Jump to content
highlander

Macam Mana Result Upu Korang?

Recommended Posts

upu dah kuar...malangnya aku x layak masuk mana2 :( ...sedih2...mungkin result spm x berapa memberangsangkan.....aku dah rasa aku buat satu kesilapan besar dalam hidup aku....kalo bleh aku nak denga drpd yg lain...aku ucap tahniahla kpd yg dapat ^_^ ...kalo yang x dpt tu kira kita senasib la.....huhuhhhuuhuhu

bleh x aku nak tanya kt sesiapa....camne peluang nak masuk kalo kite buat e-rayuan?.....pleeezz :( ...takut2 nasib baik ke...

huh... aku x dapat la... sedey tol :mellow:

dalam minggu nih aku nak jumpe cikgu kaunseling, tanya pase e-rayuan...

aku nak gelak aku tak dapat gak...so,ko mintak mana..aku mintak asasi uia...aku ade rase2 cam ade kosong jer nnt.....

bleh tp bkn kos yg ak nk...

xleh tkr kos ke???

depands kepada jurusan yang kau dapat. Kalau ko dapat Diploma Perikanan tapi nak amik Asasi Medik tak dapek la nak nolong do.. :lol:

ak bleh uiam asasi nursing...(hmpeh tul)

leh x gtau ak ape itu asasi kejururawatan

ak akan blaja pe..

pluang keje cmne..i mean ak akan jdik pe??

nurse kat spital ke???

xleh ke ak nk tkr kos lain..sains bersekutu ke farmasi ke???

aku dapat asasi kejuruteraan kt UIAM...amende asasi ni aarr? blaja pe? bape lama? lepastu degree ke diploma?

sekadar org yg jahil bertanya.

aku dapat asasi kejuruteraan kt UIAM...amende asasi ni aarr? blaja pe? bape lama? lepastu degree ke diploma?

mr@ms 47...

dh nme pn asasi msti la degree..

yg lain no komen

ak bleh uiam asasi nursing...(hmpeh tul)

leh x gtau ak ape itu asasi kejururawatan

ak akan blaja pe..

pluang keje cmne..i mean ak akan jdik pe??

nurse kat spital ke???

xleh ke ak nk tkr kos lain..sains bersekutu ke farmasi ke???

firstly ko kena bangga sbb dpt nusing....tp aku mmg 'selalu' dengar lelaki jd nurse....tp aku rase kalo ko skor mase ko blaja nnt aku rase ko bleh tuka cos tak?....ko try le tanya kat pensyarah tu nnt

Kalau ko jahil ko tak sampai masuk Universiti..Bukan jahil namanya.... masih blur namanya...Lepas asasi ko masuk UIA buat degree laa.. Lupalaa lak... ko tak tau ker Yuran UIA nie yuran paling mahal di Malaysia... Kwn aku kena kos kejuruteraan RM 40,000 untuk 4 tahun...

Edited by matrik02

ASASI tu mksdnyer pra-degree..ko akan lepas setahun kt situ..kalo lulus..ko akan trus ke degree..

Nursing tu best tu..salah satu cos yg ko PASTI dpt keje..aku jamin 40000%..

p/s..aku apply undang2 kt uitm..tp xdpt..hampeh btul...skang ni aku dpt plak kt MMU..cos undang2..yuran mahal nk mampos..

Pada sesape yang x berjaya tu, kalau ader reply UITM tapi x dapat, korang jangan la risau sangat .. mostly, ramai (time aku dulu) yang dapat intake kedua(rayuan) ... especially pada sesape yang dapat ke politeknik .. lepas seminggu dua korang daftar .. mesti ader surat tawaran sampai .. cuma, kengkadang kos yang dapat tu bukan choice korang la.. diorang men campak je, cuma tepuk dada, tanya selera .. sama ada worth atau tidak tawaran tu .. :lol:

Tu x kira bulan November lagi .... yang bengap (even keputusan SPM dak2 sijil poli pun ader lagi bagus) pun ader yang dapat sambung ke sane ... . So, jangan la berputus asa dengan keputusan semasa nih, masih ader ruang untuk korang nanti .. :lol:

P/s: Pada dak2 yang dapat sijil Poli, kalau korang tolak sekarang pun takper .. amek intake bulan Januari untuk dip, mesti dapat nye ... Sebab ape? Korang x rugi masa pun, x yah susah2 apply Diploma Integrasi lepas habis sijil dan x yah korang sambung satu setengah tahun lagi .. Diploma direct- 3 tahun .. Diploma Integrasi (campur cuti) - 4 tahun .

Renungkan ... : )

Edited by Mr Ijan

firstly ko kena bangga sbb dpt nusing....tp aku mmg 'selalu' dengar lelaki jd nurse....tp aku rase kalo ko skor mase ko blaja nnt aku rase ko bleh tuka cos tak?....ko try le tanya kat pensyarah tu nnt

lantak la lelaki jadi nurse tu tp ak pompuan..besela klo jd nurse..

ak juz nk tau keje ak nnti...adakah cam nurse kat mne2 spital???

kwn ak ckp mayb lecturer or pegawai nurse...konpius2x

Kalau ko jahil ko tak sampai masuk Universiti..Bukan jahil namanya.... masih blur namanya...Lepas asasi ko masuk UIA buat degree laa.. Lupalaa lak... ko tak tau ker Yuran UIA nie yuran paling mahal di Malaysia... Kwn aku kena kos kejuruteraan RM 40,000 untuk 4 tahun...

mak datok!!! setahun 10k...baloi ke ? atau UIA akan offer kita keje balik ngan dorang.??

mak datok!!! setahun 10k...baloi ke ? atau UIA akan offer kita keje balik ngan dorang.??

uia nyer fees mmg paling mahal utk IPTA :lol: kalo result bagus kemungkinan beso diorg amik keje...ader gak membe aku (ex-student uia) dpt keje kat ctu pas grad...tp btul2 bagus la...academic ngan co-curriculum...huhu

boleh tau x, bile korg daftar masuk u?

utk yg wat e-rayuan kne tggu dlm mase 3 mggu lepas dak2 reg, kalo xde jawapan maknenye x dpt la kan..so kalo x dpt mane korg nk pi? adik aku kate skolah die reg utk form6 15 mei ni..camne nk kompemkn sedangkn result e-rayuan kuar lmbt lagi?

aku tade exp la bab2 camni, aku dlu msuk form6 kejap..pastu dpt offer u trus cabot :P

byk jugak budak yg dapat tawaran upu ni dapat tawaran biasiwa cam JPA, MARA, Petronas. so nanti mesti ade kosong nye, sebab tu la die buat e-rayuan ntuk isi kosong tu.

upu dah kuar...malangnya aku x layak masuk mana2 :( ...sedih2...mungkin result spm x berapa memberangsangkan.....aku dah rasa aku buat satu kesilapan besar dalam hidup aku....kalo bleh aku nak denga drpd yg lain...aku ucap tahniahla kpd yg dapat ^_^ ...kalo yang x dpt tu kira kita senasib la.....huhuhhhuuhuhu

wahahah..

kitr senasib ler..

sedih tol x dpt..

aku nk ambik cos sains com..

bidang yg aku minat...

tapi aperkn daya..

jdoh tiader..

kt cni aku nk tanyer skit pd yg ambik sains kom ni..

aper yg korang blaja yer dlm bidang sains kom ni???

sains komputer still general lagi

multimedia,network n programming(ni setiap sem ade)..lagi satu math ko pon kene bes gak..

ni la antara yg aku blaja dulu..:)

utk yg x dpt upu korg x masuk form6 ke?

xder pape pun..ehehe

aku xdpt ke ipta...sedey btul la..harap2...rayuan kali ni dpt la...tp bidang yg aku nk amik ni kritikal sgt...huhu...undang2 la katakan...spm x seberapa...syarat pun takat ckup2 mkn jer...egege..jgn arr pandang aku camtu.. :blush:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...