Jump to content
ApoNie

Geekz Virus Remover V4.1 Full Release...

Recommended Posts

hehe....aku dah berjaya dah.aku dah jadi insan pertama mengeksploitasi kelemahan coding ko. :lol:

mangsa eksperimen aku ialah artrage.exe yang tak bersalah.hehe...

snang jek rupanya.masuk list, dan bikin2 sikit yang lain2...

p/s=kalau ko buat sistem self update,bagus woo....fleksibel gila...silap2 boleh patenkan lagi rekaaan tu.huhu...jual memahal kat kompeni av.

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

tahniah.. hahaha... :lol: tapi aku yakin ko memang x tahu sepenuhnya lagi cara guna yang sebenarnya, kalau sekdar untuk virus biasa memang senang, kalau kena virus yang pelik2, susah gak ahh... kalau ko terer, dalam geekz remover tu ada beberapa senjata "rahsia" yang aku guna time emergency.. try ahh xplorer.. hahahaha...

aku pikir pon cam nak buat duit gak ngan geekz remover nie... tapi aku nak "kemaskan" skit aku punya system dan tambah beberapa "senjata rahsia"... baru try buat duit...

p/s: jangan beritau orang cara nak buat defination tu, nanti xjadik buat duit.. kah3 :ph34r:

tahniah.. hahaha... :lol: tapi aku yakin ko memang x tahu sepenuhnya lagi cara guna yang sebenarnya, kalau sekdar untuk virus biasa memang senang, kalau kena virus yang pelik2, susah gak ahh... kalau ko terer, dalam geekz remover tu ada beberapa senjata "rahsia" yang aku guna time emergency.. try ahh xplorer.. hahahaha...

aku pikir pon cam nak buat duit gak ngan geekz remover nie... tapi aku nak "kemaskan" skit aku punya system dan tambah beberapa "senjata rahsia"... baru try buat duit...

p/s: jangan beritau orang cara nak buat defination tu, nanti xjadik buat duit.. kah3 :ph34r:

senjata rahsia?cambest jek bunyinya.hulur2 la kat aku.aku nak explore ni maleh sikit.kalo setakat suka2 bolela.huhu...

buat duit?nak keluar ver4 ke?bagus....ko nak tambah apa?heuristik ke?

nanti mungkin aku kuarkan 2 version, satu untuk user biasa, satu lagi untuk admin, yang user tu free.. tapi tgk keadaan dulu ahh..

GeeKz Remober v4 insyaAllah akan kuar ngan engine baru kalau aku berjaya buat ahh.. semua aidea dah ada dalam otak.. heuristik tu, kalau aku berjaya kaji dalam masa terdekat nie.. insyaAllah aku letak.. dan mungkin ada benda "baru" aku letak lebih kurang cam heuristik.. tapi semua tu bergantung pada Allah ahh.. kalau Allah bagi aku "jalan" untuk aku berjaya coding.. Allahamdullilah... ;)

per2 pon, tunggu jer ler.. aku xjanji bila leh siap.. aku balik KL nanti, aku buat slow2 dulu.. lepas jer paper last barulah perjuangan sebenar bermula.. hehehe.. tunggu nak kuar kan aidea kat coding jer nie.. :lol:

pasal senjata rahsia tu, kalau aku terbuka hati nak beritau, aku beritau.. hehehe.. lagipon aku xder masa skrang.. ko xplore sendri ahh.. baru lebih menarik..

p/s: ko bukan orang pertama tahu buat definatioin sendri... aku rasa, ada ramai, cuma xberitau kat forum jer.. dan salah sorang tu aku yakin dia tahu.. budak forum lain.. budak cha ya nun aliff.. ;) tu pon aku "terserempak" dalam forum budak2 dia...

...dan salah sorang tu aku yakin dia tahu.. budak forum lain.. budak cha ya nun aliff.. ;) tu pon aku "terserempak" dalam forum budak2 dia...

Alamak.... jaga2 bro ApoNie...

abihlah klau diorg tahu...

bro mesti lakukan sesuatu tu....

jangan bagi 'rahsia' psal Geekz terbongkar kat diorg...

good luck...

Huhu... agaknya saya pun secara kebetulan suatu ketika dulu time explore geekz ni tertahu juga camne nak add sendiri virus definition untuk antivirus ni. Tapi saya punya Portable Antivirus For All tak guna cara gitu. Guna cara lain skit :D

Sebabnya Aponie tak buat apa2 ciri2 keselamatan pada fail definition tu...... :unsure: :unsure: :unsure:

ape pasel bile aku install jadi lembab da pc aku.... :excl:

lembap camner tu? masa geekz run ke? atau lepas install walaupon x run geekz lembap jugak ke? sepatutnya kalau oc lembap masa geekz xrun tu memang xkena mengena ngan geekz, sebab aku xkaco program lain..

Huhu... agaknya saya pun secara kebetulan suatu ketika dulu time explore geekz ni tertahu juga camne nak add sendiri virus definition untuk antivirus ni. Tapi saya punya Portable Antivirus For All tak guna cara gitu. Guna cara lain skit :D

Sebabnya Aponie tak buat apa2 ciri2 keselamatan pada fail definition tu......

sebab... senang unutk aku edit defination tu kat mana2.. hehehe.. lagipon aku xder masa nak buat panjang2 coding nie.. dan mungkin sebab aku xpandai lagi kot.. :ph34r:

p/s: aku on de way buat slow2 Geekz Virus Remover V4.. baru dalam 10% siap hokhokhkoh.. tunggu jer ler yer.. ;)

p/s: aku on de way buat slow2 Geekz Virus Remover V4.. baru dalam 10% siap hokhokhkoh.. tunggu jer ler yer.. ;)

good luck bro.....

rajin2 la buat beta preview..hohoh....boleh komen sebelum terlambat... ^_^

lembap camner tu? masa geekz run ke? atau lepas install walaupon x run geekz lembap jugak ke? sepatutnya kalau oc lembap masa geekz xrun tu memang xkena mengena ngan geekz, sebab aku xkaco program lain..

sebab... senang unutk aku edit defination tu kat mana2.. hehehe.. lagipon aku xder masa nak buat panjang2 coding nie.. dan mungkin sebab aku xpandai lagi kot.. :ph34r:

<_< masa aku start run scan program tu.... boleh kasi pendapat

lagi best kalo ader log file utk setiap process dan virus yg dikesan dan dibunuh :P at least ni leh ajar/inform kepada org yg pakai geek remover tentang process yg running kat pc diorang..

nice work n good lux.. insyaallah.. kalau hang ikhlas, hang akan berjaya..

oh yee.. aku ahli baru dalam forum nih.. baru je tau pasal forum nih mlm td..

nanti mungkin aku kuarkan 2 version, satu untuk user biasa, satu lagi untuk admin, yang user tu free.. tapi tgk keadaan dulu ahh..

GeeKz Remober v4 insyaAllah akan kuar ngan engine baru kalau aku berjaya buat ahh.. semua aidea dah ada dalam otak.. heuristik tu, kalau aku berjaya kaji dalam masa terdekat nie.. insyaAllah aku letak.. dan mungkin ada benda "baru" aku letak lebih kurang cam heuristik.. tapi semua tu bergantung pada Allah ahh.. kalau Allah bagi aku "jalan" untuk aku berjaya coding.. Allahamdullilah... ;)

per2 pon, tunggu jer ler.. aku xjanji bila leh siap.. aku balik KL nanti, aku buat slow2 dulu.. lepas jer paper last barulah perjuangan sebenar bermula.. hehehe.. tunggu nak kuar kan aidea kat coding jer nie.. :lol:

pasal senjata rahsia tu, kalau aku terbuka hati nak beritau, aku beritau.. hehehe.. lagipon aku xder masa skrang.. ko xplore sendri ahh.. baru lebih menarik..

p/s: ko bukan orang pertama tahu buat definatioin sendri... aku rasa, ada ramai, cuma xberitau kat forum jer.. dan salah sorang tu aku yakin dia tahu.. budak forum lain.. budak cha ya nun aliff.. ;) tu pon aku "terserempak" dalam forum budak2 dia...

erm... tak best ler kalau kite jadi racist kan.. cube kalo ade bangse tu yg muslim tgk.. kan ke kecik ati diorang nanti.. diorang tetap bangse yg disebut tu tapi islam... yg penting kite sumbangkan ape yg terbaik untuk komuniti kite :)

Edited by baok

<_< masa aku start run scan program tu.... boleh kasi pendapat

yap.. scan partition tu memang ada problem skit kalau scan banyak file atau partition besar.. jadik hang.. kalau pakai yg "Scan System" baru akan ok skit, kalau hang pon, skejap jer..

Jangan lak nak harapkan software aku nie laju cam antivirus sebenar plak... aku nie baru lagi dalam bidang nie.. mungkin versi 4 aku fix masalah nie... ;)

lagi best kalo ader log file utk setiap process dan virus yg dikesan dan dibunuh :P at least ni leh ajar/inform kepada org yg pakai geek remover tentang process yg running kat pc diorang..

nice work n good lux.. insyaallah.. kalau hang ikhlas, hang akan berjaya..

oh yee.. aku ahli baru dalam forum nih.. baru je tau pasal forum nih mlm td..

erm... tak best ler kalau kite jadi racist kan.. cube kalo ade bangse tu yg muslim tgk.. kan ke kecik ati diorang nanti.. diorang tetap bangse yg disebut tu tapi islam... yg penting kite sumbangkan ape yg terbaik untuk komuniti kite :)

Bagus aidea tu, mungkin aku akan buat nanti.. skrang nie progress dalam 30% nak siap..

Pasal racist tu.. aku xberniat nak racist pon.. sajer cakap diorang tahu.. bukan aku marah pon.. hehe.. tu pon serempak dalam forum bahasa mereka.. heuhuehue...

Bersalahkah aku? :( :

Situasi: Aku bagi Geek secara percuma kat customer² aku yg dtg...rata² dak² poli... berslahkah aku???? :unsure:

kenape pulak?

ade ape yang tak kena ke?

ko disaman ke? :huh:

geekz ade update baru tak??aku try update takde pun latest definition..

chow..

aku rase sdr Aponie tgh wat engine baru utk Geekz dier,,,tp geekz die nih dh byk tlg aku.. aku suke function kill process dan repair registry die.. :)

tp pada cadangan aku yg noobie nih,,, kan best kalo Aponie dan virus expert yg len bergabung tenaga wat satu ntvirus yg betul2 leh full function siap ngan updates... ye kite mmg ade byk komitmen len dan tu sbbnye better bergabung wat satu team khas utk crapware remover nih.. aku yakin kalo betul2 usaha dan tawakkal mesti leh berjaya punyer...

ape2 hal tahniah utk aponie.. dan pembuat ntvirus tempatan yg lain :)

Bersalahkah aku?

Situasi: Aku bagi Geek secara percuma kat customer² aku yg dtg...rata² dak² poli... berslahkah aku????

hehehe.. ko buat lawak ke? program nie percuma ahh... amat dialukan berkongsi geekz nie jika ia berguna? xbegitu? ;)

geekz ade update baru tak??aku try update takde pun latest definition..

chow..

sorry.. xder update.. aku tengah exam, mana ada masa nak update.. ;)

aku rase sdr Aponie tgh wat engine baru utk Geekz dier,,,tp geekz die nih dh byk tlg aku.. aku suke function kill process dan repair registry die..

tp pada cadangan aku yg noobie nih,,, kan best kalo Aponie dan virus expert yg len bergabung tenaga wat satu ntvirus yg betul2 leh full function siap ngan updates... ye kite mmg ade byk komitmen len dan tu sbbnye better bergabung wat satu team khas utk crapware remover nih.. aku yakin kalo betul2 usaha dan tawakkal mesti leh berjaya punyer...

ape2 hal tahniah utk aponie.. dan pembuat ntvirus tempatan yg lain

thankss..

tu cadangan yg bagus.. tapi, aku rasa susah jugak nak buat team nie.. sebab aku guna vb, yang lain guna autoit dan lelain.. tu satu masalah.. setakat berkongsi aidea bleh ahh... lagipon, setakat ilmu yg aku ada sekarang nie, aku bleh handle sorang2 lagi.. utk yg akan datang xtahu lagi ahh..

aku tengah exam, jadik segala progress untuk geekz remover dihentikan sementara waktu.. esok (hari selasa) aku dah merdeka.. nanti aku sambung buat..

geekz remover v4 nie memang berbeza dari yang geekz rmeover v3.2 sebab aku dah tukar engine dan database.. dan mungkin akan tambah bebrapa fungsi lain lagi.. sebab tu aku rasa ambik masa lama skit.. sebab aku nie xterer lagi bab2 nie.. :ph34r:

hari ini dan esok aku exam.. harap korang doakan kejayaan aku dan kekawan yg lain yg ambik exam ekk.. insyaAllah...

Edited by ApoNie

*OFF TOPIC

lol selasa ni..mu balik KT dok ?

jom KFC

*OFF TOPIC

lol selasa ni..mu balik KT dok ?

jom KFC

aku rasa dok balik.. aku dok berduit lerni.. cuti nie ingat nak carik kejer.. aku balik KT kekgi, bleh jer gi KFC.. tp seperti biasa... mung belanja... :lol::ph34r:

huhu thk ye

no hal.. ;)

aiseh.. aku xberapa tahu problem tu.. tapi kalau aku lah, aku try uninstall adobe ilustartor tu pahtu install balik.. ;)

sila baca post #1

aku dah buat Geekz remover v4.0 beta.. yang nie baru dalam progress xsiap sepenuhnya lagi.. tapi bleh guna untuk buang virus...

antara fungsi yg dah siap

- > Scan File

- > Scan System

- > Repair registry

- > Kill All Process

kalau ada per2 yg xkena ngan GVR4 nie.. post ahh.. aku xtest sepenuhnya lagi.. ;)

kalau ada yang ada problem ngan file comctl32.ocx, leh download kat bawah dan extract ke folder system32 ;)

COMCTL32.OCX

Download GVR4 sini - DOWNLOAD

Edited by ApoNie