Jump to content
nak tahu

Cite Hantu.....

Recommended Posts

assalamualaikum...

...

ya btul.. ada antu polong,pocong,raya,pontianak,penanggal,toyol,bunian,tinggi,langsuir dan lain2.. :lol: tapi gambo tuh camne ko fokuskan ke benda tuh... mcm ko dh tau2 je dia ada kt situ...

waalaikumsalam..

tak fokus pun..

time tu baru dapat enset n70 so just playing ngan dia punya flash at the back..

main capture je dari kiri ke kanan laju2.. hehe.. tetiba kluar 'pop up'.. aha.

p/s: thanks Heaven X for the inverted photo..

yes lah, y u pergi ambil gambar ditoilet? mau cakap u ambil gambar kawan-kawan u pun tak ada siapa pun. saya pun hairan y gambar toilet yang u snap.

please explain.....

huhu

yes la i explain..

actually memang nak snap bende tu..

tapi main-main saje..

sekali dia interframe... nak buat macam mana..

tu la gatal sangat...

hehe..

tertegak rambut..

Salah satunye:

Gambar yang tertangkap kat hostel aku (sebuah universiti di Batang Berjuntai)

Tapi apa pun terpulang kepada kehendak masing masing la untuk percaya atau tidak,

sebab aku pun tak pasti la kalau kalau ada kekotoran pada lensa kamera henfon ye.

Kalau korang ada pendapat, ternampak any editasi, or dust ke, bleh gtau la..

Aku tolong kongsi je.

selalunyer baju yg dipakai hantu buruk..

tp pesal aku nampak elok jer... cam baru lepas di seterika hehe.. (siap jejak lantai)

aku pon penah adergakla pic.. waktu dkt rumah kwn aku study nak SPM dulu.. waktu time sebelum nak tidor sajer test main2 hantu dlm gelap

sebelum nak tangkap pic kwn aku yg gaye hantu sesajer test tangkap dkt pintu.. tetiba kwn aku yg x berambt panjang jd ader rambut plak..

tp dkt bilek dier tuh memang seram, waktu aku tgh tidor... nampak byg2 org tengah lipat kain.. lepastuh kwn aku penah gak kene skali,

baru balik skolah bukak pintu ader mende hitam laju lari..

selalunyer baju yg dipakai hantu buruk..

tp pesal aku nampak elok jer... cam baru lepas di seterika hehe.. (siap jejak lantai)

wa tajam nya mata kau..

aku pun tak tahu la kenapa kain hahu tu kemas (dan cecah lantai tapi tak cecah tanah sebab rumah tingkat 4)..

agaknya hahu sekarang ni dah educated kot..

pandai seterika baju sendiri.. hehehe..

tapi aku serius tak ada editasi ke atas photo tu..

tapi taktau la kan kalau ada orang dah ready dulu dalam toilet tu.. <_<:D

betul ke org cakap kalu kita mimpi org yang telah mati....org yang dalam mimpi kita 2 bercakap..maknenye syaitan yg menjelme jadi org yang kita mimpi 2

Boleh jadi..

Aku pernah baca, kalau ko mimpikan orang yang dah tak ada,

ada dua kemungkinan..

1- boleh jadi seperti yang ko cakapkan tu,

2- boleh jadi ko memang roh dia yang ko sua dalam mimpi tu..

tapi ko tak boleh bercakap2 dengan dia, tapi yg sebaliknya aku tak tahu..

dan ko tak boleh control dia, macam memang ko 'panggil' roh

tu untuk datang dalam mimpi ko.. atau dalam amalan 'menurun'..

Anyway kalau ada kesilapan info harap maafkan dan perbetulkan..

p/s: barangkali nie_feng ada apa2 nak kongsi..?

wa tajam nya mata kau..

aku pun tak tahu la kenapa kain hahu tu kemas (dan cecah lantai tapi tak cecah tanah sebab rumah tingkat 4)..

agaknya hahu sekarang ni dah educated kot..

pandai seterika baju sendiri.. hehehe..

tapi aku serius tak ada editasi ke atas photo tu..

tapi taktau la kan kalau ada orang dah ready dulu dalam toilet tu.. <_<:D

sebab hantu aderlah roh/bayangan..

so, xkan ader efect2 shadow dkat kain dier heher..

ooo..

maksud ko hahu/jelmaan itu tidak legap?

hahu tu bukan ROH kan?

aku tak pasti la kalau jelmaan jin/syaitan tidak akan ada bayang2 ke atasnya..

tapi aku akan pegang gak pendapat ko untuk mengelakkan dari ketakutan

kalo ada jumpa dia lagi hahaha...

kalau nampak je ada bayang2 kat dia, aku dulu sergah dan terjah hehehe...

btw: aku tak nampak bayang2 kat kain dia, atau bayang2 dia sendiri, maybe ko boleh tunjukkan tang mana..

assalamualaikum...

antu bukan roh la.. tu dua benda yg berbeza.. masih alam ghaib tapi seksyen lain2.. :) dan seingat aku roh utk org2 mati akn terawang2 sampai kiamat kecuali roh para org soleh,wali,anbia akn terus ke syurga.. sgt berkemungkinan yg muncul dlm mmpi tu adlh syaitan nk kenakan.. :o roh xbleh bertemu org idup..

tapi kalu sesapa yg penah mimpi bertemu nabi muhammad s.a.w tersgtla bertuahnya kerna itu mmg baginda yg mncul n korang telah mndpt hidayah insya Allah

sebuah hadith riwayat Abu Hurairah menyebut bahawa Rasulullah S.A.W bersabda:

"Barang siapa melihat aku dalam tidur, maka sesungguhnya ia betul telah melihat akan daku kerana syaitan itu tidak akan menjelma menyerupai akan daku"

[okeh masuk topik balik.. ]

biasa org jumpa jelmaan2 nih kt toilet,hutan,tmpat2 yg lama ditinggalkan psl dia suka tmpat2 kotor dan sunyi

Edited by MalaYneuMaya

betul ke org cakap kalu kita mimpi org yang telah mati....org yang dalam mimpi kita 2 bercakap..maknenye syaitan yg menjelme jadi org yang kita mimpi 2

ya,syaitan menyerupai seseorang tu untuk menghasut atau menterbalikkan akidah kita walaupun dalam mimpi.roh seseorang yang mati takkan kembali semula ke dunia jadi mimpi yang kita lihat tu hanyalah permainan syaitan semata-mata.

satu lagi,kalau seseorang mendapat mimpi yang buruk,jangan bercerita atau bagitau mimpi tersebut kepada sesiapa sahaja.beristhigfarlah kepada Allah.kalau mimpi baik,ceritalah mimpi itu sekiranya nak lakukan atau senyap.aku bagi contoh mimpi buruk,seorang cucu yang kematian nenek/datuk nya dan pastu dia dapat mimpi tersebut.nenek/datuk nya muncul dalam mimpi tu dan menyuruh cucunya bersih kawasan kat kubur si mati atau buat kenduri untuknya.

janganlah sesekali percaya dengan mimpi tersebut walaupun 'nenek/datuk' suruh buat perkara yang baik.sebab itu adalah syaitan yang perintahkan.

pada sesiapa yang pernah terserempak dengan makhluk halus ni,janganlah menegur kalau anda sendiri takut dan

tak mempunyai iman yang kental.

assalamualaikum...

kalu dh takut mmg xkan tegur pon..hehe :lol:

secara saintifik bleh ke dirakam bentuk2 setan ni? cam kamera infrared utk mengesan haba.. itu kalu dia xmenjelma..

cth macam yg mnjelma - toyol curik duit... secara saintifik musti la trdapat tindakan fizikal antara toyol dgn duit tu kan? kalu tidak camner toyol nk bwk lari duit tu?

korang tau x klu bangsa arab jmpe benda2 cam korang sebut pocong ,raya,penanggal dan memacam lagi....diorang x panggil cam korang sebut....x len x bukan diorang sebut 2 bende ni je....

x jin...syaitan...tu je

melayu ni memacam sebut name hantu... :wacko:

pergerakan makhluk ghaib adalah pantas...!Zasss...sebab makhluk tersebut dicipta dari api

kemungkinan cite UFO adalah benar dan teknologi makhluk UFO adalh mendahului manusia :unsure:

Edited by fogi

xda gmbr2 yg laen ker?syok lak tgk.tp seram gak..

skali tgk picha tu,mmg xprasan..bile aim btol2..baru aku nmpk...

nk tgk jelas2,g tgk picha heaven yg dah invert n adjust britness die..

assalamualaikum...

yg mcm vcd indonesia (apa tajuk dia) dia tinggalkan volunteer n kamera pastu antu tu dtg kat volunteer tu kacau2 dia.. yg mcm uncle wat tu la tapi yg ni ada la antunya..

aku tgk mcm buat je antu tu, mcm teknik grafik je.. :huh: takpun org belakon..

hanya org yg melihat sj akan mempercayai kehadiran "benda" ni..bukan ke sememangnya "benda" ni wujud..dan bukan ke "benda" ni dalam kategori syaitan? Wallahualam..

]

Edited by misstersya

korang tau x klu bangsa arab jmpe benda2 cam korang sebut pocong ,raya,penanggal dan memacam lagi....diorang x panggil cam korang sebut....x len x bukan diorang sebut 2 bende ni je....

x jin...syaitan...tu je

melayu ni memacam sebut name hantu... :wacko:

pergerakan makhluk ghaib adalah pantas...!Zasss...sebab makhluk tersebut dicipta dari api

kemungkinan cite UFO adalah benar dan teknologi makhluk UFO adalh mendahului manusia :unsure:

kene ade name le baru boleh buat pengelasan spesis..

p/s aperkah name saintifik bg hantu toyol ?

a'kum...mmandangkn aku baru join aku nak tnya skit...aku selalu mimpi benda2 yg menyeram kn smpai tjage pon aku bley igt watak2 yg muncul dlm mimpi ku itu...kalau mimpi tu panjang sgt. kompem bila aku bgun aku rase pnat yg teramat. knp ye? ader teman yg ckap, time mimpi qarin kite kuat merayap. btul ker? :unsure:

perasaan tu x arr.. aku penah kene sakat secara real...

saper x kene bleh le ckp heher.. dah kene skali peluk bantal je 24 jam..

Oh hoho kat U ke, tmpat keje ke apa ke standardla kalo ada benda2 camtu. Tapi aku tak penah cuba depan cuma penahla sekali sekala kena kaco tu. Tiap2 malam aku akan terjaga pkl antara 3~4am disbbkan dulu ada skali tgh layan tido tiba2 dgr orng ketuk pintu umah aku laju2.. aku tgh blur time tu. Aku heran sapala ketuk tade bagi salam ni.. lepas seminit cmtu bunyi ketuk tu ilang.. dan aku baru teringat blom sembahyang Isyak lagi la :lol:

Edited by yuririka_rikku

Oh hoho kat U ke, tmpat keje ke apa ke standardla kalo ada benda2 camtu. Tapi aku tak penah cuba depan cuma penahla sekali sekala kena kaco tu. Tiap2 malam aku akan terjaga pkl antara 3~4am disbbkan dulu ada skali tgh layan tido tiba2 dgr orng ketuk pintu umah aku laju2.. aku tgh blur time tu. Aku heran sapala ketuk tade bagi salam ni.. lepas seminit cmtu bunyi ketuk tu ilang.. dan aku baru teringat blom sembahyang Isyak lagi la :lol:

err...yuririka_rikku..saye rase dia tolong kejutkan awak suruh buat smayang sunat sekali kut... ^_^

dato....fadilah kamsah ckp hanya hantu jer bole nampak hantu hehehe

mungkin ada atau xde

lps tu ada hantu sorang ni ckp dato ni org islam ke?

gila punya hantu..... <_<

stakat ni aku tak pernak lagi la behadapan dgn peristiwa seram mcm korang. tak pernah lagi jumpa hantu. dengar bunyi yg mcm hantu ada la, dgr bunyi mengilai tengah2 malam. tp aku rasionalkan balik bunyi tu jd bunyi burung.

abang sepupu aku pernah terjumpa api terbang masa drive tengah2 malam. dia kata memula api tu nampak mcm lampu kreta. tp bila berselisih, takda pun kreta.

pakcik aku pla masa dia masih keje tukang tumbang ( kerja kat kem balak jadi pembalak) pernah satu malam tu masa nak balik rumah terjumpa/ terserempak/ berselisih dgn bebayang putih menyerupai org tgh usung keranda. dia takda jalan lain terpaksa buat dono ja masa beselisih dgn bayang2 td. pastu tak lama lepas tu datuk aku meninggal...

aku tak pernah jumpa sendiri n aku taknak la jumpa. nak buat apa jumpa hantu, lebih baik jumpa kawan2 ka, bini ka...hehe :lol: