Jump to content
Mr Ijan

Beruk Menyerang

Recommended Posts

biar btol.... <_< cite pasal beruk pun kne masuk forum gak....dunia2...

Haa..ok la tu, ni kan ilmu pengetahuan jugak. Selalu jer dengar cerita forumer cam beruk kat forum..apa salah cerita pasal true beruk kan? B)

Haa..ok la tu, ni kan ilmu pengetahuan jugak. Selalu jer dengar cerita forumer cam beruk kat forum..apa salah cerita pasal true beruk kan? B)

Menarik tu citer pasal beruk..yg forumer mcm beruk tu tak payah citer laa tak best.Lagi best beruk real,at least tau beruk2 ni ganas dan samseng hehe.. :P

citer pasal beruk.. aku pon ada citer..

kat tmpt aku blaja.. ada byk beruk.. hutan2 nyer byk yg terpelihara lg.. kolej aku dkt la ngan hutan tu.. beruk ni slalu masuk bilik yg tak tertutup tingkapnyer(biasa petang). dia akan amik stok2 makanan. kalo duk bilik tu tingkat atas.. yg anak beruk duk amik mknan.. passing pd beruk besar kat luar.. yg kat luar tu jatuhkan mknan kat bwh.. dan ada gak beruk yg tunggu kat bwh passing2 smpi ke hutan..amik brg mknan ada strategi.. beruk educated lah katakan.. yg aku tau beruk ni kuat berdendam. kwn aku pernah kutuk2 beruk.. pastu next week bilik dia diceroboh beruk.. abis stok mknan dia.. pastu beruk tu blh tinggalkan najis dia lak tuh.. teruk2 . kes nyer sebab lupa tutup tingkap.

assalamualaikum...

ko ada mercun? ko bakar byk2 pastu lempar kt dia.. pastu lari, musti diorang akan terkejut 'beruk' :lol: kalu kambing aku slalu buat.. abis bunga mak aku kambing kunyah ..cis

*tak pon ko nk beli gitar kan mr ijan.. pakai tu la pukul.. hehe :P

Pada cerita ko tu,

Aku simpulkan maksudnya beruk ni suka merompak la..dia rompak makanan..kalau dia berak tu..simbol dendam hati busuk dia la..aku rasa la..camtu ker. :ph34r:

citer pasal beruk.. aku pon ada citer..

kat tmpt aku blaja.. ada byk beruk.. hutan2 nyer byk yg terpelihara lg.. kolej aku dkt la ngan hutan tu.. beruk ni slalu masuk bilik yg tak tertutup tingkapnyer(biasa petang). dia akan amik stok2 makanan. kalo duk bilik tu tingkat atas.. yg anak beruk duk amik mknan.. passing pd beruk besar kat luar.. yg kat luar tu jatuhkan mknan kat bwh.. dan ada gak beruk yg tunggu kat bwh passing2 smpi ke hutan..amik brg mknan ada strategi.. beruk educated lah katakan.. yg aku tau beruk ni kuat berdendam. kwn aku pernah kutuk2 beruk.. pastu next week bilik dia diceroboh beruk.. abis stok mknan dia.. pastu beruk tu blh tinggalkan najis dia lak tuh.. teruk2 . kes nyer sebab lupa tutup tingkap.

Beruk tu educated?ada diploma ker?

mercun? ha ha ku takut la main mercun..

adik aku pon blaja sama tmpt ngan aku. last week dia g main beskal ngan kwn2 dia. round2 kolej.. pastu dia nampak 3 eko beruk.. cam comel.. konon2 nak amik gamba. tp tunggu lah kete blkg lepas dulu... sbnrnya diaorang nak straight ke dpn.. alih2 kereta dah lepas.. beruk makin bertambah bilangannya. member2 adik aku semua straight ke depan.. tak jd nak amik gambo.. (beruk makin byk lah katakan...) yg adik aku nie.. blh selambe tenang pusing blk nak amik gamba tak perasan lak member2 dia sumer dah lupakan niat tu.. adik aku ape lg.. dh lah freshie.. tak tau jln.. meggelabah lah... member2 pon x sanggup pusing blk... pastu adik aku dgn x cukup kaki pusing balik g kat member2 dia.. beruk tu kejar adik aku.. tu yg lg takut tu.. timer tu dh la tgh konvo..malu gle adik aku..hahaha

mslhnye..ape yg beruk tu nk ek???

mercun? ha ha ku takut la main mercun..

adik aku pon blaja sama tmpt ngan aku. last week dia g main beskal ngan kwn2 dia. round2 kolej.. pastu dia nampak 3 eko beruk.. cam comel.. konon2 nak amik gamba. tp tunggu lah kete blkg lepas dulu... sbnrnya diaorang nak straight ke dpn.. alih2 kereta dah lepas.. beruk makin bertambah bilangannya. member2 adik aku semua straight ke depan.. tak jd nak amik gambo.. (beruk makin byk lah katakan...) yg adik aku nie.. blh selambe tenang pusing blk nak amik gamba tak perasan lak member2 dia sumer dah lupakan niat tu.. adik aku ape lg.. dh lah freshie.. tak tau jln.. meggelabah lah... member2 pon x sanggup pusing blk... pastu adik aku dgn x cukup kaki pusing balik g kat member2 dia.. beruk tu kejar adik aku.. tu yg lg takut tu.. timer tu dh la tgh konvo..malu gle adik aku..hahaha

mslhnye..ape yg beruk tu nk ek???

Beruk tu marah la adik ko nak amik gambar diorg,dia igt mcm nak menggangu keamanan diorg.Takpe lain kali bawak pisang.. :P

Beruk tu marah la adik ko nak amik gambar diorg,dia igt mcm nak menggangu keamanan diorg.Takpe lain kali bawak pisang.. :P

Hui..baik betul hati ko nih...jap pisang jap tembikai..(kayonyo)kalau camtu naik kepala la beruk2 tu..coz misi menge"pow" dia complate..

Takpe lain kali bawah batu bata..baling jer..

P/S-Jangan acah parang atau baling parang kat beruk...kompom beruk boleh elak dan rampas balik parang tu untuk hambat korang...awas!!!

Hui..baik betul hati ko nih...jap pisang jap tembikai..(kayonyo)kalau camtu naik kepala la beruk2 tu..coz misi menge"pow" dia complate..

Takpe lain kali bawah batu bata..baling jer..

P/S-Jangan acah parang atau baling parang kat beruk...kompom beruk boleh elak dan rampas balik parang tu untuk hambat korang...awas!!!

Ala,beli kat pasar borong laa beli 2 - 3 tandan standby bawak beg besar.Nak bagus bawak pisang tanduk ke pisang nangka ke jenis yng besor2 tu kalau dia tak nak makan libas jer kepala dia ngan pisang tu hahahaha...

*p/s - jangan bawak pisang tanduk,mahal.... :P

aku pon ada pengalaman jgak ngn Mr. Ijan nie.. g kat hutan paya bakau la.. dekat manjung.. tpt tu menarik gak.. kawasan paya bakau.. beruk berlambak.. aku pernah try masok kawasan situ, dalam kol 6 ptg...dgn tunang aku.. sampai jek kat pertengahan jalan.. ada berok sekor mcm nk menyerang.. aku pon blah,.. peh tu, nk try masok balik.. beruk sekor mcm nk menyerang jgak.. yg aku heran, ada jek awek2 lain yg berjaya masuk sampai ke hujung paya bakau... waktu tu, tunang aku period.. mungkin berok2 nie, berminat ngn gal yg period kot.. Mr. Ijan.. ko try tanye aweks ko, die preiod gak ke waktu kene sergah ngn berok2 tu??

aku pon ada pengalaman jgak ngn Mr. Ijan nie.. g kat hutan paya bakau la.. dekat manjung.. tpt tu menarik gak.. kawasan paya bakau.. beruk berlambak.. aku pernah try masok kawasan situ, dalam kol 6 ptg...dgn tunang aku.. sampai jek kat pertengahan jalan.. ada berok sekor mcm nk menyerang.. aku pon blah,.. peh tu, nk try masok balik.. beruk sekor mcm nk menyerang jgak.. yg aku heran, ada jek awek2 lain yg berjaya masuk sampai ke hujung paya bakau... waktu tu, tunang aku period.. mungkin berok2 nie, berminat ngn gal yg period kot.. Mr. Ijan.. ko try tanye aweks ko, die preiod gak ke waktu kene sergah ngn berok2 tu??

Hahah apa jadah nak gi tanya awek period ke tak, silap2 ke penampar jepun karang :lol:

Aku pun penah kena keja gan beruk time aku kecik dulu, dah tak ingat sgt mcm mana..

Yg aku ingat pun time kena kejar gan bbrp eokr anjing liar waktu malam dgn member aku. Lari punya lari sampai lorong mati, aku dah gelabah abis campur panik.. last2 aku lari ke arah anjing2 tu blk smbil menjerit kuat2.. member aku pun join skali.. haha nasib baik anjing2 tu lari.. kalo tak.. maybe aku tak sempat join putera ni hoho.

Hoh .. ada gak yang senasib ngan aku nih .. huhuhu .. kawan aku tu x period masa 2 (dia kata la ... ) .. so, bukan sebab tu kot .. isk isk ... pahtu ko masuk balik x? Agak2 dah ader guard ke situ? Banyak gila berok dalam tu .. :wacko:

P/s: Aku pun pelik .. punya la ramai gadis2/makcik2/nenek yang ada kat situ .... sumenye lepas .. isk isk ..

Kat Wikipedia ada ke cite period leh rangsang beruk?kalau ada kat mana2 source tu ke ada saintis buat kajian copy paste la link kat sini,kira penemuan gempak gak tu... B)

korg bercerita pasal beruk ke monyet ni??

aku masuk hutan x nah lak jupe beruk monyet adela... :lol:

dah monyet penah menyerang kawasan aku berkemah......

monyet ni pandai.........nmpak cam ganas gak....

Seperti di tajuk topik ..

Sekian, terima kasih

monyet..tak ganas sangat maa..

Monyet tu lembut skit,kecik skit...tau nak makan pisang aje.Samseng2 ni dia tak reti sangat...huhu :lol:

Haha lol mana ko tau ni, ntah2 monyet ni saje tunjuk comel depan ko, pastu kalo ada geng ramai barula dia tunjuk belang hoho.

Tapi beruk takyah citerla, mmg spesis yg suka kaco orang masuk kawasan dia.

assalamualaikum...

monyet kurang ganas sket..kalu kita sergah pon dia lari.. tp beruk dia tenung ko dulu lepas kena sergah :lol:

nasib babun takde kt utan malaysia ni..lg ganas tu (aku tgk kt natgeo la haha) :lol: