Jump to content
nexusco6

Kelas It Kepada Yg Berminat

Recommended Posts

Zaman sekarang, sijil penting masa nak gi temuduga. Kalau lupa bawak sijil, pi balik ambik.

Ilmu penting masa dan lepas temuduga. Ilmu saja pun tak ada guna jugak kalau tak tak tau nak buat / amali.

Sijil + Ilmu + Amali + Sikap + Tawakkal = Menuju Puncak

Aku setuju jugak kalau buat secara POS. Aku pun nak belaja jugak. Dan aku nak sijil yang diiktiraf oleh kerajaan Malaysia.

Edited by OngBok

DAPAT tak sama dengan SUAP

kalo betul2 nak belajar apsal susah sangat nak search, atau dalam BM, CARI? nak carik ilmu kan?

lagi2 pasal IT, ako leh kate 95% kena hands on, kena discover sendiri baru lekat dan leh kembang otak tuh. kalo ko nak suap then bagi ako RM10,000 ako suap habis2an, ko takyah bukak mulut pon.

asklm...

fuhhhh dasyat bagi komen...siap sms aku mencarut2 lagi..panas2

apa yang aku tawarkan hanyalah alternatif ....bagi gbit dgn informatics tu cuma perbandingan...mcm comptia a+ tu...ape yang aku ajar berdasarkan buku a+ itu sendiri....kalau tempat lain belajar 1+1=2 ..jadi tempat aku pun ajar benda yang sama bknnya aku ajar 1+1=3 ...dan ape yang aku ajar 60-70% praktikal dan selebihnya teori....

dari segi kelulusan aku cuma ade dip+ccna+experience...bukanlah aku cakap dan tak pernah aku cakap aku kemastersifuan..bukan..bukan....takpayah hantar sms mencarut kat aku lak...tapi aku berkebolehan meyampaikan ilmu yang pernah aku pelajari dan ilmu yg aku kuasai jelah yg aku tawarkan.

oklah korang nak yg diiktiraf kerajaan [email protected] korang dapatkan tapi bukan kat kat tempat aku...(korang leh carik kat sini www.studymalaysia.com)...mcm aku cakap kat atas apa yang aku tawarkan hanyalah alternatif untuk korang memilih. kalau korang duduk kat area kajang lah aku bagi contoh dan ambil kelas komputer di (www.nikomp.com/www.rufaqa.com/....dan banyak lagi yg malas aku nak cakap )

korang fikir sijil dari institusi nie diiktiraf oleh LAN.........berapa kornag bayar untuk satu kursus???....puas hati ilmu yg diperolehi???....heheh malas aku nak gaduh2..pepun aku sutuju ape yg C-Fu cakap

"DAPAT tak sama dengan SUAP

kalo betul2 nak belajar apsal susah sangat nak search, atau dalam BM, CARI? nak carik ilmu kan?

lagi2 pasal IT, ako leh kate 95% kena hands on, kena discover sendiri baru lekat dan leh kembang otak tuh. kalo ko nak suap then bagi ako RM10,000 ako suap habis2an, ko takyah bukak mulut pon."

nombo die dari ostolia ke? laugh.gif

and ako STILL nak tau kos ape yang boleh ambik exam kat informatics, atau memane kolej for that matter. setahu ako, kolej2 ni punye exam langsung diorang tak bagi pihak luar masuk. macam hanya student informatics je yang boleh ambek exam die. ako tau banyak, maybe SEMUA kolej swasta buat camni. simply because kalo orang lain leh senang je ambek exam kat tempat diorang, then diorang leh rugi pasal orang lain leh tawar lagi murah, and still pelajar boleh dapat paper yang ade cop informatics.

so leh bagitau ke idak? like i said, ako kisah hape ko nak buat 1 on 1 dalam jamban ke, 1 on 3 dalam gua ke, doesnt really matter to me.

no offence, tapi sesiapa yang tawar course yang susah-nak-caya punye kebaikan die, memang susah nak caya nye lah. pasal tu ako tanye. i mean, tak perlu ade degree untuk paham yang informatics susah nak benarkan orang luar yang belajar lagi murah atau lagi bagus daripada informatics untuk dapat kelulusan informatics kan.

so as a fellow student yang dah nampak macam2 dalam dunia pendidikan, dari kolej yang tipu pelajar, course yang macam bagus, tutor yang cakap macam pandai, memang tanggungjawab ako untuk pastikan bakal pelajar lain tau ape yang diorang patut tau sebelum bagi duit diorang.

Edited by C-Fu