Jump to content
zeeron1ty

Usahawan Kafe Siber

Recommended Posts

kenapa nak bagi offer? klu takder persaingan rasanya tak yah bagi offer pasal rm2 sejam memang dah kira berpatutanla.

ko bleh dapat lebih income sket.

yup,betul tu...kalo ko xder persaingan aku rasa x yah la offer..1jam rm2 aku rasa dah murah dah...kalo nak offer pun ko uat la dalam 3jam terus rm5....2 jam still rm4..tak pun 5jam rm9 ker...ni pendapat aku jer..kalo xder persaingan dah kira bagus..ko dah leh cari untung lebih tapi berpada2 la..

ahahah ngomel panjang ko @alvarez

ilek la.. aku pon tgk 360 smlm.. leh dikatakan 90% tokei cc tak miss rancangan tu....

nasib baik dia tak ckp cc tmpt perjudian ke apa semalam.. macam kes dulu2... huhuhu

so apa cite cc ko.. dah upgrade belum?

ahahah ngomel panjang ko @alvarez

ilek la.. aku pon tgk 360 smlm.. leh dikatakan 90% tokei cc tak miss rancangan tu....

nasib baik dia tak ckp cc tmpt perjudian ke apa semalam.. macam kes dulu2... huhuhu

so apa cite cc ko.. dah upgrade belum?

ala... bukannyer ape... masa tgk iklan 360 tu... cam terasa jek tokey2 cc akan dikenakan & disumpah seranah dek mak bapak... iklan die cam bikin panas la... rupe2nye...sama rata ok... huhu...

member aku siap rakam lagik 360 tu pkai tv kad... kot2 paparan nye membuat ati tokey2 cc panas... huhu.. :lol:

@bey

beb... lu psang kapet tu kan... leh gitau x... rege kapet gulung tu bape ringgit semeter... lebar die panjang mane... ko psang die pakai gam kan... gam ape ek... dunlop biasa ke??? aku nak buh sket la kat cc aku bahagian kaunter... takde kapet nampak busuk la... da la pc x pawe... :ph34r:

kenapa nak bagi offer? klu takder persaingan rasanya tak yah bagi offer pasal rm2 sejam memang dah kira berpatutanla.

ko bleh dapat lebih income sket.

mmg tempat aku nih takda persaingan..aku merupakan cc tunggal..

kalau ada pun kena pegi 3km dari tempat aku ni..

aku kasi offer 2jam =rm3 just untuk pay and play..

maksudnya bayar dulu kemudian play..

cukup time komputer auto close..

play tak cukup 2jam duit dah kira burn..

orang yg menunggu bleh set masa untuk terus menunggu..sebab ada timer

untuk play and pay harga tetap macam biasa

1jam =rm2

2jam =rm4

3jam =rm6

lagipun tempat aku ni melayu banyak support..

aku pn taknak le berkira sangat..

@bey

beb... lu psang kapet tu kan... leh gitau x... rege kapet gulung tu bape ringgit semeter... lebar die panjang mane... ko psang die pakai gam kan... gam ape ek... dunlop biasa ke??? aku nak buh sket la kat cc aku bahagian kaunter... takde kapet nampak busuk la... da la pc x pawe... :ph34r:

aku beli kapet murah je..tp tebal skit..yang rm7 semeter..

segulung kalau tak silap aku dapat rm250..

lebar kapet tuh 6kaki..

gam aku guna V-tech VT-328 (macam gam dunlop gaks)

3.6liter = rm30

aku beli kapet murah je..tp tebal skit..yang rm7 semeter..

segulung kalau tak silap aku dapat rm250..

lebar kapet tuh 6kaki..

gam aku guna V-tech VT-328 (macam gam dunlop gaks)

3.6liter = rm30

uish gam cap vtec... type r ke??? huhu.. :lol:

hurm... aku kira lebar cc aku dekat 13 kaki... panjang lupe lak... ko tau ke yg 13 / 14 kaki nye lebar karpet bape rege??? ke ko cadang aku sambung jek tetiap 6 kaki... kira cam pendek2 la... atau beli panjang pakai 2 line sbb lebar x cukup...

huhu..banyak gak modal nak uat bilik tidur plak kat belakang kedai aku..tapi xper la..aku mohon soho jer la.. nak kater orang tua2..buat ikut syarat..dah syarat bukak cc pakai soho....so,pakai jer la soho...tapi kalo leh mmg nak apply yang pakej umah sbb murah rm50...heheh...anyway,tahniah la kat ko..dapat pakai pakej umah...

Fuh, masa aku memula bukak cc dulu, aku buat partition pakai plywood nipis tu je, yg paling murah, lepas tu tido pakai sleeping bag yg biasa orang buat pegi camping tu, dekat 2 tahun you!! Kohkhohkohkohkhokhohkhokhoho.. Selamber je.. Tak caya tanya DarkWan n de geng.. bilik mengulor derang kalu tak gi kuliah ni.. Ahahahahaha..

varez, bebaik pasang karpet tu, jangan isap gam lebih dari pasang karpet pulak.. KOhkhokhokhohkohkhokhohkoh..

Fuh, masa aku memula bukak cc dulu, aku buat partition pakai plywood nipis tu je, yg paling murah, lepas tu tido pakai sleeping bag yg biasa orang buat pegi camping tu, dekat 2 tahun you!! Kohkhohkohkohkhokhohkhokhoho.. Selamber je.. Tak caya tanya DarkWan n de geng.. bilik mengulor derang kalu tak gi kuliah ni.. Ahahahahaha..

varez, bebaik pasang karpet tu, jangan isap gam lebih dari pasang karpet pulak.. KOhkhokhokhohkohkhokhohkoh..

aku kalo leh lagi nak pakai plywood nipis..asalkan kedai aku yang besar tu jadi bilik kecik supaya keadaan cc aku kan rasa sejuk..yer la..kalo besar sangat ruang takut tak sejuk lak...pasal tido2 nie aku tido atas lantai berlapikkan kotak pun dah ok..kalo dah ngantuk,maner2 pun leh tido..huhu...korang setuju tak kalo aku cadangkan sesaper yang dah jadi tokey cc tu kalo nak berkongsi cara dorang renovate,post la pic2..ala kadar jer pun dah ok...leh gak bagi ieda pada yang baru nak bukak cam aku nie..huhu..aku pun plan nak letak carpet..tapi carpet cikai jer la kot..korang yang letak carpet tu masuk bukak selipar atau selamber jer pijak carpet?

hurm... aku kira lebar cc aku dekat 13 kaki... panjang lupe lak... ko tau ke yg 13 / 14 kaki nye lebar karpet bape rege??? ke ko cadang aku sambung jek tetiap 6 kaki... kira cam pendek2 la... atau beli panjang pakai 2 line sbb lebar x cukup...

aku taktau plak ada yg 13/14 kaki...kena gi kedai tanya ler..

aku sambung2 je kapet nih..lagipun tak nampak sambung kalau teror pasang..

Fuh, masa aku memula bukak cc dulu, aku buat partition pakai plywood nipis tu je, yg paling murah, lepas tu tido pakai sleeping bag yg biasa orang buat pegi camping tu,

aku buat partition guna plywood formica yg nipis 8x4...

1keping =rm23..takpayah dok nak cat dah..

aku taktau plak ada yg 13/14 kaki...kena gi kedai tanya ler..

aku sambung2 je kapet nih..lagipun tak nampak sambung kalau teror pasang..

aku buat partition guna plywood formica yg nipis 8x4...

1keping =rm23..takpayah dok nak cat dah..

adeh... kalo solder mensolder... leh gak kasik cun... maunye 1st time nak pasang kapet nie... masak... noob abeh... ttau lagi la ade bajet ke idak... nanti kalo ada bajet lebih... aku try carik la kapet nie... ko ade pape tips yg menarik ke utk dikongsi pada noob yg baru nk try pasang kapet nie... :blush:

adeh... kalo solder mensolder... leh gak kasik cun... maunye 1st time nak pasang kapet nie... masak... noob abeh... ttau lagi la ade bajet ke idak... nanti kalo ada bajet lebih... aku try carik la kapet nie... ko ade pape tips yg menarik ke utk dikongsi pada noob yg baru nk try pasang kapet nie... :blush:

aku ingatkan......ocers reti pasang benda2 gini. cara dia lebey kurang mcm overclockkan pc jer... :lol: :lol:

betul tu petabite....!

tokei cc ni namanya je tokei... memula start.. memang daif taraf semekin... kekekkee

aku pon tibo atas tikar mengkuang je ni...

varez..... ko nk pasang karpet ke.. kedai tu still sewa ? atau dah milikan penuh....

tak nak tile cam petabite ka..... karpet ni bg aku menyusahkan.. lagi2 la budak2 yg suka bawak gegule melekat tu... :(

cc ko kt mana?

hehe..samale ngan aku, tido kt tilam nipis je...dh hampir setahun gak aku niaga dr bulan sept 06 lepas...memang biasa tokei2 cc melayu ni akan sacrifice demi kemajuan bisnes akan dtg...sebab kt mula dr kecil kecilan...

alo ayam..ko kat mana ni? cc aku kat mantin ha..tau ke??pc ko banyak ke ayam?sambutan amacam?pasal tido, aku tak tido kedai..kdg2 jek...aku sewa atas bawah sekali....atas tempat tido tapi aku jarang tido atas..takut antu..hahahahaa

aku ingatkan......ocers reti pasang benda2 gini. cara dia lebey kurang mcm overclockkan pc jer... :lol: :lol:

reti pasang ar... cuma x ensem jek... :ph34r:

@zeronesak - haha aku da terikut sebutan abg petai... :lol:

kedai sewa ar... kang kalo aku buh tiles... mau aku pecah2kan tiles tu emo nye psal xleh bawak pindah.... haha... aku pn x sure agi... tokey2 len cakap kapet ni leceh nak jaga... asek nak kene sedut jek...

actually aku tgh pakai kapet yg bapak nipis tu... cuma 1/3 kedai jek... utk bhg kaunter... busuk tol kale die bila kotor... habuk plak gila babas... sekali aku selak bawah kapet tu... debu die bleh timbang kati da... nta la... ape komen para tokey mengenai karpet yg tebal sket tu... adakah ok ataupn kurang direkemen...

*aku ari2 tilo atas lantai ngan tilam... da sethn da x tido atas katil.... argh!!! aku nk katil tapi x mampu beli... mungkin kalo aku x isap dunhill14 3 kotak 1 ari bole kot kompol beli katil... hahahha... :lol:

aku rasa bagi tokei2 yang nak pakai karpet aku syorkan customer datang kena tanggal selipar..kiranyer korang uat la ruangan tempat letak selipar..tapi cuma ada gak keburukan die...kadang2 pelanggan malas nak bukak selipar lebih2 lagi kasut dak sekolah..huhuhu..tu jer keburukan yang aku nampak..macam safety selipar dorang tu korang kena la pandai2 jaga...tapi kebaikan die,karpet korang mmg sentiasa bersih..pijak pun selesa jer..tapi kalo korang pakai karpet pastu pelanggan masuk cc pakai selipar...ish,mmg lagi kotor la..lebih2 lagi macam ari ujan ker...basah karpet korang..pastu biler kering sure ada tompok2...tu tak per lagi..nak2 plak ada orang terpijak najis...aduh,sure melekat kat karpet korang..ha,pastu bau pandai2 la korang adjust..hahaha..cadangan aku bagi sesaper yang nak pakai carpet kalo leh pastikan dorang bukak kasut cuma tu la takut pelanggan malas bukak kasut dah lari customer..

aku rasa bagi tokei2 yang nak pakai karpet aku syorkan customer datang kena tanggal selipar..kiranyer korang uat la ruangan tempat letak selipar..tapi cuma ada gak keburukan die...kadang2 pelanggan malas nak bukak selipar lebih2 lagi kasut dak sekolah..huhuhu..tu jer keburukan yang aku nampak..macam safety selipar dorang tu korang kena la pandai2 jaga...tapi kebaikan die,karpet korang mmg sentiasa bersih..pijak pun selesa jer..tapi kalo korang pakai karpet pastu pelanggan masuk cc pakai selipar...ish,mmg lagi kotor la..lebih2 lagi macam ari ujan ker...basah karpet korang..pastu biler kering sure ada tompok2...tu tak per lagi..nak2 plak ada orang terpijak najis...aduh,sure melekat kat karpet korang..ha,pastu bau pandai2 la korang adjust..hahaha..cadangan aku bagi sesaper yang nak pakai carpet kalo leh pastikan dorang bukak kasut cuma tu la takut pelanggan malas bukak kasut dah lari customer..

kedai aku mmg customer tanggal selipar..

kalau tak buka selipar takleh masuk eheheh...

aku dah letak stiker "NO SELIPAR INSIDE"

kalau ada kasut yg mahal2 tuh aku suh letak dalam kat rak kasut..

kot nanti kalau hilang aku plak yang dipersalahkan..

budak2 yang pakai baju @ kasut skolah aku tak kasi masuk..

kalau diorang pakai kasut skolah tu mmg dah comfirm abis sekolah terus datang cc..

so aku suh diorang balik tukar dulu..

setakat nih customer takda komplen lagi ttg takleh wat masuk selipar..

sapa pulak bukak cc kat bawah cc aku nieeee???.........

budak putera jugak ke?????

sini tempat aku pun cukup2 makan, sehari dpt RM 100 ngam2... ayya... :wacko: :wacko: :wacko:

aku bukak ini tempat dari 7 tahun lepas, cukup2 makan. tak dak untung byk pun. itupun, rugi RM150K (susut nilai). ditambah pulak tahun lepas ada budak melayu bukak cc depan aku, tapi cc dia pun sesak, nak tutup dah tu. pastu cina bukak cc kat bawah. lagi tak jalan, cina tu pun nak tutup dah tue. yang melayu nie lagi sorang baru bukak bawah cc aku nie.. awat?.. tak nampak ka...kami nie cukup2 makan?... itupun dah tutup2 kedai dah tue...

ayyaa....................

Edited by xdsl

kedai aku mmg customer tanggal selipar..

kalau tak buka selipar takleh masuk eheheh...

aku dah letak stiker "NO SELIPAR INSIDE"

kalau ada kasut yg mahal2 tuh aku suh letak dalam kat rak kasut..

kot nanti kalau hilang aku plak yang dipersalahkan..

budak2 yang pakai baju @ kasut skolah aku tak kasi masuk..

kalau diorang pakai kasut skolah tu mmg dah comfirm abis sekolah terus datang cc..

so aku suh diorang balik tukar dulu..

setakat nih customer takda komplen lagi ttg takleh wat masuk selipar..

ntah... tempat aku pakai karpet, still bagi pakai kasut (dalam opis je kene bukak)... ape2 kasut je lah, nasib, ade sekali aku jaga bebudak bawak kasut bola... huih :o jenuh aku nak membersihkan..

cc area aku semua pakai tile jer, senang nak manage

Edited by neko

sapa pulak bukak cc kat bawah cc aku nieeee???.........

budak putera jugak ke?????

sini tempat aku pun cukup2 makan, sehari dpt RM 100 ngam2... ayya... :wacko: :wacko: :wacko:

aku bukak ini tempat dari 7 tahun lepas, cukup2 makan. tak dak untung byk pun. itupun, rugi RM150K (susut nilai). ditambah pulak tahun lepas ada budak melayu bukak cc depan aku, tapi cc dia pun sesak, nak tutup dah tu. pastu cina bukak cc kat bawah. lagi tak jalan, cina tu pun nak tutup dah tue. yang melayu nie lagi sorang baru bukak bawah cc aku nie.. awat?.. tak nampak ka...kami nie cukup2 makan?... itupun dah tutup2 kedai dah tue...

ayyaa....................

alamak kesian nye ko bro...

tp nak wat cmne, persaingan tu memang ade kat mane2

cam aku skrg ni, cc aku tingkat atas, belah sebelah bawah ade cc, sebelah kanan atas ade cc, sebelah kiri atas pun ade cc gak. sebbaek bwh kedai aku ni kedai moto cine..hehe

tp alhamdulillah la...still ade regular customer gak

aku igt nak letak ps2 la kat cc aku ni..ape pendapat korg2 yg lebih senior dalam arena per "cc" an ni? hehe

ps2 tak boleh bang, itu dah dikira konsol dah tu, dikira bawah akta hiburan, kena apply lesen hiburan bang!! Silap aribulan nnti kena denda RM10k atau penjara 2 tahun bang, lepas tu kena blacklist dek SSM bang.. uehueheuehueheuheuehueheue...

pasal karpet pulak,masa aku pakai karpet dulu, memacam problem aku jumpa,gula gula getah la, taik lembu taik ayam segala taik bebudak ni buat masuk dlm cc.. kjhokhokhokhohkohkohkhokho..

itu satu.. satu lagi bila hilang kasut, adoi, siap bergaduh jadi kes polis semua.. budak yg hilang kasut pom gaduh, budak yg curi pom gaduh, staff aku pom gaduh..Warghahahahahahaha... gila gila meriah dulu..

nak plak cc aku tu tempat segala budak lepak, budak grunge, budak punk, budak gam, budak sekolah, bila memasing bukak kasut, masyaAllah, rasa cam nak terjun bangunan je.. KOhkohkohkhokhokhohkohkho.. Disebabkan tu jugak, aku terpaksa letak ambipure + minyak wangi yg sembur selang 15 minit tu dlm 5-6 bijik utk wangikan suasana.. huhuhuhuhu.. banyak gila kos..

sekarang ni bila dah pakai tile ni, kira ok la sket, tak der la masalah cam kat atas tu, hidup aku pom sekarang ni rilek sket, bebudak gam + punk semua dah masuk lokap dah.. :lol: :lol:

warning bar level anda dinaikkan :)

Edited by zer0Nehza
ini tempat perbincangan tokei2 kafe siber sahaja, sebarang pengiklanan, promotion dsbg, sila bukak thread sendiri

MOD!!! Yeah cik nisa, awak ni awek ke laki laki, kalaulah awak ni awek, cun ke? Kalau cun tolong letak no henset yer? Saya minaaaaaaaat sangattttttttttt nak tau benda ni dengan lebih lanjut! Ahaks!! :wub::P

:lol: :lol: