Jump to content
Sign in to follow this  
xdsl

Peniaga Bumiputera Diarah Henti Beroperasi Di Suria Klcc

Recommended Posts

Salam,

Berikut sy sertakan dari Utusan Malaysia. Kesian jugak tengok peniaga bumiputera diperlakukan macam ni. Tapi, nak juga tahu cerita sebenarnya. Ada sesiapa kenal mamat nih?... :blink:

-----------------------

KAMI adalah pemilik kedai menjual Levi’s/Dockers di tingkat bawah pusat membeli-belah bertaraf antarabangsa, Suria KLCC.

Bulan lepas kami telah diberi notis untuk keluar dari premis tersebut tanpa diberi sebab munasabah atau pilihan premis lain walaupun telah dijanjikan sejak dua bulan yang lalu.

Kami mula beroperasi pada tahun 1998 iaitu sejak pembukaan pusat tersebut. Pada ketika itu ekonomi negara sedang gawat tetapi berkat ketekunan kami tanpa bantuan kerajaan, kami berjaya mengharungi cabaran demi cabaran.

Hari ini kami membayar sewa sekitar RM500,000 setahun, iaitu 10 peratus daripada nilai jualan setahun kami tanpa ada masalah tertunggak.

Bukanlah mudah untuk mengekalkan bayaran sewa sebanyak itu tetapi sebagai seorang peniaga bumiputera, kami mahu membuktikan kami juga mampu bersaing secara sihat.

Tetapi alangkah hampanya kami, setelah sembilan tahun beroperasi kami diminta keluar pula tanpa ada alasan munasabah. Kami berasa sangat terpinggir dengan tindakan tidak sihat ini.

Bertambah malang, kami adalah hanya segelintir peruncit bumiputera yang tekad untuk berniaga di Suria KLCC yang bertahan selama sembilan tahun.

Tentu sahaja, kami tidak akan rela membawa perniagaan kami dari kompleks membeli-belah antarabangsa ke gerai-gerai di pasar malam kerana itulah yang akan berlaku untuk melelong stok kami yang kini bernilai RM1.3 juta.

Sehubungan itu, kami memohon bantuan kerajaan untuk melihat masalah kami sebagai peruncit bumiputera yang boleh kami sifatkan sedang menghadapi tekanan.

– NIZAM SHAH dan MUHD. REDHA AHMAD,

Salam,

Berikut sy sertakan dari Utusan Malaysia. Kesian jugak tengok peniaga bumiputera diperlakukan macam ni. Tapi, nak juga tahu cerita sebenarnya. Ada sesiapa kenal mamat nih?... :blink:

-----------------------

KAMI adalah pemilik kedai menjual Levi’s/Dockers di tingkat bawah pusat membeli-belah bertaraf antarabangsa, Suria KLCC.

Bulan lepas kami telah diberi notis untuk keluar dari premis tersebut tanpa diberi sebab munasabah atau pilihan premis lain walaupun telah dijanjikan sejak dua bulan yang lalu.

Kami mula beroperasi pada tahun 1998 iaitu sejak pembukaan pusat tersebut. Pada ketika itu ekonomi negara sedang gawat tetapi berkat ketekunan kami tanpa bantuan kerajaan, kami berjaya mengharungi cabaran demi cabaran.

Hari ini kami membayar sewa sekitar RM500,000 setahun, iaitu 10 peratus daripada nilai jualan setahun kami tanpa ada masalah tertunggak.

Bukanlah mudah untuk mengekalkan bayaran sewa sebanyak itu tetapi sebagai seorang peniaga bumiputera, kami mahu membuktikan kami juga mampu bersaing secara sihat.

Tetapi alangkah hampanya kami, setelah sembilan tahun beroperasi kami diminta keluar pula tanpa ada alasan munasabah. Kami berasa sangat terpinggir dengan tindakan tidak sihat ini.

Bertambah malang, kami adalah hanya segelintir peruncit bumiputera yang tekad untuk berniaga di Suria KLCC yang bertahan selama sembilan tahun.

Tentu sahaja, kami tidak akan rela membawa perniagaan kami dari kompleks membeli-belah antarabangsa ke gerai-gerai di pasar malam kerana itulah yang akan berlaku untuk melelong stok kami yang kini bernilai RM1.3 juta.

Sehubungan itu, kami memohon bantuan kerajaan untuk melihat masalah kami sebagai peruncit bumiputera yang boleh kami sifatkan sedang menghadapi tekanan.

– NIZAM SHAH dan MUHD. REDHA AHMAD,

siapa la yang kurang asam tindas peniaga bumiputera nih..

last daya aka pi klcc hampir semua premis kat situ disewa oleh orang bukan bumiputera.

cuma mereka upah orang melayu je jaga kedai..

yg upah org melayu mmg ramai. yg pemilik melayu, aku rasa pakcik seluar jean tu je lar. lain2 kalau aku nampakpun, jual anting2...heheheheheheh. Tak pun kedai2 makan kat food court. silap2 pemilik food court pun org non bumiputera... mungkin org bulanputera agaknya.

kurang ajar. ada la tu yg dah kena sogok. yg jd mangsa org melayu. tak bleh tgk org nak maju skit... :angry:

marahnya aku tau citer ni. org tu tak buat salah apa2 pun. sewa pun bayar elok je. apsal? org melayu takleh ke bniaga kat klcc yg btaraf antarabangsa tu?

pd org2 'melayu' yg asyik ckp melayu tak maju la, melayu mudah lupa la, skang ni kena la turun padang. kalau bangsa kite asyik ditindas, sampai bile melayu nak maju. kalau bangsa melayu tak tolong org melayu, sape lagi nak tolong?

salah tempat ni patut kat ruangan sembang2

kat serious discussion pun sesuai

Ada sesapa kerja kat KLCC?. Boleh jugak dapatkan info2 pasal kes pakcik ni dari sudut management KLCC. Dengar dua-dua pihak, kemudian baru buat kesimpulan. :lol:

marah btol aku.. tooot tooot punye orang.. tooot tooot tak adil sungguh.. tooot tooot bersikap racist ke ape? tooot toooot hangin sungguh

jangan ubah topic..

nie juga sembang bisnis antara jatuh bangun ...

masalah nie...nie bukan negara malay lagi kot...

lepas nie cakap lak ..

eco malay pegang 1.3% pastukecoh2...

tindakan xdak ..sebab kuasa xdak ..

tengok laa..persatuan eco dorang punya sampai leh jumpa PM

sampai leh bincang ngan kepala negara pasal eco..pasal harga

persatuan kita apa ada..x salah sapa..

salah kita x berniaga..

salah kita x usaha ...(macam depa)..

salah bapak menteri x bagi peluang..

salah orangatas asyik ingat poket sendiri...

yang maju buat2 dengki..

salah saya cakap saja .. sekian ..

harap maaf..

pas ni kuar la crite bumiputra tak de daya saing. harap subsidi. pemalas. guna org dalam.

report kat suhakam ker? biar betul

RM500,000 setahun ? Bayar sewa saje tu ? Dengan duit tu boleh beli bangunan bukak Gedung Kedai Levi’s/Dockers sendiri kat mane2... Perghh.. 10% dari jualan tahunan ? setahun berapa jumlah jualan ?

hebat betul ada melayu yang mampu buat camnie..

Tapi, biasanya.. Kalo seorang islam, ini adalah ujian dari Allah.. untuk menguji hambaNya. Hermm... Sabar aje la.. aku tak tau nak komen camner tentang hal nie..

Anyway.. aku bangga sebab diorang ni still boleh survive.. :lol:

Tapi, biasanya.. Kalo seorang islam, ini adalah ujian dari Allah.. untuk menguji hambaNya. Hermm... Sabar aje la.. aku tak tau nak komen camner tentang hal nie..

pasal sabar tu la die buat tindakan. sbb dlm islam kate klu sabar tanpa tindakan tu namenye bodo or menzalimi diri sendiri.

Edited by X-Group

pasal sabar tu la die buat tindakan. sbb dlm islam kate klu sabar tanpa tindakan tu namenye bodo or menzalimi diri sendiri.

Sabar ada batas...

Walaupun sabar separuh dari iman....

kes camni kene letak kat headline berita...

biar depa amik serius sket...

BPR, SUHAKAM tu sume kene turun padang siasat ape sbnrnya yg terjadi...

ada unsur2 rasuah yg sedang berlaku....

hm....

dlm beratus2 kedai cuma 2 je pemilik bumiputera?? kita kat negara mana ni???

ps: aku dgr, klcc tower 1 tu milik negara BRUNEI... betul ke?? sape2 bole komen@ ulas??

hahaha..!! pendatang di negara sendiri..

hahaha..!! pendatang di negara sendiri..

just wonder adakah peniaga kat klia non malay gak...adakah ni yg dibangga2kan malaysia buat pembangunan bg non bumiputera jaga..rasa xnak dok msia la.

sapa yg meniaga tau masalah ni. aku dah rasa mcm diskriminasi. kang ckp lebih2 kang ada org tak matang komplen plak. tak de forum yg bleh kita bincang di sini yg melibatkan perkauman

just wonder adakah peniaga kat klia non malay gak...adakah ni yg dibangga2kan malaysia buat pembangunan bg non bumiputera jaga..rasa xnak dok msia la.

bukan stakat klia, pekan2 pasaraya semua dipelopori.. oleh kaum vietnam heher..

org melayu ader gak.. tp pasar malam la.. kite kalah degan kaum komunity bukan majority..

kalo mat salleh tau sure gelak..

aku ader ckp hal nih dekat sorang mat salleh, jwp dier = org melayu pemalas sebab tuh jadi macam tuh

tak semua org melayu malas... ramai org melayu yg gigih.. jadi usahawan...

contoh mudah dlm kes peniaga kedai menjual Levi’s/Dockers kat klcc tu...

dia mampu bertahan utk terus berniaga di klcc...tempat yg sewa mahal n eksklusif...

tapi masalah lain timbul bila...terjadi mcm kes di atas...

itu baru satu kes... banyak lagi kes2 lain, ada yg kena mcm tu...bwak diri..diamkan..atau tak tau nak ngadu kat mana...

spr damanhuri77 katakan..sesiapa yg berniaga, hingga peringkat tinggi maybe tau la apa masalahnya... cuma kalau kita komen, n tuju pada pihak2 tertentu, ada yg kurang matang atau secara emosi membantah n kutuk2...

ramai org kita terlalu di pujuk rayu dgn media nasional...dgn kata2 manis dan janji2 indah... tp terlalu ramai yg tak tahu realiti sebenar yg berlaku pada bangsa kita sendiri...

yg malas terus malas...yg ingin berjaya bagai terlalu banyak rintangan yg di ada adakan.

mcm mana kita nak bincang..masalah bahasa pun satu. org lain kl bincang ckp bahasa diorg. kita tak bleh. coz diorg paham. bebaru ni ada kes sensitif memcerca islam yg jd berita hangat. kenapa sekarang baru jd berita hangat. benda ni dah lama sgt dah. memcerca ketuanan melayu pun ada.

ada terjadi kat aku bebaru ni. sakit hati aku. org melayu nak meniaga pun nak kutuk. tp aku nak bgtau korang semua takkan nak pm srg2.

Edited by a_damanhuri77

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...