Jump to content
slash_emc2

Cerita Kawen Nie...

Recommended Posts

Minimum 5 ribu?? aku skarang tgh dating ngan budak melayu......... muka.. muka melayu arr.. standard.. takder yg peliknya dari yg ngkorang jumpa kat pasar mlm....... ada degree... kejer HR..... dengan jerawat lagi kat muka (umur dah 26 pun ada jerawat lagi ker?).... dan taste bebarang branded.... dia penah bertunang.. then putus... aku tanya hantaran yg lepas letak berapa? dia jawab 15 ribu............... dlm hati aku... celaka...... and then, aku tgh budget-budget kalo kawin (ada dlm excel aku.. aku buat planning) dan aku tulis RM 30K (semua done exclude honeymoon).. and then dia bleh kata.. keciknya kenduri yg you ndak buat??? dan dlm ati aku... uhm.. enuff is enuff..... mmg jgn harap aku kawin ngan budak nih

30k...suruh awek kamu tu tambah lagi 20k, dah. Gi sanding kat hotel. buat skali kenduri, tak payah buat minggu 1st umah pompuan next week umah laki, panggil yang dekat2, tapi sure grand. sure senyap awek kamu tu. kawin kat hotel beb. x kisah la besar kecik. paklah pun ajak yg dekat2 je. tapi dekat2 dia tu ramai. kita2 ni define la sendiri sape yg dekat.

kalau aku nak kawin, camtu la aku nak buat. majlis terancang, best pun best, baloi pun baloi. kalau kawin... :rolleyes:

30k...suruh awek kamu tu tambah lagi 20k, dah. Gi sanding kat hotel. buat skali kenduri, tak payah buat minggu 1st umah pompuan next week umah laki, panggil yang dekat2, tapi sure grand. sure senyap awek kamu tu. kawin kat hotel beb. x kisah la besar kecik. paklah pun ajak yg dekat2 je. tapi dekat2 dia tu ramai. kita2 ni define la sendiri sape yg dekat.

kalau aku nak kawin, camtu la aku nak buat. majlis terancang, best pun best, baloi pun baloi. kalau kawin... :rolleyes:

Bnyknye lahai modal kahwin ek..Kadang2,kite jadi anak ni pun susah gak..kene ikut cakap mak bapak..Brg sana sini dah mahal..hantaran kawin pun meningkat...kalau jumpe bakal mentua tak banyak songeh,alhamdulillah la..tapi nak cari tu satu dalam puluh ribu kot..Pada saya,memadai la dengan apa yang ade,duit buleh simpan beli barang lain yang perlu..papepun,bia susah dulu,senang kemudian..jangan senang dulu..susah kemudian...

Aku dulu habis gak ler dalam RM30K untuk kawin nie. Hantaran RM8888.88.... hehehe :D Nasib baek aku dah plan dari masa aku mula2 keje... so takyah ler nak pinjam mana-mana.

Ya Rabbi..sampai RM30k..

AKu RM11k je, hantaran RM5k, pasal bini aku baru abis belajar (xda saving), jadi aku tanggung belaka. :)

Ya Rabbi..sampai RM30k..

AKu RM11k je, hantaran RM5k, pasal bini aku baru abis belajar (xda saving), jadi aku tanggung belaka. :)

Anggaran masa aku kawin dulu...

Wang Hantaran....... RM 8888.88

Barang Hantaran..... RM 5000.00

Kos Pengangkutan... RM 5000.00 (kapal terbang pergi balik semua famili)

Kenduri Belah Aku... RM 5000.00 (belah perempuan, pihak perempuan bayar)

Honeymoon ........... RM 5000.00

Lain-lain ................ RM 2500.00 (photograph, video, decoration etc.)

Mungkin ramai yang kata membazir, aku sendiri pun kata membazir. Tapi apa kan daya, aku cuma insan biasa yang terpaksa ikut kebiasaan orang zaman sekarang nie. Jadi, relakanlah ajer semua tu.. ada rezeki, boleh simpan duit lagi.... ghehehe. :D

Edited by LanoG

apa maksud di sebalik 8888.88 tu LanoG?

Aku pun tak tahu... mungkin angka 8 nie bertuah kot... wahahaha. By the way, sajer jer nak sedapkan sebutan sebenarnya. Payah betul aku nak cari duit 8 sen yang baru aritu.... nasib baik ada Mc Donald.. kekekeke. :lol:

alamak.. mcm mana nak kawin nie.. duit dlm bank ada 6k je... terpaksa aku bujang lg thn dpan even makwe pn xde hehehe

tunggu HeavenX bg no awek2 stewedes hahaha

alamak.. mcm mana nak kawin nie.. duit dlm bank ada 6k je... terpaksa aku bujang lg thn dpan even makwe pn xde hehehe

tunggu HeavenX bg no awek2 stewedes hahaha

Sanggup ker nak kawin stewardess... high maintenance tu. Harga kasut jer dah ribu riban.. belum lagi perfume, pakaian dan entertainment dia. Sekali shopping mau nyer 2k ke 3k habis.. shopping kat London dan Paris plak tu... sanggup ke Slymer... hehehehe. :lol:

hantaran tggi..bajet banyak wat pe klu becerai akhrnya?? <_< kn sush tggung utang byk2 tu..

xyah la bg hantaran / mas kahwin al-quran sbb si suami wajib ajr istri smpai khatam 30 juz pas kawin (sumber dr pnsyarah aku)

Edited by me_iera

hantaran tggi..bajet banyak wat pe klu becerai akhrnya?? <_< kn sush tggung utang byk2 tu..

xyah la bg hantaran / mas kahwin al-quran sbb si suami wajib ajr istri smpai khatam 30 juz pas kawin (sumber dr pnsyarah aku)

ishh sesuka hati je keluarkan hukum 'wajib'.. bukan wajib.. tp tanggungjwb agak lebih sesuai kot.. :blush:

aisey mem p untuk pendeta naper macam sedih jer kalau kawin.... heheheheh ader ker... tak jumpa calon lagi ker....

Xda cakap pulak masa aku kursus kawen ari tu.. Walhah penceramah dari Jabatan Agama Islam Kelantan.

cukup sekadar senaskah al-quran.. (cam era pazira)

erra xpe la senaskah al Quran time nikah/bertunang pasal dia dapat ikan paus besar..

nafkah dia lebih banyak dapat tu..mungkin RM 15k sebulan.. hehehe

Edited by malayNUX

no komen coz pensyarah yg ckp..org terengganu..klu silap harap maaf k.. :P

ini kes isteri tak pandai mengaji kot..... kirenye tak khatam Quran lagi la agaknyer......

so, lelaki yg bertanggjwb mengajar, kalau tak leh... carikn guru utk mengajar ilmu agama..... or izinkan kalau isteri nk keluar belajar agama

my mum cam penah citer yg gini jugak sblm nih....

*'perempuan itu dikahwini kerana 4 perkara, hartanya, keturunannya, kecantikannya, agamanya; pilihlah berdasarkan agamanya agar dirimu selamat'

~sumber: H.R. Bukhari dan Muslim

Edited by paritbuntaq

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...