Jump to content
Sign in to follow this  
maxxlinx

Nak Bukak Studio Jamming

Recommended Posts

Assalamualaikum,

First at all, salam sejahtera kepada semua rakan2 di putera.com dan owner putera.com shanai (kalau tak silap). Kay nak tanya skit lah kepada sesape memember yang tahu pasal bape kos nak bukak studio jamming lam 2 studio.. dan nak mintak pendapat lam bisnes ni... segala info sgt dihargai.... wassalam....

bro maxx,saya ase kene details skit pertanyaan bro maxx ni,studio tu nak wat katne? equipment dalam dia and etc...senang skit nak quot...:) ok x?

gembira aku ada gak bdak putera yang nak bkak jamming studio.. hurm..

aku dah 4 tahun bkak jamming studio ni.. satu bilik aje.. kekeke.. banyak gak pahit manis..

tapi alhamdulillah laa bleh hidup sampai skarang..

bleh kasi aku tau ciri2 tempat yang ko nak bkak studio jamming ni.. bdak2 kat situ camne..?

ko sendiri ada pengalaman tak pasal instruments2 muzik?

baper modal yang ko ada..?

konsep studio macam mana ko nak buat?

baper bilik ko nak buat..?

baper peratus soundproof yang ko nak buat..?

barang ambik kat mana..? kalau nak aku bleh supply..

ada apa nak tanya, tanya je.. mana yang aku bleh tolong, aku tolong k..

studio ko kt maner frostmourne???

kuantan.. kat terminal bas kuantan.. sebelah terminal tu ada satu kompleks buruk, kompleks makmur.. studio aku tingkat bawah..

aku pun penah gak bukak jamming studio.. :D... masa tu aku bukak kat kg aku... cost maintenance lagi tinggi dari untungnya... :D... so aku stop.. :D

yups.. tu semestinya.. maintainance memang tinggi gile ar studio jamming ni.. tapi, tengok gak keadaan.. kalau sehari boleh dapat minimum rm100 dan ada orang sewa barang utk function2 luar (kenduri kahwin, kolej2 etc) minimum 2 kali sebulan, boleh hidup.. stakat maintainance tu memang pejam mata jek..

yang akan jadi masalahnya kalau tak capai target2 kat atas ni.. memang masalah..

antara barang2 yang sentiasa perlu diganti baru/maintain..

1. cymball set - biasanya 2-3 bulan sekali mesti pecah, kena tukar baru (rm500-RM700), ada studio yg welding jek mana yang pecah, tapi baik janganlaa..

2. skins drum (snare&tom) - kalau pecah/koyak baru tukar.. lain saiz, lain harga.. beli la yang branded sket tahan lama.. cth : brand remo @ evans

3. drumstick - kalau kayu, kadang2 tak sampai sminggu dah patah.. better pakai fibre.. RM40-RM50, tapi bleh tahan sampai 2-3 bulan..

4. strings gitar&bass - kalau customer buat putus, charge la.. kalau bleh sambung, sambung je.. kalau dah tak bleh nak sambung/karat, tukar je baru.. pakai brand yang murah tapi ok.. cth : brand olympia, good string, sit.. kalau tak putus selama 2 minggu, baik tukar baru je semua.. jangan laa kedekut sangat.. takkan nak bagi customer main tali karat..

5. wire jack gitar/bass/mic - nak jimat solder jek kalau putus.. tak pon, ko beli satu roll (100meter), lepas tu beli kepala input banyak2, solder lepas tu jual..

6. microphone - yang ni bergantung pada customer.. kalau customer ko tu naga, memang selalu kena tukar.. biasanya boleh tahan sampai 3-5 bulan..

7. amp bass&guitar - mende ni jarang rosak, tapi kalau dah terkene, tak tau mana nak repair pening jugak.. better ada kawan yang tahu menahu pasal repair2 amp ni pasal tak sume kedai elektronik tahu repair amp2 gitar&bass ni..

8. guitar dan bass - kene sentiasa servis/cuci.. buang2 habuk2 kat celah2 bahagian yang sempit.. cuci neck/fret.. better belajar cara2 repair gitar&bass ni.. pasal senang je nak repair gitar&bass ni.. wire sket jek.. lain laa kalau repair tv..

9. speaker mic/tambahan - 3 bulan skali, bukak speaker utk check kotor@tak, ok@tak.. kalau ada debu rajin2kan laa cuci.

ada apa2 lagi yang aku terlupa aku tambah lain kali bile aku teringat.. ;)

6. microphone - yang ni bergantung pada customer.. kalau customer ko tu naga, memang selalu kena tukar.. biasanya boleh tahan sampai 3-5 bulan.

nanti aku jam kat kedai ko

hehehe

.....

nak tanya frostmourne, biasanya dinding kat studio jaming tuh nampak macam lain kan?

tuh style ka atau memang kena macam tuh?

rasa macam kedap udara

berapa kos agaknya kalau nak bukak studio jamming ni..

alat 2 yg di gunakan yang basic2 jer

Edited by naga9

letak bekas telur jer.... ^_^

tp leceh gak nak buka tempat jamm ni.......pandai ker ko nak setting sumer alat tu....gitar mungkin la bleh....camner ngan drum???

Pertama bagi aku lokasi....penting. Kalau dapat kat tempat yang tumpuan ramai orang

Kedua Budget...berapa ko sanggup keluarkan...barang music ni bukan murah. So kalau dapt cari yang 2nd hand tetapi dalam keadaan baik

Aku setuju macam frostmourne list kan tu

Normally dalam studio jamming basic yang perlu ada.

2 Guitar

1 Bass

1.Drum set

Mic + Speaker + mic amp + mic stand

1 Bass amp

2 guitar amp

effect - 2 distortion/overdrive, 1 D delay, optional - phaser/flanger : kalau diorang nak charge extra

Studio mseti ada aircond... kalau tak...pergghh pengsan beb..kedua aircond perlu untuk barang-barang elektrik macam amp...seabab apa kalau sehari suntuk amp ko pasang kalau tak ada aicond boleh capat rosak.

Cadangan tambahan.

Kalau ko pandai komputer...buat jugak service pc or what ever yang ko rasa boleh buat

Selain jamming studio ko jual laa tali guitar ke, pick etc

Yang ni penting : ko kena tahu pasal alat-alat music...sebabnya kalau ada rosak yang minor ko boleh buat sendiri.

good luck

Edited by tasek16

mane maxx ni.. jadi ke nak bkak studio jamming..?

bleh aku tau modal ko baper dan kat mane lokasi ko..

bro maxx,saya ase kene details skit pertanyaan bro maxx ni,studio tu nak wat katne? equipment dalam dia and etc...senang skit nak quot...:) ok x?

saya nak bukak kat area shah alam, klu boleh nak bukak 2 studio dulu, barang yang nak dicari untuk studio ni adalah seperti-:

Guitar Lead 2 - 3 biji

Guitar R'thym - 2 biji

Guitar Bass - 3 biji

Drum Set (standard) - 1 set

Drum Set (Adnvaced) - 1 set

microphone - 4 biji

Amp untuk guitar (suggest aku bape watt yang sesuai untuk bilik 12x12) - 5 bijik

Amp untuk Bass - 2 bijik

Amp untuk mic - 2 bijik

Equalizer (ya ke? hehe) - 2 bijik

keyboard - 1

guitar stand - 10 bijik

audio wire - 200m

mic wire - 200m

lagi kau advice aku la apa mende yang nak dibeli

(sory lambat reply, bz memanjang)

gembira aku ada gak bdak putera yang nak bkak jamming studio.. hurm..

aku dah 4 tahun bkak jamming studio ni.. satu bilik aje.. kekeke.. banyak gak pahit manis..

tapi alhamdulillah laa bleh hidup sampai skarang..

bleh kasi aku tau ciri2 tempat yang ko nak bkak studio jamming ni.. bdak2 kat situ camne..?

konsep studio macam mana ko nak buat?

ada apa nak tanya, tanya je.. mana yang aku bleh tolong, aku tolong k..

-kat sini ada byk hostel budak2 PTPTl, pastu ada banyak endon, then ada budak2 kilang lagi budak2 skolah

aku ni pemain guitar jer, bese jer la nk setting untuk sound effect then guitar amp

mungkin aku nak apply loan lam 50K (agak2 ko la ok ke aku wat loan psl bukak studio ni?)

lot kedai ni aku usha ade 2 bilik la original, so aku wat dua dulu ar..kentel nk kuar modal untuk renovate

mende ni leh advice aku tak? Tempat nyer ada office, jauh dari rumah, pastu sbelah ada cc

ni yang aku tengah carik, pasal nak tahu bape actual cost wat dua studio, mesti kau tahu kan apa brg yang patut ada, so klu leh bg advice lah apa brg yg patut ada untuk studio skang ni..

Edited by maxx

mane maxx ni.. jadi ke nak bkak studio jamming..?

bleh aku tau modal ko baper dan kat mane lokasi ko..

aku ingat nak bukak kat area shah alam, nama tempatnyer Bukit Subang kot, aku tengah wat research la pasal studio ni, ko ada lubang ke untuk dapatkan barang studio ni contoh cam guitar, bass, drum, amp, mic, effect, equalizer, cable, stand..aku memang nak carik orang yang leh tolong aku dari A - Z nak wat studio, kalau ada proposal lagi cantik... harap ko leh la tolong aku.. kalau perlu jumpa, cakap la kat memana yg possible (aku duk kt area shah alam)

p/s - modal aku budget lam 50k utk 2 studio dan sumenyer (klu xcukup tlg bg tahu min budget yg perlu aku ada) kedai tu lam 600 sbulan

Kepada kengkawan, sory la lambat reply la, tak dapat follow-up 2-3 hari ni, tapi sila-sila berikan advice pada aku ni.. jasamu semua dikenang....hehe cheal;s.....

Edited by maxx

Cadangan tambahan.

Kalau ko pandai komputer...buat jugak service pc or what ever yang ko rasa boleh buat

Selain jamming studio ko jual laa tali guitar ke, pick etc

Yang ni penting : ko kena tahu pasal alat-alat music...sebabnya kalau ada rosak yang minor ko boleh buat sendiri.

good luck

saya nak bukak kat area shah alam, klu boleh nak bukak 2 studio dulu, barang yang nak dicari untuk studio ni adalah seperti-:

Guitar Lead 2 - 3 biji

Guitar R'thym - 2 biji

Guitar Bass - 3 biji

Drum Set (standard) - 1 set

Drum Set (Adnvaced) - 1 set

microphone - 4 biji

Amp untuk guitar (suggest aku bape watt yang sesuai untuk bilik 12x12) - 5 bijik

Amp untuk Bass - 2 bijik

Amp untuk mic - 2 bijik

Equalizer (ya ke? hehe) - 2 bijik

keyboard - 1

guitar stand - 10 bijik

audio wire - 200m

mic wire - 200m

lagi kau advice aku la apa mende yang nak dibeli

-ok.. guitar tu kalau nak murah+ok aku syorkan ko ambik ibanez gio, squire ataupon behringer.. bass pon mcm tu jugak..

-drum set kalau nak budget, ambik tama.. model baru tama dah keluar, tama imperialstar, cun giler aku tengok..

-microphone ko carik shure kat jalan pasar.. murah giler.. tapi tak ori laa.. cuma kualiti dan tupa sebijik original..

-amp tu aku syorkan ko ambik antara marshall (kalau nak budget carik yg made in india), fender (mahal sket) ataupun line6..

-amp utk mic ko usha kat jalan pasar.. kat situ banyak choice.. nak ok+murah ambik behringer..

-equalizer..? baik ko beli mixer yg ada equalizer skali.. carik yang paling koman 8 channel.. pon carik kat jalan pasar gak.. ambik behringer ar ok.. kalau ko bercadang nak buat recording, carik ar yang banyak channel..

-keyboard ambik yamaha.. tak sampai seribu, standard keys..

-guitar stand murah jek.. ko nak stail macam mana terpulang.. aku syorkan ko carik kat woh fatt kat jalan silang.. area petaling steet..

-cable/wire/soket/input/output tu carik kat jalan pasar gak.. kat situ murah 100m lebih kurang RM100..

-drum cymball.. nak murah angkat headliner.. kalau ada budget lebih angkat paiste..

-ko kene beli gak barang2 spare macam drumstick, drum skin, strings guitar&bass.. lepas tu beli pick gitar banyak, jual.. ko carik kat wohfatt murah..

-ok.. guitar tu kalau nak murah+ok aku syorkan ko ambik ibanez gio, squire ataupon behringer.. bass pon mcm tu jugak..

*guitar tu nak carik kat mane kalau nk murah? (leh berikan nama kedai tak bro? :blush:

-drum set kalau nak budget, ambik tama.. model baru tama dah keluar, tama imperialstar, cun giler aku tengok..

*drum lak kat ne cari? (area jln pasar gak ke?)

Anyway tankiu for the infomation, then lagi satu agak2 la bro bape kos nat wat soundproof tu? (yg paling minimum agak 60%-70% ok ar) then leh ke tunjukkan bro nyer studio (kalau boleh) sebab nak wat sample jerk) agak2 cukup ke nak beli barang yang bro cakap tadi ngan budget 15k?? :rolleyes:

*guitar tu nak carik kat mane kalau nk murah? (leh berikan nama kedai tak bro? :blush:

*drum lak kat ne cari? (area jln pasar gak ke?)

Anyway tankiu for the infomation, then lagi satu agak2 la bro bape kos nat wat soundproof tu? (yg paling minimum agak 60%-70% ok ar) then leh ke tunjukkan bro nyer studio (kalau boleh) sebab nak wat sample jerk) agak2 cukup ke nak beli barang yang bro cakap tadi ngan budget 15k?? :rolleyes:

ok. kalau kat kl terlalu banyak kedai muzik ni.. so, byk kedai ko bleh pilih.. better ko usha2 dulu sume kedai yang ko sempat dan compare harga.. macam aku, aku dealer kat 4 buah kedai :

1. bentley music (jalan bkt bintang)

guitar & bass - ibanez, fender, squire

amp guitar & bass - marshall, fender, ibanez

drum - tama, pearl

drum cymball - zildjian, paiste

drumstick - tama, pearl, zildjian

drum skin - remo, evans

aksesori drum - tama, pearl

2. do re mi (jalan tunku abdul rahman)

guitar & bass - bc rich, epiphone

amp guitar - marshall

drum - tama

drum cymball - headliner, sabian, menyl

strings - sit

3. woh fatt music (jalan silang, berdekatan petaling street)

guitar & bass - gibson, epiphone, sx (guitar murah yg ok-koya gibson)

drum cymball - headliner, menyl

drumstick - tama, fibre drumstick

drum skin - remo

aksesori drum - cap ayam banyak kat sini, kalau nak buat spare ok laa..

guitar effect - boss (metal zone, distortion etc), effect2 lain

4. chan music (tak ingat nama jalan, kat area times square)

guitar & bass - line6, craftsman (guitar murah yang ok-tiru ibanez)

amp bass & guitar - line6, vox

guitar effect - line6, boss (metal zone, distortion etc), vox, effect2 lain

kedai2 kat atas ni laa kedai2 yang aku dapat special price (dealer price).. kalau ko ada kawan yang selalu berurusan dengan kedai2 ni lagi cun.. bleh adjust harga dealer.. tapi, harga dealer dgn harga customer biasa takde laa banyak beza.. lain la kalau ko nak jadikan diorang supplier utk ko bkak kedai muzik yang besar2..

ada apa2 info yang aku tak ingat, aku tambah lain kali..

Edited by frostmourne

ok. kalau kat kl terlalu banyak kedai muzik ni.. so, byk kedai ko bleh pilih.. better ko usha2 dulu sume kedai yang ko sempat dan compare harga.. macam aku, aku dealer kat 4 buah kedai :

1. bentley music (jalan bkt bintang)

guitar & bass - ibanez, fender, squire

amp guitar & bass - marshall, fender, ibanez

drum - tama, pearl

drum cymball - zildjian, paiste

drumstick - tama, pearl, zildjian

drum skin - remo, evans

aksesori drum - tama, pearl

2. do re mi (jalan tunku abdul rahman)

guitar & bass - bc rich, epiphone

amp guitar - marshall

drum - tama

drum cymball - headliner, sabian, menyl

strings - sit

3. woh fatt music (jalan silang, berdekatan petaling street)

guitar & bass - gibson, epiphone, sx (guitar murah yg ok-koya gibson)

drum cymball - headliner, menyl

drumstick - tama, fibre drumstick

drum skin - remo

aksesori drum - cap ayam banyak kat sini, kalau nak buat spare ok laa..

guitar effect - boss (metal zone, distortion etc), effect2 lain

4. chan music (tak ingat nama jalan, kat area times square)

guitar & bass - line6, craftsman (guitar murah yang ok-tiru ibanez)

amp bass & guitar - line6, vox

guitar effect - line6, boss (metal zone, distortion etc), vox, effect2 lain

kedai2 kat atas ni laa kedai2 yang aku dapat special price (dealer price).. kalau ko ada kawan yang selalu berurusan dengan kedai2 ni lagi cun.. bleh adjust harga dealer.. tapi, harga dealer dgn harga customer biasa takde laa banyak beza.. lain la kalau ko nak jadikan diorang supplier utk ko bkak kedai muzik yang besar2..

ada apa2 info yang aku tak ingat, aku tambah lain kali..

Wah..nice info.. caya la lu bro... Rock Sama Gue.... cume tinggal bape budget nak wat soun proof jer dan kalau leh bagi tengok studio bro, caya gak..leh wat contoh... anyway thanks bro.. ni aku nak bg tahu pada memembe ada satu studio ni kat Sek.14 PJ, studio dier siap ada playstation lepas tu tah apa lagi.. best gak idea tu.. bermakne klu leh wat add-on kita wat lah add-on ye dak... best skitt..masyuk pun masyuk...hehe :rolleyes: ari ni gak nak gi usha harga barang cuz nak budget, nanti aku list kan kat sini...leh la kite kongsi pendapat lagi..kay..

Edited by maxx

A'kum,

frostmourne, nak mintak cadangan ni effect nak beli yang macam mana nyer bunyi, yang satu2 tu ke atau yang macam mana? Kalau yang satu2 tu nak beli yang mana satu (yg bese orang gune lah), kalau ikut selera aku jer takleh gak, so mintak pendapat otai baru puas hati..

Wah..nice info.. caya la lu bro... Rock Sama Gue.... cume tinggal bape budget nak wat soun proof jer dan kalau leh bagi tengok studio bro, caya gak..leh wat contoh... anyway thanks bro.. ni aku nak bg tahu pada memembe ada satu studio ni kat Sek.14 PJ, studio dier siap ada playstation lepas tu tah apa lagi.. best gak idea tu.. bermakne klu leh wat add-on kita wat lah add-on ye dak... best skitt..masyuk pun masyuk...hehe :rolleyes: ari ni gak nak gi usha harga barang cuz nak budget, nanti aku list kan kat sini...leh la kite kongsi pendapat lagi..kay..

hurm.. pasal playstation tu bergantung pada majlis perbandaran sesuatu tempat la.. kalau kat tempat ko bleh, buat je la.. macam kat tempat aku, tak bleh..

A'kum,

frostmourne, nak mintak cadangan ni effect nak beli yang macam mana nyer bunyi, yang satu2 tu ke atau yang macam mana? Kalau yang satu2 tu nak beli yang mana satu (yg bese orang gune lah), kalau ikut selera aku jer takleh gak, so mintak pendapat otai baru puas hati..

pasal effect tu, better beli yang satu2 jek.. bkan ape, kalau ko beli yang ada 3,4 jenis dalam satu board, bkan suma org tahu pakai pon.. nak2 bdak2 skolah, lagi laa.. nanti beli mahal2 buat jahanam jek diorang pijak2 tapi tak tahu function.. kekeke..

so, ko beli satu2..

cadangan aku, kalau budget ko besar, kat studio ko mesti ada effect :

boss metal zone (2 unit)

boss distortion (1 unit)

boss turbo distortion (1 unit)

boss digital delay (1 unit)

boss equalizer (1 unit)

tapi, andaikata budget ko tak besar, untuk satu bilik studio yang simple, cukup sekadar :

boss metal zone (1 unit)

boss distortion@turbo distortion (1 unit)

kadang2, customer tak pakai pon effect kat studio, sebab diorang bawak effect sendiri..

macam kat studio aku, cuma ada 2 unit boss metal zone dan 2 unit marshall footswitch (amp marshall 100dfx punye aksesori)..

macam amp guitar kat aku, dah ada macam2 effect kat dalam tu.. distortion, overdrive, delay, flanger, chorus.. dan marshall footswitch digunakan untuk control kesemua sound tu (lebih kurang macam effect2 lain laa, bezanya effect yang biasa kita set pada effect, tapi yang ni kita set pada amp)..

aku ada beberapa amp yang rosak (tapi boleh diperbaiki, cuma aku malas nak repair.. kekeke) untuk dijual..

brand peavey aku ada 2 unit..

brand marshall 50dfx aku ada 1 unit..

gambar studio aku nanti aku upload..

pasal soundproof plak, tengok keadaan tempat ko bkak studio..

macam studio aku, org kat sekeliling, kedai2 kat sekeliling studio aku ni tak kisah pon bunyi bising.. so, aku tak buat laa soundproof yang gempak2.. so, aku bleh saving cost.. kekeke..

tapi, kalau kat tempat ko tu berhampiran office, kawasan perumahan, restoran atau tempat2 yang org tak suka bunyi bising, ko WAJIB buat soundproof yang betul2 ok.. at least 70%.. tapi, kos memang tinggi.. dan nak buat soundproof yang macam ni ko kena melalui org2 yang btol2 pakar bab2 soundproof ni..

macam aku, aku buat sendiri jek.. kekeke..

tapi, kalau ko nak buat sendiri, aku tak syorkan guna bekas telur walaupon sesetengah pendapat cakap bekas telur bagus.. aku tak suka pakai bekas telur sebab tahun pertama studio aku, aku gunakan bekas telur sebagai soundproof.. bekas telur tak rata, so bunyi yang terpantul pada permukaan bekas telur tu akan terpantul berterabur dan bersepah2.. secara tak langsung, sound akan jadi sebu.. (ni berdasarkan pengalaman, aku bkan sound engineer pon..)

so, lepas tu aku setup semula soundproof studio aku.. dengan budget yang rendah, aku beli kayu yang panjang dan aku ukur dan potong untuk dijadikan rangka dinding.. lepas tu aku beli span yang tebal dua lapis dan aku isi pada rangka yang dah siap tu.. lepas tu aku buat lagi rangka untuk tahan span tu.. last skali tutup rangka+span tu dengan plywood tebal.. dan dinding tu aku salutkan dengan carpet yang beli kira meter tu..

ada satu lagi cara nak save budget tapi agak susah nak buat.. ko buat dulu rangka dan dinding siap, dan ko tinggalkan ruang kosong antara dinding luar dan dinding dalam.. lepas tu ko pergi kat pantai dan ambik sebanyak mungkin pasir pantai bawak balik studio ko dan ko isi kat tengah2 dinding tu sampai penuh.. pastikan dinding yang ko buat tu betul2 kukuh supaya bleh menyokong pasir pantai yang berat giler tu.. salah buat, habiss satu studio berpasir.. kekekee..

tapi, kedua2 cara kat atas ni tak baper bagus sebenarnya sebab bunyi bising instrument dari dalam studio still kedengaran dari luar.. so, kedua2 cara ni hanya sesuai untuk studio yang berada di kawasan yang org tak kisah kalau nak bunyi bising pon..

bagi real soundproof, nak tak nak ko kene gak guna tenaga pakar dan kosnya amat tinggi.. bergantung berapa percent soundproof yang ko nak buat.. ada satu studio member aku, soundproof 90%, kos untuk dinding studio+pintu+pemantul+upah bunyi habis rm35000.. tapi tu yang cikai2 jek.. kalau nak ikutkan 90% soundproof jauh lagi mahal..

p/s:kalau aku silap inform, aku mintak maaf.. aku ni bkan profesional sound engineer pon.. kekekek..

pasal effect tu, better beli yang satu2 jek.. bkan ape, kalau ko beli yang ada 3,4 jenis dalam satu board, bkan suma org tahu pakai pon.. nak2 bdak2 skolah, lagi laa.. nanti beli mahal2 buat jahanam jek diorang pijak2 tapi tak tahu function.. kekeke..

so, ko beli satu2..

cadangan aku, kalau budget ko besar, kat studio ko mesti ada effect :

boss metal zone (2 unit)

boss distortion (1 unit)

boss turbo distortion (1 unit)

boss digital delay (1 unit)

boss equalizer (1 unit)

tapi, andaikata budget ko tak besar, untuk satu bilik studio yang simple, cukup sekadar :

boss metal zone (1 unit)

boss distortion@turbo distortion (1 unit)

kadang2, customer tak pakai pon effect kat studio, sebab diorang bawak effect sendiri..

macam kat studio aku, cuma ada 2 unit boss metal zone dan 2 unit marshall footswitch (amp marshall 100dfx punye aksesori)..

macam amp guitar kat aku, dah ada macam2 effect kat dalam tu.. distortion, overdrive, delay, flanger, chorus.. dan marshall footswitch digunakan untuk control kesemua sound tu (lebih kurang macam effect2 lain laa, bezanya effect yang biasa kita set pada effect, tapi yang ni kita set pada amp)..

aku ada beberapa amp yang rosak (tapi boleh diperbaiki, cuma aku malas nak repair.. kekeke) untuk dijual..

brand peavey aku ada 2 unit..

brand marshall 50dfx aku ada 1 unit..

Ehem...tankiu very much..rupanyer ko ada barang yang nk ditolak la nie..kire ok la ni leh la save budget.. tapi bro aku ingat nak kena hold dulu la project studio ni... bukan tak cukup budget tapi baru 4 hari lepas sebelum aku ada dapat tender untuk catering, so dah semak kepale ni, anyway alhamdulillah pasal dapat projek ni, so lepas dah stabil projek ni nanti, aku akan refer balik projek ni...yang studio kawan kau tu bro amacam? Anyway thanks bro..thanks so much.... B)

Ehem...tankiu very much..rupanyer ko ada barang yang nk ditolak la nie..kire ok la ni leh la save budget.. tapi bro aku ingat nak kena hold dulu la project studio ni... bukan tak cukup budget tapi baru 4 hari lepas sebelum aku ada dapat tender untuk catering, so dah semak kepale ni, anyway alhamdulillah pasal dapat projek ni, so lepas dah stabil projek ni nanti, aku akan refer balik projek ni...yang studio kawan kau tu bro amacam? Anyway thanks bro..thanks so much.... B)

ok la tu dpt projek.. studio member aku tu still dalam proses mencari buyer.. ;)