Jump to content
Sign in to follow this  
Mido Ban

Pencurik! Peragut!

Recommended Posts

aku pn ad pengalaman gak..yg ni dgn sedara sendiri..masa tu aku kat hostel..skembalinya aku kat rumah,mak aku cakap hp yg aku bagi kat mak aku dah kena curi..aku lepas mkn nasik,terus kuar rumah cari member2 aku nak menyiasat..Nasib aku baik,smpai2 kat rumah member aku,aku nmpak spupu aku dah pakai hp..Aku pn buat2 xtau dn mntk pinjam nk tgk..Aku menyiasat dan sah tu hp aku!Aku cam lagi sbb rekod game snake aku masih ada wlpn yg lain semua dia dah tukar dan delete..Aku pn ckp nk pinjam jap sbb bateri low dan aku bwk balik rumah..Aku tunjuk dan bgtau kat mak dan ayah aku..Terkejut la parent aku dah spupu sndiri yg curi..Spupu aku tuh parent aku percaya la,hari2 slalu dtg main ps2 kt rumah aku..Tgk2 pagar makan padi..Bila bgtau kat mak dia,mak dia tak percaya cakap anak dia yg beli..:(

Kesokkan tu,aku dan adik aku mengadakan sedikit ' kenduri ' spesel tuk spupu aku tu..

klakar la pak imam nie

number hp ko bg tul ker..kot2 aku kener ragut ker...leh aku contact ko

oitt..ko duk kat ganu. gile ke ape aku nak g roger kat sane. kalo ko meragut, leh kongsi2 ngan aku. wakekekekek

tu no aku. bukan nak jual. saje je kot2 ade yang beminat nak ajak aku join sama buat kenduri nanti. tapi kalo aku sorang je, tak meriah la. aku bawak lagi 3 4 orang. huhuhu kalo ade lagi, bawak lagi 2 3 kete. mueehehehe dah name pun free..sape taknak.

Korang ni kalau ajak belasah orang laju aje ye. :D Aku kena ragut tak pernah, meragut pernah ler. Dulu masa umur aku belasan tahun lagi. Mak aku la, suruh aku buat kerja sket, asyik melepak je. Aku dgn bosannya pun kuar rumah sambil memikirkan nak buat apa. Last2 terlintas pulak idea nak buat kerja ni. Aku tengok depan rumah aku masa tu, memang sesuai sangat la time2 camni, orang pun tak ramai. Aku pi belakang rumah carik benda2 yg boleh aku gunakan untuk melancarkan lagi kerja aku ni. Alih2 takde ler pulak, yang ada sarung tangan je. Sarung tangan pun boleh la, yg penting keselamatan diri kena jaga. Aku pun pakai ler sarung tangan tu, pastu pi la depan rumah nak buat kerja tu. Pastu? Pastu? Pastu apa lagi, pi la ragut lalang depan rumah tu, dah panjang sangat. Carik cangkul, sabit, tah mana pulak dia hilang.

aku dah agak dah. bace intro jek, musti ade something wrong. udah2 la tu sir pyan. mamai ke? g la main silkroad ko tu. ke server tutup? ahahaha ko mereng yek?

kadang2 tepikir gak. tak sampai ati nak belasah. kalo aku sendiri yang tangkap, no mercy la jawabnye. kalo orang lain, aku cube setelkan elok2. sambil2 tu hinggap gak 2 3 bijik penumbuk. huhuhu kalo muke orang tu memang muke mintak penyepak, memang aku kasi layanan 1st class. 5star lagi tu.

Mak aih, dah bertahun jugak aku berenti main silkroad tu. :D Takde ler, aku kat opis la, hari ini kita kerja Overtime (cam citer Ali Baba Bujang Lapok).

Ada jugak junior aku kat kolej dulu kena rompak, kat lorong belakang kolej plak tu. Junior aku ni laki, 2 orang pulak tu. Masa memula dengar citer diorang, ada gak tanya "Apsal tak lawan? Tak laki la korang." Pastu dia jawab best je, "Kalau dah 2 orang yang rompak tu letak parang kat leher, nak melawan apa lagi, bagi je ler." Betul jugak cakap diorang. Tapi aku ingat, kalau aku pun, aku akan buat benda sama. Bior hilang duit, jangan hilang kepala.

aku baru 2 hari yg lepas hilang besikal... masa tu aku tengah surf net kat cc... lepas habis tu, bila keluar je, melopong kejap. mana pulak besikal ni? hampeh betul pencurik tu! malang betul nasib aku. selalu tinggal tak berkunci, sapa pun kesah. mamat tu musti dah usha2 sblm tu... habislah, kena menapak la pulak aku gi keja lepas ni... :unsure: sedih loo... takut nak cakap kat mak, musti kena marah nye...

tapi pg ni aku ade nampak kelibat besikal aku, cuma dah takde raga je... :unsure: agaknya perasaan aku je kot! :blink:

Edited by sally8007

aku bkn kene ragut..tp kene samun..kes ni berlaku thn lepas..mase aku sem 2...aritu xda kuliah..so,kitorg lpk uma[duk uma sewa]..tgh syok lyn movie main2 cinta,tiba2 mat rempit aka mat dadah masuk uma aku ramai2...tgk muke dorg ar aku ckp dorg mat rempit..mat dadah tu coz jln pon xbtol..terhoyong-hayang..ramai lerk gak...nk xnk,kitorg wat bodo jerla..

die ckp aku langgar bini die mlm td...bile mase ntah..padahal mlm td aku kuar g mkn ngan hosmet aku jerk...die xpuas ati...ajk gado..aku diam bodo jerk...tiba2 die amik hp aku n 2 hp mber aku...dahle aku baru pakai 1bln je hp tu..nokia 6630..3G plak tuh..sob3..2 ngage qd mber aku pon die sapu..die ckp nk pggl mber2 die lagik dtg...sedar2 sumer cabut larik..mber aku call mber die suh kejar..tp mamat tu pakai rxz,125z...mber aku pnye kwn juz wave jer..mane larat..

bkn main aku sumpah biar dorg tu mati eksiden..sial gilerk..lokasi---> johor bahru...sob3..da 1thn lebih bnda ni brlaku..isk3..

Kisah aku baru- baru ni kat bandar baru sentul. time tu nak p Uni pagi2, tgh2 syok jalan, ada ler skuter ni u turn depan aku.aku buat takde je lah, sangkakan dia tu org sini gak. tau2 ada tangan ragut dari belakang, trus saya jatuh.bergelut jugaklah ngan pencuri giler tu, dia sempat tendang2 aku kat muka aku sampai dia dapat bag. Jerit mintak tolong pun tade guna, orang2 yang nampak pun tak brani.pastu die lari naik skuter tadi. saya rsa 2 org yg beroperasi kot. skuter die warna putih, jln tk pakai helmet. nasib baik takde lah brang berharga sangat. rm40, kunci, dompet dlm beg.aku cume dapat luka percuma kat siku ngan pinggang. orang melayu ni yang ragut. aduhai...orang orang melayu.. jadi berhati2 jalan kat stesen lrt sentul timur, terutama pagi2 time sunyi dn malam. :angry:

pencuri, peragut! Jenis kerjaya yang sememangnya disetkan. grup dia, ahli dia, operasi dia. plen cari makan. kalo kita dapat, masa nak ngap sama kita, dapat hantam, kasi hantam dulu, biar lembik. jangan kojol! lepas tuh ambik gambo. tak guna report pulish atau pangil cik gu.

pencuri, peragut! Jenis kerjaya yang sememangnya disetkan. grup dia, ahli dia, operasi dia. plen cari makan. kalo kita dapat, masa nak ngap sama kita, dapat hantam, kasi hantam dulu, biar lembik. jangan kojol! lepas tuh ambik gambo. tak guna report pulish atau pangil cik gu.

emm setuju ngan ko khorback.pas kita hentam,polis plak

lanyak depa.hehehehe

peragut nie pernah kantoi kat tempat aku sorang...

masa dier meragut makcik yang kena ragut nie baling botol sirap kena kepala trus jatuh...

aper lagi kena lanyak reramailah...

aku memulapukul gak tapi lelama jadi takut nak pukul sbb budak tue mcm nak mati...

seram aku takut jadi kes bunuh plak ngan aku skali terbabit

apa yang hangpa buat kalau jumpa geng hantu nie

belasah??

panggil polis????

panggil cikgu????

maybe anda ada pengalaman ngeri atau tak mengenai tangkapan hantu2 nie?

atau anda sendirik telah membuatnya

jom sembang

Pengalaman: penah membelasah seorang peragut, lalu diserah kan ke polis. Org tue bawak motor, aku baling kayu kat dia, terjatuh dia lepas tu aku dan geng2 aku mengadakan kenduri arwah ke atas peragut terbabit. agak kami dapat tips tak???

ape kata ko panggil org ramai,kita main acara pukul memukul,kalau ade mercun kite letak kat lubang bontot dia pastu bakar sampai meletop,pastu cabut bulu idong dia satu2,pastu kite serah kat balai polis...

Edited by Tun loy_azloy

lawaklah pos ko0 nie tun luy aloy....

cabut bulu hidung ko sanggup ker...

baik cabut bulu kaki tak pun bulu dada taklah najis sangat

member aku penah kene belasah coz kene suspek ragut..

padahal bukan die yang ragut...

budak yang ragut tu naik ex5 same kaler n naik bedua sebijik same ngan member aku...

yang member aku ni lalu kat tempat tu..kene tahan n tanpa bertanye pape budak2 kat tempat tu terus tibai member aku bedua tu sampai lembik.gune besi paip.siap patah 2 tangan member aku tu...cian siot...

wat report polis pun xleh nak wat pape coz polis tempat tu payung budak2 tu...hampeh tul... :lol:

rasanya kan eloklah di buat hukum hudud pada mereka2 ni

suruh diaorg joget lagu dangdut 24 hour non stop,kalau stop kita sebat punggung dia satu kali... :lol: