Jump to content
parmavic

Hard Disk Dimasuki Semut

Recommended Posts

betol la.... yang aku peliknye tu confirm ke semut tu duduk dalam tu n bersarang? semut spesies ape kat umah ko tu... pelik sunggoh...

betul..byk betul..adeh..aku agak jer dieorg buat sarang ,,sbb byk sgt..tula..aku dok menyewa bilik jer kat kl ni..situla dapur aku..situla katil aku..situ la tempat aku makan..macamanala h/disk aku xmasuk semut..huhu

ha ha.. :lol: nie satu lagi kes...

Dah puluh tahun aku dalam bidang nie tak pernah ada aku jumpa yang semut boleh masuk dalam HDD..

semut jenis aper tu agak nyer..? kut kut hama tak... itu pun 0.09% dia boleh masuk, kecuali stiker penutup lubang tu ditebuk, terkoyak, tertanggal atau sengaja nak bela semut kat dalam tu.. :lol:

Selalunya kaloni semut akan membuat sarang dibelakang IO board dan celah celah board tu ajer...

Ko boleh ikut cadangan rakan rakan yang lain, untuk menghalau semut tu,... tapi lebih baik ko bukak IO board tu kemudian gunakan berus dan vacum. Jika ada kesan disebabkan telur semut tu, gunakan "contact cleaner" dan kain kapas untuk membersihkan nye kembali...

okay... wassalam...

HDD petama semut masuk = K.O

HDD kedua semut masuk = still ok..

cicak masuk cpu... gc aku rosak..!!

cpu aku letak tp tingkap sebab tuh banyak makhluk halus masuk.. tp aku rase problem ko xder aper2 kot.. heher..

jap... hd tu tengah pakai ke ? camne leh semut pun tertarik gak nak masuk time on@ selalu pakai . huih pelik tul ,aku harap tak masuk kat hd aku lak nanti . cicak masuk psu tu selalu la aku XD

haiii kekawan.. just nak kongsi cerita la cikit kat member putera..

contoh kita ambil ayam...

ayam, bila dia bertelur banyak2, klu x ada org usit telur dia, maka ayam tu ayam tu akan mengeram.. time mengeram, suhu panas di perlu kan. jadi konsep tu kita apply kat semut... munkin semut nie dah ada teknologi baru,, telur2 dia x payah nak ngeram.. cukup just takat bertelur je dalam harddisk.. pas tu bila kita on komputer, automatik telur2 semut ni di ngeram oleh harddisk korang... :rolleyes: dengan kata lain semut2 zaman la nie, jenis malas nak mengeram telur2 depa....hehehe.....

terpulangla kalau korang boleh terima atau x, teori aku saja2 reka.. aku x mohong tau... just mengutarakan teori baru je...

ok berbalik kepada realiti topik...

dulu pc aku pun jadi mangsa semut2 ni.. last2 bila semut x de, harddisk aku terus kong... sayang tu beb.. harddisk 40gb.. western d lagi tu... pastu aku pakai seagete... alhamdulillah, semut x mai menyerang pun sampai sekarang.. moral dekat sini...western d ni buat harddisk campur bahan2 manisan kot... tu yang hardisk masuk semut.. padahal seagate x jadi pulak macam tu...kalu jadi, sampai kelubang semut, aku akan hapuskan semua semut2 tu... la nie dah la aku pakai hdd 120gb.. :angry:

seterusnya apa yang aku nak kongsi..kalau semut dah mula masuk hdd tu, cepat2 la backap semua fail korang... kang burn menyesal x sudah....pastu reti-retikanlah buat peruntukan untuk beli harddik baru... kena x de duit, pc hangpo x boleh idup 2 3 minggu , semua kejo x jalan... kes naya nie.... biasala semut2 sekarang mcm manusia juga ,.... x boleh tgk senang... keja nak sabotaj je....hehehe... kepada ytang berasa tu...rasa2 kan lah ya...tapi jangan ban aku sudah... aku budak baru kat putera nie....hehe... ok c u guy...

Edited by gigamaz

betol la.... yang aku peliknye tu confirm ke semut tu duduk dalam tu n bersarang? semut spesies ape kat umah ko tu... pelik sunggoh...

haii kekawan... semut yang jenis masuk hdd ni jnis semut kat pokok2 yang dok kat kebun buah tau x... semut2 ni halus sangat2...tapi kecik2 cili padi tu...takat getah keliling hdd tu, senang2 je depa tokak(gigit)...pastu yang tinggal debu2 getah j.. ala macam kita gergaji kayu...serdak2 kayu je yang kita potongla mcm tu....... koran bayangkanla...semut punya pasa... habis semua makanan2 dalam plastik semut2 jahat ni tebuk... ngalahkan tikus...geram aku....

la nie solutionnya senang je klu anda dapati semut ada disekitar anda, belilah kekacang semut(ubat racun semut berbentuk kekacang jamu tetamu semut2 hangpa tu makan.. tapi hangpa jgn plak makan.. pas 2 ke 3 hari dengan izin allah, habisla semut2 tu.....so selesai masalah.. nak cari kekacang tu p cari kat pasar malam... banyak org2 dok jual...tapi ingat...bila kat bangsa kita ya...jgn beli kat bangsa asing...paham2 jelah...support org kita berniaga

Edited by gigamaz

terguling2 aku gelak bilal membe aku cakap hadisk die dimasuki semut... lawak plak bila denga 1st time...den bila tgk bebetul... mmg semut asek kuar masuk hadisk die... die cuma pasan bila hadisk die tu da sengal2 ubi... so die nak cek la ... tetiba semut2 tu kua reramai... die try goyang2 & ade spray ridset sket... kuar tu mmg kuar tp xttau la dlm tu ape cite... aku pasan die lepak kat span pelatik circut ijau tu... kat situ lak ade cam saluran masuk ke dlm hadisk... menurut kajian die... semut2 ni mmg ske lepak kalo hadisk tu suam2 kuku...

pastu aku dok belek2 & rasanya semut2 yg ade da blah.. die try tapi kat windows kejap detect kejap idak... aku test la nk low level... pn xleh... so aku cuci hadisk tu lawa2 & suh die claim waranty jek... nk wat ape pn da xleh...

sape la mak bapak ular tu gamaknya.. hostel ngko ni dalam hutan ke seblah zoo ? :huh:

heheh...blakang ostel semak samun..kebun sawit...tp peliknyer budak tuh nye bilik tingkat 3..ntah camner anak ular tuh leh masuk..

Edited by DragoN

heheh...blakang ostel semak samun..kebun sawit...tp peliknyer budak tuh nye bilik tingkat 3..ntah camner anak ular tuh leh masuk..

-nasib baik anak biawak/landak x masuk....

-dulu aku pon pnah ade kes, cicak masuk kat bawah litar PSU... patutla aku bau mcm ikan kering yang menyelerakan time tu....

-nasib baik anak biawak/landak x masuk....

-dulu aku pon pnah ade kes, cicak masuk kat bawah litar PSU... patutla aku bau mcm ikan kering yang menyelerakan time tu....

PSU meletup selalunya kalau cicak masuk, fius pecah. xpon PSU jadi xstabil arus elektriknya.

Busuk Oooooo... nk muntah rasanya. lebih2 lagi time dia x kering lagi.

aku penah kena kes ni berbelas2 kali, buleh buat koleksi la fosil cicak ni :lol:

hahaha...lawak siot...plus simpati pun ader....hahaha..

nasib baik ayam tak buat reban kt situ...

weh semut tu bernafas guna oksigen ke??

klu guna oksigen....bungkus sampai pensan...pastu tobat dorg lari kuar...

idea skadar hiasan je...

hahaha...lawak siot...plus simpati pun ader....hahaha..

nasib baik ayam tak buat reban kt situ...

weh semut tu bernafas guna oksigen ke??

klu guna oksigen....bungkus sampai pensan...pastu tobat dorg lari kuar...

idea skadar hiasan je...

Idea lain:

Ambil berus cat yang saiz 1.5 inci, sapu je. kasi kuar telur dia (semut xmasuk dalam disk, dia bersarang kat board je)

pas 2, beli belerang (kenal x), masukkan kedalam kertas, lipat elok2 jangan kasi terkeluar, pas 2. lekatkan pada casing. gerenti binatang2 kecil xmasuk (sebab ada bau belerang)

mmg law0k giler tread nieh.. semut bley masuk hdd?? :lol::lol:

semut2 skang p0n dah terr0r IT, mebi dorang wat defrag hdd ko tuh :P

kalau semut je ade dalam tu takpe...ade harapan lagi..

tapi kalau dier dah bawak masuk bahan2 binaan/tanah/habuk kayu/makanan dier dalam tu..mmg kire arwah le HDD tu..

goncang ke, sembur ke, jemur ke bende tu semua tak bole kuar..

kalau ko YAKIN semut2 tu dah pindah masuk perabut2 dier dalam harddisk tu, ko cuma ade satu pilihan je lagi untuk selamatkan data, tapi 50/50..

bukak HDD tu, then try cuci, buat kat bilik paling bersih kat rumah tu..aku penah cuba bukak HDD pasang balik (hdd 4.3GB lama, saja gatal tangan), dapat guna semula dalam 2 hari je, read-write no problem..pastu mati..

tapi aku penah baca guide online yg ade org bukak HDD kat bilik air, nak avoid habuk..huhu :P kalau ko nak try le..

habuk dan calar, itu yang nak kena elak selagi boleh..

kalau dah bukak dah tak boleh diselamatkan jugak..ko kopek magnet Neodymium dalam HDD tu..kuat gile magnet jenis nie, bole bagi anak sedara ko main..

Edited by syedjr

h/disk aku ok jer aku tgk...aku on pc lama2 semalam...tp aku tgk semut macam dah xde..tp xtau la ader lagi ker x saki baki dierorang 2...maybe dieorang dah blah cari port baru..adehh...malam ni aku nk tgk macamana...ader lagi x dieorang...aku belum balik opis lagi..huhu

semut pun suka gak masuk dalam laptop aku

aku tak tau apa dia wat kat situ

bile aku terbalikkan pastu goncang skit, nnt ada la semut jatuh

skrg aku biarkan je, lantak la dia

asal tak rosak sudah :)

assalamualaikum...

dulu aku kena gak.. semut itam siap bawak telo lagi..

bawak masuk dlm casing2 cd aku.. cis

tapi semut nih bleh wat short gak.. dulu dia masuk kt suis lampu.. aku on lampu xnyala pastu bau angit je kt suis tuh.. bukak tgk dh sekelompok je kena karan.. ahaha.. :lol:

bahaya gak kalu masuk dlm hdd..

semut2 tu timba pengalaman..cari pengalaman tempat tinggal baru...

diorg pun advance ape...

aku rase la,smut yg masuk hdd tu katogeri yg terpelajar la..sbb dia leh masuk hdd..

haha..solution..

ko sedut pakai vakum..sng..

letak ubat gegat bkan ubat gigi tau...

x jalan gak..

bawah casing ko letak minyak...

comperm dia x leh masuk hdd malahan casing pon x leh..hehe3

geng...h/disk aku diserang lagi... malah situasi bertambah teruk apabila 'dieorang' menyerang graphic card yg aku baru pakai x sampai 3 hari!!!....so aku mengambil langkah drastik dgn mencabut graphic card dan membungkus dgn plastik minyak...meanwhile, h/disk aku simpan dalm kotak selepas meng'on'kan pc aku semalamam dengan harapan dieorang kepanasan dan cabut lari... :lol:

hai kekawan.. aku terpikir la satu idea ni.. hangpa ada x bekas kedap udara.. ala bekas yang selalu hangpa buh biskut dlm tu.. apa kata ambil satu bekas berpenutup yang kedap udara, masukkann hdd yang telah dimasuki semut..pastu tutup rapat2 bekas tu....so korang dpt fikirkan apa yang akan terjadi... cubalah buat dulu yek...kita kasi semut tu mati kaw2 punya....

tiada penghidupan semula untuk semut2 berkenaan..

geng...h/disk aku diserang lagi... malah situasi bertambah teruk apabila 'dieorang' menyerang graphic card yg aku baru pakai x sampai 3 hari!!!....

wah.. diorang datang revenge tuh.. huhu