Jump to content
Anti_BaiRusT

Celcom Broadband

Recommended Posts

hehehe bkn letey tapi terlebeh sht fom hahahaha

Maxima utk GPRS <> 5 kbps je ke download? aku tgk celcom tls 1.8Mbps tapi skang 384mbps lak... aku sangkakn ley gak dapat dalam 100 kbps :wacko:

Masuk Plan...

3G lak connection dalam 300 kbps ja <>

kalau ko nak connection yang sampai 1.8 mbps tu...

ko kena beli satu modem hsdpa.... dari huawei tu .....

3g modem e22o huawei ....

bendalah tu speed sampai 3.5 mbps ....

tapi connection yang cel bagi 1.8 mbps.....

aku dah try dah n aku sekarang pakai ni ler

on pakej d120

rm 120 sebulan....

bukan setakat 100kbps jer ko dapat aku dapat paling max 140 kbps pakai flash get tapi lain2 ikut ah tgk mcam maner yang provder bagi...

kalau pakai ares ko leh dapat 80 kbps

dengan kata lain kalau pakai p2p dier tak leh speed sangat lah aku pun tak tau naper....

hmmm location aku kat alor star.....

halo,

wohoo ade pilihan lain selain tmnet! yea!

tapi satu je problem aku tak tau la phone ape nak tukar...buleh bagi satu cadangan tak phone 3G yang selok2 utk gune service nie! bagi la phone yang harge berpatutan takyah la yang beribu2 tu!

tapi aku still tak paham la method bende nie!..cth nyer care setup die,phone jadi modem(sry la aku baru pasal bende nie!), bayar RM68 sebulan dapat 384kbps(takde lebih takde kurang ke??? mmg tu ke rate die)...tapi persoalan nyer boleh ke die pegi sampai 384kbps...jgn lak jadi macam tmnet tulis je 512kbps!!

ader selain dari tm net tapi coverege dier tak banyak heheheh....

ko kena consider tu lah...

tapi yang aku cadang kan ......

tm net ler .....

sebab dier nyer coverege dier mmg ok nyer tak der hal nyer untuk ko online kat maner2 pun just antara lambat atau cepat lah...

pakai nokia 6630 jer senang....

tu baru 500 baru pun ko cari second lagi murah .....

senang citer

halo,

tapi satu je problem aku tak tau la phone ape nak tukar...buleh bagi satu cadangan tak phone 3G yang selok2 utk gune service nie! bagi la phone yang harge berpatutan takyah la yang beribu2 tu!

tapi aku still tak paham la method bende nie!..cth nyer care setup die,phone jadi modem(sry la aku baru pasal bende nie!), bayar RM68 sebulan dapat 384kbps(takde lebih takde kurang ke??? mmg tu ke rate die)...tapi persoalan nyer boleh ke die pegi sampai 384kbps...jgn lak jadi macam tmnet tulis je 512kbps!!

dier mmg bagi ko 512 ler tapi tgk ko nyer modem lah support baper

kalau ko connect guner phone dier just dapat paling tinggi pun 384 jer....

lain lah kalau ko beli hsdpa nyer phone....

halo,

* Tmnet tu...ok..tapi macam2 hal sebab pengguna dah ramai - sesak la.

* Ko search apa model phone 3G yang sesuai untuk mu...macam ana, cuma pakai phone 3G basic je (Nokia 6233).

* Cara setup kurang lebih sama je apa2 phone. Setiap phone 3G yang dibeli akan dibekalkan software

untuk kita menggunakan aplikasinya termasuk nak buat sebagai modem. Ko install software tersebut dan sambung

kan phone ke PC (USB, Bluetooth dsbg) dan lepas tu PC ko akan detect la phone ko, ha...pastu boleh la ko guna

phone kat PC termasuk jadikan ia sebagai modem dan lain2 lagi aplikasi mengikut software yang diberi...

* persoalan speed ni...kalau dah ramai users, sesak la...mula la speed MERUDUM

Salams

eh nak tanye..

kalo aku pakai model 3g ape pon speed dia pon same ker

ke ikut jenis hp jugak..

harap ada org reply cepat

coz aku nak beli hp 3G ni

kang salah model lembab masalah den

den nak boli Motorola V3x murah, cun , 3G and color pink gitu

need ur feedback asap

Salams

eh nak tanye..

kalo aku pakai model 3g ape pon speed dia pon same ker

ke ikut jenis hp jugak..

harap ada org reply cepat

coz aku nak beli hp 3G ni

kang salah model lembab masalah den

den nak boli Motorola V3x murah, cun , 3G and color pink gitu

need ur feedback asap

Sama je,mungkin yang memberikan perbezaan pada telco yang provide servis 3G tu... :) .Kalau nak lagi laju boleh consider HSDPA,tapi kena tanya telco la ada provide servis tu memandangkan HSDPA masih baru lagi kat Malaysia ni..

klu macam aku aku guna maxis 3g plan RM68 yang dapat modem besau tuh. aku nak tanya sim card kat dalam modem tuh bulih guna kat handphone tak?

Aku dah try taruk USIM yg biasa...tak boleh guna kat modem ZTE maxis broadband tu

selamat tgh hari..aku dah subscribe rm8/day..mcm mana nak guna hp sbg modem..aku cuma guna gprs..hp dah jadik modem..tapi mcm mana nak dial pula??mcm mana nak setting??tolong ye kwn2 semua..urgent..

selamat tgh hari..aku dah subscribe rm8/day..mcm mana nak guna hp sbg modem..aku cuma guna gprs..hp dah jadik modem..tapi mcm mana nak dial pula??mcm mana nak setting??tolong ye kwn2 semua..urgent..

dulu aku penah guna gak,tapi aku dial guna acc tmnet 1515 dial guna hp gprs dpt pula..tapi ni cerita lain..mcm mana pula nak masuk internet guna pc dgn hp sbg modem???

tolong..

salam semua,

celcom broadband ni sama ke dgn maxis broad band yg baru tu?

(mcm modem kecik warna putih pasang kat usb)

aku tgk maxis punya rate agak murah....

yg mana lg bagus antara streamyx atau pun celcom@maxis broadband?

aku ingat nak amik satu bila nak pindah umah baru..

malas nak pakai streamyx sbb kene ada line phone umah....

aku nak guna utk surf internet dan download movie....

eh, bley ke broadband kecik ni download movie2 dgn anime2?

brape speed dia?

aku usha web maxis katanya up to 15x dari dial up...bley cecah 3mbps lbey....

dulu aku penah guna gak,tapi aku dial guna acc tmnet 1515 dial guna hp gprs dpt pula..tapi ni cerita lain..mcm mana pula nak masuk internet guna pc dgn hp sbg modem???

tolong..

Aku pun nak tahu camne nak guna hp sebagai modem dan camne setting dia, aku pakai hp sony ericsson W810i, boleh ke? ada 3G ke? aku nie bukan mahir sangat pasai hp nie.....

* Tmnet tu...ok..tapi macam2 hal sebab pengguna dah ramai - sesak la.

* Ko search apa model phone 3G yang sesuai untuk mu...macam ana, cuma pakai phone 3G basic je (Nokia 6233).

* Cara setup kurang lebih sama je apa2 phone. Setiap phone 3G yang dibeli akan dibekalkan software

untuk kita menggunakan aplikasinya termasuk nak buat sebagai modem. Ko install software tersebut dan sambung

kan phone ke PC (USB, Bluetooth dsbg) dan lepas tu PC ko akan detect la phone ko, ha...pastu boleh la ko guna

phone kat PC termasuk jadikan ia sebagai modem dan lain2 lagi aplikasi mengikut software yang diberi...

* persoalan speed ni...kalau dah ramai users, sesak la...mula la speed MERUDUM

bila open je internet explorer terus dapat masuk internet ke? camne ngan no dial-up dia, ada tak? Tolong cerita ngan detail skit....

ko pkai phone ape??

HP sony ericsson W810i boleh ke?

bila open je internet explorer terus dapat masuk internet ke? camne ngan no dial-up dia, ada tak? Tolong cerita ngan detail skit....

HP sony ericsson W810i boleh ke?

Aku mencadangkan sape2 yg nak gunakan system ni dgn pc supaya menginstall PCSUITE lebih dahulu ke pc/laptop sebelum masuk bincang sterusnya...

Baik NOKIA atau Sony Ericsson... bahkan phone lain pun ada software sendiri nak create port GPRS/3G/EDGE connection kat pc ..

Setelah melihat ramai yg nak bincang hal mcm ni.. kemungkinan Terpaksa aku buat @ Pinkan satu topik khas untuk setting PHONE/Data Card sebagai modem ..kalau tak buat maka akan ada byk Topik yg bertindan..

Setelah melihat ramai yg nak bincang hal mcm ni.. kemungkinan Terpaksa aku buat @ Pinkan satu topik khas untuk setting PHONE/Data Card sebagai modem ..kalau tak buat maka akan ada byk Topik yg bertindan..

bagus sangat tu bro.. :lol:

bagus sangat tu bro.. :lol:

bagus mmg bagus tapi tunggu en scorps jek pin kan ..kawasan ni bukan aku yg handle....

bagus mmg bagus tapi tunggu en scorps jek pin kan ..kawasan ni bukan aku yg handle....

scorps dah lama tak nampak die.. merajuk ke ? :lol:

scorps kene langgan 3G dengan datacard gak ni, agar die mudah surf internet bile2 masa, dimana jua. :lol:

kalau buleh diwujudkan perbincangan tentang hardware2 3G nie... forum lelain dah lama bincangkan benda nie!!! tapi takpe!! belum terlambat lagi!! :rolleyes:

ada sapa2 tau padang matsirat, langkawi ada 3G/HSDPA untuk celcom broadband tak?

lagi satu, ada sapa2 taiko/representative celcom broadband tak kat putera nih?

mintak tolong ngan member2 putera selalunya best sikit service dia...

ada sapa2 nak tawarkan diri?

rujuk www.celcom.com.my

liputan langkawi

1. Airport Langkawi

2. Kuah Town

3. Jetty Point

4. TM Kuah

Itu nama cell².. kawasan aku tak pasti la.. amik dari web celcom saja..

assalamualaikum.. hai semua.. aku ni org baru kat sini.. aku nak berkongsi pengalaman dengan kawan2 semua pasal celcom broadband ni. aku baru je pakai seminggu. nampaknya speed dia terlalu slow. mgkn area umah aku ni x dapat HSDPA. cuma dapat signal GPRS ja. mmg slow gila. aku dah tension. jadi aku berniat nak jual modem HUAWEI ni kalau ada sapa2 berminat. aku beli dengan harga RM1100. baru seminggu dan rasanya aku nak jual area RM850. (mgkn boleh nego lagi). Jika ada sapa2 yang berminat (yg kaw umah dia ada HSDPA) boleh la call aku kat 017-4920476

assalamualaikum.. hai semua.. aku dah seminggu guna modem HUAWEI ni. amek celcom broadband 384. tapi agak kecewa sebab umah aku dapar GPRS ja. slow gila beb. jadi aku bercadang nak jual jika ada sapa2 yg berminat dengan syarat umah dia dalam area HSDPA atupun 3.5G / 3G. aku beli dengan harga RM1100 kat celcom branch. kalau ada yang berminat aku rasa nak jual dalam harga RM850 dan boleh nego lagi. call atau sms aku kat 017-4920476

tak silap aku celcom broadband boleh guna kat tempat yang takda 3g coverage, cuma 2g sahaja, cuma speed dia reduced sikit dari yang di offer.

kawan aku pakai celcom broadband di sebuah daerah kat sabah yang bernama telupid. ok je takda masalah download/upload. lagipun kawasan tu memang ada celcom sahaja, lain mobile provider takda :D

tak silap aku celcom broadband boleh guna kat tempat yang takda 3g coverage, cuma 2g sahaja, cuma speed dia reduced sikit dari yang di offer.

kawan aku pakai celcom broadband di sebuah daerah kat sabah yang bernama telupid. ok je takda masalah download/upload. lagipun kawasan tu memang ada celcom sahaja, lain mobile provider takda :D

celcom broadband mmg boleh guna kat area ada coverage 2G GSM dan 3G WCDMA. Tapi yg sengalnye semua area h/p celcom/digi/maxis 2G dan support GPRS speed max sampai 56kbps shj (sepantas ISDN).

pastu digi & maxis (kecuali celcom) lak ada EDGE (2.5G) yg leh upgrade speed sampai 156kbps. so kalu area x 3G, mmg celcom slow skit. kat telupid tu mungkin x ramai user pakai data kut..so laju la