Jump to content
Hanamichi

Caj Open File

Recommended Posts

aku buke thread ni sebab nak luahkan rase tak puas hati. ye lah sebelum muncul teknologi kamera digital aku biase cuci gambar pakai filem tu je. tapi sejak pakai kamera digital baru tahu ade pulak caj yang tak masuk akal macam ni. mungkin aku ketinggalan sikit pasal mende2 gini. aku buat2lah tanyelah kat awek2 yang jage kedai gambar tu kenape adenye caj open file. ade ke die jawab caj tu dikenakan sebab nak gantikan caj macam cuci negatif filem kamera. tak lojik langsung. kenape tokey2 ni suke main akal. bukannye gambar tu simpan terus dalam komputer die. konfem tak luak hard disk punye. :lol: kalu die nak caj mahal sikit atas gambar tu aku tak rase sangatlah tapi ni ade caj open file. tak puas hati betul. <_<

orang cakap kalau nak FREE buat sendiri....

bila orang yang bUATkan kena lah FAHAM

bahaya pulak kalau semua nak kena suap

dah kira makan SUAP pulak

bak kata seorang kawan... jgn makan suap nanti masuk jel

hehehe

orang cakap kalau nak FREE buat sendiri....

bila orang yang bUATkan kena lah FAHAM

bahaya pulak kalau semua nak kena suap

dah kira makan SUAP pulak

bak kata seorang kawan... jgn makan suap nanti masuk jel

hehehe

ape bendanya nieh? suap2? ko paham ke tak ni?

aku buke thread ni sebab nak luahkan rase tak puas hati. ye lah sebelum muncul teknologi kamera digital aku biase cuci gambar pakai filem tu je. tapi sejak pakai kamera digital baru tahu ade pulak caj yang tak masuk akal macam ni. mungkin aku ketinggalan sikit pasal mende2 gini. aku buat2lah tanyelah kat awek2 yang jage kedai gambar tu kenape adenye caj open file. ade ke die jawab caj tu dikenakan sebab nak gantikan caj macam cuci negatif filem kamera. tak lojik langsung. kenape tokey2 ni suke main akal. bukannye gambar tu simpan terus dalam komputer die. konfem tak luak hard disk punye. kalu die nak caj mahal sikit atas gambar tu aku tak rase sangatlah tapi ni ade caj open file. tak puas hati betul.

-aku pon penah kena, padahal cuci 1 keping gambar digital je...caj sampai 3 ringgit.. nak buat sendirik x kasi... macam @#$% diorang ni..!

Edited by wbr_4044

tak boleh kot.

sebab dorang blh kata tu service charge..

kan?

tapi ko cuba je la.

kat tempat aku ada satu kedai tu nak register line prepaid pun bayar rm1..

kpdnhep kata tu servis charge je.

tak boleh kot.

sebab dorang blh kata tu service charge..

kan?

tapi ko cuba je la.

kat tempat aku ada satu kedai tu nak register line prepaid pun bayar rm1..

kpdnhep kata tu servis charge je.

kalau setakat caj 50 sen @ Rm 1 buleh jugak dipertimbangkan tapi yang ni sampai Rm 3 tu. memang tak padan langsung dengan caj yang nak dikenakan tu. aku memang tak puas hati betul. keuntungan yang tak sepatut mereke buleh buat sesuke hati.

komplen la ke kesatuan pengguna, tak pun buat surat terbuka kat forum utusan.

memang tak adil dia buat mcm ni. tapi sekurang-kurangnye takdelah dijadikan hidden charge, terus masuk kat harga sekeping gambar. lagilah pulak kita tak tahu.

aku rasa kalo kamu komplen, sure ada orang sokong. tapi tak tahulah pihak berwajib akan bertindak ke tak untuk isu ni.

komplen la ke kesatuan pengguna, tak pun buat surat terbuka kat forum utusan.

memang tak adil dia buat mcm ni. tapi sekurang-kurangnye takdelah dijadikan hidden charge, terus masuk kat harga sekeping gambar. lagilah pulak kita tak tahu.

aku rasa kalo kamu komplen, sure ada orang sokong. tapi tak tahulah pihak berwajib akan bertindak ke tak untuk isu ni.

sebelum ni pun aku dah berani buat report terus kat jabatan pasal majikan tak bayar gaji tertunggak. puas hati jugak diorang buat kerje. time tu jugak die call terus kat bekas majikan aku tu supaya bayar atau pergi court. dalam 1 minggu je duit tu terus masuk dlm akaun aku. memang patut aku buat gitu sebab sebelum tu banyak kali aku mintak care baik. :lol:

jadi dalam kes ni pulak aku aku nak kepastian, kuat tak kes ni kalu aku nak buat report. nanti sie2 je aku buat report. aku tak tahu sejak bile wujudnye caj sebegini. baru lagi ke atau dah lame.

aku buat2lah tanyelah kat awek2 yang jage kedai gambar tu kenape adenye caj open file. ade ke die jawab caj tu dikenakan sebab nak gantikan caj macam cuci negatif filem kamera. tak lojik langsung. kenape tokey2 ni suke main akal.

kenape ko pon dipaksa untuk pegi ke kedai situ lagi?

jangan pegi situ takleh?

tengok dekat laptop je la... gamvar camera zaman sekarang mana main cuci2. bubuh kat myspace, friendster, powerpoint gitu2 je.

itu PASAL bila nak upah orang TANYA la dulu harga ......

kalau dah NGAM teruskan... kalau tak NGAM cari kedai lain

JGN bila DAH kena caj macam2 baru nak mengayam betina

kalau tak mau kena caj, buat lah sendiri

open file sendiri

cuci gambar sendiri

sabun sendiri, jemur sendiri

TENGOK kan pada kawan

heheheh

kalau dah kena tuh..SALAH kan diri dulu

nak CARI salah orang jer memanjang

belajar sikit apa tu MALU

dah rasa bagus sangat ke ?

alamak KASAR lagi aku ni

minta maaf no

masukkan je dlm komputer, g beli kertas gambar n print sendiri kat umah..

okla la jugak pic tu.. :P

tp cm hanamichi ckp, nk cas tu boleh..

tp biarlah berpada..

setakat 50 sen --> rm 1 tu oklah kan..

Edited by iFFa =P

tengok dekat laptop je la... gamvar camera zaman sekarang mana main cuci2. bubuh kat myspace, friendster, powerpoint gitu2 je.

haha.

lawak la.

kot2 dia cuci tu nak gantung letak frame kat dinding ke..

xkan dia nak gantung laptop tu kot?

tapi nape x print sendiri je?

sebenarnya depend pada tempat...macam kat tempat aku tak ada charge open file dah..sebab kalau ada open charge file kedai tu tak ramai orang pergi

Ok aku still pakai film kamera...so upah develope film RM5.00..aku consider charge reasonable sebab nak develope film but untuk cuci 40 sen sekeping

Aku banyak kali cuci dari digital pic...tapi tak ada charge open file...aku cuci sekeping tetap 40 sen...beratus2 keping tu boleh diskaun lagi 35 sekeping...

Yap aku setuju sepatutnya memang tak perlu open file charge..untuk apa??? ...aku sendiri tengok macam mana diorang retrieve gambar dari CD/memory card..etc ...then setkan apa gambar yang nak di print, apa saiz..then tekan enter...then gambar terus print...

Kalau dari film kena develop then buat film scaning ok kalau charge 5.00 but kalau sekadar nak buka file dari cd/memory kad memang tak masuk akal langsung...sebenarnya diorang jimat banyak sebab tak perlu kos develop film, tak buang masa scanning dari film...

So macam aku cakap tadi depend pada tempat..but mostly kat tempat aku tak ada dah benda macam tu...so kalau ada kedai yang charge open file ni...janagn pergi cari kedai lain...

Edited by tasek16

bukan...dia nak bersajak tu..kalau kau nak tau maksud sajak dia kau kena tanya dia...aku sindiri pun tak paham...

-sori la, aku dulu sekolah tadika je, x sempat nak belajar sastera... :blink:

-sori la, aku dulu sekolah tadika je, x sempat nak belajar sastera... :blink:

alahai merendah diri TAHAP lantai

dah lebih RENDAH sgt dari mangkuk tandas tuh

HINA pulak aku tengok

komonnn geng...berdiri.....naik ketempat tinggi

di tempat tinggi tuh TEKANAN rendah

dan cuaca BURUK biasanya tekanan RENDAH

:rolleyes:

kalau setuju bayar...kalau tak setuju jalan keluar...pilihan di tangan kita...

aku rasa patut la jugak, sebab diorang pun edit balik gambar2 tu bagi cerah, etc.

kalau setuju bayar...kalau tak setuju jalan keluar...pilihan di tangan kita...

aku rasa patut la jugak, sebab diorang pun edit balik gambar2 tu bagi cerah, etc.

setuju ngan pilihan ditangan kita....tapi sekadar edit kasi cerah pun nak charge, apa cerita? tak luak pun komputer tu....

memanglah pilihan di tangan kite tapi kebanyakan kedai aku dah pergi semue ade caj macam ni. aku belum jumpe lagi kedai macam tasik16 cakap tu. setakat ni aku tak dengar lagi tokey gambar bagi alasan ade edit gambar tapi bagi alasan sebab nak ganti caj cuci filem. alasan tulah buat aku rase bengang dan tak puas hati. kalu korang kate kenape aku tak buat sendiri. aku bukannye photografi profesional nak kumpul banyak2 gambar. sekadar ade gambar yang aku nak je baru aku printkan. tak berbaloilah kalu aku nak beli printer mahal2 lepas tu ink lagi, kertas lagi.

aku pon kne gak dulu open charge rm5..mmg xpuas ati..die ckp kalo xnk kene open charge,burn dlm cd siap2..so,aku bli cdrw,aku burn gmbr yg aku nk cuci...xda ar kene open charge..bkn susah pon nk burn cd..xkn nk kene ajarkan kot...

ler. aku ada solution simple tp perlu kesabaran. cuci gambar2 yg betul2 kene cuci sekarang. yg lelain tuh ko burn kat DVD. selepas beberapa tahun, baru cuci. time tuh sure gambar digital dah jadi bende biasa dah sooo yesterday dan comfirm harga service cuci murah. ntah2 caj open file pon gah x der sebab sumer org dah tau trick tuh.