Jump to content
Sign in to follow this  
TonikCapGajah2013

Sejadah Solat

Recommended Posts

Kisah dr Oman.....

Mengikut cite, ada satu malam di sebuah masjid di kat selatan Muscat, Oman.

org kampung dgr suara org baca quran. Bila diorg siasat diorg pi tgk takde pun org dlm masjid tue..

siasat punya siasat...ada sejadah tgh duduk (mcm tgh solat) sedang baca quran..

Donwload Video

bile berlaku nh ...

kalo mmg betullah ... besarnye kekuasaan Allah nak tunjuk kat kite ...

Edited by katak_dancing

aku syak bende ni tipu. Takkan korang tak perasan. Getaran suara(aku tak tau nak sebut apa??) tak sama dgn org yg bercakap di sekeliling. Macam telah diedit di komputer. Kerana kejelasan suara tidak sama dgn suara lain. Dan terdapat

gelombang yg ianya seperti di dalam studio rakaman.

Lagipun dengar bebetul kualiti suara video tu. Bukan macam henset. SAH..diedit!!!

Janganlah perbodohkan diri sendiri. Banyak lagi yg Allah tunjukkan kekuasaannya. Takkan tak boleh lihat. Ada mata melihat ada otak berfikir.

Macam kes org jadi pari tu dulu...

back to the basic that "orang kita memang suka dengan HOAX". kekadang kita suka kata "itulah kebesaran Allah" tapi sampaikan takboleh terfikir bahawa kekadang benda camtuh bleh menyesatkan kiter bila kiter tak siasat terlebih dahulu. naper umat Islam zaman sekarang tertinggal? salah satu sebab adalah benda camnih. kita gemar berserah macamtuh jeks tanpa mengkaji terlebih dahulu. dalam Islam diajar, berserah dan mengakui keEsaanNya kepada Allah (bertawakkal lah kamu) apabila selesai melakukan sesuatu itu terlebih dahulu. bukannyer baca satu citer menakjubkan, lepaihtuh teruih cop "oh itulah kebesaranNya". sebab di zaman sekarang nih banyak tipu daya, untuk memesongkan akidah seseorang tuh. Allah menunjukkan kekuasaanNya dengan sesuatu yang benar, bukannya melalui video yang telah di edit. akhir kata, kajilah dahulu sesuatu sumber itu sebelum mengecop semuanya itu datangnyer dariNya.

Islam dah mengajar (sama ada dalam hadis atau Al-Quran) kajilah setiap perkara itu walaupun seekor unta. Itulah sebabnya Allah bagi akal.

Macam kes org jadi pari tu dulu...

yg kes pari tu sampai dalam ceramah agama pun ada gak tunjuk.....aku tengok ustaz apa ntah yakin bebenor tunjuk gambar ikan pari tu dalam laptop HP dia...............

yg kes pari tu sampai dalam ceramah agama pun ada gak tunjuk.....aku tengok ustaz apa ntah yakin bebenor tunjuk gambar ikan pari tu dalam laptop HP dia...............

lepastuh ader org menjerit dlm tanah?..

aku pun tak faham, mengapa orang tu ambik gambar video, orang ramai tengok.

apa sebenarnya yang mereka buat.

kita tunggu kalau ada member yang dapat sumber yang benar..

aku tak kisahlah pasal berite tu betul ke atau palsu tapi ape yg terjadi tentu ade sesuatu hikmah disebaliknye. kite semue berade di akhir zaman sekarang, dan dah tak ade nabi lagi yg diutuskan selepas nabi Muhammad S.A.W. hidup kite sekarang cukup beruntung kalu hendak dibandingkan zaman dulu. kalu buat jahat je terus kene bala dan kalu ade kisah2 pelik yg berlaku pade mase tu memang kite tak kisah pun sebab itu zaman dulu. ape beze zaman dulu, dgn zaman sekarang? kenape kite sukar hendak percaye dgn pentunjuk2 dari Allah ni? kalulah ade terjadi perkare2 pelik seperti ni walaupun ia benar2 berlaku atau rekaan tapi kite patut rase ade rase insaf sebab kite tak tahu bile nyawa dan dunie ini akan berakhir. tak kan nak tunggu hari tua baru kite nok perbanyakan ibadat atau insaf. :)

aku setuju ngan nie feng..sekarang terlalu banyak org lebih suka mempersoalkan dari cuba mengambil iktibar..mungkin ia rekaan tp tak mustahil ia benar² kejadian..mmg benar skrg zaman teknologi, mudah sangat manusia nak memanipulasi sesuatu..tp kalau semua yg ditunjukkan pada kita nak dipersoalkan, apa lagi yg tinggal?

korang tak ingat lagi ke kes yang menggemparkan negara satu masa dulu...tanda2 kebesaran tuhan kat langit. kat area lembah klang. tak silap aku 3 kali peristiwa tu berlaku. ramai guru2 agama percaya benda tu, dan ada yang sekarang masih lagi membawa slip2 tanda2 tu walhal memang penipu besar sapa yang buat tuh... aku pun dulu percaya sebab nengok ngan mata kepala sendiri. pas tu bila kecoh orang yang tembak projektor tu kena tangkap. hampeh.... tapi aku faham niat suci dia...

kalau korang yang tak tengok benda tu dan sekiranya ditayangkan depan mata korang dizaman canggih ni...mesti korang gelak sampai terguling2...itu pun kalau korang faham dan mengenali apa itu teknologi sekarang ni.

kena pandai la mencari makna yg tersirat di sebalik yg tersurat..bila benda camni dipertontonkan, smua gempar..pastu bila dpt tau ia keja manusia, smua lega and biar ia berlalu camtu je..apa mesej sebenarnya?

mcm kes saudari yg duk circulate sms tntg isu pembaptisan guna nama mufti perak dlu..bila dia dah ditangkap, smua mcm puas hati..sebenarnya kena gali dalam² isu yg dia nak smpaikan tu..isu murtad..tp skrg smua dah semacam lupa psl tu..time tu je berdegar²..

agaknya kalau benar sejadah ni citer reka²an, apa mesej nak disampaikan? org Islam dah alpa dan kurg nak solat smpaikan sejadah je la yg solat sndri ke? heh..

aku stuju pndpt supaya jn terlalu cpt percaya dgn benda2 yg aneh2 ni, kdg2 kalu kita percaya pd benda2 yg aneh lagi ajaib blh membawa kpd khurafat. pas tu kalu dh smpi tahap membesar2kn bnda tu, mengagungkan..blh membawa kpa syirik.

kalu nak tgk bkti kebesaran Allah, kta blh lihat dlm banyak perkara yg ada di sekitar kita. malah diri kita sndri pn blh jd bktu kebesaran Allah. cuba korang fikir n bayangkn diri korang sndri. sapa yg bdn tegap, urat besi tulang dawai..semuanya bermula dgn pertemuan, persenyawaan mani dgn ovum, bermula dgn bnda2 yg sekecil2nya..tup2 lps 10 thn 20 thn dh jd badang.

akal fikiran yg jd raja dlm tubuh badan manusia pn blh jd bukti yg jelas kebesaran Allah. dlm otak yg ada pada kepala masing2 terbahagi kpd bahagian2 yg tertentu n tugas2 tertentu. semua org yg normal kalu lahir sahaja mmg otak dia dah set mcm tu, tak payah lg nak format ka apa ka...ada bhgian yg kawal jantung, ada bhgian yg kawal aliran drh, oksigen, air..ada bhgian yg kawal fikiran sedar dan luar sedar...semuany terletak dlm tengkorak kepala masing2

cuba korang lihat pla sehelai rumput kat padang (rumput ori). sehelai rmput tu walaupun kecil tp fungsi dia banyak, blh jlnkn fotosintesis, pewapan dll. bnda yg sekecil tu tak dpt ditiru oleh manusia..

tanda kebesaran Allah yg terbesar al-Qur'an..mengandungi berita, maklumat yg kekal suci dan benar sepanjang zaman sehingga kiamat. dah terjamin kesuciannya. banyak ilmu pengetahuan sains yg baru kita temui pd zaman ini yg sebenarnya ada dlm al-Qur'an. cthnya proses kejadian manusia yg bermula dr nutfah, jd seketul darah, pas tu jd seketul daging, pas tu jadi tulang, pas tu tulang tu dibalut dgn daging n akhirnya jd lembaga manusia yg lengkap n ditiupkan roh..banyak lagi yg blh kita korek dari al-Qur'an sebenarny, yg penting kita mampu utk mencungkil, menyiasat, menyelidik al-Qur'an...

pendek kata, jn terlalu cepat percaya benda yg tidak pasti..tq

pandangan aku...

percaya ke tak, aku kat tengah2. tapi kalo tengok, macam dalam surau/masjid. takkan orang tu tergamak nak tipu kita. lagi2 kat dalam surau/masjid kan. kite pun tak nampak mende tu. kite takde kat sane. kite takleh cakap bende tu "SAH DIEDIT" dan sebagainya.

kalau diedit pun, mungkin orang tu nak jelaskan lagi bunyi kat dalam tu kan? mungkin dia hanya tambah bunyi orang mengaji. last2 minit baru die kuarkan bunyi orang sekeliling. takkan la die edit sikit je dah dicop menipu. maknenye vcd orang kawin ke, vcd pramugara yang terlampau, sume tipu la eh?

orang jadi pari tu, ade sape2 yang dapat sahkan? ade bukti? dan ade sape2 yang cakap "SAH"?

p/s: lepasni kalo aku nak burn ape2 cd, takleh edit ape2 la nampaknye. nanti diragui lak kesahihan isinya.

Edited by imam

agaknya kalau benar sejadah ni citer reka²an, apa mesej nak disampaikan? org Islam dah alpa dan kurg nak solat smpaikan sejadah je la yg solat sndri ke? heh..

memang maksud tersirat diorang tu baik..itu kita tak boleh nafikan.. masalah nye sekarang ni kumpulan sasaran mereka ni bijak2 belaka dan mengikuti teknologi. cuba gambar sejadah ni ditayang 10 tahun lepas...silap haribulan jadi macam sekolah hishamudin kat klang yang buat bacaan ayat suci ramai2 tiap tiap hari selepas tanda2 kebesaran tuhan kat langit tu tersebar walhal kalau tanda2 kebesaran tu tak ditayangkan maka tak de la orang nak mengaji ramai2. itu contoh jer...

kes bekas imam muda selangor dulu yang buat cerita pasal mayat jutawan jadi bangkai babi pun dah terbukti tak betul. tapi niatnya ialah nak sedarkan orang islam yang semakin berkurang berkunjung ke masjid satu masa dulu.

golongan yang anti ekstrem islam ambil la kesempatan memburuk-burukkan bekas imam muda ni. nak buat macam mana mereka lebih handal berkata-kata. kita dengar je lah....

salah tu kalo wat2 cerita palsu walaupun niat kite baik. sbb dalam Islam matlamat tidak menghalal kan cara. pastu bile dah terkantio tipu kan org2 ramai jd marah. langsung xde ape yg dapat.

Cukuplah Allah swt tunjukkan kebesarannya dengan kejadian malam dan siang. Tak payah la nak pertikaikan benda lain yg menjangkau akal fikiran manusia. Wallahualam.

Topik perbincangan ini ditutup kerana perbincangan telah tamat atau persoalan telah diselesaikan. Harap maklum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...