Jump to content
Sign in to follow this  
heaven x

The Sims 2

Recommended Posts

alo mod apsal del thread The Sims 2...apa salah thread tuh?? sampai kena delete?? sedangkan kitorang tgh bincang mcm mana nak settle problem x dapat main The Sims 2..tuh pun salah ker?? ish.. mad.gif

hho... ko nak tau pasal apa? sebab dalam tu ada bincang cr@ck secara x bertapis.. siap nak offer bagi benda kepada sesapa yg perlukan... fyi, xleh bindang benda alah tu dalam nie... sebabnya? disebabkan benda tu la putera.com kelahiran pertama terpaksa dibubarkan. kalo nak jugak cakap tu.. pepandai la... ubah sikit ejaan ker.. sebab kalo ejaan benda tu betol... pihak atasan ( atas lagi dr admin web nie ) akan mengisytiharkan web nie sebagai tempat untuk membincangkan benda alah tu.... wink.gif

hho... ko nak tau pasal apa? sebab dalam tu ada bincang cr@ck secara x bertapis.. siap nak offer bagi benda kepada sesapa yg perlukan... fyi, xleh bindang benda alah tu dalam nie... sebabnya? disebabkan benda tu la putera.com kelahiran pertama terpaksa dibubarkan. kalo nak jugak cakap tu.. pepandai la... ubah sikit ejaan ker.. sebab kalo ejaan benda tu betol... pihak atasan ( atas lagi dr admin web nie ) akan mengisytiharkan web nie sebagai tempat untuk membincangkan benda alah tu....   wink.gif

Tak salah kalau nak bincang pasal [biskut tawar] atau yang berkaitan. Tapi satu kelemahan website ni ialah takde articles tentang 'Term of Use' atau 'Privacy Policy' ataupun 'Legal Notice'. Aku tengok web ni dah 6 tahun wujud tapi still nampak tak brapa professional dlm pengurusan web forum.

Aku bukan nak kutuk tapi cuba nak improve kan lagi kualiti website ni.

Sekurang-kurangnya Moderator kat sini tak payah ler terus delete thread tu ... just edit dan bagi Warning jer...

Aku setuju ngan pendapat ko berdue Alternator n dzulcarnine

Aku x tau la kalo mod nak pikir ape yang aku tulis nie menyalahi rule ke... but aku nak rase patut aku tolong org lain yg dpt main tp x dpt gune buil mode....

So.. nie solution yg aku dpt...

Jgn gunekan no-cd patch yg disediakan. Maxis mengumumkan bahawa protection diorang buat protection agar penggodam tak dpt buat no-cd patch tanpa corrupting file yang diorang buat tue... so... build mode tu akan disable ngan sendiri....

But don't worry guyz.... sbnr nyer ade solution utk prob nie..

1. DL patch dr gamecopyworld.

2. dptkan deamon tool ver 3.47

3. Buat mounting cd image

4. Run gune file Sim 2 Original nyer bukan yang dah di CrK.

Pd mod... aku minta maaf kalo post aku nie salah pada korang....

pakai pm takleh ke?

ler..kalo pakai PM..nanti orang yg menghadapi masalah yg sama akan tanya gak mcm mana nak solve prob tuh..n maybe diorang akan bukak thread baru utk tanya..so better bukak thread yg semua orang bole baca n akan tahu mcm mana nak solve prob tuh..kalo nak pm je baik x yah buat thread..bukan ker putera.com gerbang ilmu...so kite kena la kongsi sama² ilmu kite tuh.. smile.gif

----------------------------------------------------------------------------------------------

aku nak tanya nih skit...sblm thread the sims 2yg lagi 1 kena del..ada seorang user nih kata win XP sp 2 x leh terima directx 9.0c so...mcm mana nak solve tuh ha...coz aku d/load directx 9.0c n install directx tuh..but still aku tgk aku pakai direcxt 9.0b..coz the sims 2 kena pakai direcxt 9.0c...tuh je prob aku..so plz tolong bantu yek...n btw sorry mod kalo dulu thread nih ada tuli illegal words..lain kali plz kasi list perkataan yg x dibenarkan yek..or warning or edit je ok.. smile.gif

kalo bincang hal direct x tu x ada masalah.... nang bincang sampai 50 pages pun boley.... yg dimaksudkan x boleh itu ialah perkataan cr@ck dengan ejaan yg asal... pepandai la... tentang direct x 9.0c tu.. dulu aku pun prob tu jugak.... dah install version tu.. tapi masih jugak game sims 2 cakap yg aku perlu install direct x tu... last sekali, aku update driver grafic card aku.. selesai semua... aku pakai ati radeon, ko carik la update untuk gc ko dr website rasi diorang

.... yg dimaksudkan x boleh itu ialah perkataan cr@ck dengan ejaan yg asal... pepandai la...

Word Testing .... [biskut tawar] / [biskut tawar] / [biskut tawar] / [biskut tawar] ...

1st. Mod mane yg del. thread The Sim tue? kalau ko ckp aku... ko nak bulu kaki ko ilang....

2nd. apa yg dzul ckp tue betul...illegal software/sewaktu dgnnye mmg tak dibenarkan bincang dlm mane2 thread, aku rase kalau ko nak bincang pasal benda tue , berlambak forum pasal tue kat luar sane...."jgn biarkan pisang berbuah dua kali" ok...kalau nak bincang sekali pun.. gunalaaa fungsi PM yg ade...kalau org lain ade masalah camtue lg...at least ko dah tau jawapan nyer terus PM dier...and ko ckp bebudak akan create topic baru sbb topic utk selesaikan masalah tue takde...ko pk sendiri topic yg sedia ada masih wujud..tapi ade jugak insan yg sengaja create topic baru sbb malas nak cari topic terdahulu...so no point kalau ade topic terdahulu..

3rd. Tlg jgn besar2 citer pasal forum nie...takde itu laa.. takde ini laaa... think positive ok... putera.com nie dlm proses utk membangun semula...so benda2 tue masih dlm proses..jgn laa aspek benda tue akan ade dlm mase terdekat nie..lg pun ko ingat admin takde kerja lain/ tak buat keje ker?

@heaven x

ko dah lama kat putera.com nie... aku anggap ko dah masak dgn peraturan yg ade... tapi aku sbg kwn hang ..aku ingatkan balik... " jgn post/tanya benda yg takde kaitan" kalau citer pasal direct X, elok tanye kat thread yg sesuai.. mmg benda tue ader kaitan ngan game.. but masalah utamanye sekarang direct x tue...aku selalu tegur org yg silap post....aku harap ko faham k..

@Alternator

putera.com takde word sensor.. so takyah ko nak buat word testing tue..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...