Jump to content
Gigabyte

Streamyx 4.0 Mbps

Recommended Posts

salah ... kekeke. tapi banyak gak orang mintak 512 dia upgrade jadi 1mb . yang 1mb jadi 1.5mb @ 2mb terus .

Apo....kawasan umah awak ni mmg dlm pedalaman sgt ker.....Sampai tak support 1Mbps punya Streamyx. Awk Tinggal kat mana, Semenanjung ke Sabah, Sarawak... :ph34r: Saya skg gna 512Kbps ni Alhamdulillah....takde apa2 problem lagi. Dnload pun steady jer(but not p2p/trrnt) Tak pernah lagi terdisconnect sendiri. Semalam saya on9 sampai 6 jam elok jer......Lampu DSL pun steasy jer.....Alhamdulillah. Harap2 takde masalah apa2....malas nak call CS Tmnet tu....Bnyk operator cakap....

pedalaman hape...kawasan aku dekat ngan perigi hang tuah tempat pelancongan lagi tu... tp tu la aku pun pelik camana leh jd camtu... aku test speed paling tinggi aku dpt 70Kb/s jer dan speed aku dlm speedometer x sampai 70%!!!

pedalaman hape...kawasan aku dekat ngan perigi hang tuah tempat pelancongan lagi tu... tp tu la aku pun pelik camana leh jd camtu... aku test speed paling tinggi aku dpt 70Kb/s jer dan speed aku dlm speedometer x sampai 70%!!!

Dah cuba call CS Tmnet....Hehehe :lol: . Tapi kalau awk buat aduan camtu...kata speed slow, diaorg pasti akan panggil kontraktor, pastu asyik2 RESET PORT...RESET PORT...RESET PORT.... Padahal bila dah reset port tu, jadi camtu jugak.......Entahlah..... :wacko: Pastu diaorg mesti suruh kita buang Cookies, delete offline files, disable firewall, disable antivirus dll..........Tapi jadi camtu jugak.........Huhuhu

4mbps/512kbps jadah ape...main game tetap same

download je rase lain

tak puas hati la 200++ sebulan utk package tu

latency ngan server game tu lain la cite ngan bandwitdh 4mb tu . memang la tuk download sedap . sesape rajin download ok la bagi aku kalo nak amik package tuh

Tapi kan...kebanyakkan forumer kat sini langgan Streamyx just utk dnload Trrnt. Jarang yg dnload direct server ni...Ni berdasarkan pemerhatian sayalah......Tapi kalau dnload trrnt slow bangat....ntahlah.... :wacko:

latency ngan server game tu lain la cite ngan bandwitdh 4mb tu . memang la tuk download sedap . sesape rajin download ok la bagi aku kalo nak amik package tuh

tau tu..server kat oversea standard je..lol

Wah...kira baguslah tu. Speed yg awk dpt dlm 996kbps....Kira untunglah tu. Tapi kan, org CS Streamyx kata diaorg akan bagi lebih dari apa yg kita subscribe...Contohnya kalau kita amik pkg 512kbps...diaorg akan jumperkan ke speed yg lebih dari tu....dlm 700kbps ker. Kata diaorg, takut customer tak dapat lebih dari 70% speed...Ni kata diaorglah....Pharez, betul ke statement tu. Tlg sahkan........... :blink:

salah...diorang akan set ikut speed yg dilanggan...kecuali kalau line boleh support diorang akan set ikut kemempuan line...tapi ni harus diingat, tak WAJIB dilakukan...supaya kalau korang upgrade nanti tak perlu set apa2...

salah...diorang akan set ikut speed yg dilanggan...kecuali kalau line boleh support diorang akan set ikut kemempuan line...tapi ni harus diingat, tak WAJIB dilakukan...supaya kalau korang upgrade nanti tak perlu set apa2...

OOO camtu pulak yer. Kakitangan CS tu salah jugak informasi dia ek.....Hehehe. Saya ingt betul2 lah apa yg dia cakap tu.....

Tapi kan...kebanyakkan forumer kat sini langgan Streamyx just utk dnload Trrnt. Jarang yg dnload direct server ni...Ni berdasarkan pemerhatian sayalah......Tapi kalau dnload trrnt slow bangat....ntahlah.... :wacko:

yup betul tu...kalau fikir logiclah kan,utk home user ni mesti nak download file sama dr p2p atau ada yg direct download asalkan file yg di download tu ada. tp skang p2p,direct download atau seangkatan dgnnye dah diblock oleh TM ni hah...apa la nasib kita jadi warganegara Malaysia ni... agak2 negara2 mcm korea,japan tu sama ke mcm negara kita ni maksud aku block benda2 ni?

yup betul tu...kalau fikir logiclah kan,utk home user ni mesti nak download file sama dr p2p atau ada yg direct download asalkan file yg di download tu ada. tp skang p2p,direct download atau seangkatan dgnnye dah diblock oleh TM ni hah...apa la nasib kita jadi warganegara Malaysia ni... agak2 negara2 mcm korea,japan tu sama ke mcm negara kita ni maksud aku block benda2 ni?

Pharez...kita tak boleh nk banding Malaysia dgn Korea, Jepun tu. Diaorg lagi maju kehadapan.....Broadband diaorg dah sampai speed 10mb-atas dah. Broadband diaorg gna satellite.....Alah...nabding Malaysia dgn Singapore pun dah cukup...tgk camne.... :blush:

hehe broadband negara lain pakai fiber optic & cable memang la leh laju . malaysia ni duk pakai lagi wayar telepon , tambah2 lagi dengan takde saingan , campur sume tu jadi la satu servis yang tak best .

tmnet ngok

kalo tambah bandwidth ape salahnye

kalo nak tambah bandwidth tue aku cadangkan diorang wat sampai 10T terus

takyah sesusah nak bagi speed capped

hurm...kan TnB nak mintak kontrak jd ISP tp kerajaan x bg...kalo x guna letrik jer siot...

Nak buat camne...... " DIA SORANG JE PROVIDER KAT MALAYSIA NI YG COVER SATU MALAYSIA " :wacko: .... 'DIA YG MONOPOLI SERVIS BRODBAND KAT MALAYSIA NI ' Kita sbg pengguna ni, ikut jelah...... :angry:

itulah sbbnye........... tp aku rasa kita sbg pengguna pun berhak nak komplen tp itulah xde saluran yg betul....td aku tgk berita diorg komplen ttg kenaikan harga..... diorg suruh wat aduan kat KPDNHEP...

Pharez...kita tak boleh nk banding Malaysia dgn Korea, Jepun tu. Diaorg lagi maju kehadapan.....Broadband diaorg dah sampai speed 10mb-atas dah. Broadband diaorg gna satellite.....Alah...nabding Malaysia dgn Singapore pun dah cukup...tgk camne.... :blush:

errr...bukan aku yg reply tuh...

kesimpulannya pengguna nak yang paling murah (kalau bleh free), yang paling laju, dan yang paling best...

errr...bukan aku yg reply tuh...

kesimpulannya pengguna nak yang paling murah (kalau bleh free), yang paling laju, dan yang paling best...

bukan per....sekurang-kurangnya biar la berbaloi dengan ape yang kite langgan dan bayar tiap2 bulan..setakat nak surf websites dengan bayar rm88 sebulan xberbaloi la..

betul..biar dpt ngan apa yg kite bayar & di janjikan..sekarang semua d/load aku slow mcm kura2 mcm dial up..mcm sial nye tmnut..nanti aku hi-jack kapal terbang kecik langgar itu rebung mampos ko.. <_<

betul..biar dpt ngan apa yg kite bayar & di janjikan..sekarang semua d/load aku slow mcm kura2 mcm dial up..mcm sial nye tmnut..nanti aku hi-jack kapal terbang kecik langgar itu rebung mampos ko.. <_<

:lol: ... nak kene repot nih :P ...