Jump to content
Sign in to follow this  
terkukur

Pemilihan Motherboard

Recommended Posts

halooo..salam

mntk pendapat bleh..

pada pndapat korang antara intel ngan amd...

yang mana lebih baik..

klu kata intel..model yang mana satu..

cam tugak ngan amd..

thanks...

halooo..salam

mntk pendapat bleh..

yang mana lebih baik..

cam tugak ngan amd..

thanks...

AMD untuk bajet

INTEL untuk performace

AMD untuk bajet

INTEL untuk performace

x leh la cakap camtu... terlalu global... amd pn ade yg spec performance die... intel pun ade gak yg spec bajet nyer...

buat masa nie... utk range harga yg sama (bajet dlm bawah rm300)...proc amd x2 lebih berbaloi banding ngan intel pentium d...

kalo bleh kuar bajet dlm range rm600 ke atas... lagi berbaloi amek intel c2duo banding amd x2...

halooo..salam

mntk pendapat bleh..

yang mana lebih baik..

cam tugak ngan amd..

thanks...

senang citer.......kalo ko nak beli yg terbaik dan tahan over 5 years and more go For Intel..............but kalo ko jenis pantang nampak latest technology atau jenis pakai buang go for AMD.......

P:S aku sekarang pakai Intel Pentium 4 3.0GHZ HT 800FSB (tahun 2004)......so far still ok

@angle

ko pki proc p4 3.0GHz pair ngan mobo ape?? dr intel gak ke??

aku pki proc p4 3.2GHz HT gak, pair ngan mobo 945PLrn

dier throttle clock proc aku ke 2.8GHz je...

adeh...

katenye takut cpt kong proc aku tu nanti kalo full speed....

@angle

ko pki proc p4 3.0GHz pair ngan mobo ape?? dr intel gak ke??

yup INTEL 865PERL Socket 478 Original yg warna hijau tu....siap ada 3 tahun waranti :blush: ........mahal wooo mobo Intel ni je RM 405........ATX ada 4 DDR slot RAM ada AGP8x ada 6PCI.........satu je aku x suka Chipset dia kat tengah2 tu.......panas giler....... <_< .........so far so good OK.......

P:S aku punya HT 3.0GHZ 800FSB Socket 478(1st version)release 2004 :lol:

senang citer.......kalo ko nak beli yg terbaik dan tahan over 5 years and more go For Intel..............but kalo ko jenis pantang nampak latest technology atau jenis pakai buang go for AMD.......

P:S aku sekarang pakai Intel Pentium 4 3.0GHZ HT 800FSB (tahun 2004)......so far still ok

tak adil ko cakap camtu.rasenya ramai lagi yg ade AMD K6 dan pc tu masih beroperasi spt biase. aku sendiri pun masih ade pc yg pakai K7.beli tahun 2000 dan masih lagi OK

Sbnrnya dua2 proc ni bagus dan ada kelemahan masing2. Setakat ni Intel masih mendahului AMD sbb Intel dah lama kuar quad core dan dah nak kuar yg baru dh yg ada 8 core dlm satu chipset. Tetapi AMD baru shj kuar dia punya Quad FX (mungkin gak lambat kuar proc baru sbb berpunca dr saintis2 AMD yg kuar and join Intel <-- ni org citer kat aku..wallahualam betul ke idak). Kekurangan Intel ialah harga dia punya proc shj yg paling latest (cth QX6700 - RM3XXX) ko dh bleh beli satu bijik pc baru.

AMD plak dia murah. tp tak bermakna dia murah dia tak bagus. cuma mslh AMD dia punya chip cepat panas compare ngan Intel. Satu lg AMD punya performance setakat ni masih lg kalah ngan AMD sbb core ni la. walaupun dia byk kelemahan aku rasa ramai geng2 OC yg suka proc ni. baru mencabar OC kata dorang. tp aku rasa by next year AMD akan berada satu level balik ngan Intel. kita tggu dan lihat.

Mcm gak ATI vs Nvidia. buat masa ni Nvidia di depan. tggu tahun depan 2008 mungkin byk benda akan berubah.

AMD... :D...

AMD skang ni bukan cam zaman dulu2..

AMD x de pakai hub kat processor die like intel.. so flow die lagi laju dari intel..

x caye pi join intel ngan AMD punye seminar.. hik3..

tak adil ko cakap camtu.rasenya ramai lagi yg ade AMD K6 dan pc tu masih beroperasi spt biase. aku sendiri pun masih ade pc yg pakai K7.beli tahun 2000 dan masih lagi OK

aku pandang dari aspek perniagaan dan yg terbaik boleh dapat.....dengan duit yg ada......

P:S AMD part payah giler nak carik especially mobo dia........benci betul....... <_< tapi yg aku suka tu Trouble FREEE :lol:

Sbnrnya dua2 proc ni bagus dan ada kelemahan masing2. Setakat ni Intel masih mendahului AMD sbb Intel dah lama kuar quad core dan dah nak kuar yg baru dh yg ada 8 core dlm satu chipset. Tetapi AMD baru shj kuar dia punya Quad FX (mungkin gak lambat kuar proc baru sbb berpunca dr saintis2 AMD yg kuar and join Intel <-- ni org citer kat aku..wallahualam betul ke idak). Kekurangan Intel ialah harga dia punya proc shj yg paling latest (cth QX6700 - RM3XXX) ko dh bleh beli satu bijik pc baru.

AMD plak dia murah. tp tak bermakna dia murah dia tak bagus. cuma mslh AMD dia punya chip cepat panas compare ngan Intel. Satu lg AMD punya performance setakat ni masih lg kalah ngan AMD sbb core ni la. walaupun dia byk kelemahan aku rasa ramai geng2 OC yg suka proc ni. baru mencabar OC kata dorang. tp aku rasa by next year AMD akan berada satu level balik ngan Intel. kita tggu dan lihat.

Mcm gak ATI vs Nvidia. buat masa ni Nvidia di depan. tggu tahun depan 2008 mungkin byk benda akan berubah.

sori bai.ni aku btolkan sket.zaman dahulu kala ja AMD panas.zaman soket A yg dh lama phase out.sejak soket 754 dh xde AMD yg panas.

aku pandang dari aspek perniagaan dan yg terbaik boleh dapat.....dengan duit yg ada......

P:S AMD part payah giler nak carik especially mobo dia........benci betul....... <_< tapi yg aku suka tu Trouble FREEE :lol:

ape maksud ko dari segi perniagaan?intel mudah nak jual?yerp sbb org kenal Pentium cam Meggi. Sbg penjual, kita buleh educate customer utk pilih yg terbaik mengikut bajet mereka.Utk skang ni, intel C2D memang paling power. Tapi AMD X2 masih lagi best buy dari segi perfomance+harga+power consumption

sori bai.ni aku btolkan sket.zaman dahulu kala ja AMD panas.zaman soket A yg dh lama phase out.sejak soket 754 dh xde AMD yg panas.

setuju. ramai lagi yg masih mendengar "cerita" AMD ni panas..tapi for sure mereka tak penah review betul2 pun kan?AMD64 dah jauh lebih sejuk dari intel.Sampai la skang ni AMD X2 lagi sejuk dari intel C2D. Tapi bile intel C2D 45nm tu tak tau la sape yg menang dari segi heat+power consumption :blush:

hari tu aku nampak 3600 pon dah ade 45nm..tapi harga rm300++...buleh oc lagik tinggi ke ark?

mesti lagik sejuk kan?

ape maksud ko dari segi perniagaan?intel mudah nak jual?yerp sbb org kenal Pentium cam Meggi. ,

yelah....lagipun Intel sparepart senang nak dapat pasal org suma tahu.......lagi satu yg aku mmg bebetul buat aku fade up ngan AMD ni pasal selalu suka tukar soket...........pastu mobo dia x banyak pilihan......kalo ada MSI+Gigabyte tu je ada.....kalo habis habislah kena tunggu......kalo Intel punya motherboard x payah cakap la mmg banyak.....ECS/biostar/Jetway......tinggal juz pilih je

P:S berapa lama socket AM2 leh tahan?.............

hari tu aku nampak 3600 pon dah ade 45nm..tapi harga rm300++...buleh oc lagik tinggi ke ark?

mesti lagik sejuk kan?

bukan 45nm sebenarnya 45watt.

mohon maaf kpd pengguna AMD. actually aku dpt dr pembacaan aku la minggu lepas. aku lupa buku apa. tp dia ada siap buat comparison la heat (kepanasan proc) antara AMD ngan Intel. apapun kedua2 proc ni bagus. ada kelebihan dan ada kekurangan. :D

p/s: aku dulu pun pakai AMD gak. skang cuba pkai intel plak. sj nak rasa perbezaan.

korang ingat amd nie lembik sangat ker/?

ade satu pc yg aku tau die beli taun 2000

tak rosak2 sampai sekrang

amd duron

walaupun aku snirik x pakai/suka AMD but for bussiness atau upgarde PC customer mmg aku pakai AMD....mmg berbaloi....ekonomi sesuai untuk sesapa.....

P:S tapi aku respek AMD.....kalo dia xde Intel x akan release Celeron dan pada masa yg sama komputer yg ada di muka bumi ni x akan jadik murah macam sekarang.............. :ph34r: dulu ada gak Cyrix or VIA but sekarang aku nengok AMD je yg aktif...... :lol:

satu perkara yg merisaukan aku ..........harga proc sempron aku tengok dah bawah RM 100 leh dapat :blink:

aku ade satu perbandingan.aku ader 2 pc ni intel celeron 667 mhz dan amdk6 500mhz.Pc amd k6 tu pakai os winxp tp intel celeron tu pakai os win98,tak leh pakai xp,lembab sngt,padahal ram dia sama besar memory.Pape pun aku prefer intel sbb board lambat rosak.

Board lambat @ cpat rosak bergantung kepada processor jugak ke?

Proove?