Jump to content
Sign in to follow this  
Panglima Khalid

Salah Satu Keajaiban Alam Ciptaan Allah

Recommended Posts

Jawaban mengenai isu NORDKAPP, NORWAY, yang sekarang ini tidak mengalami malam.

"...Dan didapati pada pukul 12 tengah malam, matahari berada di timur dan tak tenggelam, masih timbul dan berada di atas paras laut. Dan pada jam-jam seterusnya, matahari hanya membuat putaran di langit mengelilingi nordkapp tanpa melalui tengah langit (kedududkan zenith/zawal) di waktu tengah hari.

Justeru, apa masalahnya? Bukankah ini hanya salah satu dari keajaiban ciptaan Maha Pencipta? Ya, memang ini salah satu keajaiban penciptaan Yang Maha Mencipta dan Maha Mentadbir, namun masalah yang timbul adalah bagaimankah menentukan waktu solat di sana? Maka terkedu saya seketika untuk menjawabnya kerana baru sahaja mendengar tentang kejadian aneh itu. Merujuk kepada laman web ‘Islamic Finder’ pula, didapati telah ditetapkan waktu-waktu solat di Nordkapp, Norway, justeru persoalannya bagaimana ditetapkan waktu itu? Sedangkan matahari masih di angkasa dan tak tenggelam?...."

artikel penuh di: http://dytm.blogs.friendster.com/my_blog/2007/05/jawaban_mengena.html

assalamualaikum...

hmm..bumi nih bulat n paksinya kngkadang berubah sikit drjahnya.. maksudnya kes nih bleh brlaku di tmpat yg berbeza di bumi (khasnya bhgn kutub2), mungkin kali nih giliran kawasan Nordkapp, Norway :rolleyes:

Edited by MalaYneuMaya

carik jawapan camner nak smayang kat outer space.

persoalan yg bagus.. camne yer.. cepat pikir.. dh ada jawapan ker?

aku pernah tanya gak cikgu aku pasal ni.. tp jawapan tak jelas..

Edited by deviant

kalo macam tu.....OoOo..baru paham.

ingtkan waktu solat ni pakai jam je tambah tolak ikot latitud longitud..

upenye ade kaitan eh ngan matahari??

thanks.

aku penah tanye, kalo ko dok bulan target pade bumi.

kalo ko dok jauh2 sampai x nampak bumi.. just niat dlm hati.. kiblat mane2 pun bleh...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...