISTIMEWA hanya untuk 1000 penyertaan awal : Langgan 2 bulan iaitu Langganan RM20 - anda akan dapat sekeping kad topup rm10 selama 2 bulan dan bonus RM5 sebulan.

LANGGANAN KOPI (BUKAN SEBARANG KOPI - KOPI MENJANA WANG) :excl:

PELAN SMARTCOFFEE 1 :

1 LOT LANGGANAN KOPI (RM70 min) - selama 4 bulan anda dapat 1 kotak KOPI dan bonus kesetiaan sebanyak RM20 - 1 lot x RM20 = RM20

(1 - 4 lot)

(5-10 lot)

10 lot langganan (RM700 max) - selama 4 bulan anda akan dapat 10 kotak kopi dan bonus kesetiaan sebanyak 10 lot x RM30 = RM300

Untuk pertanyaan boleh hubungi kami ditalian hotline : 0197167847 tq. atau email ke [email protected]

alo bai sifucari duit.

nk cari duit tu tgk2 la sket.

si ali ni nk bukak kedai prepaid, so perlukan stok byk & cash flow yg sgt2 cair. klu masok yg bro ni beku la cash flow dia.

adoi la... (tepok dahi)

untuk buka kedai prepaid kita kena pelbagaikan services kita... jual h/p. repair h/p. jual alat lain tang berkaitan hp... download lagu/ gambar dan buat la apa yang diradakan perlu... kalau ang buat cam ni baru boleh berjaya coz katakanlah duit jualan prepaid ang cover bayar sewa/gaji/perbenlanjaan lain.... jadi duit services ang yang len jadi la untung... kalau difikirkan keuntungan jual prepaid skit ja kalau nak di bandingkan dengan services lain yang berkaitan kedai h/p..

antara masalah yang aku selalu hadapi nak dapatkan stok prepaid(stok h/p atau yang len aku tak ada pengalaman)

1. stok selalu tak cukup

2.aku ada modal kesik jd harga yang aku ambik agak tinggi.

3.aku kat area penang tapi pembekal aku kat KL,,,, jauh=kos la

ini pengalaman aku la senbagai ajen prepaid untuk kedai kecik...

sesiapa yang sudi berkongsi pengetahuan perniagaan prepaid PM la aku,,,

boleh kita bertukar pendapat... tak guna kita simpan ilmu... baik kita sama membantu bangsa kita...

untuk buka kedai prepaid kita kena pelbagaikan services kita... jual h/p. repair h/p. jual alat lain tang berkaitan hp... download lagu/ gambar dan buat la apa yang diradakan perlu... kalau ang buat cam ni baru boleh berjaya coz katakanlah duit jualan prepaid ang cover bayar sewa/gaji/perbenlanjaan lain.... jadi duit services ang yang len jadi la untung... kalau difikirkan keuntungan jual prepaid skit ja kalau nak di bandingkan dengan services lain yang berkaitan kedai h/p..

antara masalah yang aku selalu hadapi nak dapatkan stok prepaid(stok h/p atau yang len aku tak ada pengalaman)

1. stok selalu tak cukup

boleh kita bertukar pendapat... tak guna kita simpan ilmu... baik kita sama membantu bangsa kita...

saya setuju ngan che mat. Kena pelbagaikan produk dan servis

saya setuju ngan che mat. Kena pelbagaikan produk dan servis

Sorry ye cikgu.....sy nak komen skt aje ni kat bro kat atas tu.....tulah sy nak promote sy punya celcom topup RM10 - free je, FREE.....tp klu masih x nak free sy akan jual dalam RM9.20....klu jual RM10 leh untung 80sen....min order 10 keping tp kena tunggu bulan depan le, stok dah abis utk bulan ni. Tu yg sy nak suggest kat member2 putera.com.

Sorry cikgu.....

Sorry ye cikgu.....sy nak komen skt aje ni kat bro kat atas tu.....tulah sy nak promote sy punya celcom topup RM10 - free je, FREE.....tp klu masih x nak free sy akan jual dalam RM9.20....klu jual RM10 leh untung 80sen....min order 10 keping tp kena tunggu bulan depan le, stok dah abis utk bulan ni. Tu yg sy nak suggest kat member2 putera.com.

Sorry cikgu.....

betol ke bro, klu betol aku nk oder 100 unit celcom ko tu. COD by hand, bole?

betol ke bro, klu betol aku nk oder 100 unit celcom ko tu. COD by hand, bole?

Ya bro... Amacam orang dah nak tu... Jangan cabut lak???

Ya bro... Amacam orang dah nak tu... Jangan cabut lak???

Bln ni klu nak mmg dah xde smp seratus....yg mgkn ada bsk topup celcom 10 ngan italk10 (blh gnt celcom kot). Kuantiti 20 / 20....klu lps bln 12 blhlah sebab yg sy utamakan kepada mereka yg melanggan dengan sy sbb win-win situation. Klu sy jual fizikal kad mcm yg biasa x byk untungpun.....mcm sy jual dgn bro le. Tp takpe rugi skt....insyallah nanti untung dari sumber lain plk.

Klu jdk camne.....klu nak.... bank in kat maybank besok: mesti buat keputusan ari ni, klu tdk sy akan lepaskan stok yg ada ni.

Call sy je.....0197167847 - anytime:)

Bln ni klu nak mmg dah xde smp seratus....yg mgkn ada bsk topup celcom 10 ngan italk10 (blh gnt celcom kot). Kuantiti 20 / 20....klu lps bln 12 blhlah sebab yg sy utamakan kepada mereka yg melanggan dengan sy sbb win-win situation. Klu sy jual fizikal kad mcm yg biasa x byk untungpun.....mcm sy jual dgn bro le. Tp takpe rugi skt....insyallah nanti untung dari sumber lain plk.

Klu jdk camne.....klu nak.... bank in kat maybank besok: mesti buat keputusan ari ni, klu tdk sy akan lepaskan stok yg ada ni.

Call sy je.....0197167847 - anytime:)

hoho.... kad topup ni betol 95% mcm duit, kat mne2 jek bole dicairkan. dlm industri topup xde gune bank in-bank in. klu stuju cash by hand jek

tu belom lagi mintak 400 unit.

1 jek kena ingat. dlm industri topup ni segala2 kena cash dan hantar sendri. klu nk tau stok topup yg dihantar tiap2 hari kat tiap2 negeri kat malaysia ni gun security bersenjata mcm hantar duit jgk.

so, klu bank in dulu, baru hantar mmg kompom x dilayan. bukan soal kepercayaan, tp polisi & attitute. :lol:

kesimpulan: mmg cukup tak sesuai utk berurusan dgn kedai yg tiap2 hari jual prepaid. betol x...?

1. stok selalu tak cukup

ruslan..ko leh citer tak ko amik topup kat mana?..aku dok kat kl,tp xtau kat mana supplier utk topup..satu kad topup brapa untung leh dapat

hoho.... kad topup ni betol 95% mcm duit, kat mne2 jek bole dicairkan. dlm industri topup xde gune bank in-bank in. klu stuju cash by hand jek

tu belom lagi mintak 400 unit.

1 jek kena ingat. dlm industri topup ni segala2 kena cash dan hantar sendri. klu nk tau stok topup yg dihantar tiap2 hari kat tiap2 negeri kat malaysia ni gun security bersenjata mcm hantar duit jgk.

so, klu bank in dulu, baru hantar mmg kompom x dilayan. bukan soal kepercayaan, tp polisi & attitute. :lol:

kesimpulan: mmg cukup tak sesuai utk berurusan dgn kedai yg tiap2 hari jual prepaid. betol x...?

he...hee, sy dh agak xkan berani nak bank in, sebenarnya sy menjlnkan perniagaan topup bukan skt2...semua pakai bank in atau guna MAYBANK2u shj lps tu kad pos atau kami beli semula. Cash memang sy x ambil apatahlagi kena hantar pulak tu...tu yg saudara xtau, kos itu sebenarnya ditanggung oleh peniaga2 kecil2lan....dan itulah kelebihan mlm Prepaid cam Mastereload,mymode dll lagi iaitu beli secara pukal. Mrk sume beli pun x pkai kad fizikal (e-pay)...dan ada kedai yg beli je dari diaorang spt Mastereload. Xpelah sy hanya nak jual perkhidmatan dan klu ada yg berminat nak beli fizikal kad saya jual skt2....tp yg baru nak berniaga prepaidlah...... yg dh lama mesti dah banyak untung.

RAHSIA nak untung dgn prepaid ni byk tp kena gi kursus yg tertentu dan modal utk jd master reseller utk topup bkn kecil. Kepada mereka yg baru nak menceburkan diri dlm perniagaan jual topup secara kecil2lan.....cubalah bergabung dgn kwn2 peniaga topup, cuba percaya kat orang melayu dan beli secara pukal.....pasti jauh harga dier. Jgn plk nak beli 100 ke 400 kemudian bg 10 kedai.

Pelanggan sy blh dapat 100 topup FREE sebulan dengan bayaran LANGGANAN dan dpt BONUS RM1500 lagi.

100 X 0.20 = BERAPA UNTUNG, RM20....RENUNGKAN BRO

itulah bezanya worksmart dgn work hard.

dh agak...?

ape plk dh agak.

ape maksud dh agak dh...? baru nk agak ke...?

mmg sepatutnye dh tau. utk berurusan prepaid dgn pekedai segala2nye dgn cash by hand. cek pon x diterima kalu nk tau. usahkan cek, ambek beri duit pagi, dpt stok tghari pon xleh pakai dlm industri prepaid. sepatutnye awk dh tau awal2 dh prosedur biase yg asas dlm urusniaga prepaid ni.

sori la bro. zaman skrg org x pakai dh dgn niat percaya jek. kena profesional la.

sbb tu kena cash by hand.

korg mlm tu semer yg nk pakai sendri, klu jual pon kat kwn jek, bukan yg ade kedai.

cube tanye sape2 kat sini yg dh ade 2,3 kedai guna stail mlm prepaid ni, kompom x jln. modal beku.

mlm ni prepaid sesuai utk org yg x brp reti nk cairkan or gune duit utg profit.

awk belom jual prepaid kat kedai, mmg xtau la. aku yakin, seminggu cukup la klu beri ko handle 1 kedai prepaid or henpon yg bole buat sales 100 unit sehari baru awk tau betapa susahnye klu juz gune mlm tu.

bkn sy kate program awk ni x bagus. program awk tu bagus, tp x sesuai utk peniaga kedai henpon or prepaid je. harap awk faham.

sbb:

1. peniaga ade modal terhad dlm 5-10K jek utk stok prepaid roling2 tiap hari or 3 hari.

2. klu join program awak, byk modal yg sepatunye bole gune utk roling stok akan beku. wlaupon akan dpt bonus, tp klu roling2 utk beli stok, hasil akan lebih byk drp bonus program tu.

harap awk fhm & x kecik ati.

dh agak...?

ape plk dh agak.

ape maksud dh agak dh...? baru nk agak ke...?

mmg sepatutnye dh tau. utk berurusan prepaid dgn pekedai segala2nye dgn cash by hand. cek pon x diterima kalu nk tau. usahkan cek, ambek beri duit pagi, dpt stok tghari pon xleh pakai dlm industri prepaid. sepatutnye awk dh tau awal2 dh prosedur biase yg asas dlm urusniaga prepaid ni.

sori la bro. zaman skrg org x pakai dh dgn niat percaya jek. kena profesional la.

sbb tu kena cash by hand.

korg mlm tu semer yg nk pakai sendri, klu jual pon kat kwn jek, bukan yg ade kedai.

cube tanye sape2 kat sini yg dh ade 2,3 kedai guna stail mlm prepaid ni, kompom x jln. modal beku.

mlm ni prepaid sesuai utk org yg x brp reti nk cairkan or gune duit utg profit.

awk belom jual prepaid kat kedai, mmg xtau la. aku yakin, seminggu cukup la klu beri ko handle 1 kedai prepaid or henpon yg bole buat sales 100 unit sehari baru awk tau betapa susahnye klu juz gune mlm tu.

bkn sy kate program awk ni x bagus. program awk tu bagus, tp x sesuai utk peniaga kedai henpon or prepaid je. harap awk faham.

sbb:

1. peniaga ade modal terhad dlm 5-10K jek utk stok prepaid roling2 tiap hari or 3 hari.

2. klu join program awak, byk modal yg sepatunye bole gune utk roling stok akan beku. wlaupon akan dpt bonus, tp klu roling2 utk beli stok, hasil akan lebih byk drp bonus program tu.

harap awk fhm & x kecik ati.

Terima kasih diatas komen anda......sebenarnya berapa banyak keuntungan yg anda dapat dari jual fizikal kad. Boleh x sy tahu? dan berapa banyak sales yg anda buat sehari? Klu ikut perkiraan biasa yg seperti sy masa jual prepaid dl pun sy mampu jual 100 - 200 kad prepaid RM10 satu hari. Maknanya keuntungan sy satu hari (30sen x 100 = RM30) itupun market sy kat bbdk sekolah ngan makcik2 kat tmn perumahan (guna MLM prepaid tu) bkn fizikal kad. Yg sy mls nak jual kad fizikal sbb cash flow lah ni......nak untung kena beli beratus2 satu hari x termasuk topup 30,60....mls nak layan klu untung pun sikit. Terpulang kepada peniaga2 nak wat pilihan...pilihan ditangan anda.OKlah.....SELAMAT BERNIAGA

Jap..kita mcm dh lari skit je dr niat asal owner thread nie...

Aku setuju dgn Ruslan....x kira ape biz pun..kena ade "VALUE ADDED SERVICES".....klau bukak kedai topup tu..biar la ade biz @ services lain yg berkaitan dgn HP..cth...sale & service (repair), accs, register line, download lagu & 3GP(yg ni baik2 skit..hehehe..)

pasal harga topup tu..terpulang pada owner..kay luar tu bnyk org & prog yg ade utk beli topup...kat sini la akan menguji kebijaksanaan peniaga utk uruskan perniagaan..kena la rajin2 cari 2-3 supplier..agar stok x putus...& jgak boleh bermain dgn harga pembekal...

Dalam perniagaan...network kena power..kena rajin buat kawan...w/pun dgn pesaing kat sebelah kedai..

info smua dh ade dr forumer...

1. download lagu kena hati2 la.

2. bole beli software utk Tornado dlm RM550 kot, JAFF utk SE dlm 500 kot. software ni tujuan utk format hp & install semula software.

3. Peralatan repair dlm RM2500 (termasuk blower, soldering dll). ni tak termasuk sparepart ye.

4. Blaja repair 2 tahap dlm 6-7K (tu lom mahir lagi, nk mahir kena berani buat henpon customer = risiko la)

5. kabinet + showcase lg.