Jump to content
Sign in to follow this  
bhau

Adakah Kerjaya Anda Sekarang Memenuhi Citarasa Anda?

Recommended Posts

Salam all

Ok,sumer orang akan bekerja tidak kiralah swasta,kerajaan atau pon bekerja sendiri.Tapi adakah kerjaya kita sekarang memenuhi citarasa atau kehendak kita selama ni?

Mungkin banyak faktor-faktor yang mempengaruhi pekerjaan kita hari ini seperti;

1)Environment(keadaan sekeliling kita)

2)Gaji

3)Minat terhadap kerja

4)Benefit

So saya harap kita boleh berkongsi sama-sama disini dan dapat mengupas topik ini dengan lebih lanjut.

Salam all

Ok,sumer orang akan bekerja tidak kiralah swasta,kerajaan atau pon bekerja sendiri.Tapi adakah kerjaya kita sekarang memenuhi citarasa atau kehendak kita selama ni?

Mungkin banyak faktor-faktor yang mempengaruhi pekerjaan kita hari ini seperti;

1)Environment(keadaan sekeliling kita)

2)Gaji

3)Minat terhadap kerja

4)Benefit

So saya harap kita boleh berkongsi sama-sama disini dan dapat mengupas topik ini dengan lebih lanjut.

I HATE my JOB

Kalau dah tak suka kerja yang ko buat tu, baik ko berhenti jerlaa... nampak sgtlaa ayat menipu masa interview...

hmmm bese le nak dapat kerja kena confident...tapi kita mana tau yang kerja tu akan jadi x best kan..mungkin ada sebab2 lain ke yang jadi x best...

hmmm bese le nak dapat kerja kena confident...tapi kita mana tau yang kerja tu akan jadi x best kan..mungkin ada sebab2 lain ke yang jadi x best...

Aku lak kalau nak ikutkan memang keje aku ni sesuai dengan minat aku. Nama jawatan Analyst support. Antara tanggungjawab programming coldfusion, Oracle, shell script, support dll. Yang tak bestnyer kengkawan salu mintak tolong sehingga menjejaskan time keje aku. Kengkadang yg mintak tolong tu bos2 lak tu. Kengkadang mintak tolong macam bagi arahan jer.. Padahal diluar bidang t/jawab aku. Mungkin kerana pengalaman dan kepakaran aku kot.. Susah gak tahu banyak benda ni...

hi all..aku plak buat keje dalam bidang support engineer..macam xberkembang la..bos aku asyik nak concerntrate dalam bidang GIS je..sekali sekala masuk la dalam bidang betul2 IT punya..kadang2 aku xsempat nak blaja benda baru coz asyik buat benda yang sama..sekarang ni aku macam nak cari keje lain je..

Aku lak kalau nak ikutkan memang keje aku ni sesuai dengan minat aku. Nama jawatan Analyst support. Antara tanggungjawab programming coldfusion, Oracle, shell script, support dll. Yang tak bestnyer kengkawan salu mintak tolong sehingga menjejaskan time keje aku. Kengkadang yg mintak tolong tu bos2 lak tu. Kengkadang mintak tolong macam bagi arahan jer.. Padahal diluar bidang t/jawab aku. Mungkin kerana pengalaman dan kepakaran aku kot.. Susah gak tahu banyak benda ni...

actually its good for u bro.. u have 'something'.. so kalu jadi apaper hal.. cam bankrup ker (tp tak mintak arr).. kompen company nampak ko sebagai satu aset yang penting.. berbanding yang tak gheti wat keje..

wah.... aku lak isnin ni start keje pat baru...

seremnya...

faktor benti sebab boring buat benda yang samr je..

1)Environment tak tau lagi...

2)Gaji best..

3)Minat terhadap kerja akan dipupuk

4)Benefit banyak kot kat safeguard securicor

sy rasa kejer sy ni tak sesuai..

mmg lari dr bidang sy..

tp mcm best pulak blajar bisnes..

tp company ni mcm goyang ckit la...

mmg lari dr bidang sy..

ye ke ..

keje ape tu

aku keje (kilang) pack baju dlm pompuan jer...ok arr... semetara waktu 2 bulan.. heher..

tp besh o... 90% pekerja girlz.. bab awek's tu mls ckp la..

aku keje (kilang) pack baju dlm pompuan jer...ok arr... semetara waktu 2 bulan.. heher..

bestnya......

teringin aku keje pat camtu... :wub:

mesti kau rajin bekerja kan...

mmg lari dr bidang sy..

sama la...keje aku pon nak kata 100% kena pada bidang pon x jugak

tapi stay je lah dulu ..cari experience...

sebenarnya memasing dah dapat yang terbaik untuk diri memasing.. tp sebagai manusia.. standard arr.. kita takan puas ati ngan per yang kita dapat.. ada orang yang lebih kurang bernasib baik.. cam mintak keje 2-3 tahun.. tp still tak dapat keje n menganggur.. so, bersyukur arr dengan seadenya.. at least kita dah ade keje.. :D itu pendapat aku arr...

sesuai sangat la tu.. :lol:

hahaha ko amik 1 pingu yg mahal2 wat hantaran nnt:lol:

aku suke keje skang...tp 1 perangai aku, aku tak suke keje yg kena ikut masa. keje skang ni kena ikut masa...tu yg malas skit...

pasal aku ada mood rajin & malas. kalau rajin, aku mmg concentrate buat keje. kalau malas, suruh la mcmana pun, aku tak nak buat jugak

dulu aku kejer sbg tech kat seuah kilang..

tech programmer..

tp dsbbkn aku dok jauh dr family aku renti la kejer tu..

family aku semua area lembah klang..

lg pn aku tak nk risaukn family aku..

aku hanya bertahan 7 bln jer kat kilang tu...

la ni aku kejer kat company constrution..

mmg lari la dr bidang aku..

kt sini aku kena lajar wat kerja2 dr dpt tender sampai la dpt payment..

company tak besar sgt tp byak company kecik2 dok 1 opis...

aku nk cr kejer yg sambil tu aku leh wat part time study..

aku nk samb dgree..

company ni mmg opis hour tp company tak beraper kukuh..

silap langkah aku pn leh jd pnganggur..

so cam ner erk..

aku suke keje skang...tp 1 perangai aku, aku tak suke keje yg kena ikut masa. keje skang ni kena ikut masa...tu yg malas skit...

pasal aku ada mood rajin & malas. kalau rajin, aku mmg concentrate buat keje. kalau malas, suruh la mcmana pun, aku tak nak buat jugak

mesti bos sayang kau kan...

walaupun tanak buat buat keje sebab malas tapi still ade kat pat keje tu kan.. :D

mesti bos sayang kau kan...

walaupun tanak buat buat keje sebab malas tapi still ade kat pat keje tu kan.. :D

memang ler... dah nyer keje sendiri.. saper nak buang ko keje kalu ko bosnyer.. <_<

kt sini aku kena lajar wat kerja2 dr dpt tender sampai la dpt payment..

Ko dapatkan tender ker? bos ko tak ajar cara2 dapat tender dengan menipu client disebabkan nak dapat projek punya pasal.

Aku berhenti 24 jam bila bos suruh aku buat mcm tu.

Skrg nie dah kerja goverment...kerja dlm pentadbiran sesuailaa dengan muka aku skrg nie dlm avtar...

Banyak syarikat nak dapat tender dengan cari memutar belit fakta...dapat tender jagaan aku habis aku reject proposal syarikat penipu2 nie masa present.